» »

TV - PC (težave s kabli)

TV - PC (težave s kabli)

Marabela ::

Pozdravljeni!
Imam LCD TV Samsung 37", resolucije 1366x768. Do sedaj sem imel priklopljenega na PC preko VGA. Delalo je kar OK, včasih je slika malce migetala.

Sedaj sem zamenjal grafično za Ati Radeon 4670, ki ima tudi HDMI izhod. Nanj sem priklopil PC. Slika je bila zelo lepa, lepša kot na VGA. Vendar pa se je pojavil problem - najvišja možna resolucija je 1280x768. To pomeni, da so robovi črni in je slika bolj ozka.

Sedaj me zanima, če bom rešil težavo in bo volk sit ter koza cela - če kupim hdmi-dvi kabel?

Oziroma je mogoče kakšna opcija, da nastavim preko HDMIja resolucijo na 1360?

Hvala!
  • spremenil: Marabela ()

Senitel ::

Ne, težave niti približno ne boš rešil z hdmi-dvi kablom. Zakaj v bistvu misliš da bo kar koli drugače?
1366x768 je "čudna" resulucija. Zadevo lahko rešiš tako da izbereš 1280x720, samo bo slika verjetno nekoliko slabša. 1366x768 pa TV verjetno ne podpira kot vhodne resulucije. Mogoče lahko heckaš s kakšnim PowerStrip...

DamijanD ::

Zakaj pa ne izbereš resolucije 1368 (ali je 1360) x 768, vsaj tako jaz uporabljam

Marabela ::

Ni jo možno izbrati. Poizkušal sem , pa ni šlo. Obstaja kak trik za to?

Na koncu mi je naredilo mini zaslon v sredini ekrana LCDja...

Senitel ::

Mogoče lahko heckaš s kakšnim PowerStrip...

Marabela ::

Senitel: to sem poizkušal. Naredil sem gonilnike s to resolucijo za monitor in jih je sprejel normalno. Potem pa ni hotel slike spravit na 1360...

Ker sem se prvič srečal s tem programom bi prosil, če obstaja še kakšna opcija v njem - ki bi delala pa je nisem videl.

Hvala!

DamijanD ::

Samo mene bolj zanima zakaj kartica kot je 4670 ne podpira 1360 x 768? Mislim, da je nekaj narobe z gonilniki/nastavitvami. Jaz mam ati x1050 (torej nekaj najbolj poceni) pa imam to resolucijo.

Senitel ::

Marabela: Poglej tole, če bo kaj pomagalo.

DamijanD: Grafična kartica podpira tisto kar TV sproči, da podpira...

Marabela ::

Dobra novica! Za foro sem spet priklopil na HDMI in sedaj kar po defaultu dela na 1360x768. Nimam pojma kako je to uspelo
... če kdo ve se priporočam, da vem za naslednjič ko formatiram :=)

Senitel ::

Čak, ti maš HDMI na TV al ne?

Marabela ::

Ja.TV in grafa HDMI.

Senitel ::

Kaj je bilo pa potem tisto o hdmi-dvi kablu? Imaš tudi DVI na TV?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

Oddelek: Kaj kupiti
374127 (3212) TornadoTDi
»

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Oddelek: Strojna oprema
101788 (1562) ender
»

pc ->lcd tv HDMI 1366x768 blank screen

Oddelek: Zvok in slika
112021 (1794) dosy
»

grafična kartica 1366x768

Oddelek: Zvok in slika
121401 (1200) Azrael
»

Katera graficna z DVI izhodom in locljivostjo 1360 x 768

Oddelek: Kaj kupiti
101386 (1091) Anonymouse27

Več podobnih tem