» »

Resetiranje računalnika

Resetiranje računalnika

xJernej ::

Pred kratkim sem kupil novi računalnik:

Procesor : Intel Core2 Quad Q9400 2,66GHz + Asus Lion Square hladilnik
Matična plošča : Asus P5Q-E
Grafična kartica : SAPPHIRE HD 4870 X2, 2GB GDDR5
Pomnilnik : Kingston Hyperx DDR2 2x2GB 800MHz
Napajalnik : Power LC1050 1000W
Trdi disk : Seagate 500GB, 7200rpm, 32MB, NCQ, SATAII

Operacijski sistem : Windows Vista 32 bit
Gonilniki za grafično : ATI Catalyst 9.1
Monitor : Samsung 24" + Samsung 19"

Računalnik dela v windowsih super, samo ko pa poženem kakšno igro
npr. GTA4, FarCry 2, Spore,... dela 10 min potem pa se računalnik avtomacko resetira.

Recimo FarCry 2 dela večinoma časa, medtem ko Spore resetira računalnik v 5-10 min, prav tako GTA4.
Včasih dela 2 ure včasih pa ne niti 20 min.

Problem sigurno ni v pregrevanju, ker procesor je večinoma časa na 45, grafična pa na 70-75.
Vem, da so bili neki problemi z gonilniki za grafično.
Zato sem preizkusil 8.11, 8.2, sedaj 9.1 in problem je še vedno enak. :))

Imate kakšno rešitev?

drzni86 ::

si kaj navijal? Pomoje je problem v voltažah... poglej na kakšni voltaži ti delajo rami in potem to voltažo nastavi v biosih.

Naloži še HWmonitor (nism sigurn da je čist tako ime) in spremljaj voltaže če se spreminjajo za kakšno večjo vrednost...

Lahko pa probaš še stestirat sistem z OCCT-jem in potem še z SuperPi-jem, da vidiš če je sistem sploh stabilen.

Jernej88_ ::

Najverjetneje gonilniki za grafično...
No more Slovenia!

shany ::

imel sem isti problem, ki ga z gonilniki nisem rešil..... strojna oprema je problem, ki ga še danes rešujem

RuskiSnajper ::

1GB rama ti sistem sploh ne uporabla kr je 32bit

najverjetneje je lahko graficna ker sapphire HD4870 so imele pokvarjen bios in so nonstop zmrzovale , ti pravis da mas X2 verzijo pomoje nima saj je bil bios popravek tocno za doloceno serijo teh graficnih , sam nisem sigurn , o tem pogledat nic ne skodi...

torej je hardwerski problem vsekakor


kolk je stal ram?


LC power napajalnik ziher ni bil drag ... mogoce je 1000 watov stalo tolk , kar pa je bedarija ker 1000 W nikol ne bos rabo, kvecjemu mas 620 dovol , tudi z X2 bi moglo bit ,

Vec watov nic bolse ne dela , .... bolse uzet kvalitetnega kot pa tistega z vec watov , recimo moj 620W z dobrimi Amperi na railih je prisu 150E (vec kot maticna lol)

bluefish ::

in kaj ima veze, koliko je stal RAM? Že v parih drugih temah si spraševal isto, pa nima blage veze.

fr!Xy ::

flashaj bios....

xJernej ::

Je mogoče, da je kaj narobe z napajalniku?
http://debersek.com

Vse informacije na enem mestu

drzni86 ::

Ja možno je! In jst osebno mislim da ti glih on dela probleme! Probi z kšnim drugim če maš možnost...

TOP ::

Tukaj močno dvomim da bi bil kriv napajalnik,ker je zadosti močan.Nisi še napisal imaš PC kaj navit.

drzni86 ::

Tukaj močno dvomim da bi bil kriv napajalnik,ker je zadosti močan


jah isti problem sem imel jst in potem sem 550W napajalnik zamenjal z 420W (sam za probo) in tkoj je računalnik začel normalno delat in se navijat brez problema!

xJernej: jst bi na tvojem mesto vsekakor najprej probu z drugim napajalnikom!

shany ::

Jaz sem imel čist isti primer z isto plato..... kr lep čas sem ugotavljal kaj bi bilo.... tako sem prišel do spoznanja da plata ni kompatibilna z rami..... zakaj plata in ne rami z plato? rami so čist cool ampak ta plata P5Q PRO ma nek čudn bios..... katerega treba samo updatati in je problem rešen.

