» »

Prodaja iger lani narasla

Prodaja iger lani narasla

X-Bit Labs - Analize trga računalniških iger kažejo, da se je prodaja iger tako za konzole kot PC-je lani skokovito povečala. NPD Group, GfK Chart-Trac in Enterbrain ocenjujejo, da je bilo lani prodanih 409,9 milijona iger, kar je 11 odstotkov več kot leto prej. Za rast sta najbolj zaslužni ZDA in VB s 15- oz. 26-odstotno rastjo, medtem ko so tradicionalni ljubitelji tehnologije Japonci beležili 13-odstotni upad. V Veliki Britaniji, kjer je bila rast največja, so prodali 38 odstotkov več iger za konzole in 6 odstotkov več programja za prenosne naprave, medtem ko sta v ZDA ta odstotka znašala 22 oz. 2. Skupno so tako v ZDA prodali 268,4 milijona kosov iger, medtem ko so v Veliki Britaniji že podvojili vrednost iz leta 2003.

21 komentarjev

LordPero ::

Vsi brez dela :D
LordPero

Tr0n ::

Go gaming!

T-h-o-r ::

go thepiratebay
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

opeter ::

Tudi jaz prispevam k prodaji iger v VB. (Proud of myself :D)

Res, da v budget izvedenkah, ampak tudi to je nekaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

korelem ::

Če je igra dobra in ima spodoben marketing (ja, nažalost je to v sodobni družbi skoraj obvezno) bo folk kupoval, na žalost pa veliko ljudi kupuje tudi ličenčni ščiš, kar pa odjeda delež dobrim igram, ki si zaslužijo dobro prodajo. Predvsem sem vesel, da uspeva originalnim igram prebiti neke meje prodaje (solidni Mirrors Edge, L4D, Spore,...), tako, da ostaja upanje, da se bodo razvijaci še naprej trudili z originalnimi koncepti.

Lawler_ ::

Igre z dobrim multiplayer-em mi ni problem kupt. Nazadnje sm kupu original COD 4 in zdej COD: WOW in ju igram kr velik. Za samo single player mi je pa predrago. Enkrat obrnem in konc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

ru7 ::

Jst tudi kupim igre, ki jih igram :)

Tr0n ::

Go indie gaming!

nekikr ::

Prodaja iger se je povečala, prodaja glasbe se je povečala, kinematografi so vsako leto bolj obiskani.....za kaj se že zavzema RIA, MPAA ipd. ? :)

jlpktnst ::

Najprej bodo presnemavanje onemogočl, potem bojo pa navili cene za 200%

MacQ ::

opeter - kje kupuješ?

Zheegec ::

Najprej še primerjati prodajo iger, muvijev in podobnega s povečanjem gospodinstev, ki so v zadnjem letu na novo pridobile naprave, ki znajo te vsebine sploh predvajati... In s tem postanejo potencialni kupci in pa potencialni pirati :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gregor P ::

... misliš navadne uporabnike, ne pirate domnevam:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

yaxo ::

prodaja je narasla zaradi dobro zaščitenih sistemov online igranja, nekoliko so pripomogle tudi zelo dobre zaščite proti piratstvu, kreki postajajo vedno slabši in igre ne delujejo tekoče, pojavljajo se napake in igre trzajo, pomislite recimo na farcry 2 ali gta, igre na trenutke trzajo neglede na to ali imaš nvidio ali atija

opeter ::

opeter - kje kupuješ?


Večina po malih tgovinicah na eBay.co.uk oz. eBay.de. Odvisno seveda od cene in poštnine. Večinoma je poštnina dražja od same igre. Ravno prejšnjič sem kupil Condemned za 1 funt, poštnina je bila 2,5 funtov.

EDIT: v zadnjem času pa dosti tudi na Gog.com. Včasih znajo imeti akcije ob vikendih. Ravno ta vikend kupil tri dirkaške igre: Insane, Colin McRae Rally 05 in Flaout za vsega 15 $.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

techfreak :) ::

Gog.com je fajna stran ... ampak je težava ker podpirajo samo MasterCard, Viso in PayPal. Veliko ljudi pa nima tega.

MacQ ::

@yaxo11 - dobrih zaščit proti piratstvu ni. Kreki ostajajo čisto dobri. Ravno sem odigral sposojeni Farcry 2 z noDVD crackom in nisem imel nobenih težav.

@opeter - Se splača sedaj v VB kupovati, ja. Na gog.com pa sem kupil edino Gothic. Saj so poceni, ampak stvari najdeš tudi ceneje v trgovinah z fizično robo. Za tri Fallout igre npr. moraš na gog.com odšteti 17,97 USD, medtem ko je Fallout Collection na 101cd.com vredna 7,44 GBP + 1 GBP poštnine.

@DejanL15 - če si ne moreš zrihtati ene od teh kartic, potem se niti ne trudi kupovati na netu.

techfreak :) ::

@DejanL15 - če si ne moreš zrihtati ene od teh kartic, potem se niti ne trudi kupovati na netu.

Jah kaj naj ... hočejo, da imam stalni dohodek ... kar pa zaenkrat nimam. Pa še vsaj 18 let moram biti star ... kar spet nisem.

MacQ ::

Ja, potem pa itak ne moreš kupovati online.

yaxo ::

@yaxo11 - dobrih zaščit proti piratstvu ni. Kreki ostajajo čisto dobri. Ravno sem odigral sposojeni Farcry 2 z noDVD crackom in nisem imel nobenih težav.


predvidevam da ne veš kdaj igra trza, trza tudi na mašinah z 280sli in 3870crossfire, preverjeno lahko trdim, čeprav se igra premika z okoli 200fps, na trenutke še vedno trza, zadevo smo odpravili z nakupom originalov

MacQ ::

Pa me razsvetli, kaj bi naj bilo to trzanje, da bom ga opazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po treh letih rast prodaje računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5720903 (15973) trnvpeti
»

Prodaja tablic narasla, Android in Samsung pridobila, Apple izgubil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8522787 (19204) klinker
»

Facebook za IPO izkoristil zadnji vlak

Oddelek: Novice / Ostale najave
1411483 (10003) gslo
»

Microsoft rekordno v zadnjem četrtletju

Oddelek: Novice / Rezultati
145552 (4640) MrStein

Več podobnih tem