» »

ISRM na fri in fmf

ISRM na fri in fmf

cewapcic ::

ma kdo kake izkušnje s tem?
lohk kej pove? kok je kej zajeban?

moowy123 ::

Zajeban je full. Je še bolj zahteven kot pa je UNI na fri-ju.

overlord_tm ::

Tak pravjo, men se ne zdi. Je pa lušten in zabaven. Če seveda maraš matematko :)

alexa-lol ::

jaz grem na ISRM :)
iz fri mas ta dobre predmete pobrane kot naprimer osnove programiranja, algoritmi in pa osnove podatkovnih baz ter umetna inteligenca :)

P1P1 ::

Če si len raje ne! =)
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

cewapcic ::

@overlord_tm
a je kaksn s poklicne gor ? al ste sami gimnazijci?
drgač vas je 40 al kok?
pa vas velik hod al jih je kej ze obupal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

alexa-lol ::

kukr vem lahko grejo uni s poklicne (s poklicno maturo) samo na visokošolski strokovni program, ISRM je pa UNI program

Zgodovina sprememb…

cewapcic ::

kdor je opravil poklicno maturo v kateremkoli srednješolskem programu in izpit iz maturitetnega predmeta matematika; če je kandidat ta predmet že opravil pri poklicni maturi pa izpit iz kateregakoli maturitetnega predmeta; izbrani predmet ne sme biti
predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi,

to je pod b) tocko
v glavnem jst sm itak prvi letnik na FRI VSS in mi ni kej prevec zajeban
pa mi je zdele že od zacetka zal, da nism su na UNI, k sm naredil ta 5 predmet pa mel pogoje...
no zdj je pa tko, k je ta bolonjska prenova tale program k sm jst traja 4 let in je pac kr zastarel in baje ni lihk fajn...
in razmislam o prepisu na ISRM, k je po tanovem 3 leta
in ubistvu ne zgubim nobenga leta, mel bom pa vec znanja, in bo ista bolonjska stopnja
sam zdj me pac jebe, da nov pretezko pa pol nom nc naredu..

alexa-lol ::

pomoje te predmeti k jih mas na FRI ti tut kle ne bi smel delat težav ker so isti :) edino zdaj se vprašaj kako dobro znaš matematiko :)

overlord_tm ::

Hmmm, bil je eden, pa se je prepisal na FE po ene 3 tednih.

Tak da smo pomoje sami gimnazijci, kake ocene v gimnazijah so pa imel pa pojma nimam. Jaz sem bil pdb, 29 pik matura.

Pimoz ::

hehe...kdo se je pa prepisu na fe? jah drgač sm jst na išrm vpisan sam obiskujem pa ne :P je blo pa kr uredu dokler sm še hodu :P (ja vem še en sfaleran študent...sej čakam na vpoklic v vojsko :P)

P1P1 ::

Iz prve roke ti podam moj primer ki je zgleda podoben kot tvoj:

Sam sem se vpisal prav tko s 5im predmetom FRI UNI, takrat ko sem se vpisoval sem si mislu, eh sej to ni nič, itk sm v SŠ odličen, tako da bo vse šlo čez (preveč samozavesten :))), takrat k se bo treba učit bom že potrpel.

No izkazal se je da se bo treba zelo zelo učit in to sproti (recimo pri analizi sem se sploh prvič srečal z integralom in odvodom, tam so predpostavlal da je to že samoumevno - v srednih strokovnih šolah ponavad nimajo še integralov in odvodov), morebiti je pri meni bil še dodaten minus ker se prej še nikol nisem srečal s programiranjem. Če si z ekonomske je še ta minus da nimaš tam nič fizike (par kolegov je imelo s tem velike probleme). No vseen nisem vrgu puške v koruzo in se začel učit vsak dan. No samo kolokviji in izpiti so še vedno bili porazni. In na koncu je bilo enostavno vsega preveč in človek obupa.

VSŠ je pa druga zgodba, tam gredo lepo po vrsti, stvari se jemljejo počasneje, količina snovi je zmerna in se da nardit brez večjih težav, sam imam sicer še probleme ker me je minil ves zagon, ampak sej bo.
Če bi se prvič vpisal na VSŠ s takim zagonom kot sem ga imel na začetku, bi najbrš tut sam razmišljal o UNI - o tem itak sanja večina, ki se je vpisala na VSŠ in loči Javo od C-ja.
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

overlord_tm ::

hehe...kdo se je pa prepisu na fe? jah drgač sm jst na išrm vpisan sam obiskujem pa ne :P je blo pa kr uredu dokler sm še hodu :P (ja vem še en sfaleran študent...sej čakam na vpoklic v vojsko :P)


Nevem, se mi je zdel da sem od enga slisu da si nekak na FE prsu :p

AndyS ::

Jst sm tretji letnik in mi za silo kr gre. Zaenkrat še sproti vse. Nekaj več MAT kot na RI je treba seveda znati, pa MAT ti mora tudi vsaj malo ležati in ti biti všeč. Nas je pa iz prvega letnika, ko nas je bilo 60 vpisanih ostalo le še okoli 15.. plus seveda še okoli 10 - 15 starejših.

Konkretne razlike z RI? dodatna analiza, dodatna kombinatorika, dodatna numerika, v 3. in 4. letniku nekaj predmetov iz programa RI - programska oprema (kriptografija,umetna inteligenca, grafika,..). Nimamo pa ars-a 2, za kar smo (sem) najbolj hvaležni, angleščine, fizike, kasneje ekonomike itd..
V splošnem naj bi bili še bolj raziskovalno usmerjeni kot RI-UNI, večina diplomirancev bo verjetno tudi nadaljevala študij. Zadeva je zanimiva in perspektivna, vendar ti vzame kar nekaj časa, tako da sta delo ob študiju in povprečje ocen nekako obratno sorazmerna. :) Za kar se odločiš.

Ker nas je pa tako malo, pa se seveda imamo za neka special.

Bor H ::

Kukr poznam te primerke (ne lih v izobilju, jih pa srečavam po FMFju) se noben lih ne pritožuje, pomoje ni slab program, mogoče je clo kul kr maš verjetno boljše možnosti za 2. bolonjsko stopnjo tko na FRI kot FMF, je pa res da se morš več sprehajat med fakultetama :)

Teserakt ::

Kako je s predavanji? So skupna s študenti iz FRI oz. FMF ali čisto posebej? Je poleg matematike in programiranja tudi kaj učenja o omrežjih, podatkovnih bazah..?

toxius ::

ma kdo kake izkušnje s tem?
lohk kej pove? kok je kej zajeban?


od moje generacije IŠRMja jih je od 42 komadov uspešno opravilo 8... (brez pavziranja ali ponavljanja ali izpisa)

overlord_tm ::

Kako je s predavanji? So skupna s študenti iz FRI oz. FMF ali čisto posebej? Je poleg matematike in programiranja tudi kaj učenja o omrežjih, podatkovnih bazah..?


Vsega je, nekatera čisto posebej, nekatera skupaj z matematiki, druga z frijevci.

Poglej predmetnik ;)
Računalniške komunikacije
Osnove podatkovnih baz

Bor H ::

Priporočam da preletiš tale link :)

O programu + predmetnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341171 (3363) nejc_nejc
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102783 (2211) Yacked2
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420129 (16539) SimplyMiha
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146326 (33846) awy
»

Izračun točk pri maturi; damn, resn ne vem, kak se to računa!

Oddelek: Šola
206392 (5485) KandazaR

Več podobnih tem