» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
76 / 79
»»

zero_max ::

Kako naj izvem katero verzijo (32- ali 64-bitno) Win7 imam ?
edit: Na embalaži laptopa piše naslednje:
CPU: Intel I3-2328M 2.2G

Google mi izvrže tole:
https://ark.intel.com/products/70927/In...
Je torej 64-bit ustrezen Win7 oz. Linux za tale laptop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

zero_max ::

edit: podvojen komentar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

solatko ::

64
Idealen Windows 10/64bit
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zero_max ::

Hvala.

MrStein ::

zero_max je izjavil:

edit: podvojen komentar

---->

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Cut/Izreži")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alexz ::

v nadzorna plošča - sistem piše katero verzijo os imaš

mailer ::

Pri urejanju slik bi rad preveril če so vsi posnetki določenega datuma v svoji mapi. Kako in kje nastavim, da se mi v raziskovalcu v vseh mapah in podmapah prikažejo podrobnosti z imenom, velikostjo in datumom posnetka?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Duhec ::

@zero_max:
V CommandPromptu odklikaj:
Winver

@mailer:
Odpri Raziskovalca, uredi (dodaj/odstrani) polja po želji, nato Tools, Folder Options, zavihek View in klik na Apply to All Folders.
http://blackbird.si/

MrStein ::

winver ne kaže bitnosti.
System properties pa ga (tipka WINDOWS+Pause ga prikaže, ali pa ga poiščeš v ControlPanel-u).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zero_max ::

Nadaljevanje zgodbe...želim formatirati disk in na naovo instalirati Win7 (po tem postopku).
Našel sem product key in vnesel na spletni od MS tistih 25 znakov...in pol mi vrže ven tole obvestilo:
Error

The product key you entered appears to be for software pre-installed by the device manufacturer. Please contact the device manufacturer for software recovery options.


Kaj naj naredim?
Rad bi še te cca.2 leti imel gor Win7 (kolikor naj bi bil še supports strani MS), ker oseba, ki ta laptop (Lenovo G580) uporablja, ne potrebuje kaj več od tega.

MrStein ::

Dobi Windows drugje.
Preveri hash (sha256 vrednost), prave so na MS spletni strani.
Namesti.

Navadna kopija Windows 7 dela tudi za OEM ključe, sem pred mesecem dni naredil to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zero_max ::

Odkril sem en majhen gumbek, ki sliši na ime Recovery key in sedaj imam spet gor delujoče Win7.
Eno vprašanje: A je še možno ZASTONJ nadgraditi Win7 z Win 10? Če je, mi lahko kdo prosim napiše oz. pusti link z navodili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

MrStein ::

Je ja. Poglej v sosednjo temo "Windows 10 vprašanja".
Ali poguglaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NejcSSD ::

K sreči lahko pri Windows 10 uporabimo Media Creation Tool, ki ga dobimo na Microsoftovi spletni strani. Ta omogoča, da si sami izdelamo namestitveni nosilec za Windows 10. Mimogrede, z istim namestitvenim nosilcem lahko še vedno nadgradimo poljubni (legalni) Windows 7 ali Windows 8.1 na Windows 10, čeprav je že zdavnaj konec prehodnega obdobja, v katerem je Microsoft omogočal brezplačno nadgradnjo.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Alexius Heristalski ::

Če hočeš dobiti digitalno licenco, pojdi na nadgradnjo za uporabnike pripomočkov za osebe s posebnimi potrebami. Sama nadgradnja prek Media Creation Tool naj ne bi bila dovolj.
Po nadgradnji in aktivaciji pridobljeno digitalno licenco poveži na svoj Microsoftov račun in boš lahko aktiviral tudi, če boš zamenjal kakšno komponento v računalniku.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Newholland ::

Imam težavo z uro na Windows 7. Težava se je pojavila že pred precej časa, vendar sem jo nekako toleriral. Problem je v tem da se ura ustavi, pri prižganem računalniku. Imam vklopljeno posodobitev prek interneta ampak očitno ne deluje. Ko ročno posodobim, mi ura teče nekaj minut in nato spet stoji. Ker nisem našel druge rešitve sem formatiral, vendar glej ga zlomka težava je ostala tudi po ponovnem nalaganju windowsov. Kako naj to popravim?

