» »

NLB Klik zaračuna znesek po vsakem obisku?

NLB Klik zaračuna znesek po vsakem obisku?

opeter ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje: mati ima račun pri NLB-ju, ter možnost elektronskega bančništva - Klik NLB (navadni). Danes po prijavi v Klik po pregledu stanja je opazia, da so ji zaračunali storitev za obisk Klika za mesec januar in sicer dvakrat po 0,65 €.

Ugotovila je, da je v januraju dvakrat odprla Klik oz. pogledala stanje.

Moje vprašanje je sedaj to, ali je sedaj to normalno, da se po vsakem obisku zaračunavajo storitve? Ter ali se ta isti znesek zaračunava v primeru, da greš na bančno okence?

Banka bi lahko bila vesela, da vlagamo svoj denar vanje, ne pa, da še posebej zaračunavajo svoje storitve.

Seveda nisem spregledal te novice: NLB: iskanje novih možnosti v finančni krizi
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
  • spremenil: opeter ()

WamPIRe- ::

OK tole pa še nisem zasledil... Grem kr preverit.

EDIT: Pravtako so meni 2x odtrgali :(
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Gandalfar ::

OBVESTILO BANKE
Predmet: Napaka pri zaračunavanju mesečne uporabnine za NLB Klik
Datum: 02.02.2009

Obveščamo vas, da je pri obračunu mesečne uporabnine za NLB Klik za januar 2009 prišlo do napake, zaradi katere smo mesečno uporabnino zaračunali dvakrat. Napako bomo popravili v okviru dnevne obdelave danes, 2. februarja 2009.
Vsem uporabnikom se za napako opravičujemo.

WamPIRe- ::

Tole pa je sporočilo:

Predmet: Mesečno nadomestilo za uporabo NLB Klika
Datum: 08.01.2009

Ponovno vas obveščamo, da smo z decembrom 2008 uvedli mesečno nadomestilo za uporabo NLB Klika. Predhodno obvestilo o uvedbi nadomestila je bilo v Kliku objavljeno od 28. novembra do 31. decembra 2008.

6. januarja 2009 smo vam zaračunali uporabnino za NLB Klik za mesec december 2008 v znesku 0,65 €. Valuta knjiženja je 1. januar 2009, opis knjižbe Uporabnina NLB Klik dec. 2008.



Mesečno nadomestilo smo z decembrom 2008 uvedli, ker se spletna poslovalnica stalno nadgrajuje, tako na področju varnosti poslovanja kot na področju širitve funkcionalnosti.



Mesečno nadomestilo bomo zaračunavali vsem uporabnikom NLB Klika, ki so v spletno poslovalnico vsaj enkrat v zadnjem letu tudi vstopili. Nadomestilo bomo zaračunavali enkrat mesečno, na začetku tekočega meseca za pretekli mesec.



Za višino nadomestila bomo avtomatično bremenili vaš račun, ki je v NLB Kliku prijavljen kot temeljni. Status osebnega računa, prijavljenega v NLB Kliku lahko preverite v poglavju Stanje - Stanje na računih - Podrobnosti.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

opeter ::

No, hvala za odgovore. Dobro je vedeti.

Torej fiksni mesečni strošek uporabe Klika je 0,65 €/mesec, right?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Samson ::

No pocasi se je zacelo. Prejle so za vse kaseral na bankah pri okencu. Potem so vsiljevali klik in sedaj celo mesecna uporabnina. Nice. Se eden nacin pobiranja velikih denarcev glede na uporabnike, oz. kolicino. Poleg tega je vsaka transakcija placana, ceprav je direktna brez posredovanja delavca...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Matheeew ::

Tudi za plačilo položnice so pred kratkim dvignili ceno za nekaj centov...

JohanP ::

Da sem pred leti dobil Klik nisem plačal niti centa. Uporabnina 0,65€ / mesec pa me ne moti, saj Klik še zdaleč ni samo orodje za plačevanje položnic.

opeter ::

JohanP, saj to je OK, samo nas je zmotilo to, zakaj se je dvojno zaračunala "mesečna članarina".
Gandalfar je zgoraj že prilepil obvestilo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

connel ::

ma kakorkoli, lupijo nas, pa to precej, obresti ne dobiš ama nič, samo stroški vodenja računa so večji (obe neki normalni vsoti na računu, plača recimo) + plačaš posebej še vse storitve, sam na žalost brez bank ne gre in tega se prekleto dobro zavedajo,...

