» »

Linux na pentium I

Linux na pentium I

Rabbit07 ::

Živjo!!
Mam en problem. Pred kratkim sm si nabavil en star računalnik (pentium 133MHz), ki ga bom uporabljal za strežnik. Nanj sm hotel naložiti Linux Suse 9.0, vendar mi ne zažene CD-ja za namestitev. (napiše mi da na cd-ju ni našel operacijskega sistema). Zanima me koko ga prisilt da mi bo naložu linuxe če je to sploh mogoče.

P.S. Kateri linux pa je poleg tega smisu nalagat na tako star računalnik!!

moj_nick ::

Povej, kaj boš laufal na serverju.
110111001001010001010000

Gandalfar ::

Sploh ni tolk slab rac za kaksn router/webserver/dns server/samba/nfs/...




kolikor pac uspes obesit gor.. :)

r5r ::

Kista je zakon, vsak distro bo tekel tekoce, ce ne bos zraven poganju se kaksne graficne podobe(KDE, gnome).

Najbrz moras v biosu nastelat zagon iz cd enote, ce te moznosti nimas si naredi boot disketo ... (seveda moras potem nastimat boot iz disketnika) .. ta disketa naj bi zaznala cd pogon in zagnala instalacijo na zgoscenki ...

Priporacam glede na zmoglivosti kiste (32M rama in 64MB swapa), da bi zelo lepo poganjal http, ftp in mail, dns storitve. Ce hoces imeti gor kaksno bazo ti po kista takoj delala pocasneje, ker baza(npr. mysql) je zelo pozresna pri pomnilniku.
And it makes me wonder.

Rabbit07 ::

Najlepša hvala za informacije, sam se to bi vprasov kako narediš boot disketo za linux (sem namreč začetnik v linux-u).
LP

schurda ::

Preden začneva: Linux je EDNINSKI samostalnik.

Imam RedHat, tako da ti povem moje izkušnje. NA CD-ju je v direktoriju \dosutils programček rawrite, ki ti zapiše sliko na disketo. Sedaj je notri že rawritewin, ki je še bolj intuitiven. In kje najdeš sliko: na direktoriju \images. Če inštaliraš navadno, potem izberi boot.img, če pa hočeš več, pa recimo bootnet.img, ali pcmcia.img. Sicer pa si malo preberi.

Še ena varianta, pri kateri pa sploh ne rabiš diskete: Če imaš inštaliran dos gor in je CD-rom že prepoznan -> Greš na CD-ju v direktorij \dosutils in tam poženeš autoboot.bat in greš direkt v Linux.

Jaz sem na P100 +48MB rama poganjal RH6.2 in KDE, pa je šlo brez problemov, samo KDE se nalaga malo več časa, kar pa za server seveda sploh ni pomembno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mazy ::

da nebom delu nove teme me zanima tole. doma mam staro amdjevo 486ko (80mhz) 3721KB rama 512kb grafike in 520MB diska. ker ma stvar celo mrežno kartico bi rad laufo nek linux za kakšen eggdrop,bnc itd. nč zahtevnega. ker kišta nima cd-roma (in še tak sm poskušo plata ga ne prepozna) je pogoj da se linux namesti iz disket. kaj priporočate?

Phoebus ::

Ja za tole 486 ti pa priporočam najprej da spraviš ram na ene 16M minimalno, pol pa debian, imaš 3 diskete pol gre pa inštalacija naprej iz mreže.
Pa 486 potegne čez kakšno manjšo zadevo, ja...samo ima nonstop 100% CPU load :D

mazy ::

rajš pol ostanem na dos+win3.11.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730853 (24324) Spajky
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947015 (5398) Azrael
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141685 (1366) suse80
»

stara kishta - dost problemov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141070 (896) paper
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201824 (1650) twosocks

Več podobnih tem