» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
75 / 79
»»

ST-777 ::

RutS je izjavil:

... računalnik imam nov HP, gor naložil original windows 7. Računalnik ima driverje na original HP strani samo za windows 10...
Uporabi HP Support Assistant: http://support.hp.com/us-en/drivers
Če naložitev driverjev ne bo možna, te bodo opozorili. Imaš kakšen dober razlog, da ne uporabljaš win 10?

solatko ::

Špijoniranje:'(
Delo krepa človeka

RutS ::

Sem uporabil assistant in mi vrže ven samo realtek update (wireless,mrežna) in update za system BIOS. In to je to.
Uporabljam 7, ker imam to original. Saj nadgradnja ni možna zastonj več iz 7 na 10,ane?

ST-777 ::

RutS je izjavil:

Uporabljam 7, ker imam to original. Saj nadgradnja ni možna zastonj več iz 7 na 10,ane?
Zastonj nadgradnja je možna, M. jo omogoča, če izpolnuješ pogoje zanjo. O tej temi je bilo že govora na slo-tech.com.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RutS ::

Hvala vam, bom probal.
Lp

Žiga127 ::

Kdaj pravzaprav win 7 neha dobivati "podporo"?
LP Žiga

Duhec ::

Žiga127 je izjavil:

Kdaj pravzaprav win 7 neha dobivati "podporo"?

https://support.microsoft.com/en-us/hel...
http://blackbird.si/

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Bom kar to temo "ponucal"... Imam precej staro delovno postajo HP xw8400, ki sem jo nadgradil s SSD-jem. Nanj sem prenesel operacisjki sistem s prejšnjega zagonskega (SAS) diska in zadeva deluje bp. Bi pa želel celoten sistem naložiti na novo, ker je prej na SAS disku bil samo operaciski sistem, na drugem, precej počasnem SATA disku pa so inštalirani programi. Zaradi tega bi želel narediti svežo namestitev operacijskega sistema in programov na nov SSD.

Najprej sem hotel "dolpotegniti" ISO datoteko inštalacijskega diska za Win7. Šel sem na to stran:

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

kjer sem vnesel CD Key trenutno nameščenega operacijskega sistema. Po nekaj minutah me je pričakala ta slika:



ISO namestitvenega diska se da dobiti tudi drugje, me pa zanima, če lahko pri ponovni aktivaciji OS-a pričakujem težave?

LP

Jože

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

HP je včasih zastonj poslal namestitveni CD za OS.
Najbolj vprašati njih (zatopnika ali na njihovem forumu ali kaj podobnega).
Licenca bi naj delovala, če je enaka kot prej. Torej če imaš nalepko na PC-ju.
Mogoče bo treba poklicati na na Microsoftovo tel.št. kateri izpiše takrat, ko mu ne paše licenca. Tam samo poveš situacijo in ti aktivirajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

clio172rs ::

Živijo
Imam vprašanje: USB ključka mi računalnik noče zaznati... zazna ga na drugem računalniku torej s ključem ni nič narobe. Tudi gonilnikov noče namestiti, sem poskušal že ročno ampak ne gre... pojavlja se mi tole, stvar pa je nadležna saj mi ne zazna večine usb ključev ki jih priklopim v računalnik (teh ki sem jih do zdaj uporabljal)...telefon, walkman in še kaj pa zazna normalno...

še slika problema:




S katerim programom brišete porte iz registra? Sem pred časom že poskusil pa ne gre... -.-
Ima kdo kakšno idejo, prebral sem že marsikaj na netu pa ne najdem nič...

Hvala za pomoč

lp

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Na mašini je Win7 in med drugim Office 2013. Je kakšen poseben razlog, da mora windows update vsakič tudi Skype For Business posodabljati? Kot vem, tega nimam - imam samo redni Skype, ki ga posodabljam samostojno.

Alexius Heristalski ::

Jah, očitno imaš izdajo Pro Plus (na voljo prek količinskega licenciranja - ni v prosti prodaji za fizične osebe - ali pa imaš piratsko). Če bi imel Home & Business, ne bi imel Skype for Business.

Professional Plus: This suite, only available through volume licensing channels, includes the core applications, as well as Outlook, Publisher, Access and Skype for Business
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Ja, nekaj sem v sluzbi dobil za instalacijo na domaci masini enkrat. Ampak "Skype for Business" ni bil nikjer za obkljukat niti kot opcija.

Alexius Heristalski ::

Odvisno od tipa inštalacije. Če je Click-to-Run, potem ni na izbiro. Če je MSI (količinske licence ponavadi so), potem bi moralo biti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

ko nameščaš win7 na nov uefi komp a rabiš samo nastaviti na legacy boot al se tud rabi secure boot izklopiti?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Legacy je tak brez Secure Boot.

Lahko pa pustiš UEFI, a izklopiš Secure Boot. (ker win7 ne podpira SecureBoot)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ghost007 ::

kaj se se dobijo ISOti kje?

