» »

o kešu in izdelavi spletišč

o kešu in izdelavi spletišč

cahahopie ::

Mene zanima kako poslujete, ko delate recimo stran za nekoga. Pri tem izklučujem podjetja.
Torej...a svoje delo avtorsko zaščitite pri Agenciji za avtorske pravice Slovenije....torej sklenete medsebojno pogodbo med vami in stranko in tako še malo pobere agencija za provizijo? Ali raje "podroko". Sam kolikor vem je prvi načinin res malo preveč dolgotrajen (no... ja.. agencija je v LJ), je pa legalen in se zavarujete če stranka ne plača. Drugi način pa itak veste...
Seveda je še tretji način, da preko študenta honorarno, toda honorarji ne smejo presegati 120 čukov (nisem s tem mislu plače...ampak honorar).
Zdaj pa mi poveste kako se grete vi to igro?
Zanima me tudi, če se odločim za drugi način... mi prosim potem povejte ..če se da recimo skripte iz open sourca kako spravt v closed? Ker tako lahko recimo nardiš nek timeout, ki zaklene program če stranka ne plača do določenega roka (trial verzija naprimer..).

P.S. Sicer še mora čist en mal vodice pretečt in bom začeu s tem.... Pazite webmastri! Konkurenca prihaja! Buhahhaa!:D

nemesis ::

ni treba nic zavarvat pri agenciji... vse skupaj zapeci na CD-rom, kodo sprintaj na list papirja in si vse skupi samemu sebi domov po posti poslji --> gor je oznacen datum, kar bo v primeru tozb dokaz, da si tega in tega dne imel to in to kodo ti in ne tvoja stranka...

cahahopie ::

V bistvu če npr. delam v UltraEditu... in ko sem fertik ..natisnem celotno kodo in gor je datum. To bo kot dokaz, da sem jo imel prej kot oni...torej, da sem jo jaz napisal. Toda.... sj se lahko datum fejka. Ko jaz natisnem v UtralEditu mi izpiše samo vir fajla in datum.
No povejte še kaj.

darh ::

čačkahopka: če straniki "ne zaupaš"... je najbolje da do polnega plačila zadevo obdržiš na svojem stražniku. Ko je projekt končan in delo plačano pa gremo dalje...

če te skrbi da ti bo kdo ukradel vse skupej... delej v takem jeziku, recimo Java al pa C, k se ga da skompajlat... pol nobedn ne bo vidu tvoje kode.
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

sicer ti je xbite se najbolje povedal: kode ne dajat ven...

ampak naceloma je glih fora v posti, ker datuma kao ne mores fejkat... Oni tisti njiho v stempelj gor udarijo, ko prejmes posto, je ne odpiras ampak jo spravis na varno!

Podobno naredijo tudi v arhivu agencije, sam da mors ti za to vec placati, pa tam majo mogoce se kak trezor, da ne bi kdo kaj ukradel

SLOWWWeb.net ::

Ne vem zakaj bi prej stran posiljav strani stranki, se preden bi plačala. Stran postaviš na strežnik in html kodo zakodiraš in onemogočiš označevanje in desno tipko na miški oz. si namestiš scripto ali pa admina, ki je odgovoren za vzfrževanje strežnika prosi, da onemogoči uvažanje strani.

Vendar pazi: pri vsem tem stranka ne sme dobiti občutka, da jo držiš na kratko in da ji ne zaupaš. Kaj hitro se ti lahko zgodi, da bo rekla, ah, potem pa nič. Si bomo pa našli drugega programerja ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Tyteam... onemogočanje desne tipke in selecta pa RES pomaga... pa vklopi detektor ironije.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

darh ::

TY-Team:
prvič: vsakdo, ki bo hotel videti source, ga bo videl ! To je dejstvo (iz lastnih izkušenj.. če mi najdeš stran kjer ne bom mogu do sourca pridt, dobiš za pivo...)

drugiš: ali pa admina, ki je odgovoren za vzfrževanje strežnika prosi, da onemogoči uvažanje strani... WTF?
Excuses are useless! Results are priceless!

SLOWWWeb.net ::

pismo, ste me pa napadel....:D

do izvorne kode bos ze prisel, le slednja bo zakodirana. No vec si lahko o tem prebere na

Če se vam ne da,...tukaj je primer http://www.aw-soft.com/htmlguard-sample....

Kar se pa tiče tistega, da admin onemogoči uvažanje pa je mogoče, sam eno scripto je potrebno naložit, ki ščiti še nekja drugega [mislim, da slike,...ali obiskovalec prihaja iz tvoje strani ali je samo link,...].

