» »

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Joze_K ::

Lp,

imam prenosnik HP nx6125, ki ima VGA izhod. Grafika v prenosniku je X300. Ko izhod priključim na 22col monitor pa mi da le sliko 1280x1024 oz. naslednjo 1900x.... (no ja nekaj takega). Skratka naslednja ločljivost je višja od monitorjeve dovoljene.

Kako naj dosežem vmesno resolucijo za ta monitor (1680x1050). Poskušal sem naložiti ATI driverje pa mi ne pusti naložiti splošnih, temveč me napoti po HPjeve, tukaj pa ni te opcije...

:\ Pomoč prosim: mi je škoda tako resolucijo zapravljati (sicer samo za programiranje itd,..., saj ni za igranje, ker tega ta prenosnik tako ali tako ne prežveči)

Hvala, Jože

Shark-357 ::

Iz atijeve strani ne delajo gonilniki? klik ( izberi OS, Mobility Radeon, Mobility Radeon x300).

Duhec ::

Drugič najprej poglej kako resolucijo in razmerje ekrana ima tvoj prenosnik. Ima razmerje 4:3 in ne wide 16:9 zato ti mogoče kar logično ponudi zunanjo resolucijo v istem a večjem razmerju na vga izhodu.
Poglej v lastnostih grafične kartice nastavitve resolucije za vsak monitor 1 ali 2 posebej. Pa poigraj se z opcijo "skrij načine, ki jih ta monitor ne more prikazati". Utegneš ga prepričat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Jakka ::

Najprej uninštaliraj vse ati driverje, potem pa namesti Omega driverje. Malo popravljeni in izboljšani Ati Catalyst driverji, brez Control panela, ki je en navaden junk.

Driverje boš naložil brez problema, pa delalo bo tako, kot želiš. :)

damjan11 ::

Poglej tudi VGAkabel, če ima vse pine?

Joze_K ::

Add zile: ali ni tvoja stran namenjena le Intelovi Grafiki (Programmable Resolutions in X3000 (G965)) - ker mislim, da imam jaz ATIja X300 in si ne upam šarati po registru, če ni to posebaj napisano za to grafiko?

Add Hundey: Hmm, sem v postu napisal, da ne dopušča ATI driverjev ampak samo HPjeve. Ali imaš to preizkušeno trditev, ker ne bi rad kaj zaj...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Zheegec ::

V najslabšem primeru boš samo moral ponovno namestiti HP gonilnike. Drugače bi morali Omega gonilniki delovati, obstajajo prav modificirani za Mobility grafične kartice, čeprav je tukaj integrirana in je manjša verjetnost, da bodo delovali.

drugače pa control panel - display settings - settings - advanced settings - monitor - ODkljukaj "hide modes that this monitor cannot display".

Če še to ne pomaga pa downloadaj PowerStrip, kjer si lahko nastaviš custom ločljivost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jakka ::

Namesti Omega driverje, ima da dela. Če te že zanima, jih uporabljam na prenosniku z x1600 grafično in winxp. Dela kot mora. Laufaš Visto?

Za prenos uradnih Ati driverjev ti pa verjetno prenese namestitveni exe, kateri nato ugotovi kaj imaš in prenese driverje.

Joze_K ::

Hvala, sem namestil Omega driverje in zadeva deluje - po svoje....

Mislim da imam nek problem z m onitorjem - njegovo full resolucijo 1860x1050 mi prikaže tako, da se okno pomika še levo in desno (kot da je malo preveliko za ekran?) - četudi mi v podatkih monitorja piše, da ima nastavljeno resolucijo 1680x1050x60Hz ???

Če pa dam prvo nižjo 1440x1050 pa mi z obeh strani monitorja še ostaja črn rob...

WTF, kaj je zdaj to? 8-O

zile ::

Resolucija ni prava! Prikazuje ti 1600x xxx. Sem imel podobne težave v službi in ko smo zamenjali vse vga kable za dvi, zadeva deluje tako kot mora. Malo pobrskaj po rage3d forumu. Pa obvezno si naloži driverje za 22" lcd, da ne bo plug and play monitor pod device za monitor pisal.
Lahko pa porbaš s Powerstrip

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

ender ::

S starejšimi ATI grafičnimi karticami v prenosnikih sem že imel težave, ko jih je bilo potrebno pripraviti na delovanje pri bolj "eksotičnih" resolucijah (npr. na enem prenosniku je ob nastavitvi na 1360x768 kartica pošiljala resolucijo 1280x768, interno pa delovala na 1360x768, zaradi česar je bila slika popačena - pomagalo ni nič).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344202 (2963) tony10
»

TV - PC (težave s kabli)

Oddelek: Zvok in slika
111299 (1103) Senitel
»

grafična kartica 1366x768

Oddelek: Zvok in slika
121396 (1195) Azrael
»

Prenosni racunalniki

Oddelek: Kaj kupiti
92221 (1850) OwcA
»

kde in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
101392 (1260) moj_nick

Več podobnih tem