» »

Povezava Sinope 568+r4 in tp link tl-wr941nd

Povezava Sinope 568+r4 in tp link tl-wr941nd

matobo ::

Pozdravljeni,

Pri prejšnjem operaterju sem imel na njihov (amis) modem, preko kabla priklopljen router, za potrebe wifi in tv. Sedaj sem "prestopil" k siolu. Nikakor ne morem povezati modema in routerja. Router sem tovarniško resetiral, sem ga na novo inštaliral, nastavil (kot mi je bilo rečeno na siolovi tehnični pomoči) dynamic ip, potem spreminjal lan ip iz 192.168.1.1 v 192.168.2.1, stokrat rebootal in ne vem več kaj.
Ima mogoče kdo kakšno rešitev?
Hvala

TOP ::

PPoE nastavi in upiši uporabniško in geslo.To je protokol.

matobo ::

Sem najprej tako nastavil in ni delal router. Na siolu so rekli da ne sme biti ppoe ampak dynamic ip. Mi pa v vseh primerih pokaze router, se poveze nanj ampak ne dela

ngc2392 ::

po kmečko...najprej poglej, na katerem ipju je modem, nato nastavi router eno cifro za njim (192.168.1.1 modem, 1.2 router). nato na routerju izberi wan povezavo kot ppoe in vnesi podatke od siola, ki si jih dobil. nato na modemu lahko izklopiš wifi povezavo, ker jo boš imel na routerju. kabel od modema daš v modri priklop, rumene imaš za računalnike, tiskalnike ipd. nato pokličeš na siol in rečeš, da ti dajo modem v bridge način (da bo router vzpostavljal povezavo) in to je to. mora gret :)
United We Stand, Divided We Fall

matobo ::

tud po kmečko ne dela... naj bi bil en način da bi dal kabel iz modema kr v 1, ne v modrega kot bi moral biti. Ne vem pa ali s tem dobim samo wifi ali bodo 2,3,4 delale na kabel.

ngc2392 ::

ja, lohk tudi tako, samo potem nastavi wan na dynamic in izklopi dhcp. in iz modema daš kabel v rumeno. s tem imaš modem kot glavni in router deluje kot access point. če še to ne dela, potem je pa dejansko kmet :)
United We Stand, Divided We Fall

matobo ::

Je.... kmet. Bojim se, da ce kupim nov router, da bo zgodba enaka.

ngc2392 ::

torej, kateri router imaš? ko povežeš (narediva test) iz modema na wan port, ti v statusu routerja pokaže ip, dns in podobne fore, ki jih zazna prek modema? če ne, je lahko tudi wan port crknil :)
si poskusil prek dynamic načina prek vseh vhodov (modem na 1-pc na 2, modem na 2-pc na 3 itd...), če slučajno ni tudi kakšen vhod crknil?
če nič ne dela...potem pa res ne vem več kaj. na siol si poklical?
a imaš slučajno kakšne ipje na mašini? siolovci radi nastavljajo statične ipje, če nekaj ne dela. morda si imel še kaj od prej? naredi še ipconfig/ flushdns v dos promptu, za foro.
potem mi pa zmanjka špage. edin če se konektam na tvoj pc in pogledam :)
United We Stand, Divided We Fall

konspirator ::

Če se ne motim ti sedaj sinope že deluje kot modem+router.Naj ga da TK helpdesk v bridge mode.
Nako povežeš iz sinopa v tplinka (wan port).

Zgodovina sprememb…

ngc2392 ::

no, saj to sem mu predlagal, pa ne vem, če so siolovci to tudi naredili.
in ja, se posipam s pepelom, ne gledam teme, pa nisem videl tipa routerja.
United We Stand, Divided We Fall


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404921 (3327) seba-beba
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226929 (6552) Lukael
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224319 (3834) Hayabusa
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175678 (5368) dreamtheater
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622315 (21231) MTB

Več podobnih tem