» »

računalnik za igre (800 eur)

računalnik za igre (800 eur)

«
1
2

svetetko ::

Rad bi vaše mnenje o mašini, ki bo namenjena igram. komponente so sledeče:
asus p5q pro
intel e8500 3,16 ghz
kingston hyperx 2x2gb 800 mhz
Sapphire Radeon HD 4850 1024MB Dual Slot
antec ninehundred
Antec TruePower Trio 650W
WD ali samsung ali seagate 640 gb
NEC AD-7203S DVD+/-RW DL 20X

cca 800 evrov (elektronika.si)

V prihodnosti bi rad procesor navil ter mogoče kupil še eno grafično za crossfire. kako se bi ta grafična obnesla za igre (22 inch 1680x1050)? ali je velika razlika med 512mb oz 1gb rama? kar se tiče rama, zanima me vaše mnenje o tem, kako se bo obnesel ob navitem procu, ali bi moral vzeti kaj drugega... pri diskih ne vem katero firmo? če kdo ve za boljšo rešitev pri katerikoli komponenti, rad slišim dobre predloge. aja pa še to, kupiti imam namen pri elektronika.si ali pa demise.si, se mi zdi da sta nekako najugodnejša ponudnika. ali ima kdo izkušnje s kupovanjem pri njih?
vnaprej hvala za odgovore

Mitja358 ::

Rad bi vaše mnenje o mašini, ki bo namenjena igram. komponente so sledeče:
asus p5q pro
intel e8500 3,16 ghz
kingston hyperx 2x2gb 800 mhz
Sapphire Radeon HD 4850 1024MB Dual Slot
antec ninehundred
Antec TruePower Trio 650W
WD ali samsung ali seagate 640 gb
NEC AD-7203S DVD+/-RW DL 20X

cca 800 evrov (elektronika.si)

V prihodnosti bi rad procesor navil ter mogoče kupil še eno grafično za crossfire. kako se bi ta grafična obnesla za igre (22 inch 1680x1050)? ali je velika razlika med 512mb oz 1gb rama? kar se tiče rama, zanima me vaše mnenje o tem, kako se bo obnesel ob navitem procu, ali bi moral vzeti kaj drugega... pri diskih ne vem katero firmo? če kdo ve za boljšo rešitev pri katerikoli komponenti, rad slišim dobre predloge. aja pa še to, kupiti imam namen pri elektronika.si ali pa demise.si, se mi zdi da sta nekako najugodnejša ponudnika. ali ima kdo izkušnje s kupovanjem pri njih?
vnaprej hvala za odgovore

grafično vzemi 1gb, disk pa wd 640gb. Malce poglej še po quad-corih ker so zdaj dobra naložba.

svetetko ::

a pa bo tale dual slot vredu? sm že neki spraševal in so rekli, da naj bi bila boljša pri hlajenju. kar se tiče quadov, phenom 2 940 al kšnga intla? q9550 se mi zdi pr 264 eurih kr pocen. za dolgi rok bo najbrž boljši kot e8500, kaj pa pri igrah in navijanju?

Steinkauz ::

Grafo kr lepo vzemi 512 mb. Se ne splača 40 eur dat več za minimalno razliko.
Za igre je dual boljši(ker se navije na večje frekvence). Vsaj trenutno. Jst nebi dal 100 eur več za quad, je pa tvoja odločitev.

svetetko ::

tut men se zdi skor mau metanje dnara stran za quada, k ga pomoje nkol ne bom rabu. kašna je sploh dejanska razlika pr večji količini rama na grafi? par fpsjev več al kva?

ModriN96 ::

Večja količina rama na grafah ti pride v poštem samo pr velikih resolucijah...pr teh standardnih do 1280*1024 pa ne rabš giga rama.

Uzem si 512 grafo in maš z vrham dost... Pa tut proc je za špile bolš dvojedrnik kot pa 4. Edin če si komp kupuješ za dlje časa si vzem q proc, drugač je tale 8500 čist zadost.