MrStein ::

google "windows 7 download" --> Download Windows 7 Disc Images (ISO Files) (microsoft.com)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BRBR ::

Ne dela prepoznavanje USB ključev, kartic. Beep kot običajno , to pa je vse, explorer se ne odpre.

Windows cannot load the device driver for this hardware because a previous instance of the device driver is still in memory. (Code 38)

usb mas storage device ima yellov exclamation mark

Recept: uninstal te ki imajo yellov exclamation mark, restart windows - on starup se driverji reinštalirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

ameba ::

Živjo.

Potreboval bi pomoč.
V zadnjem tednu sem kar naenkrat iz 30gb prostora padel na 10gb na particiji C.

Prilagam sliko. Zanima me kako bi lahko izbrisal oz. skrčil mapo v
- System32/DriverStore
- winsxs
- installer


Hvala za odgovor.

CyberPunk ::

Za varen zacetek pucanja najprej probaj z Disk Cleanup, potem pa se tale tool (pri slednjem dam najprej Move nekam drugam, ko pa se prepricam, da vse funkcionira, pa pobrisem).

MrStein ::

V Disk Cleanup klikni "Clean up system files", ker v prvo ponudi samo brisanje uporabnikovih fajlov.
Pol pa tam imaš za brisat: "Windows Update Clean-up", ter recimo "Device Driver Packages"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ameba ::

Živ. Sem že izbral to funkcijo predno sem pisal na forum. Ni nobenega efekta :-S

MrStein ::

Windows 7 Starter se noče aktivirati.
serial je vpisan z nalepke na PC-ju.
Ko po telefonu dobim kode za aktivacijo (avtomatsko noče), jih vpišem in so pravilne (sicer sploh posamezno številko ne sprejme), ampak ko kliknem NEXT, pravi da se koda ne ujema z installation ID.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Duhec ::

MrStein je izjavil:

Windows 7 Starter se noče aktivirati.
serial je vpisan z nalepke na PC-ju.
Ko po telefonu dobim kode za aktivacijo (avtomatsko noče), jih vpišem in so pravilne (sicer sploh posamezno številko ne sprejme), ampak ko kliknem NEXT, pravi da se koda ne ujema z installation ID.

MOžno, da nisi inštaliral prav Starter verzije, saj je to drugače OEM, torej predinštalirana. Edino, če imaš modificiran DVD Win7, ki nima ie.cfg datoteke, kjer lahko izbereš poljubno verzijo Win7 (itak so vse na DVDju), le s product key kodo se odklene/naloži potem tista, za katero je licenca.
Še 1x preveri kodo na nalepki. Jaz sem jih vedno bral skozi lupo saj sem redno falil kako. :) Pač čuden font. Sploh B sem vedno prebral kot 8.
Imaš 3 dni ali 30 dni čas za aktivacijo ?
http://blackbird.si/

MrStein ::

Nameščen je starter. Brisal ei.cfg in v meniju izbral Starter.
V system properties pri aktivaciji piše 3 dni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

Si preveril, da je tvoj vir dejansko OEM? Če maš retail brisanje ei.cfg ne bo pomagalo :)

MrStein ::

Kje to najlažje preverim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Magical Jelly Bean Keyfinder pravi:

Installed from 'OEM' media.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Na nalepki piše X16-96078. Edino kar sem ugotovil glede tega je, da je predpona "X16" za N verzije Windows.
Bi to znalo biti krivo?
Ker namestitveni medij je bil standarden.
Se sicer spomnim, da so včasih med inštalacijo v izbiri bile tudi N verzije, tokrat ni bilo tako. Le Starter, Home in Pro (in mogoče Enterprise).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sem dal change product key, vtipkal istega in potem pa je šlo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

e-marko ::

Kje najceneje nabaviti original win 7 64 bit?

Lp
...somebody, somewhere...

misek ::

Na Windows 7 imam težavo z Volume Shadow Copy. Kreiranje obnovitvene točke javi tole:

Zgodilo se je pa čez noč. V sredo ponoči se je backup izvedel (Veeam Endpoint Backup), v četrtek ponoči pa več ne.
Problem je na vseh trdih diskih. Google ni pretirano v pomoč saj nobena rešitev ne deluje. Kdor mi reši ta problem dobi za pivo/sok/kavo.

Duhec ::

@misek, imaš ASRock plato?
http://blackbird.si/

misek ::

@Duhec: ne, Gigabyte Z68X-UD3H-B3.

Očitno mi nihče ne more pomagati :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

MrStein ::

Windows update kaže prazno okno.



"Important" je isto, moralo bi kazati enega, ampak je polje prazno kot na sliki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Machete ::

Ali kdo ve od kje se mi pojavlja občasno tale nadležen 'pop-up' v win7?


Ne znam določit, kateri program je tako predrzen. Ne samo da je vsiljivo, problem je ker mi zabuga ta del zaslona in se ta pravokotnik zapeče tja in reši me samo reset. Tam v celozaslonskem načinu v nekem programu rabim spodnji desni kot, zaradi določenih operacij in potem pač ni videt, ker ta pravokotnik seva belo. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

NejcSSD ::

Verjetno od Chrome-a

chrome://settings/content/notifications

Nastavitve-Vsebina-Obvestila

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Žiga127 ::

ja od chroma!
LP Žiga

Spc ::

Machete je izjavil:

Ali kdo ve od kje se mi pojavlja občasno tale nadležen 'pop-up' v win7?


