» »

Pomoč narunalnik zajebava :(

Pomoč narunalnik zajebava :(

Glorfindel ::

Pozdravljeni!
Jaz imam velik problem z zdajšnjim računalnikom. Odkar sem ga formatiral mi nič ne dela ;(. Npr. ko bi rad šel v google earth ali, pa če bi sestra rada igrala flash games na miniclipu mi ga takoj resetira. O igrah sploh ne bom govoru(omg mame32 ne zalaufa). A ve kdo kaj bi lahko bilo narobe? Na računalniku imam piratski xp (ki je prej že normalno delal), driverje za čipovje, driverje od ATI grafike.

Računalnik še ni tako neuporaben, do lani so mi delale vse najnovejše igre. Tako da ne bote krivili neuporabnega računalnika.


HELP!

Blinder ::

Čene pa na novo instaliraj windowse. Mogoce bo pol delalo uredu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Verjetno nimaš nič update, kar zna biti problem. Problem je morda tudi piratska verzija XP-jev, poizkusi z linux, če bi rad imel zasonj OS. Z originalnimi XP-ji vse dela - garantirano.

Glorfindel ::

Enaki xpji so delali pred formatiranjem... More bit neki druga razn, če sm narobe formatiru... Sam nwm kok lahka sploh narobe formatiraš -.-

shark_nm ::

Driverje nimaš pošlihtane. Še enkat dej vse gor pa taprave drivejre. Ali pa dobi si AAAARRRGGGGGHHHH Windowse z SP3 included ;)

Glorfindel ::

Driverje sm že 2x naložu.... Morjo bit pravi razn, če rabim poleg friverjev za čipovje pa grafiko še kj (že pozabi ka sm sploh zram dobu :$). Windovsi so pa pravi sm mel iste pred tem

opeter ::

Naloži si katerega od enostavnih namiznih Linux distribucij, pa ti bo vse delalo. Flash za Linux obstaja (Miniclip igrice za sestro), Google Earth tudi, MAME je tudi za Linux. Pa še status pirata (vsaj kar se OSa tiče) boš izgubil.

Kako je z legalnostjo MAME oz. arkadnih iger - ROMov - je seveda drugo vprašanje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Če imaš XP-je brez SP1,2 in 3, je normalno, da ti zadeve ne delajo. Potegni dol vse popravke (Windows update) in potem bo vse delalo normalno.

bluefish ::

Še enkrat na novo namesti sistem. Po končani namestitvi XP najprej naloži driverje za plato, nato še za grafično,... Oboje potegni najnovejše iz strani proizvajalcev (torej ATI in glede na vezno čipovje za plato).

Glorfindel ::

Naloži si katerega od enostavnih namiznih Linux distribucij, pa ti bo vse delalo. Flash za Linux obstaja (Miniclip igrice za sestro), Google Earth tudi, MAME je tudi za Linux. Pa še status pirata (vsaj kar se OSa tiče) boš izgubil.

Kako je z legalnostjo MAME oz. arkadnih iger - ROMov - je seveda drugo vprašanje.



Ok hvala vam bom vse to nardil... Razn linuxov :). Pa mame32 so prave mogle bi delat... Drgač mam pa tut LOTR 2 the battle 4 middle earth (original) pa ni delu. A je možno, da kr popravim Windovse (pa nč ne brišem dol ko je tok tega, da se sigurn pol zgubi) al morm nujno spet formatirat? :S

Aha pa še ena stvar... Ko me že dolgo zanima. Eni upadati od windovsov mi ne grejo gor. Recimo da se ustavi pr 7 od 49. Pa če pol kr resetiram ko mam dost čakanja ka se zgodi z ostalimi updati?

bluefish ::

glede na probleme bo sveža namestitev še najbolj racionalna. Pri popravkih pa kar počakaj (tistih nekaj minut več). Načeloma ni nič hudega, če prekineš in bo preostale naložilo ponovno, pa vseeno.

maxum ::

glede na to kako si napisal naslov teme, predvidevam da nisi ravno "perfekcionist", ne bi dal roke v ogenj da nisi nekaj "zbluzil" s piratskimi windowsi, katerih je malo morje na netu, ko se že vsak lahko špila in odstranjuje potrebne komponente OSa...format in reinstal, plus ne dodajaj patchev za ostale programe igre itd...kak teden če bi rad videl v čem je problem.

tommy boy ::

Zanima me, če ti resetira celozaslonske filmčke npr. na Youtube ali NBA, ko hočeš le-te pomanjšat?