Duhec ::

Zaenkrat pusti Win sistem in preveri, če je s plato (baterija, rtc...) vse ok. Greš v bios, v tisto okno kjer se nastavlja datum in čas. Če ni poravilen ga nastavi in pusti pol dneva, da vidiš ali se zatika/prehiteva/zaostaja. Če je vse ok, imaš nekaj narobe z Win7 (malware, spyware,slaba kopija WIn7, itd.).
http://blackbird.si/

Newholland ::

Duhec je izjavil:

Zaenkrat pusti Win sistem in preveri, če je s plato (baterija, rtc...) vse ok. Greš v bios, v tisto okno kjer se nastavlja datum in čas. Če ni poravilen ga nastavi in pusti pol dneva, da vidiš ali se zatika/prehiteva/zaostaja. Če je vse ok, imaš nekaj narobe z Win7 (malware, spyware,slaba kopija WIn7, itd.).

Hvala. Sem probal in zadeva deluje. Kako se je pa v biosih čas spremenil pa mi ni jasno.

JF1147 ::

Živjo,
danes sem na laptop hp probook 4730s reinstall-al windows, ki sicer ni originalen. Imam pa problem ker mi wifija sploh ne da kot moznosti, zaslon je na 1024*768 namesto na 1600*900, no skratka ne vem kaj narest. Hvalezen bi bil vam za pomoc.

Lp j.

Han ::

Rabiš šoferje...

JF1147 ::

Hvala, ampak kako naj jih nalozim na PC ce nimam povezave z internetom

Han ::

Shrani na USB ključek...

JF1147 ::

In pol nalozim preko device managerja?

Han ::

Kolikor vem, so HP "šoferji" izvršljive (EXE) datoteke, tako da samo dvakrat klikneš nanje in se namestijo...

solatko ::

JF1147 - Gonilnik za kabelski internet se namesti ob instalaciji, pri windows 10 pa se naložijo vsi gonilniki, ki jih rabiš, problem je samo windows 7.
Torej kabelček iz routarja na računalnik in poinstaliraš vse gonilnike iz HP-jeve strani.
Delo krepa človeka

solatko ::

JF1147 - Gonilnik za kabelski internet se namesti ob instalaciji, pri windows 10 pa se naložijo vsi gonilniki, ki jih rabiš, problem je samo windows 7.
Torej kabelček iz routarja na računalnik in poinstaliraš vse gonilnike iz HP-jeve strani.
Delo krepa človeka

JF1147 ::

Okej hvala vam sem uredil. A pojavil se je nov problem- windows porabi v idlu prevec rama - 1,6 do 1,7 GB. Kaj se da tukaj narest ker pc zacne stekat.

Lp, J.

Han ::

Če nimaš 4 ali več GB RAM, namesti 32 biten Windows.

CyberPunk ::

A se da na Win7 masini mapiran mrezni disk diskonektati, ampak da ostane se vedno mapiran? Torej da gre v stanje, kot je po rebootu, ko "oddaljena" masina ni dostopna (rdeci X cez ikono diska in napis "Disconnected Network Drive")?

Ce je bila vmes "oddaljena" masina ugasnjena, bo namrec se vedno zaznan kot da je priklopljen in se bo vmes obcasno poskusal povezati (in posledicno bodo kaksne aktivnosti trajale zaradi teh preverjanj dlje). Ce tam izberem "disconnect" z menuja, ga potem tudi izbrise (unmap), kar pa nocem, ker je potem treba vedno znova dodajati (mapirati), ko ga potrebujes.

klinker ::

tebodi ::

Mimogrede, če kdo išče DRIVERJE, pa je spregledal kak predhodnji post:

Snappy Driver Installer
https://sdi-tool.org/download/


Je čisto free in je za mene že rešil primere, ko driverjev ni bilo mogoče najti nikjer. Ne morem garantirat, da vedno vse 100% prav deluje, ampak orodje je nepogrešljivo. Pravkar sem npr. našel driverje za grafiko, stare 3 dni. Vendar pa zadeva ne omogoča raznih dodatnih programov (navlake), tako da če potrebujete to, je še vedno treba iti na proizvajalcev sajt.

tebodi ::

Imam vprašanje verjetno preveč specifično, pa vseeno:

Instalirati želim Win 7 64 na prenosnik hp omen (2017, skylake itn.).
Večkrat sem šel skozi vse variante, prava naj bi bila:
legacy (on), uefi, secure boot (off), itn.

