» »

10 nasvetov za zaščito zasebnosti na Facebooku

10 nasvetov za zaščito zasebnosti na Facebooku

Slo-Tech - Na All Facebook, so objavili deset nasvetov za zaščito svoje zasebnosti za tiste, ki Facebook res morate uporabljati.

Uporabnikom tako svetujejo kako uporabljati sezname "prijateljev", kako se odstraniti iz iskalnih rezultatov Facebooka in spletnih iskalnikov, kako se izogniti označevanju svojih fotografij s strani "prijateljev", kako skriti svoje kontaktne podatke in še veliko več.

Praktično in uporabno.

30 komentarjev

Tac20 ::

Tole pa super, bomo zrihtal si

Keyser Soze ::

V bistvu.

Si falil poanto zasebnosti že s tem, da si na FBju. Ne vem no. Če se "objaviš" na strani, ki je v prvi vrsti namenjena druženju in širjenju poznanstev, res ne vidim pretirane poante v tem.

OK, razen če res MORATE uporabljati FB.:|
OM, F, G!

r0ker ::

ja če MOREŠ uporabljat FB pol je pa res problem... :|

AndrejS ::

Moj nasvet... ne uporabljaj FB, rajši zaživi pravo življenje. Eni preživijo pol dneva na FB.

BaRtMaN ::

In po tvojem sta to edini možnosti? Pol dneva al pa sploh ne?

Dobro, malo karikiram, ampak taki uporabniki se najdejo povsod. Boljš ukvarjanje s prjatli kot ukvarjanje s kakšnim WoW.

Mimogrede, zgleda da je linkana stran nedostopna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

hidetr ::

Odlično, svoje kolegice vedno opozarjam pred nevarnostjo kraje identitete, takoj jim bom linkal dotično temo.

neocodex2 ::

Hah, se že raje ukvarjam z WoW kot FB, ki je res prava potrata časa če si gor več kot 1h na dan.

Lawler_ ::

Tut jast grem rajš eno odšpilat, kot pa bit na FB-ju.

Gandalfar ::

Geeki. Se vidi, da vas ne vabijo na dost socialnih dogodkov ;)

d0rK ::

Mene pa zanima, kaj tocno dela folk po pol dneva na FBju?


Ne vem, a prebirate vsako sporocilo namenjemo vsakemu od vasih kolegov tut ce se vas ne tice?

BigWhale ::

Jest mam FB zato odprt, da lahko gor pametujem. Tko k tle na slotehih. Sej zato pa je to! A ne?

gruntfürmich ::

lol. mislim da sami nepoznavalci FB odsvetujejo uporabo le-tega... in sploh se ne zavedajo prednosti.
še bolj kot uporabniki tu gor pa mediji nabijajo kok je FB nevaren...

skratka, sami kmeti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lawler_ ::

Nevarni so uporabniki ne pa FB :)

GupeM ::

gruntfürmich... kaj je pa s kmeti narobe?

BigWhale ::

Gupe, puntajo se, pa subvencije vlecejo :>

poweroff ::

FB je povsem uporaben, seveda za tiste, ki imajo tako nezanimiva življenja, da rabijo vsaj virtualno potrditev s strani "prijateljev".

Jaz pa imam realne stike z realnimi ljudmi in nimam potrebe po tem, da bi imel stike z ljudmi, s katerimi nimam nič skupnega, razen tega, da smo bili nekoč po naključju pač sošolci.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Matthai, moras upostevat da si ze malo starejsi in da se mlajsim generacijam bolj zanimive stvari dogajajo na FB-ju. Ne mores teh najstniskih fenomenov po sebi sodit ;)

poweroff ::

Kaj pa vem. Moje sodelavke visijo na FB non stop.
sudo poweroff

M-XXXX ::

Ima FB tudi par uporabnih strani: je dober spletni album , potem je še tukaj.... am.... no to bo to:D

cyber_killer ::

Jah nevarno se mi zdi npr. to, da lahko kaksne jace agencije to uporabijo sebi v prid. Npr. FBI, CIA,... Pa se vprasanje, ce to oni ne financirajo, ker itak hocjo met prevlado nad vsemi.

para! ::

Facebook je pač spletna stran, kot vse ostale. Človek se lahko dolgočasi tudi na forumih in klika refresh ter gleda, če je kaj novega. Lahko pa to zganja na FB. Če cel dan visiš na FB, nisi nič manj produktiven, kot pa če visiš na diva.si, slo-tech.com, itd. S tem, da od slednjega lahko še kaj odneseš.