Valvoline ::

tut men se zdi skor mau metanje dnara stran za quada, k ga pomoje nkol ne bom rabu. kašna je sploh dejanska razlika pr večji količini rama na grafi? par fpsjev več al kva?

Potem si poglej benche v gta4. Quadi pometejo z dual core.
In bodi zihr da se bo podobno dogajal pr skoraj vseh bodočih taboljših igrcah.

Steinkauz ::

Tudi dual čisto lepo goni gta(ki je eden najbolj potratnih špilov z cpu).
Lej al daš zdej 100eur več ali pa ćez par let kupiš magari rabljen q9650 za drobiž.
Za 150 eur boš čez 2 leti dubu plato in proc ki bo precej boljši kot q9550, staro plato in proc pa prodaš za okol 50 eur pa si na istem s kešom. Ok boš mogu še ram menjat verjetno na ddr3, samo takrat ne bo več drag tako kot je zdej.
Sam vi mečte dnar stran zarad mene in vlagajte "za dlje cajta".

keba ::

jst bi ti svetoval phenoma2 940 al pa 920, pa ga potem še naviješ, grafično 4870 al pa 4850, pa disk obvezno 640 al samsung al pa wd!

dzinks63 ::

Sedaj lahko tudi z amdjem sestaviš solidno konfiguracijo, vendar pri takole na pamet sestavljenih nikoli ne veš, če bo vse delovalo ok. Zaenkrat je še malo uporabnikov, da bi delili izkušnje iz prve roke.

npr, amd:

svetetko ::

pomoje bom naredu tko k je reku Steinkauz pa pol kasnej nabavu neki bolšga za mn dnarja. Kva pa pravte glede napajalnika Antec TruePower Trio 650W? ne vem če se splača šparat pr napajalniku, da bi vzeu LC za 40 eur? glede ohišja, odločam se med three hundred pa nine hundred. kerga mi bl priporočate (glede na to da je 300 skor še enkat cenejš)?

keba ::

lej jst mam tak računalnik doma kot ga mislš ti kupit, sam da je 4870 not, sam če bi pa zdej kupovau, bi pa edino spremenu, da bi dau 4jedrnika not.
Jst glede ohišja nebi pretiravou, nabau eno navadno dobro prezračeno ohišje, pa dej na ta račun rajši kaj drugega boljšega.

svetetko ::

zakaj pa bi uzeu quada? a komp uporablaš za igre al tut za kej druzga? k jst se s kkšnimi zahtevnimi aplikacijami ne bom zejbavu, bom pa pogledu kšn hd film. sam me pa že skoz žul to 'kupt komp za dlje časa' in vsi mi quade omenjajo, kao za prihodnost. zdj pa res ne vem kva nej nardim. sm opazu da u prvem četrtletju izide E8700, a se bosta 8500 pa 8600 kej pocenila? kako je s tem k novi proci prhajajo?

keba ::

Jst ga uporabljam za use, večinoma pa za igre pa filme pa te stvari. Pa vidm da mi pr gta4 kar manjkata tisti 2 jedri. Prihaja pa dost iger, ki bodo rabila več jedr. Naprimer Alan Wake bo sam za večjedrnike narejen špil. Sej če kupiš phenoma2 940, je nek čez 200eur, te nebo dosti dražje prišeu kot pa e8500. Pa ga komot naviješ na 3.5ghz. Pa maš potlej usaj za 2 leti mir.

Mitja358 ::

Jst ga uporabljam za use, večinoma pa za igre pa filme pa te stvari. Pa vidm da mi pr gta4 kar manjkata tisti 2 jedri. Prihaja pa dost iger, ki bodo rabila več jedr. Naprimer Alan Wake bo sam za večjedrnike narejen špil. Sej če kupiš phenoma2 940, je nek čez 200eur, te nebo dosti dražje prišeu kot pa e8500. Pa ga komot naviješ na 3.5ghz. Pa maš potlej usaj za 2 leti mir.