Torej pvio? >:D

HTML Guard - Sample
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

SLOWWWeb.net ::

Človeku sem pač ponudil opcije, katere lahko uporabi. Če jih, je to njegova stvar. Ni pa mi všeč, da če se uporabniku ponudi odgovor, nato odgovor krtitizirata :| .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Hmm.. ker to prodajas kot delujočo rešitev... deluje samo proti ljudem ki stvari itak nočejo.... Kaj meniš na browser, ki onemogoča možnost izklopa selecta... ostalo pa dela (npr. Mozilla) oz. ročno izvajanje funkcij, ki si jih naštel, brez nadalnje zaščite torej... Če lahko uporabnik nekaj vidi... potem lahko do tega tudi pride. Tako je... lahko se sicer nekaj igraš s takšnimi ali drugačnimi zaščitami, ki pa so vse nedelujoče (saj imaš hkrati napisano pot za odkodiranje, tako da uporabnik lahko vidi).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

SLOWWWeb.net ::

Ja, 100% zaščite in varnosti ni. To itak,...lahko pa to bistveno bolj zakompliciraš, če te je volja in želja. To pa je na strani vsakega posebej.

P.S.: Kaj prodajam?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Tale stavek si pozabil povedat.... nekaterim to ni samoumevno.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Elemen_T ::

Stran lahko stranki pokažeš na še bolj preprost način - poslikaš pejdz in jim ga v .gif obliki pošlješ po emailu :D

nemesis ::

v cem je joke desne tipke???

sej je kul in stvar malce zasciti, sam pravzaprav to ni zascita, ker se vedno dela -->view-->source code...

najbolj se smejim, stranem s kakimi hudimi fotkami, ki vklopijo taksno zascito z namenom, da bi preprecili shranjevanje slik... jaz jih preklinjam, ker ne morem uporabljat srednjega gumba kot drsnika... zadnjic sem zato eni taki strani ene pet njihovih fotk po e-mailu poslal - oni meni pa nazaj da kak sem to naredil - pa saj so nori...:D

SLOWWWeb.net ::

Al pa še boljša je ta, da v nižji ločljivosti v flash pretvoriš datoteko in jim jo nato pošlješ po mailu :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

darh ::

ej.. če si ti naredu killer-design ga oni še vedno lahko ukradejo...

brezveze da se ukvarjaš s takimi stvarmi...


zaenkrat je najbolj, da do prvega plačila obdrčiš vse pri sebi.... that's it... z raznimi protectioni pa le zbijaš zaupanje....

btw: kaj ti pa bo HTMLGuard whatosever... a si res tko ne znaš pisath HTMLja da res nebi rad da bi jest to vidu :D

najboljs je da delas tko kt jest... zavsem skupej stoji en PHP pharser, k ti pobrise odvecne presledke na zacetku in koncu vrstice, pol ti pa se vse vrze v eno vrtico... fajli so od 25-50% krajši na prvi pogled neberjivi, če se pa komu da zajebavat in pogledat source pa ne sme bit čist lammer in vedt da je treba le en HTMLTidy pognet in to je use :)


x out...

lp
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

No še vedno mi niste zaupali....kako poslujete. Dosedaj ste se razpisali samo o varovanju lastnega švica. Torej pred krajo oz. neplačniki ne pomaga niti agencija. In kako vi poslujete....pod roko? Povsej verjetnosti je delo honorarno. Torej legalno ali ilegalno? Ker vsako delo ki je legalno ..ga država malce okrade.

SLOWWWeb.net ::

Mi se najprej dobimo s stranko, katera nam izrazi svoje želje, potrebe. Slednje nato v našem podjetju analiziramo in jih nato predstavimo na papirju in v nekaksni grobi demo različici strani. Če se stranka odloči za nadaljevanje projekta, se popiše pogodba. Slednjo se obe strani zavežeta. Če pride do kršitev so sankcije iz pogodbe. Stranka dobi strani takoj, ko so te gotove oz. bolje rečeno, ko je z njimi tudi zadovoljna.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ales ::

Ty-Team: zadnji stavek prve vrstice prvega posta si preberi :)

SLOWWWeb.net ::

Misliš P.S. ?
Za "navadna" podjetja itak mi zelo zelo mal delamo [tisti ceniki so zgolj informativni postavke]. Sicer pa je konkurenca zdrava, mar ne >:D .