Za namestitev sem uporabil eno izmed predpripravljenih iso-imageov iz USB ključa:
Instalacija je na začetku vedno našla oba diska, za izbiro particije (celo vgrajen ssd m.2, kjer instalacija naj ne bi imela driverja, vendar je viden, torej je normalno dostopen domnevam), poskusil sem namestiti na ssd ali navaden disk, particije sem ustvaril v instalaciji (=ntfs).
Namestitev nato se izvede (preparing, copying files), nato pa po prvem rebootu, med začetno animacijo win logotipa pride do BSOD:

The BIOS in this system is not fully ACPI compliant. Please contact your system vendor for an updated BIOS.
*** STOP: 0x000000A5

Če lahko kdo potrdi:
Problem ni v USB 3 driverjih, tudi ne v secure boot, uefi, niti "NVM Express" driverjih, ...?

Kaj še potem ostane?

In kaj bi še bilo mogoče sprobat?


Mimogrede, win 10, win 8.1 uspe namestiti, so pa pri obeh manjkali nekateri driverji (pri 8: celo wi-fi ni deloval, pri 10: grafičnih ni uspelo namestiti, nisem pa se dalje poglabljal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

solatko ::

V bios-u moraš nastavit enoto s katere se zažene sistem. Verjetno se ti po restartu ne zažene iz m.2, temveč išče sistem na sata priključkih.
Delo krepa človeka

tebodi ::

solatko je izjavil:

V bios-u moraš nastavit enoto s katere se zažene sistem. Verjetno se ti po restartu ne zažene iz m.2, temveč išče sistem na sata priključkih.


Hvala, poskusil sem vse variante, od namestitve win (ssd/navaden disk), do zagona (uefi file, ssd, norm. disk), pa vedno isto.
Ker saj če instalacija oba diska vidi, potem to (m.2) ne bi smel biti problem, ali ja...?

Ob zagonu sem praviloma ročno izbral, iz katere naprave (in katere verzije bios/uefi) naj se zažene, pa se vedno isto zgodi.
Saj se ne motim tudi pri tem: ko se win 7 prvikrat reboota, je večino OS-a že skopiranega in nameščenega, ne?

Ali je mogoče, da bi bilo potrebno fizično odklopiti ssd (m.2), pa da bi to pomagalo? Zdi se malo verjetno.
Malo opcij se še lahko domislim, posebej ker sicer delajo win 8.1 in win 10...

tebodi ::

Ne vem, koliko je to relevantno, ampak ob izbiri bootanja v "non-EFI" načinu, tudi iz USB ključa, je do sedaj še vedno javilo:
"Reboot and select proper Boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key".
Torej tudi ob poskusu zagona win 7 iz delno opravljene instalacije. Postopek "Repair installation" iz instalacijskega programa tudi vidi particijo (kolikor lahko rečem).

Hm, možno da imam pripravljen ISO na USB ključu zapisan na napačen način? GRe sicer za UEFI verzijo ISO-ta.

Nenavadno se mi zdi, da torej gre vedno prek "UEFI from USB" izvesti instalacijo, ustvariti particije na diskih, nato pa ob rebootu zgornji BSOD, ki se pritožuje prek ACPI-ja...

Sem pa sedaj ob "solatkovem" napotku še bolj natančno pogledal BIOS (uefi) nastavitve in ima ta HP res idiotsko narejeno:
ni direktnega opisa za spreminjanje "boot diska", ampak je potrebno z enter izbrati že označeno opcijo in potem v dodatnem "okencu" posebej f10 za shraniti (in potem še enkrat f10 na koncu).

tebodi ::

Hecno, v verziji Mini XP (na hirens boot cd varianti) uspe z F7 priti mimo ACPI BSOD-ja (in mimo prek F6 nalaganja potrebnih driverjev), potem pa zašteka pred polno naložitvijo desktopa.
Mislim, da to kaže, da "legacy" mode načeloma je podprt, je pa nekako nezanesljiv: ob rebootu enkrat na USB-ju prepozna USB ključ v legacy (BIOS) načinu, nato pa se dvakrat dela, kot da USB ključa ni v usb portu.
Jao.

tebodi ::

Našel sem driverje za ta Samsung SSD m.2, ki ga Win 7 setup celo naloži, pa še vedno isto:

 Win7 Install-Reboot FAIL

Win7 Install-Reboot FAIL

tebodi ::

tebodi je izjavil:

Našel sem driverje za ta Samsung SSD m.2, ki ga Win 7 setup celo naloži, pa še vedno isto:


Hm. Popravi/polni popravi meni ne deluje, bom poskusil tako (namesto dropbox z orig. linkom):