Jap. Sam tvoja izbira je.

ZaLoMaT ::

npr, AMD:



+1

Morda bi vzel disk 640gb in za ta denar vzel ATI HD4870 512MB.

joe17 ::

Če hočeš za igre ne šparat poglej to konfiguracijo ne bo te razočarala:

Računalnik Mephisto E8500/4GB/640GB/2xGTX260

Namen uporabe: Zahtevna poslovna raba, zahtevna gaming raba.

Računalniški sistem je sestavljen iz naslednjih komponent:

procesor: INTEL Core 2 Duo E8500 3.16/1333 6MB BOX
pomnilnik: Supertalent T800UX4GC5 4GB (2x2GB) PC6400 DDR2
trdi disk: SAMSUNG HD642JJ 640GB 7.2/16M/S300
grafična kartica: eVGA GTX260 896-P3-1267-AR Core216 Superclocked 896MB PCIe x2 SLI
matična plošča: ASUS P5N-T Deluxe nForce780i SLI
zvočni vmesnik: integriran na matični plošči
mrežni vmesnik: 10/100/1000, integriran na matični plošči
optična enota: NEC AD-7201S DVD-+RW 20x dvoslojni SATA črn oem
ohišje: THERMALTAKE M5 VJ1000BWS črn + okno
napajalnik: THERMALTAKE Toughpower W0116RE 750W (140mm)

Računalniku je priloženo:
- navodila za uporabo računalnika
- NOD32 za Win sisteme, 90dni uporabe brezplačno
- BON za popust v znesku 40€, ki vam jih podarja podjetje Agora pri svojih računalniško izobraževalnih programih
Garancija 24 mesecev
Spletna cena: 1.294,85 EUR

bluefish ::

človek govori o max 800€ ti pa mu ponujaš nekaj 60% dražjega. Daj, zresni se, ker vsem niso prioriteta igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

keba ::

ah to je živa bedarija od računalnika, pa še 500eur nad njegovim budžetom.

Steinkauz ::

Kako bedno sestavljen komp za 1300eur LOL

Mitja358 ::

keba ::

http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...
čist dovolj.


supr komplet, ful ugodno, mogoče sam še namest 4850 --> 4870

Mitja358 ::

http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...
čist dovolj.


supr komplet, ful ugodno, mogoče sam še namest 4850 --> 4870

Tole je čist dovolj pomoje. drugače je pa res tale makroteam super za rač, saj sestavlja zmogljive za nizko ceno.

AngelOfDeath ::

Glede na to da v vsaki temi smetiš z tem Makroteamom in ga poveličuješ, mi da nekaj misliti...
edit: Slovnica

keba ::

zakaj pa ne, naj pove, kje je najcenejš, pa če je uredu trgovina da še drugi vemo.

Mitja358 ::

Glede na to da v vsaki temi smetiš z tem Makroteamom in ga poveličuješ, mi da nekaj misliti...

nevem zakaj ti zdaj ni vredu tole? Makroteam je zelo dobra trgovina, ima zelo nizke cene, svoje računalnike dobro skup sestavlja, in frend si je kupil tega s Phenomom II in je zelo zadovoljen........

bepapa2 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bepapa2 ()

svetetko ::

najdu sm 4870 na mimovrste, zdi se mi ful pocen:
http://www.mimovrste.com/artikel/263005...
a se vam zdi dober nakup? kakšne kartice dela gigabyte? kakšne izkušnje?

aja pa še to: v čem vse se razlikujeta p5q in p5q pro? a ma pro samo dodatno pci režo za grafiko al še kej druzga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

rok1986 ::

Gigabyte je prav gotovo dobra firma in imaš prav, ta kartica ima dokaj solidno ceno8-)

keba ::

supr cena, pa gigabyte so uredu.
u bistvu je sam ta razlika ja.