Prej sem imel iste probleme z restartanjem računalnika po 10 minut..... prvo sem mislo da je krivo to , k sem mel dve palčke ramov not, saj memtest z 2-ma režema ni šel skozi , posamezno pa. No po UPDATE BIOS še zmer ne gre MEMTEST z 2-ma palčkama ramov skozi (prekine in restarta), ampak računalnik deluje normalno že 48 ur, pod vsemi obremenitvami.
Napajanik nima veze pr takih stvareh skoraj nič.

drzni86 ::

tako sem prišel do spoznanja da plata ni kompatibilna z rami..... zakaj plata in ne rami z plato?



LOL! Če plata ni kompatibilna z rami pol tud rami niso kompatibilni z plato... Ne moreš rečt da so rami kompatibilni z plato, plata pa ni kompatibilna z rami!!

Napajanik nima veze pr takih stvareh skoraj nič.


Ja tud jst sm biu mnenja da napajalnik nima nobene veze in sm zato probal najprej čist vse druge možnosti... ampak zdej se tolčem po glavi, ker če bi probal najprej napajalnik bi rešil svoj problem v 3 minutah, ki jih rabiš da zamenjaš napajalnik. Ker menjava napajalnika je itak zlo preprosta in hitra poleg tega pa se skor vsakemu valja kakšen po sobi...;)

xJernej ::

Sedaj sem pa res ostal brez rešitve.
S prijatlu sma zamanjeaja rame, namesto mojih sem imel Corsair 2x1GB. Računalik se še vedno resetira.

Danes sem kupil novi 750W napajalnik, še slabše.
Pred tem sem lahko vsaj neki časa igral ,sedaj ko sem pa dal noter ta 750W napajalnik mi pa igre resetira po 5s.


Je kaka možnost, da je grafična pokvarjena?
http://debersek.com

Vse informacije na enem mestu

bluefish ::

Ostaneta še grafična in plata.

xJernej ::

Samo glede na to da mi računalnik deluje super (če odštejemo igrce) :O
je po vse verjetnosti grafična kartica.
http://debersek.com

Vse informacije na enem mestu

matjazxi ::

lp
imel sem podoben primer,ko sem zacel igrati igro se mi je resetiral racunalnik ?
imas mogoce racunalnik priklopljen preko kaksnega stabilizatorja ali prenapetostne vticnice?
preveri napajanje racunalnika mozno je da ne dobi dovolj toka.
jaz sem imel tak problem ,ko sem imel priklopljenega preko stabilizatorja toka in ni dal skozi dovolj toka zato
se mi je resetiral ,ko sem odstranil stabilizator je bilo vse uredu.:)

chili00 ::

Da ne odpiram nove teme. Imam plato AsRock P4i65G, ter P4 procesor, 80gb disk, 2gb rama, 320w napajalnik, brez dodatnih naprav priklopljenih. RAčunalnik se mi spontano resetira na vsake toliko, lahko že med zagonom winsov, lahko po 2urah dela, lahko ko je idle... Povsem random.

Prebral sem praktično VSE Poste...Probal sem:
menjat napajalnik, rame, disk,
odklopil vse porabnike,
zdrl, proc. in namestil nazaj,
natančno pregledal matično,(nobenih kondijev napihnjenih,
Spremljal temp (CPU:43, MB40, HD: 38),
testiral rame (no errors)
menjal IDE kable,
formatiral in reinstal winsov,
flash biosov, različne nastavitve le teh,
ugasnil Auto reboot on errors,
....
zdej pa ne vem vec kaj nej sploh se poskusim...
Na okrog mi vsak pravi da je bodisi proc, bodisi matična...
A je lahko sploh se kej drugega...?

Hvala za odgovore
Live fast Die young


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013837 (11001) tilen006
»

ASUS M4A89GTD + Phenom II 1090T + Patriot 1600Mhz ram - težava

Oddelek: Strojna oprema
241212 (942) Jst
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393655 (3099) #AzZey
»

Nakljucno resetiranje racunalnika (asus p45, hd 4870...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332101 (1256) Mordecai
»

Problemi, problemi... Kaj hudica je krivo za to?!

Oddelek: Strojna oprema
161094 (874) Death Knight

Več podobnih tem