 Win7 Install-Reboot FAIL

Win7 Install-Reboot FAIL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

tebodi ::

Se opravičujem, prek Uredi ni šlo popravit. Upam da spodnji link ne poteče.
To:

 https://image.ibb.co/m6ZM2J/Win7_Install_Reboot_FAIL_EDIT.gif

https://image.ibb.co/m6ZM2J/Win7_Install_Reboot_FAIL_EDIT.gif

tebodi ::

Če bi kdo iskal driverje in update za HP, v primeru "freedos" variant (vsaj v mojem primeru je bilo tako):
Na HP-jevi strani ne izpiše nič. Šele potem, ko se (od nekod) instalira win 10, hp-jeva stran in njihov asistent "najdejo" update za bios in driverje.
Sicer pa v mojem primeru tudi update BIOS-a (na F.15) ni spremenil zgornjega Win 7 BSOD problema.

CyberPunk ::

Kako se nastavi, da Windows Search ne indeksira zunanjih/USB diskov, ki jih obcasno priklopis na racunalnik? Se mi zdi, da sem to ze imel nastimano, a je zdaj spet nazaj.

mailer ::

Pojavila se je težava pri zagonu win 7. Ko zaženem računalnik se odvrti logo starting wndows in potem se pojavi črn zaslon s kurzorjem, ki ga lahko premikam. Po cca 1 minuti se pojavi običajno okno za izbiro uporabnika in prijavo. Ko se prijavim vse deluje normalno. Komponente so v podpisu, je pa disk Samsung ssd 850 evo 256GB in prostega prostora le 11GB.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

GPUpoweR ::

Problem je sledeč...

Ne pridem do Windowsev..
Če dam Start normally se odvrti Windows logo in potem tema.
Če dam repair naloži fajle (loading fils) in potem tema.

Dam noter Windows 7 DVD grem repair your computer, kaže temo od Windowsa 7 pojavnega okna pa ne prikaže...

Če grem z DDVjem pod Install now (da bi formatiral in na novo inštaliral) spet pokaže to Windows 7 temo, a pojavnega okna ni od nikoder.

Safe mode tema, Restore point tema...

Kaj bi lahko blo narobe?

Lp

solatko ::

disk
Delo krepa človeka

Thor123456 ::

Med namestitvijo windows 7 dobim error 0xC0000005 na 56% nemorem narediti nič.Poskušal sem že z SysResCD in naredil raw ter ntfs in nič ne pomaga prosim če mi lahko kdo da kakšen napotek v zvezi s tem.
Najlepša hvala v naprej.

lopov ::

Predlogi:
- BIOS je posodobljen? Nameščaš na star računalnik, kjer je že bil nameščen nek sistem ali povsem na novo?
- da nimaš slučajno novejši intel procesor 7, 8 ali 9 generacije, kjer starejši sistemi niso uradno podprti?
- na novo naredi namestitveni medij -- če je to USB, vzami fizično drug USB, če je to DVD, naredi novega. ISO je iz "zanesljivih" virov?
- poskusi namestitev s samo enim spominskim modulom (RAM). Če že imaš samo enega - smola.
Če jih je več in se pojavi napaka, poskusi z vsakim posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

solatko ::

Thor123456 - Po navadi se to zgodi, ko instaliraš na disk, kjer je prej že bil instaliran tak OS. To se zgodi zato, ker ne pobrišeš tiste dodatne particije, ki jo naredi sistem ob instalaciji. Disk moraš pobrisat, kot da je nov (particijo C in tisto 560MB ki je brez črke).
Delo krepa človeka

MrStein ::

Po zadnjem update javlja pri vklopu/loginu: user profile cannot be loaded

Je to kaka specifika zadnjih update-ov?

No, System Restore je pomagal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CyberPunk ::

Kako lahko ugotovim, kaj mi žre plac na sistemskem C disku Win7? V zadnjih dveh ali treh mesecih je iz ca. 20 giga prišlo na dobrih 16 giga (vmes je parkrat šlo nazaj proti 17 ali 18, sicer pa konsistentno pada). Mislim, da se je začelo dogajati po enem od Windows Updateov (.Net mogoče)?

MrStein ::

Cleanmgr.exe poženi, enkrat normalno, drugič za sistemske datoteke (opcija je tam v GUI).

Bo malo počistil disk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
76 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417744 (1383) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725807 (20927) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375945 (5550) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724623 (21378) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916351 (13745) jest10

Več podobnih tem