» »

CD-R problem

CD-R problem

Prjatu ::

Med peko CD-jev se mi pojavi blue screen, lahko samo še resetiram računalnik. Mam Abit Kt7a, D800, 256 ram, Plextor 16x, Pioner dvd105, ibm45gb, ibm 18gb, uporabljam pa WinME, Win 2k
Something else is controlling me!

MTB ::

Kateri softver pa uporabljaš? Se ti to dogaja v Win2k ali Win ME?

RS

`DoC ::

Če imaš slučajno Nero-ta in w2k potem vem razlog, ta dva "modela" se ne razumeta! Saj pr men ne no!8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Prjatu ::

Uporabljam Nero 5.5.1.8, dogaja pa se mi tako pod WinME kot Win2k
Something else is controlling me!

Jolando ::

kombinacija diska 45 pa plate je sumliva

TheHijacker ::

enabli oz. disabli DMA za pekač in disk. malce kombiniraj oboje skupaj. Najbolje naj bi blo če bi ime vse DMA-je enablane. Vsaj tako imam jaz. Za pekač naj bi NUJNO bil DMA on...

Prjatu ::

DMA imam enablan za vse štiri, pa je isto
Something else is controlling me!

TheHijacker ::

Uporabi najnovejše ASPI gonilnike.... Mislim da so verzija 4.60. Dobiš pa jih kle! Hmm, kaj naj ti še svetujem. Dl-ji si najnovejši firmware za pekača. Dobiš ga kle! Če še potem ne bo šlo poskusi najnovejše via gonilnike. OK, te si pa sam poišč :D

Prjatu ::

Via driverje imam najnovejše, firmware tudi, tele ASPI driverje sem pa zdajle probal, pa je zadevo samo še poslabšalo, zdej še ene druge "unexpected error"- je javlja
Something else is controlling me!

Han ::

Jaz bi takole postopal: diska bi priklopil na primarni kanal, DVD kot Secondary Master in CDRW (z montiranim mostičkom za DMA) kot Secondary Slave. V W2K bi pred namestitvijo Nera (5.0.4.8 ali 5.5.1.8) naložil SP2, medtem ko bi WinMe zamenjal z Win98SE... Če te možnosti nimaš, ponovno namesti WinMe brez dodatnih (nepotrebnih VIA busmaster) gonilnikov...

G[e]c ::

Kaj ko bi ti sam program zamenu za pect Nero najnovejsi ma polhn enih bugov. Uporablji unga k si dobu zraven pekaca pa bo.

TheHijacker ::

hmm.. pol sem ba že kar brez idej... probi še tako naredit, kot je napisal Han.

roscha ::

Imam zelo podobno konfiguracijo sistema kot Prjatu, pa mi lepo dela. Torej: Abit KT7, D750@900, 128MB RAM, Plextor 16 IBM 40 GB. Nero je verzije 5.0.4.4, 4in1 drv. so 4.31, sistem je w2k + SP2 (Delal je tud z SP1), pečka dela v DMA (javi W2k oz PIO javi BIOS)???, disk pa na UDMA. Oba disk + pečka pa sta master. Upam da ti kaj pomaga. Predlagam da DOWNGRADAŠ Nerota, kakih bolših idej pa nimam.

Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri peki cd-ja se mi comp resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
111071 (877) jos69
»

DMA enable ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181205 (921) Modri dirkač
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91540 (1294) krho
»

Tezave s peko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71061 (958) damian
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231626 (1366) VASkO

Več podobnih tem