» »

Varnost in stabilnost sistema

Varnost in stabilnost sistema

Slovencelj ::

Pozdravljeni!

Kako je s posodobitvami, ki nam jih Microsoft redno pošilja in jih najdemo pod Windows Update? So le-te varne? Ali priporočate, da v svoji Visti Home Premium nastavim kar na "automatic update"?

Kaj mi priporočate pri izbiri antivirusnega programa in požarnega zidu pa spayware programov?
Do sedaj sem imel Nod in SeaGate ter v Visti blokiran Windows Firewall in Windows Defender. Potem pa se je s Seagateom nekaj zgodilo, tako da sem sedaj brez, avtomatično pa se je vklopil Windows Firewall.
Do kakšne mere se lahko zanesem na kvaliteto storitev, ki jih že v osnovi ponuja Microsoft? Na nekem drugem forumu (http://www.vistax64.com/) so sveto prepričani, da je to, kar ponuja Microsoft čisto zadosti in da lahko nasprotovanje programov naredi več škode kot koristi. Kaj pa vi mislite?

Omenil, bi še to, da imam originalne Windowse za večino ostalih stvari pa se s tem ne morem pohvaliti, tako da mi prosim še povejte, če Microsoft res preko svojih aplikacij med drugim tudi preverja licenčnost uporabnikovih programov.

Najlepša hvala za pomoč in lp!

rejven ::

avtomatic updejt, win firewall ter nek free antivirus (avast ,avg,...) je cist ql, za normalno uporabo in ob neklikanju "you won a 1m € click here:)". Vista mislim da me ze avtomatsko defenbderja not za spam, lahko pa namestis se adaware (free) in občasno mal poskeniras za spyware. Windows pa nic ne gleda ali mas org programje gor al ne ampak za večino stvari, ki jih potrebujes dobis zastonjske programe(oz. free for non comercial use..)

bluefish ::

kot sem že omenil v eni drugi temi je vse odvisno od uporabnika. Nekdo nima niti ene zaščite in bo shajal brez težav, drugi pa ima lahko vse blokirano in zaklenjeno pa bo fasal virus in še kaj.
Skratka, če veš, kaj delaš in ne klikaš na vsako pojavno okence in ob nameščanju programov in ostalih stvareh pogledaš, kaj okence sploh želi od tebe za klik na OK, potem ne bo težav.

Sam nisem namesti antivirus programa že nekaj let, pa v tem obdobju nisem doživel niti najmanjše nevšečnosti. Za zaščito uporabljam le firewall na routerju in tistega privzetega na Visti. Defender sem izklopil, imam pa omogočeno avtomatsko obveščanje o popravkih za sistem (samo obvestilo in ne avtomatsko čaranje po disku), prav tako tudi redno posodobljene programe. Zaenkrat ni težav. Občasno opravim online pregled za nesnago preko neta in to je vse.

Če si torej malo bolj paranoičen ali pa le nepazljiv, potem uporabljaj firewall v Visti, en antivirus (brezplačna Avira in Avast sta precej dobra in se kosata z marsikaterim plačljivim), poleg pa imej vklopljen še Defender s katerim na vsake toliko pregledaš sistem, enako z AV. Vse ostalo je pretiravanje in le izgubljanje sistemskih virov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Slovencelj ::

torej redno posodabljanje Windowsov je OK?
Hvala vama!

bluefish ::

Jasno, da je. Prav tako tudi drugih programov, če so posodobitve na voljo.

k4vz0024 ::

Je in ni. Jaz sm pri prejšnji mamaplati imel težave z zvočno pri tej novi pa ni nobenih težav z zvokom.

Sm pa imel težave z javo. Kosem odstranil popravek je spet vse v redu.

Problemi se šele pokažejo po updatu. Običajno ni težav. So pa.;(

bluefish ::

Zato pa je dobro vedeti, kaj in na kaj posodabljaš.

Slovencelj ::

Še to mi povejte.
Kaj je bolj nevarno crackand Nod32 ali pa zastonjski Avira antivirus?

Hvala vam

bluefish ::

n32

Slovencelj ::

Res??? Več spusti skozi crackan nod kot pa zastonjski antivirus?

bluefish ::

ne, problem v crackanem je morebitna nezanesljivost cracka, verjetno omejeno posodabljanje definicij,...
Sploh pa je avira eden boljših, čeprav je free. Enako tudi avast.

Slovencelj ::

Katerega pa uporabjaš ti, če smem vprašat?

bluefish ::

Nobenega. Tole sem napisal bolj proti vrhu:

kot sem že omenil v eni drugi temi je vse odvisno od uporabnika. Nekdo nima niti ene zaščite in bo shajal brez težav, drugi pa ima lahko vse blokirano in zaklenjeno pa bo fasal virus in še kaj.
Skratka, če veš, kaj delaš in ne klikaš na vsako pojavno okence in ob nameščanju programov in ostalih stvareh pogledaš, kaj okence sploh želi od tebe za klik na OK, potem ne bo težav.