Meki ::

Zamenjajte banko. Avstrijske banke in italijanska Unicredit ne zaračunavajo provizije za dvig gotovine na bankomatih drugih bank, pravtako ni nobenih mesečnih plačil za online banko ali podobnega sranja. Jaz ne morem, ker imam študentski račun (skoraj vse zastonj) s 1000€ limita, odobrenega na podlagi preteklih rednih prilivov in če grem drugam vse to izgubim. Ko pa ne bom mogel več imeti študentskega me pa s tako ponudbo NLB ne vidi več.

Ovce se striže, če se pustijo.

Beli_Zajcek ::

Po raziskavah ljudje prej menjajo partnerje kot banke. :|Pa ne me vprašat za linke, ker so mi to nekoč povedali na faksu.

Good Guy ::

Mesečno nadomestilo smo z decembrom 2008 uvedli, ker se spletna poslovalnica stalno nadgrajuje, tako na področju varnosti poslovanja kot na področju širitve funkcionalnosti.


My ass...

izgled in vse ostalo ima kot bi stran delov 10 letn froc k kumi zna html
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Ziga Dolhar ::

A to maš Erazma Pintarja v mislih?

Ohhh... :))
https://dolhar.si/

V-i-p ::

Jaz sem že nekaj časa pri BKS Bank. Ni provizije na dvig denarja v vseh državah, kjer je valuta evro. Prav tako ne plačuješ za online banko, niti provizije pri online plačilih. Kot je nekdo že zgoraj rekel ovce so zato, da se jih striže.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

McClane ::

Koliko pa je potem mesečno nadomestilo za vodenje računa?
Če si študent se ti še mogoče izide, če pa nisi pa...Kolikor sem gledal te tuje banke imajo v resnici par ugodnih zadev (brezplačno dvigovanje ali pa zastonj poslovanje preko neta) samo se pa pozna pri mesečnem nadomestilu, ki je večji kot pa npr. NLB+Klik.
Ali pa imajo osnovno varianto ki je zelo poceni samo ne ponuja pol tistega kar se v resnici rabi, tako da moraš v bistvu vzeti kakšen Premium paket če želiš normalno uporabo. Npr. brezplačen dvig denarja je v Premium paketu, v navadnem pa ne..
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

poweroff ::

Eh, to je bila napaka. In take napake se pri NLB kar pogosto dogajajo, recimo vsake 3 mesece ena. Pač, ko opazijo popravijo.
sudo poweroff

Meki ::

Koliko pa je potem mesečno nadomestilo za vodenje računa?
Če si študent se ti še mogoče izide, če pa nisi pa...Kolikor sem gledal te tuje banke imajo v resnici par ugodnih zadev (brezplačno dvigovanje ali pa zastonj poslovanje preko neta) samo se pa pozna pri mesečnem nadomestilu, ki je večji kot pa npr. NLB+Klik.
Ali pa imajo osnovno varianto ki je zelo poceni samo ne ponuja pol tistega kar se v resnici rabi, tako da moraš v bistvu vzeti kakšen Premium paket če želiš normalno uporabo. Npr. brezplačen dvig denarja je v Premium paketu, v navadnem pa ne..


(Osnovni transakcijski račun)

NLB:
Vodenje računa: 1,96€ / mesec
Online banka: 0,65€ / mesec
Dvig gotovine na bankomatih drugih bank znotraj EU: 0,47€ / dvig
Online nakazilo: 0,33€ / nakazilo

UniCredit bank:
Vodenje računa: 1,7€ / mesec
Online banka: 0,00€ / mesec
Dvig gotovine na bankomatih drugih bank znotraj EU: 0,00€ / dvig
Online nakazilo: 0,35€ / nakazilo

fosil ::

Tole pa ne bo držalo Meki.

Če pogledamo cenik od unicredita vidimo

da je standardni račun 1,99 EUR
master račun, kjer je vključena tudi spletna banka pa kar 5,00 EUR
Tako je!

Veron ::

kr neki vse skup, na vsakem koraku sam dnar poberajo ;((

Meki ::

Tole pa ne bo držalo Meki.

Če pogledamo cenik od unicredita vidimo

da je standardni račun 1,99 EUR
master račun, kjer je vključena tudi spletna banka pa kar 5,00 EUR


Zarolaj cenik malo nižje in boš videl strošek vodenja TRR. Tole je strošek paketa, ki vključuje še druge stvari zraven. Pa za online banko ne rabiš master računa, pri njem je to že vključeno brezplačno, pri drugih računih pa online dostop naročiš posebej in verjetno plačaš nek strošek pridobitve (kot pri NLB in vseh ostalih bankah).

NLB je zaračunavala 20€ za pridobitev klika (ne vem kako je danes), ko smo to vsi plačali, nas pa udari še z mesečnim nadomestilom. Enako je bilo z bankomati. Uvedli so jih, da so zmanjšali stroške, ker niso več potrebovali toliko zaposlenih v poslovalnicah, ko so se pa ljudje navadili pa rečejo: "hej, to da vi divigujete denar na bankomatih je za nas strošek, plačajte še to!"