Ne znam določit, kateri program je tako predrzen. Ne samo da je vsiljivo, problem je ker mi zabuga ta del zaslona in se ta pravokotnik zapeče tja in reši me samo reset. Tam v celozaslonskem načinu v nekem programu rabim spodnji desni kot, zaradi določenih operacij in potem pač ni videt, ker ta pravokotnik seva belo. Hvala.

Chrome.
Zato pa jaz rajši uporabljam firefox.
 

BorutK-73 ::

Saj ima FF tudi to, ampak te vsaj vpraša če bi rad imel spam.

MrStein ::

A Chrome pa kar brez vprašanja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Za info:
Če se po namestitvi kake igre PC več ne štarta sploh (niti safe mode), je mogoče StarFoceSHIT* na delu.
Rešitev: V C:\Windows\System32\drivers\ odstraniti fajle sf*.sys (spisek je recimo na http://www.glop.org/starforce/remove.php , čeprav ni točen, jaz nisem imel sfsync03.sys, sem pa namesto imel sfvfs02.sys).

Ironija: šlo je za zastonj igro.
Nauk: od zdaj izključno PirateBay kot source za igre. Tudi zastonjske.

* - uradno v imenu ni dela "SHIT"

PS: Velja za druge Windowse tudi, prvi zadetek na google za "sfvfs02.sys" je Windows 10 corrupt boot file sfvfs02.sys
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

misek ::

misek je izjavil:

Na Windows 7 imam težavo z Volume Shadow Copy. Kreiranje obnovitvene točke javi tole:
Po kar nekaj poskušanja različnih rešitev iz Interneta in lastnih idej sem fizični sistem virtualiziral v virtualko na VMware Workstation, kjer sem lahko enostavno revertal stanje. In končno našel rešitev: samo en boot v safe mode načinu. Windowsi so v safe mode-u javili, da se je nekaj spremenilo in da se morajo restartati. In začuda je VSS začel delovati tako kot prej.

MrStein ::

Za zbirko "saj ni res, pa je".

Če z drag'n drop kopiraš mapo, ki vsebuje datoteke, katerih ime se začne s presledkom, bodo v kopiji ti presledki odstranjeni.

What part of "copy" you dont understand?

V Windows 8.1 je enako.

"Vir:" https://answers.microsoft.com/en-us/win...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Nikakor ne morem odpravit težave:
the program can't start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer

Zbrisal, počistil register in ponovno namestil C++ redistributable in .net framework 4.6.2
Pri namestitvi origina in posodobitvi teamspeaka mi javi napako in se zapre. Imam Win 7.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Po nekaj urah jajcanja rešil težavo s pomočjo te strani:
https://helpx.adobe.com/creative-cloud/...

Klikneš na povezavo "Update for Universal C Runtime in Windows" in izbereš vrsto sistema, ki ga imaš nameščenega ter klikneš na "Download the package now."
Če bi slučajno koga še mučilo to vrašanje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

zero_max ::

Nekaj tednov nisem imel priklopljen laptop (Lenovo G580) na internet. Ko sem ga povezal z netom sem pognal tudi update. Laptop je star 6let in ima neko napako (na disku...žal kaj več ne bi vedel). Ko se je končal update, sem ponovno zagnal računalnik in ni prišlo do uspešne konfiguracije (če se prav spomnem izraza) in sistem je želel povrniti predhodno stanje, vendar je po cca. 3h se je računalnik ponovno zagnal (pojavil se je black screen s 3 opcijami zagona, 1.safe mode, 2.safe mode+ prompt???, 3. safe mode + network???). Tako sem izbral 1. opcijo in spet se vrnil v stanje kjer 3 ure vrača na predhodne nastavitve (ni uspela konfiguracija update-ov).
Izbral sem še 2. opcijo in spet 3 h....
Na koncu sem ga nekako ugasnil.


Rad bi rešil podatke in ponovno naložil Win7.

Vendar obstaja še nekaj težav...
Ko si je sestra kupila laptop (s prednaloženimi Win7), je pustila le vse podatke (črtne kdoe etc.) s škatle o laptopu in račun. Vse ostalo je vrgla in se ne spomne, da je bil zraven še kak podatek o Win7. Tako da sedaj nimam niti activation key za Win7.

Hvala za pomoč in vnaprej se opravičujem za kakšen čuden izraz, ki sem ga napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

MrStein ::

Če meša Windowsom so podatki najverjetneje čisto OK.

Zagnati bilokateri sistem z USB ključka in skopirati podatke... kam jih pač hočeš. Na ta USB recimo, če ima dovolj prostora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
75 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417685 (1324) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725804 (20924) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375945 (5550) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724618 (21373) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916349 (13743) jest10

Več podobnih tem