Če postavljaš strani, veš da ni samo desigen, ampak je tudi pomemben marketinški pristop. To pa je tisto, za kar nas stranke najemajo-da stran prinaša dobiček ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ales ::

Ne, mislim PRVO vrstico prvega posta, kakor sem napisal... :\ oz. zadnji stavek v njej:
Mene zanima kako poslujete, ko delate recimo stran za nekoga. Pri tem izključujem podjetja.


Drugače je pa "desigen" prav zanima beseda... kje si jo pobral?

p.s.
Kako ti je ime, Ty-Team, da bom vedel, za koga rečem če pokličem "vaše" podjetje... pa katero podjetje je to in koliko časa si že tam zaposlen..? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

SLOWWWeb.net ::

aha,...ampak kljub temu lahko sestavi pogodbo.

P.S.: Pošlji info@slowwweb.net .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

cahahopie ::

Z "Izjemo podjetja" sem mislu vas kako poslujete in me ne zanima poslovanje podjetij, ker tist je itak že vse prjavlen... pa država vleče davek od njihovga dobička.. itd.. Za nas "freelancerje" sem mislu... kako zaslužit varno, legalno in pri tem upletat čim manj države in DURSa.

SLOWWWeb.net ::

Tanajbol OK oz. legalna varjanta je Študentski servis. Stranki sicer moraš povedat, da bo na znesek plačala še 10% provizijo, strošek pa lahko kasneje tudi uveljavi. Pa tudi podjetja so izredno zainteresirana za ta način sodelovanja.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

mh8759a ::

skrivat HTML kodo je pomoje brezveze, saj HTML kot tak nima nobene pretirane vrednosti v programerskem svetu..veliko bolj je pomembno, da zascitis obliko, idejo in te zadeve, kjer pa odlocilno vlogo odigra predvsem grafika in tako potem prides do tega, da skoraj ne mores nicesar zascititi, ker grafiko vsak brez problema sname ali pa si jo vtisne v spomin oz. pobira ideje. To se pa tako ali tako skoz dogaja. Samo razlika med tistimi, ki ponavljajo in tistimi, ki naredijo original je v tem, da ponaredek ne bo nikoli niti blizu originala.

Sam sem ze opazil strani, ki hocejo izpadit kot neka druga stran(prav vidi se kje je avtor pobral idejo), ampak v tem poskusu ponaredbe stran potem izpade neprofesionalna.

Za zascito so najboljsa resitev verjetno blagovne in storitvene znamke, vendar tudi te v primeru webdesigna odpovedo.

Kar pa se tice placila, je pa tudi moje mnenje da si vsaj del placila zagotovis vnaprej.

Ziga Dolhar ::

Govorišvi o kopiranju strani...

Če naredim malce reklame znancu.

stran 1
Stran 2

Zdej nej pa folk pogleda source, pa src za slikco onega smajlija :-)

cahahopie ::

Waw...stari misli, da je legenda, ko je cel dizajn skopiro.

nemesis ::

takim ljudem bi jaz z bejzbol kiji streznike "popravil" >:D

darh ::

nemesis... ti pomagam? lahko začneva tud tukej... >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Uporabnik ::

tudi php kodo se da zakodirat -> encoder - zend.com

darh ::

ja.. s tem, da je ZendEncoder payware in da ga je potrebno imeti nameščenega na strežniku kjer se bo enkodana koda izvajala...
Excuses are useless! Results are priceless!

Uporabnik ::

encoder je payware

sploh pa ga ni treba met na strežniku (dvomim da sploh obstaja), ker je dost met zend optimizer, ki je pa free

torej programer kupi licenco, da encodne, naročnika ne stane nič da decodne

sam tolk da veste da je možno... če maš kkšn tak projet (ali več) se pač splača vložit - oz. si sam to preračunaš

nemesis ::

x-bite: sam povej kdaj, da si se kije kupim >:D


drugace pa, sej tisti LAN-party al kako ze? - ne bi ugotovil, da je ukradel, ce ne bi opozoril...

darh ::

jah... mi jse Sergio zabičal da naj ne govorim tukej od tega... ga bom enkrat za spremembo ubogal 8-)

Kradl lih niso, so pa copyright spremenil... fajn ane...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Certifikat !

Oddelek: Informacijska varnost
279086 (3890) SeMiNeSanja
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7314295 (11981) tiga325
»

Težave z turistično agencijo

Oddelek: Loža
494825 (3480) St235
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944938 (20007) Brane2
»

Kako lahko zaščitim svoje delo?

Oddelek: Izdelava spletišč
171032 (848) Lion27

Več podobnih tem