» »

CDRWIN ?!?!?!?!

CDRWIN ?!?!?!?!

badboy ::

a mi lahko kdo pomaga prosim, ker mi CDRWin ne prepozna CDRW pogona, imam pa philips CDRW804.

pod "readers" mi ga prepozna pod "writers" pa je vse prazno in mi napise da ga ni najdu.

imam pa verzijo 3.7C

thanks !
info@badboy.bihosting.com

JLP ::

A ASPI maš prov inštaliran?
Live long and prosper!

badboy ::

prosim te ce mi razlozis kaj to sploh je in kje naj nastimam,
hvala
info@badboy.bihosting.com

JLP ::

ASPI pomen Advanced SCSI Programming interface in ga nekateri programi zapeko kot so CDRWin in Fireburner uporabljajo.
Program za preverjanje pravilne namestitve Adaptecovega ASPIja je tukej, ASPI pa tukaj.
Live long and prosper!

badboy ::

hvala za vso pomoc, toda ne deluje !

pri preverjanju mi je napisal da imam namesceno oz. prepisano s starejso verzijo...

pri updatu na drugem linku pa mi zatezi da ne najde nobenga adaptecovega produkta na sistemu....???????????

kaj sedaj ?

thanks
info@badboy.bihosting.com

bili_39 ::

Pojdi na kaksno stran, ki ima novice in programe za cdr (npr.: cdrinfo) in si skopiraj nerota. Ta ti namesti tudi aspi gonilnike. Ce se vedno ne bo delovalo, si aspi gonilnik iz nerotovega direktorija skopiraj v direktorij cdrwin...
Ce pa se ne bo spoznal, se oglasi.

badboy ::

tko je...nerota imam verzijo 5.5....ker pa je aspi gonilnik da ga skopiram pod cdrwin...

al pa ce ves se za kak programcek ki bi mi posnel *.bin datoteko, pa kje ga dobit ?:\
info@badboy.bihosting.com

Sumo ::

.bin datoteko lahko zapeces tudi z nerotom, samo pri izbiri fajla das da ti pokaze vse fajle (*.*) in nato odpres ta image. Potem pa pogledas v .cue fajl (ki je ponavadi zraven vecine binov) kjer ti pise npr. nekaj takega: TRACK 01 MODE1/2352. V tem primeru moras torej v oknu ki se ti pojavi po tem ko izberes .bin datoteko nastaviti na Data mode 1 in pa Block size na 2352.
To je to.

badboy ::

hvala za resitev v nerotu, toda to ni res...
sedaj mi pa nerota noce zagnat !!! vedno mi napise da je datoteka poskodovana in da imam verjetno virus, sem sistem preveril z notron antivirusom (nic ni bilo okuzeno) in odstranil ter na novo namestil nerota pa se se vedno pojavlja isto ;((


pa zadnje case se zelo pogosto pojavlja problem, da ko pozenem nek program se sploh ne zazene ampak miska samo reagira kot da nekaj bo in disk zacne ropotat pol pa tisina ?!?!?! ko pa pritisnem alt+control in del pa vidim da je program aktiven .

pa se nekaj ;) zakaj mi vedno med kaksno igro recimo star trek elite force ven vrze iz igre, pa ne naredi mi 3dmarka2001 ampak me med testom ven vrze ?

imam pa abitkt7,256rama,hercules 3d prophet kyro II, sb live 5.1, napajalnik 230W,win ME, ce bo kej pomagal
info@badboy.bihosting.com

chucki ::

če maš procesor preveč navit ti ven meče iz 3d marka!!! men je tud!

Kriko ::

Nekatere plošče KT7/KT7A( kot moja) imajo velike probleme z kompatibilnostjo z SB Live, zato če še nisi si najprej namesti dodatek/popravek za kompatibilnost med tema dvema komponentama. Moraš tudi vedet da programi za peko CD-jev imajo probleme med sabo! Npr: Easy CD Creator in Nero sta lahko skupaj ampak moraš obvezno ugasnit Direct CD in CreateCD 50 v MSCONFIG/zagon!! Isto je z CDRWin in Nero-tom vendar se nisem poglobil kaj njima ne paše ker CDRWin-a ne uporabljam. Probaj oba uninstalirat in ponovno instalirat samo Nerot-a ali CDRWin. Če ti tudi Nero noče spoznat CD-RW-ja pojdi na stran www.ahead.com pod download in download-aj najnovejšo CDROM.CFG datoteko ter jo skopiraj v direktorji kjer imaš Nero-ta. Ko vpraša če boš overwrit-av datoteko odgovori z da. Ahead skoraj vsak teden, lahko tudi prej izda novo CDROM.CFG datoteko prav zaradi kompatibilnosti programa z različnimi CD-R/CD-RW-ji, ta datoteka vsebuje namreč te podatke. Sem pogledal na www.ahead.com, kompatibilnost z tvojim CD-RW in sen najdel CDW 804 kar je verjetno tvoj, tako da ti ga bosta že sam Nero ali nov CDROM.CFG file sigurno spoznali! Za izdelavo kopij ti priporočam CloneCD 3.0.00.23 + update 3.0.4.2 (ima tudi slovenski jezik) ker nima para v tem elementu. Če želiš ti lahko pošljem Easy CD Creator 5 Platinum (najnovejša verzija) da probaš še z njim!!
Kar se napajalnika tiče moraš vedet da AMD priporoča za Athlone 300 vatnega. Je pa tako da 300W-tni napajalniki dveh različnih firm nista enaka saj nekateri 300W-ni so lahko slabši od kakovostnega 250W-nega. Te podatke si lahko pogledaš na AMD-jevi strani!

JLP ::

kriko:
CDRWin in Nero nimata niti mal težav s sobivanjem. Jih že kar nekej časa uporabljam pa ni problemov sploh nič.
Se strinjam glede napajalnika. 230 je nekam švoh.

badboy:
A si probov tud tist ta drug ASPI s GoldenHawkove strani? LSI al nekej. Ker pr Adaptecovmu res nucaš en nihov kontroler al pa nihov program za peko.
Live long and prosper!

badboy ::

fantje stvar je taka ;)

jst sm popizdu ker mi je zacel se register neki nagajat in mi sploh ni hotu normalno zagnat pcja, tko da sem format c: itd...

sedaj je vse ok, pa s novim napsterjem "FireWire" sem nasel novejso razlicico programa CDRWin ki podpira moj pekac, tko da upam da bo tut delal...

hvala vsem, moram pa resnicno malce razmisliti glede napajalnika, kajne ?:\
info@badboy.bihosting.com

JLP ::

Ja mal razmisl glede napajalnika.
Drgač pa najnovej verzijo CDRWina dobiš na Golden Hawk strani.
Live long and prosper!

TheHijacker ::

Probi s tem:
http://doom9.org/Soft21/Files/forceaspi...
To so aspi leyerji za pekače. Če ti pa program še vedno ne najde pekača, potem pa ga ta verzija ne podpira. Poglej na uradni strani avtorja CDRWin, kjer sigurno piše kateri pekači so podprti...
http://www.google.si

Mr.B ::

Sklepam da je to Philipsov RW , če je pojdi na njihovo stran in si potegni popravke dol , potem pa bo delalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CDRWin noče pečt 80 min CD-jev :(

Oddelek: Programska oprema
141015 (876) AtaStrumf
»

*.bin , *.cue....kaj storiti

Oddelek: Programska oprema
353822 (2839) Soni
»

XP in Nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
121187 (906) SkIDiver
»

Tezave s peko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71061 (958) damian
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161145 (926) Han

Več podobnih tem