» »

CDRW prav da me ne mara

CDRW prav da me ne mara

blackfly666b ::

Ja CDRW neki zajebava v glavnem. Imam CDRW Teac 4x4x32 (CD-W54E) ... 2 dni nazaj je delal vse v redu, sm speku celo se par cedejk ... vse delal ql...
Danes hocem posnet mp3je na disk pa prav da je prislo do I/O error (F:\ is not accessible) ?!
Winsi2000 pravjo da je vse v redu, da device dela properly... v kisti sem pretaknil vse kable in spihal konektorje pa nic... samo lucke utripajo... V BIOSu ga tut najde btw.
Probal sem tut uninstall device ampak ob resetu mi napravo zopet najde in zopet je vse v redu, delat pa noce...
Mogoce kdo ve kaj mi je storiti?

Han ::

Preskusi pogon v drugem računalniku ali z drugim OS - npr. Windows 98.

V kolikor si namestil kakšen ASPI ali podoben gonilnik, je lahko težava v tem...

Če nimaš naloženega zadnjega firmwara, poskusi z zamenjavo le tega.

blackfly666b ::

ASPI gonilnik?!

SanSan ::

No pri meni se je zgodiolo isto na teacu, 2x, pa sem pol samo simulacio vklopil pa je spet slo vse ql. Nimam pojma zakaj.
No jaz imam api gonilnike vredu postimane tako, da v tem ni problem, vendar ti zelo zelo toplo priporocam, da namestis ene vredu aspi-je. Probaj z ForceAspi gonilniki.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

blackfly666b ::

Sam men ni jasn kaj so ASPI gonilniki, ker prvic slisim?

JLP ::

ASPI niso lih gonilniki ampak programsk vmesnik k ga je izumu Adaptec in se še kr uporabla v nekaterih programih za dostop do CDROMov in CDR(W)jov. Večina programov ma po novem svoje gonilnike za dostop do teh naprav tko da ASPI vmenika ne nucaš več. Nero recimo uporabla zej svoj gonilnik kak FireBurner pa ASPI.
ASPI 4.71
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

freejack ::

Probaj v Linuxu,.. če te nima rad,..pa mu še ti napiši: j*** se,..(reply: part of hardware missing) :) :D

blackfly666b ::

Sem ze porihtal... ASPI dal gor pa restartal in je blo... ze pecem animeje k se mi jih je nabral 5GB :) Zdej prav CDRW da sm prow faca in da bo kr delu ce neki casa :]

Hvala vsem!
Cu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W54E !!! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
8943 (725) blackfly666b
»

snemanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6851 (725) SanSan
»

CDRWIN ?!?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151253 (1115) Mr.B
»

CD-R problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121009 (883) roscha
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161146 (927) Han

Več podobnih tem