» »

LILO Boot

LILO Boot

GaPe ::

Jaz sem RH Linux 7.1 zaganjal iz diskete. Zdaj se mi je pa ta lilo boot pokvaril. Kaj naj naredim, da bom linux spet lahko z diskete zaganjal? :\
Don't steal! The government hates competition.

dr.J ::

Naredi si drugo sistemsko disketo.
A sploh prideš v Linux?

GaPe ::

Ne pridem v linux.
Don't steal! The government hates competition.

dr.J ::

Kaj se ti je pravzaprav pokvarilo? Disketa? Je sploh ne more prebrati ali pa jo prebere in so potem na ekranu kakšna sporočila?

Boot inštalacijsko disketo si lahko narediš s programom rawrite.exe, datoteko boot.img pa snameš recimo z Arnesovega RedHat mirrorja. Potem boš pač lahko zbudil sistem in poštimal lilo.

Lahko pa daš noter CD in narediš 'upgrade' (ker je sistem enak, ne naredi nič - razen če nisi izbral zdaj drugačnih opcij kot pri inštalaciji) in na koncu te vpraša za izdelavo boot diskete. Naprej pa znaš.

simon ::

SIstem zazenes z instalacijskega cd-ja, vtipkas linux rescue, potem pa ti bo po nekaj vprasanjih mountalo hard disk nekam v /mnt... Napises se chrot /mnt/kamor_ti_je mountalo. Sedaj si na svojem sistemu. Najbolj priporocljiv nacin, kako naredis zagonsko disketo je, da uporabis orodje /sbin/mkbootdisk verzija_kernela . Verzijo kernela, ki jo uporabljas najdes v /boot/, zacne se z vmlinuz-2.4.. uporabis oznako za pomisljajem (2.4...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simon ()

Brane2 ::

Simple advice za v bodoče:

V boot mapi vedno imej en kernel, ki DELA. Najboljše je, če pustiš tistega, ki si ga nainštaliral pri miru in če uprgadeaš kernel, pač zagonskemu delu daš drugo ime in to poveš "Lilu" v datoteki /etc/lilo.conf

Tako se lahko zajebavaš, a vedno boš imel en kernel,ki dela.

Če zajebeš kaj z Lilom, moraš met štartabilno disketo.
Jaz najraje uporabljam neko miniverzijo Linuxa, ki ma maso orodij, paše pa na eno disketo. Pozabu sm ime (Tom's neki), ker je dolg nisem uporabu.Tkrat so stvari simple. Zbootaš mašino s flopija, si nardiš poseben direktorij, v katerem bo trenutno vsebina tvojga diska in tja zmountaš disk. nato se pozabavaš z Lilom in ko končaš, zbootaš mašino brez diskete...

Kaj zdaj ? Če nimaš opcije zagona a'la DOS-only. Poskusi s CDji, ki si jih dobil. Mogoče se da updejtat samo Lilo+eventualno kernel...

Food for thought:
Odkar se da stvari povsem lepo zbootat s CDja, si bo treba spečt boot CD- kastom dizajn, bolan...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91093 (992) operater
»

Problem pri instalaciji Red Hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
121153 (939) dr.J
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201509 (1217) tico
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391686 (1387) lordgreg
»

kompajlanje jedra za linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81393 (1243) zetko

Več podobnih tem