Glorfindel ::

Ja šele zdaj sem videl, da tudi to :( :@

tommy boy ::

No, tudi sam se pridružujem temu problemu, vendar z razliko, da imam original OEM Visto, formatiranje in ponovno nalaganje Viste ni pomagalo, največkrat se PC resetira sam od sebe predvsem v programih,ki uporabljajo flash.

Še ena moja prejšnja brezuspešna tema:

"Občasen restart računalnika

Glorfindel ::

Teb vsaj igre delajo... *** js mam AMD sistem tu... A mislite da ma to kako zvezo? Sam prej je že normalno delu na AMDju

tommy boy ::

Kakšen napajalnik imaš?

solatko ::

A bo moderator že zaprl to debato o piratskih xp-jih.

LuGi ::

joj kaksna panika k ima piratsko verzijo :ojoj:

solatko ::

Pravila foruma!

Meizu ::

Hej, čisto možno da ma original verzijo, pa mu stvar trokira. Moj stric je zraven laptopa dobil Visto Home Premium. Smo dali gor to čudo in glej ga zlomka - en teden je delalo vse ok, nakar sploh ni hotelo več rarat stvari, sploh nisi mogu narest nove mape, al pa nove datoteke al pa nekaj, ker je kr izjavljajo da ime te datoteke že obstaja in jo ne more ustvarit. Pa četudi si napisal krneki noter, kar gotovo ne obstaja. Crapshit uglavnem...

Uglavnem, kar hočem povedat je to, da se lahko tudi na originalu to zgodi. Vzroki so lahko različni. Lahko da je po nesreči kakšno .dll datoteko zbrisal, al pa če si po možnosti zbrisal kak explorer.exe, zgine kr pol desktopa in ne dela več nič gor. Sam še format je rešitev. Glejte variant je ogromno.

solatko ::

Meizu - preberi si njegov post.

Meizu ::

Aja, hehe sem spregledal besedo "piratski". Jah, kupi oriđinal XP pa bo ja...

Glorfindel ::

Ne govorimo o piratskih xpjih ampak o možnih vzrokih zakaj računalnik ne dela (poleg xpjev). Ti xpji so mi delali prej pa še posodu sem jih 1 frendu pa njemu normalno delajo. Sploh so pa xpjem šteti dnevi ;)

bluefish ::

Kakorkoli, četudi so delovali Rdeči Kapici, je v veljavi to.
Dobil si kar nekaj nasvetov in se malo znajdi še sam.

tommy boy ::

Zaradi radovednosti sem si danes naložil Crysis in ga zagnal v Directx 10 načinu, v igri nastavim detajle na very high in resolucijo na 1024*768. Igral sem prvo misijo okrog 10 minut, ko sem hotel dati resolucijo na 1280*1024 se je PC najprej resetiral, v naslednjem poskusu pa je le nastavil na to ločljivost, z razliko, da so se na zaslonu pokazali artefakti in niso izginili tudi ko sem zmanjšal ločljivost (vedno brez AA ). Grafična kartica ni navita, stara 3 mesece.

Mislim, da ima avtor te teme tudi podoben problem, neglede na operacijski sistem se vse bolj nagibam k problemu s strojno opremo.

opeter ::

Jep, verjetno je kriva grafična.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome ne bo več podpiral 32-bitnega Linuxa

Oddelek: Novice / Brskalniki
186145 (4405) ZigaZiga
»

Google Earth - Linux

Oddelek: Programska oprema
171710 (1393) Icematxyz
»

Ali je Linux dobra stvar in za kaj se uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
636366 (5222) bluefish
»

Tržni delež Windows najniže v 15 letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9210671 (7184) pecorin
»

Google Picasa na Linuxu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334912 (3820) Nejc Pintar

Več podobnih tem