» »

buy linux

buy linux

r5r ::

Kje bi lahko kupil/dobil linux 6.2 ?

whatson ::

:)

Poznamo več distribucij Linuxa.

SuSe
Mandrake
RedHat
Caldera
Slackware
Debian
...

In vsak od dotičnih ima različno verzijo.

Drugače pa vse distribucije dobiš na:
  • http://www.linuxiso.org
  • ftp://ftp.arnes.si
  • ...
  • Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    genni ::

    Ka je REdHat 6.2 ?
    genni - gen ni !

    genni ::

    Inštalacije ne zastupm ??? Doma pa mam TURBOLINUX 6 ?
    genni - gen ni !

    whatson ::

    Okej okej počasi. :D :D

    Red Hat 6.2 je ena starejših verzij RedHata. Po mojem mnenju je to zelo dobra verzija. Tudi dosti serverjev uporablja lih to verzijo te distribucije. Priporočam ti jo, če imaš slabo/manj zmogljivo računalo.

    Inštalacije ne zastupm ??? Doma pa mam TURBOLINUX 6 ?

    :O Turbolinux ti ne pride v poštev. Še posebej če si home user in še totalen začetnik hkrati. Downloadaj Mandrake, RedHat. Sledi navodilom in če ti zdrav um ni tuj, boš kmalu skapiral zadevo.

    :D
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    genni ::

    Kaj pa je Turbolinux ?
    Na Arnesovi strani so angleške verzije, kaj pa slovenske ? 8-O
    genni - gen ni !

    SLO-Security ::

    Kot ti je whatson svetoval. Sicer pa so zgoraj navedene distribuucije prevedene v SLO. Dodal bi samo se SuSE 8.0, kar je novost [po parih protestnih pismih SuSE supportu :D ].
    KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
    NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

    genni ::

    Kaj pa inštaliranje ? Naredim bootdisk iz dosutils/mkboot.bat pa mi napiše ob bootu "Boot falture". Moram pa imet bootdisk, ker ni autorun cdrom bios.
    genni - gen ni !

    SLOWWWeb.net ::

    CDji so zagonski,...:D .
    __________________________________________________
    WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
    BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

    dr.J ::

    V mapi dosutils je program 'rawrite.exe' za DOS in 'rawritewin.exe' za poganjanje pod windowsi. V isti mapi so tudi slike boot disket (boot.img, bootnet.img, pcmcia ...). S programom rawrite.exe si naredi boot disketo, tako da zapišeš nanjo boot.img datoteko. Potem sistem bootaj z diskete, od koder bo potem inštalacijski program našel CD-ROM s paketi za inštalacijo. Če se prav spomnim, se z mkboot.exe iz Windowsov požene inštalacija s CD-ROMa.

    Če imaš pod 6.2 v mislih RedHat 6.2, poglej na Arnesov ftp strežnik.

    Če strojna oprema dopušča (disk vsaj 2 GB), ti vseno svetujem kakšno novejšo različico (RH7.1, 7.2 ali 7.3), saj je slovenščina tam bolje podprta, začenši s tipkovnico v konzoli.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: dr.J ()

    r5r ::

    Dovnloadu sem si RedHat linux 6.2 iso preko dialupa okoli 36 ur in iso zapekel na cede. Inštaliru sem ga pa je tko počasen ko jajca. pet minut je treba čakat da sem v kde. Pa imam i486 DX4/100Mhz 16MB. Pa pravjo da gre na 386 8-O
    And it makes me wonder.

    CaqKa ::

    joj kak mi grejo nekateri smajliji na zivce... :)
    jaz imam sicer 486 133mhz z 32 rama pa se ravno nea tak dolgo nalaga noter imam tudi matrox millenium 4mb... pomojem bi blo fajn met dobro grafično pa mogoče malo več rama... mogoče bi blo fajn če bi v kde izklopo vse bonbončke ali pa da bi prešalto na kako drugo namizje...
    walda da gre na 386.. samo to verjetno ni bilo mišljeno tekoče delo z kdejem... verjetno je bilo to bolj mišljeno za konzolo...

    Mercier ::

    .:hardwarejedec:. - Dovnloadu sem si RedHat linux 6.2 iso preko dialupa okoli 36 ur in iso zapekel na cede.
    Pa si ti ziher, da te ni to prišlo koštat, kot če bi do štrcune stopu, pa si ubodu distribucijo z dokumentacijo vred.

    BadB0y ::

    :) Pa instaliraj RH5.0 pa ti bojo x-i delali tekoce :) pri linuxu je pomoje FUL pomemben ram.Jaz mam rh7.3 pa 256rama pa se mi zdi da ga je skoraj premalo 512 bi bilo super:)

    suse80 ::

    Moje izkušnje:

    Instalacija RH 6.2 je najlažja s pomočjo boot diskete, ker
    nekateri starejši BIOSi ne zmorejo prebaviti velikosti instalacijskega jedra, ki je na CD ( 2,44 MB)
    Disketo naredi v dosu s programom Rawrite.
    Ponavadi je na CD v direktoriju images ali pa boot ali pa nekaj takega več različnih "slik" (image) za izdelavo diskete.
    bootnet je npr. za izdelavo floppya, ki takoj omogoči štartanje mreže na PC.
    Druge slike so še za zagon z disketo in potem nadaljevanje s CD instalacijo.
    Že ime imaga ti pove, zakaj se uporablja.
    Ker so ( vsaj v mojem primeru so bili pri RH 6.1) prisotni bugi v instalacijskem programu (grafičnem), ti za tvojo mašino
    priporočam text mode instalacijo (oz. manual).
    Veliko manj težav bo, če imaš mašino z manj kot 64 MB rama.
    Na 386 pa ti dandanes delajo le še specialne distribucije ( s prirejenim kernelom), kot je npr. Freesco ali podobno.
    Jaz sem poganjal 6.1 z jedrom 2.2.18 na 486 DX2 8MB RAM.
    Predlagam ti torej disketni zagon instalacije ter velik swap ( ne več kot 96 MB- več RH 6.2 ne dopušča) ter da najprej instaliraš
    samo osnovni sistem ( brez xfree86 strežnika).
    Ko ti bo osnovni način deloval, boš veliko laže inštaliral ostale pakete.
    Za namizje izberi GNOME, ker je manj zahtevno za disk in grafično.
    Tvoja mašina pa za kako resno delo ni primerna. Zaradi malo RAMA ti bo disk kar naprej mlel.

    Jaz imam SuSE 8.0. na PIII 900 MHz, disk ATA100 na 7200 obratih, Rama pa 384 Mb, pa se mi zdi, da mi
    ob določenih opercijah dela precej počasi ( konverzija v PDF ali pa delo z grafiko v Gimpu..
    Razmišljam o dodatnem Ramu.


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Kateri operacijski sistem ste že imeli

    Oddelek: Operacijski sistemi
    382510 (1793) nicjasno
    »

    Linux na pentium I

    Oddelek: Operacijski sistemi
    8881 (724) mazy
    »

    prvi Linux (strani: 1 2 )

    Oddelek: Operacijski sistemi
    554756 (3716) mile
    »

    LILO Boot

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    5753 (630) Brane2
    »

    HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

    Oddelek: Operacijski sistemi
    201829 (1655) twosocks

    Več podobnih tem