TOP ::

Razlika med 5PQ in pro ma tud mal drugače razporejeno za priklop elektrike,največja razlika je pa v biosu P5Q pro se veliko bolje navija.

svetetko ::

hvala za pojasnilo :)

TOP ::

Gigabyte je zame en velik šrot od plate mel P45 UD3P en kao zelo dobrih plat pa je šla po 10 dneh k hudiču.Greje se kot prasica.

keba ::

sej ne kupuje plate, ampak grafično kartico!

svetetko ::

ja, plato bom asus p5q pro, za hd4870 od gigabyta me je zanimal...

keba ::

za kter procesor pa si se potem odloču?

svetetko ::

bom kr e8500, pa bom kasnej nabavu quada tega pa prodal. na mimovrste majo zdj še 5% popust in mam komp za 724 evrov, pa še zaupanja vredna firma mi je :)

keba ::

pol boš meu isti komp ku jst. Jst mam procesor navit na 3.8ghz na zraku. Pomoje boš kar zadovolen!

svetetko ::

a maš stock cooler al kakšen dokupljen hladilnik? pomoje je tut kr uredu, ma že en kolega podobno zadevo in je super :)

Pdove05 ::

e8500 je car iz lastnih izkusenj navil sem ga na 3,8ghz na stoc cooleru pa laufa po 15min na 98% load pri 65°C. Awsome pa igre tud dosti bolse letiko ko pri frendu mama podobne pcje (on ma iz COmshope enega za 730eu) Jaz pa sem si sam sestavi on ma q8200 pa je moj za 10fps pri igrah bolsi.

Pdove05 ::

Aja pa pomoje je za Amd phenom 2 se prezgodaj saj se ni veliko uporabnikov, ki ga ima zato ga jaz nebi jemal.

TOP ::

Zanimivo je to da je kar nekaj uporabnikov novega Phenoma2 vsaj po mojih informacjah od ene spletne trgovine,sam nobeden ne lima nobeni testov ali do kolk ga je uspel navit.

Mitja358 ::

Aja pa pomoje je za Amd phenom 2 se prezgodaj saj se ni veliko uporabnikov, ki ga ima zato ga jaz nebi jemal.

ja in kaj to pomeni, da če jih še malo ljudi uporablja, da so za dre*? kolikor vem večina čaka na am3 ki so izšli včeraj.

TOP ::

Ne Mitja nisem napisal da so za en drek.

keba ::

sej jih ne uporablja malo ljudi, amd phenom2 940 je trenotno njabolj prodajan procesro v europi, če kdo ne vrjame naj si pogleda na geizhals.de, al pa nej pokliče v katero našo trgovino. Konc debate o tem.

dzinks63 ::

Najbolje prodajani procesorji, so inteli serije Exxxx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

keba ::

jst sm ti navedu vir, torej...

Mitja358 ::

Ne Mitja nisem napisal da so za en drek.

vem da nisi, vendar si takole nekako povedal tole.

Mitja358 ::

Najbolje prodajani procesorji, so inteli serije Exxxx.

na geizhals jih sploh na top listi lekar ni

Mitja358 ::

sej jih ne uporablja malo ljudi, amd phenom2 940 je trenotno njabolj prodajan procesro v europi, če kdo ne vrjame naj si pogleda na geizhals.de, al pa nej pokliče v katero našo trgovino. Konc debate o tem.

katero tgovino pa imate vi?

aja mislil si eno slovensko :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014143 (9893) xnnx
»

kateri procesor in grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
252320 (1934) Meizu
»

Konfiguracija za 848EUR DOBRA kaj dodam kaj izbrišem NASVET!

Oddelek: Kaj kupiti
362437 (1733) Denis15
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887716 (6438) zigasoncek
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675496 (4390) klinker

Več podobnih tem