Zganjat paranojo, da je pa FB poseg v zasebnost, je pa res smešno. In smešni so tisti, ki to širijo okoli. Facebook prikaže samo to, kar daš gor. Če nečesa ne daš gor, tega na FBju ni. Al mislite, da je seznam prijateljev enega posameznika dejansko kaj vreden? Al pa njegove slike, ko je bil na smučanju z mamo :)

FB je možno, kot vse ostalo, izkoristit tud za kaj koristnega. Seveda pa so se spet našli geniji, ki ljudi sodijo glede na to, na katerih straneh visijo.

Lepo vas prosim, no!

lp
Death before dishonor!

Ziga Dolhar ::

Al mislite, da je seznam prijateljev enega posameznika dejansko kaj vreden?


Priceless.
https://dolhar.si/

T-h-o-r ::

zato se pa ne prijavljamo s pravim imenom in ne dajemo svojih slik tja :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

R33D3M33R ::

Kot je že nekdo napisal. Kolikor objaviš, toliko se lahko izve o tebi. Razumen človek ne bo dajal svojih golih slik ali zelo osebnih informacij na facebook, pa četudi bo omogočil ogled samo prijateljem. Nikoli ne veš kdaj se bo v sistem pretihotapil hrošč/zlobna koda, ki bo to vse razkril in omogočil ogled vsem.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

T-h-o-r ::

največji hudič je, da so tvoji kolegi (predvsem pa kolegice) totalni troli, in kar mečejo neke slike gor in te zraven omenjajo :)

še dobro, da nisem s pravim imenom, samo vseeno :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

FB je povsem uporaben, seveda za tiste, ki imajo tako nezanimiva življenja, da rabijo vsaj virtualno potrditev s strani "prijateljev".

Jaz pa imam realne stike z realnimi ljudmi in nimam potrebe po tem, da bi imel stike z ljudmi, s katerimi nimam nič skupnega, razen tega, da smo bili nekoč po naključju pač sošolci.

izgledaš kot da si totalno nezanimiv za ostale ljudi, da te nobedn ne bi hotel za na seznam. in ljudje na seznamu niso same 'neki', ampak tudi tisti, kateri so realni prijatelji. fb je tudi zelo koristen glede obveščanja. morda pa tebe nobeden noče o ničemer obvestiti?:D:)):)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

facebook je zakon. mislim, klepetati prek njega 3h na dan je obupno in čekirati slikce kolegice ki ti je naskrivaj všeč prav tako. ampak jaz ga uporabljam samo in izključno v sklopu ljudi ki jih poznam osebno, recimo da se dobimo s sošolci iz gimnazije, vsi smo v eni grupi in potem samo pošljem dogodek, dodam kraj, opis, sliko,... potem ko je dogodek mimo pa dodam še slike, pustim kakšen komentar. če pa je nekdo pozabil telefon na žurki lahko odprem debato v smislu foruma, in vsi ki so tam bili bodo to vidl in mogoče je kdo spravil njegov telefon ko se je pospravljalo. tko vsako stvar lahko izkoriščaš in forsiraš njeno uporabo, z vsemi stvarmi je tako. celo čokolada škoduje v velikih količinah, v majhnih pa niti alkohol ni škodljiv, facebook pa tudi ne. pa tudi wow ni škodljiv v majhnih količinah (cca. 1h/dan)

poweroff ::

izgledaš kot da si totalno nezanimiv za ostale ljudi, da te nobedn ne bi hotel za na seznam. in ljudje na seznamu niso same 'neki', ampak tudi tisti, kateri so realni prijatelji. fb je tudi zelo koristen glede obveščanja. morda pa tebe nobeden noče o ničemer obvestiti?:D:)):)

Niti ne, sem namreč čisto dovolj obveščen o stvareh, ki me zanimajo.

In ja, tudi telefonsko številko sem že večkrat zamenjal in jo ne dajem ljudem, pa vseeno vsake toliko časa "leakne" in me potem "nadlegujejo". Tako da še enega kanala po katerem sem dostopen pa res ne rabim.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Osebna odlocitev. Vsekakor lahko na FB-ju bolj omejis to kdo te obvesca kakor po telefonski stevilki.

CaqKa ::

Osebna odlocitev. Vsekakor lahko na FB-ju bolj omejis to kdo te obvesca kakor po telefonski stevilki.

hehe to pa je res.

seems like that on the end of the day I'am gonna need a new wall. A firewall.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook izvajal raziskavo na uporabnikih, ki tega niso vedeli

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2410609 (7105) Iatromantis
»

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9924156 (19330) smash
»

Živahno trgovanje z ukradenimi računi za Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
168829 (6442) GizmoX
»

Kdaj lahko začnem delati

Oddelek: Loža
205165 (3561) Yohan del Sud
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337180 (5819) Gandalfar

Več podobnih tem