» »

Linksys WRT54GL in skupna raba datotek...problemi...

Linksys WRT54GL in skupna raba datotek...problemi...

kostas ::

Pozdravljeni!

Sem sorazmerno nov lastnik brezžičnega usmerjevalnika WRT54GL in sem z njim zadovoljen. Problem, pa je nastal, ko sem hotel med dvema laptopoma, ki "naj bi bila" povezana v mrežo na internet pa sta povezana brezžično in ju lahko pingam med sabo. V celotnem omrežju pod workgroup sicer vidim oba a v drug računalnik ne morem dostopati. Napiše, da je dostop zavrnjen in naj se obrnem na skrbnika omrežja (torej nase). Poskusil sem tudi že prebrskat recepte na internetu, sklopil firewall-e (vse) poslužil se navodil na http://www.homenethelp.com/web/howto/ne.... In nič. Sanja se mi več ne kaj bi naredil in kako bi to uredil. Ima kdo kakšno idejo, nasvet, pomoč?

Z veliko hvaležnostjo vas lepo pozdravljam in se vam zahvaljujem za odgovor(e).

TOP ::

Ti moreš prej omogočit pogled preko mreže.klikni na eno prticijo ali datoteko in jo daj pod skupno rabo in more delat

kostas ::

Pozdrav!

Imam mape v skupni rabi. Pa ne dela...

blackbfm ::

Kater OS maš?

kostas ::

win xp pro sp3

CCMbrother ::

Tukaj nima skupna raba datotek nič v zvezi z odličnim usmerjevalnikom...

1. ...imaš mogoče na drugem prenosniku Visto?...

2...si probal v Control Panel/Network Setup Wizard... http://www.microsoft.com/windowsxp/usin... - na obeh mašinah izberi "Turn on file and printer sharing"

Edit: malenkosti

Zgodovina sprememb…

kostas ::

Ne na obeh je isti operacijski sistem.

Z čarovnikom sem probal in ga dokončal in seveda tudi Turn on file in printer sharing...sem naredil. Vse kar bi v klasični mreži zadostovalo, da bi mreža delovala.

Je še kaj drugega takega? Mogoče ima kaj tu veze ruter? Al je to microsoft problem?

CCMbrother ::

Si probal na obeh računalnikih dostopati do drugega?

Imaš določeno geslo za uporabnika?

kostas ::

na računalnikih nimam določenih gesel.

Glede dostopa v ampak v skupni rabi vidi vsak le svoje. V omrežju pa oba vidita oba. Le da je nasprotni računalnik nedostopen;)

CCMbrother ::

Geslo je tvoj problem....zaobideš na spodaj navedeni način...osebno bi raje določil geslo...security pa to ;)

Blank Password Network Access

Windows XP professional will not allow network users computer access without a password. Trying to do so will normally return and error code. To allow network access using a blank password:

[Start] [Run] and type gpedit.msc and click [OK]
Navigate to Computer Configuration / Windows Settings / Security Settings / Local Policies / Security Options
Double click on Accounts: Limit local account use of blank passwords to console login only.
Select the radio button next to Disabled and click [OK]

Zgodovina sprememb…

kostas ::

nep nep še vedno ne dela....sedaj pa se je zgodilo to da sosednji računalnik več grupe ne vidi. Medtem ko dotični še vedno vidi grupo in oba računalnika.

CCMbrother ::

Probaj dati pravice pod deljeni folder za "everyone" ...

drugače pa si poglej ... http://networking.nitecruzr.net/2005/06...

Če ne vidiš drugega računalnika...se odlogiraj, resetiraj ali onemogoči in spet omogoči mrežo....

Zgodovina sprememb…

kostas ::

do teh pravic sploh ne pridem! So sive...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
132390 (1980) jan01
»

Povezava dveh računalnikov eden Vista drugi XP

Oddelek: Omrežja in internet
265489 (3455) arozma
»

XP Home & Profesional

Oddelek: Operacijski sistemi
151751 (1293) jan01
»

nastavljanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
61214 (1092) Wannabi
»

mreža me zafrkava!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181089 (940) ABX

Več podobnih tem