Popolnoma enaka zgodba je s klikom. V njihovem interesu je bilo, da so ga dali čimveč ljudem, ker so si na ta način ponovno zmanjšali stroške, saj je skoraj vse avtomatizirano. Sedaj, ko smo na to navajeni pa ponovno: "Vzdrževanje klika je za nas strošek, plačajte!"

fosil ::

Bo treba še malo bolje pogledat Meki.
Tistih tvojih 1,70 EUR je samo vpogledni račun. Torej nobene kartice (niti bančne), nobenega spletnega poslovanja, nobenega limita, skratka nič kar običajno uporabljamo pri osebnem računu.

Običajno funkcionalnost osebnega računa pri njih torej dobiš šele v tako imenovanem "paketu".

Ne rečem da so pri nlb ugodni, ampak vedno je treba pogledat celotne stroške.

Torej, vsak naj si preračuna ali mu bolj splača dat 5 EUR mesečno za vodenje računa kjer je vse vključeno. Ali dat 2 EUR in potem še 0,65 za klik pa morebiti še kdaj za kakšen dvig gotovine na tujem bankomatu. Meni osebno se zdi druga varianta še vedno bolj ugodna.
Tako je!

Tr0n ::

Itaq.

NLB FTW!

exogenus ::

No meni so vsmu navkljub 2 x zaračunali uporabnino nlb klik Jan.2009.
Ker so 1x storno razknižli v moje breme, namesto v njihovo

kronologija:
01.02.2009 - uporabnina nlb klik jan 2009: -0,65
02.02.2009 - storno uporabnina klik jan. 2009: -0,65
02.02.2009 - uporabnina nlb klik jan 2009: -0,65
02.02.2009 - storno uporabnina klik jan. 2009: +0,65

ce to sestejem sem placal 1,3€. ;(
A so še komu zaračunali podobno? Jih grem danes natulit.

fosil ::

So pa baje v januarju neki mešetaril in nekaterim 2x zaračunal klik.

Ampak to pri NLB postaja že kar praksa. Vsakič ko uvedejo kaj novega, rabijo ene par poskusov da jim zadeva rata. Kar je za banko malo nenavadno.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

imallears ::

Men so tud dvakrat zaračunal, sam je bil pol takoj storno.

02.02.2009 STORNO UPORABNINA NLB KLIK JAN.2009 0,65
02.02.2009 UPORABNINA NLB KLIK JAN. 2009 0,65
01.02.2009 UPORABNINA NLB KLIK JAN. 2009 0,65

Shkorc ::

S svojo natančnostjo si res zaslužijo še mesečno uporabnino...

krucymucy ::

Sedaj so spustili obresti na varčevalnem računu iz 1,80 na 0,83% ... vse bom šel dvignit in imel v štumfu;((

Gandalfar ::

in s tem si pridobil kaj?

Pyr0Beast ::

Da ima denar pri roki :)
Banke že vlečejo denar iz obtoka, ponujajo vezave za xxx let ipd ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Se mi zdi da to vedno pocnejo, pac odvisno od obrestnih mer ali se ti zdi vredno ali ne.

poweroff ::

No, mene pa zanima koliko je res, da naj bi bila NLB precej nesolventna. Ker če je to res, potem se splača denar ven potegniti, še posebej če imajo obresti tako nizke...

Kolikor namreč slišim razne zgodbice naj bi bili v hudem minusu zaradi financiranja Bavčarja, država pa jamči za vloge le do konca tega leta...
sudo poweroff

nobodyelse ::

Ful se vsi prituzujete cez nlb kako nas obira....vedno lahko zamenjate banko! pomoje je tudi res, da ima nlb najdrazje storitve, ampak meni jih ni problem placevat. Delno lahko primerjamo z mobitel - simobil. Simobil ima cenejse storitve vendar useeno veliko manj naročnikov...

shark_nm ::

Zato imamo nekateri SKB ;)

Senitel ::

Tako je, Slovenci smo pripravljeni neverjetno drago plačevati "kvaliteto."

krneki0001 ::

Vse banke bodo začele računati prav vse. Vsako transakcijo, vsak upogled, vsak prdec... in to v kratkem.

Na žalost pa moramo imeti račune, da lahko država preverja vse transakcije in točno ve kaj in kje zapravljate denar (pa ne mislit, da če si na avtrijski banki, da država nič ne ve - vsak mesec je treba poročat o vsem kar se je dogajalo na vsakem računu v sloveniji), ker jaz bi z veseljem imel spet plačo direktno na roko.