Sam nisem namesti antivirus programa že nekaj let, pa v tem obdobju nisem doživel niti najmanjše nevšečnosti. Za zaščito uporabljam le firewall na routerju in tistega privzetega na Visti. Defender sem izklopil, imam pa omogočeno avtomatsko obveščanje o popravkih za sistem (samo obvestilo in ne avtomatsko čaranje po disku), prav tako tudi redno posodobljene programe. Zaenkrat ni težav. Občasno opravim online pregled za nesnago preko neta in to je vse.

Če si torej malo bolj paranoičen ali pa le nepazljiv, potem uporabljaj firewall v Visti, en antivirus (brezplačna Avira in Avast sta precej dobra in se kosata z marsikaterim plačljivim), poleg pa imej vklopljen še Defender s katerim na vsake toliko pregledaš sistem, enako z AV. Vse ostalo je pretiravanje in le izgubljanje sistemskih virov.

Slovencelj ::

Pa res. Je že nekaj časa minilo od kar sem prebral tvoj komentar. hvala ti še enkrat :)

Slovencelj ::

Živjo,
Še nekaj bi vprašal. Ali mraz slabo upliva na prenosnik?
Bom bolj konkreten. Ali na kakršenkoli način škodujem svojemu prenosniku, če ga imam prižganega pred odprtim oknom pri zunanji temperaturi zraka 0°C ?
Nekateri v tem ne vidijo problema, spet drugi pa pravijo, da se s tem računalnik kvari.
Hvala za odgovor

M-XXXX ::

S tem nič ne škoduješ komponenta (oziroma pri nižji temperaturi se bodo kvečjemu bolje počutile:D), problem je le v vlagi.

opeter ::

Če sneži direkt na prenosnik, potem je lahko čez čas problem. No, hec na stran, preberi kaj je M-XXXX napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Slovencelj ::

Hvala. Kaj si imel v mislih, ko si omenil vlago?
Je vse OK, če pri - °C odprem okno in za 15 min prezračim sobo ter pustim prenosnik na mizi pred pod oknom?
Nekateri so rekli, da disk kvaril, ker bi moral delati pri nižji temperaturi... Je kaj resnice tukaj?

SmeskoSnezak ::

Za neuke uporabnike so najbolši programčki kot je teatimer pri S&D-ju. Ti čepi nekje v ozadju in ne pusti delat bedarij programov po registru. Če pa se malo spoznaš, si ga naštimaš takole, da te obvesti, kaj se kdaj dodaja in da ti klikaš, če se doda v register ali ne. Super stvarca za tiste, ki bi radi imeli register pod nadzorom, da vanj ne pride garbage al pa bognedaj virus.
@ Pusti soncu v srce... @

M-XXXX ::

Je vse OK, če pri - °C odprem okno in za 15 min prezračim sobo ter pustim prenosnik na mizi pred pod oknom?
Nekateri so rekli, da disk kvaril, ker bi moral delati pri nižji temperaturi... Je kaj resnice tukaj?

V tem primeru bi bilo lahko kaj narobe če bi bilo ogromno vlage v okolici (predstavljal si da je megla ter pada zelo droben dež, ki ga nese skozi okno na prenosnik) drugače pa ne bo nič narobe.

SmeskoSnezak ::

Še mam jaz eno vprašanje... je kaj narobe, če maš računalnik (kišto) nekje pri radiatorju? Mu škodi kaj, če se zvečer okolica ogreje, zjutraj pa da se ohladi. Bi blo bolše prestaviti računalnik?
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

zaradi samega gretja bi bilo dobro računalnik prestaviti, če je čisto ob radiatorju ali le nekaj centimetrov stran. Če pa je vmes stranica mize ali kaj drugega, kar deluje kot delna izolacija pred toploto, potem pa ni problema.

SmeskoSnezak ::

Miza je čudne oblike. Te praviš, da je bolše če za kak meter prestavim računalnik?
@ Pusti soncu v srce... @

Slovencelj ::

Ok, torej, če vas prav razumem, je za prenosnik še dobro, da odprem okno, zaprem radiator, ter pustim dovod mrzlega zraka (tudi pod ničlo) do računalnika, če se ta močno segreje med večjimi obremenitvami (npr. igre)?

SmeskoSnezak ::

Jaz sem spraševal o navadnem računalniku, ne laptopu. Sicer pa ja, vsi računalniki se bolje počutijo pri "hladnih" temperaturah.
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

pod ničlo zna biti problem zaradi kondenza, ki bi se nabiral na segretem računalniku.

Sicer pa ni potrebno preveč komplicirati. Stacionarni računalnik čez zimo malenkost odmakni od radiatorja ali pa na drugo stran mize (odvisno od oblike in stranic),...
Na prenosniku verjetno ne boš igral iger ob pozimi odprtem oknu in ti ni potrebno skrbeti, če je prižgan v času, ko prezračuješ.

edit: no, tukaj odgovarjam obema naenkrat - upam, da prepoznata vsak svoj del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621495 (20233) mat xxl
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514693 (13078) opeter
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499199 (8146) bluefish
»

PC kar naenkrat zmrznil in zdaj fukcionira čisto počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131581 (1338) bluefish
»

Antivirusni-programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
102009 (1717) Duhec

Več podobnih tem