Tr0n ::

Saj ste ze slisali "resnico", da clovek prej menja partnerja, kot banko.

Kaj pa pri NLB tako visoko placujete? Placam tisti en euro za opravljanje z racunom in to je to. Depoziti so cisto ok, obrestne mere tudi, nimam problemov s Klikom, prav tako ne z dvigovanjem denarja.

Tako da mi ni najbolj jasno, kaj je toliko drazje.

luky ::

Samo če je kaj dvignit potem ni problem s plačilom Klika :D
luky!

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da to vedno pocnejo, pac odvisno od obrestnih mer ali se ti zdi vredno ali ne.
Ah, tole, da zmečeš notri tvojo celotno plačo, za do konca tedna pa dobiš 100$ ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bastadu ::

Eno vprašanje glede NLB in nadomestila za dvig na bankomatu: sedaj ko so banke ta pretekla nadomestila z obrestmi kao vrnila nazaj, ali bi se naj ta nadomestila za dvig sedaj plačevala še naprej ali so ga banke sedaj primorane ukiniti?

fosil ::

Nadomestila se še zaračunavajo.
Tudi banke za nazaj niso vrnile vseh nadomestil, ampak samo tista iz začetnega obdobja. Mislim da prvih 6 mesecev.
Tako je!

mojsterleo ::

ta nadomestila so totalno nategunsko sranje.only in slovenia. pejte na sparkasse oz. unicredit ki tega ne poznajo.

nobodyelse ::

Ehm dvigni kes na bankomatu z mastercardam pa bos vidu provizijo :P

Veron ::

jst sm dobil celih 2eur (z obrestmi vred) nazaj :-D

bluefish ::

1,5EUR pri meni. Sicer tako ali tako le redko dvigujem na bankomatih drugih bank.

bond007 ::

Jst sem dobil 12+4 obresti =16EUR :) Ne spomnim se, da bi toliko dvigoval na tujih bankomatih, ampak že vedo. Bom pa šel na drugo banko ob prvi priliki...

mojsterleo ::

nobodyelse je izjavil:

Ehm dvigni kes na bankomatu z mastercardam pa bos vidu provizijo :P
eh master, visa, diners so druge zadeve.
pri osebnem racunu pa je motece, da moras dvigovati na tocno dolocenem avtomatu, ali pa te kaznujejo s pribitkom. nasploh mi gre pri slvoenskih bankah na zivce, da so se spomnile sluzit na racun uporabnikov, namesto da bi dobicek imele od tega, za kar obstajajo in kar pocnejo - plemenitijo nalozeni denar, grejo v dobre investicije ipd. pa saj imajo tam na ducate dobro placanih bancnikov, ekonomistov, pravnikov in svetovalcev, zaboga!
tako pa gremo nabit cene storitev, pa za vsak k*rac nabijmo provizije, pa si nafilajmo malho, tajkunom in elitnezem pa dajajmo cenene kredite, ki jim jih v bistvu ni treba vrnit, ker vse pokradejo, potlej pa razglasijo stecaj, iz katerega ni mogoce dobiti prebite pare.

Zgodovina sprememb…

nobodyelse ::

Meni pac ne gre to tolk v nos. Ista fora je pri mobilnih operaterjih. Ce mas mobitel in klices na tuje omrezje (simobil) je klic pac drazji zato ker mora mobitel placati nek strosek simobilu in obratno.

Isto je pri bankah, ce si pri nlb in dvignes na tujem bankomatu ima banka s tem strosek in ti ga zaracuna...Na tem ziher ne sluzijo, ne vem mogoce res minimalno, glavno fora je da si nočejo s tem delati dodatnih stroškov....

mojsterleo ::

ne vem ce imas prav. pred casom je bilo receno, da provizije uvajajo, ker da imajo menda 4 milijone letno stroskov z avtomati zaradi vandalizma in skode, in da ker je to storitev namenjena uporabnikom, naj jo tudi oni placajo. pateticno, ce pomislis, da istocasno nimajo nobenega problema izplacati milijon eur odpravnine bivsemu direktorju uprave. poleg tega je zanimivo, da tuje banke v sloveniji za dvige ne zaracunavajo provizij, medtem ko slovenske za dvige v tujini to pocnejo. se vidi, kako so nase velike in pomembne banke v bistvu male, pateticne in nicvredne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052592 (2115) cortez
»

2,2 € za menjavo PIN kode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415315 (5269) crniangeo

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517145 (14049) ahac
»

Banke dražijo storitve! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14413064 (9547) dimko
»

NLB: iskanje novih možnosti v finančni krizi

Oddelek: Loža
333295 (2179) Witboy

Več podobnih tem