» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
74 / 79
»»

Alexius Heristalski ::

Prva stvar, ki jo preveriš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BorutK-73 ::

Mogoče ti Firewall blokira dostop so MS serverjev

Calaway ::

Lep pozdrav!

Imam en problem... Vsakic ko zaženem Windows 7 Ultimate se mi na začetku pokaze tale možnost :



Kako lahko to odstranim?

solatko ::

Kupi original pa ne boš mel problemov.
Delo krepa človeka

NejcSSD ::

Start-zaženi-msconfig
Poglej pod boot, katere imaš vnesene OS-e.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Calaway ::

solatko je izjavil:

Kupi original pa ne boš mel problemov.


Škoda denarja :D

solatko ::

Potem pojdi na linux!
Delo krepa človeka

dreknapalci ::

Vprašanje; Imamo dva keyboardless thin clienta, ki sta na zelo težko dostopnem mestu. Ker pa je nekdanji sodelavec pobral šila in kopita, je pozabil ob primopredajnici predati dodatna navodila glede teh clientov. Staro dokumentacijo je žal uničil par mesecev nazaj.
Znano je le sledeče : Clienta imata TeamViewer, katerega session idjev ne vemo, imata vklopjen RDP, vendar žal brez vklopjenega gesla, tako, da se ne moremo povezati preko RDP (in ja, vem kako urediti, da bi v bodoče delovala prijava brez gesla)

Anyone ima idejo, kako bi se dalo povezati se na te dve masini? VNC-ja ni.

Malajlo ::

Mašina očitno ni v domeni. Ali?

dreknapalci ::

Nope :)

Malajlo ::

In vsi (edini) uporabnik je brez gesla? Brez fizičnega dostopa ne bo šlo. Če bi se dalo, bi bil to resen problem.

CyberPunk ::

Se da Windows 7 nekako "prepričati", da bi prenehal z avtomatskim dodajanjem v Indexing Options elemente kot so OneNote, Sticky Notes in IE History? Po vsakem rebootu moram to ročno izklapljati.

lopov ::

Če se ne motim -- ne.

Sam sem indeksiranje čisto izklopil (sicer mi Outlook 2010 jamra, da je indeksiranje izključeno), iskanje pa prepustil Everything (oziroma Locate32).

kosta ::

Že par dni mi ob random brskanju po netu začne odpirati zavihke in okna s sumljivo vsebino na več načinov. Poleg tega me vedno iz Googla redirecta na nek Moonly, ki je nabit z reklamami. AdBlock Plus ne pomaga, antivirus in antimalware ne najdeta ničesar, reinstall Mozille pa (pričakovano) tudi ne. Preden me vprašate, vsebin za odrasle ne gledam, pokra in iger na srečo tudi ne igram tako da niti ne vem, kje so me napadli. Je še kakšna možnost kot format kompa in na novo nalaganje vseh programov?:| (slednje je sicer v planu okoli novega leta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kosta ()

bluefish ::

MrStein ::

No, to je precej generičen "malware removal" page.

Laiku opisi kot "then remove anything suspicious" in "Try to determine which ones are dangerous." ne pomaga dosti.

Svetujem nekaj uveljavljenih AV/AM produktov, en bo že našel.
Zna pomagati zagnati Windows v "safe mode".
Potem pa (guglaj jih):
- MBAM - MalwareByte AntiMalware
- SUPERAntiSpyware
- DrWeb CureIT

Pa še kaki (so uporabniki, ki se s tem vsak dan ubadajo, se bodo že oglasili z dodatnimi predlogi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kosta ::

Ravno MBAM sem preizkusil a kot omenjeno se mu nič ni zdelo sumljivo. Ostale preizkusim jutri, za danes so še druge stvari v planu.:) Hvala!

Alexius Heristalski ::

System Restore lahko poskusiš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malajlo ::

Imaš vrinjen kak proxy, da te redirecta z Googla? Hosts fajl ponavadi antimalware pregleda.

BorutK-73 ::

Probaj še Avast

MrStein ::

Jaz ponavadi preverim z "online" programi, torej takimi, ki se ne namestijo, ampak so za enkratno uporabo. (čeprav eni kar silijo...)

- ESET online
- HouseCall (Trendmicro)
- Kaspersky online (sicer zgleda kot za vrtec in je bolj reklama, ampak za probat je - obstaja pa en starejši nekaj, samo tisti ne vem če še je aktualen)
- McAfee stinger

Sicer to že spada v temo Anti-virus programi
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kosta ::

BorutK-73 je izjavil:

Probaj še Avast


Imam avast na kompu, pomoje sem spustil scan vsaj 3x pa ni nič našlo.:|
Je pa zadeva vseeno dobila epilog. Kljub temu da je bilo včeraj iskanje neuspešno, je danes MBAM našel krivca in ga odstranil.

Malajlo ::

MBAM je zakon. A obstaja še kaj drugega? Pa da je koristno ...
Kaj je bil krivec? Da ga na xxx straneh ne fašeš, seveda.

solatko ::

Tale odstrani tudi kaj tršega
http://www.superantispyware.com/
Delo krepa človeka

MrStein ::

Kako izbrisati user account?

V "User Accounts" dialogu sem ga izbral, kliknil "Remove...", "Yes".

V spisku ga res več ni, so pa še vsi fajli, c:\Users\username folder in vnosi v registru.

PS: Tale link, kot milijon drugih, več ne dela: http://windows.microsoft.com/en-US/wind...
To je ločena tema, ampak a ve kdo kaj o tem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Miha 333 ::

MrStein je izjavil:


PS: Tale link, kot milijon drugih, več ne dela: http://windows.microsoft.com/en-US/wind...
To je ločena tema, ampak a ve kdo kaj o tem?

Politika Microsofta, da bi čim več ljudi spravil na Windows 10.

MrStein ::

Zakaj? A tam pa link dela?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihagr ::

Miha 333
Saj je enostavno:
Kontrolna plošča ->Sistem ->Dodatne nastavitve sistema ->Dodatno
->Profili uporabnikov, gumb Nastavitve, izbereš uporabnika, gumb izbriši.
Če je zagnan service "windows media service....." oz."Disable Windows Media Player Network Sharing" potem nekaj datotek v profilu ne bo odbrisanih.

matjaz000 ::

Kupil sem rabljen računalnik, ki ima SSD disk in navadni disk. Vse lepo deluje, vendar bi jaz rad na novo naložil Win7 na SSD. Gledal sem nastavitve v Biosu in tudi prilagam slike. Zanima me predvsem ali je v redu, da je SATA mode nastavljen na IDE, ali bi bilo boljše da je na AHCI? Prodajalec mi je rekel, da je to vse bilo original nastavljeno in on ni nič spreminjal. Plosca je MSI H67 MA-E35(B3).

[img]http://shrani.si/f/3D/vb/4DpEhmpe/img02...

lp, matjaž

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Nastavi na AHCI. Če pustiš na IDE bodo prenosi počasnejši + trim ne dela.
To naredi pred namestitvijo, kasneje se sicer da spremeniti, a je kar precej kompliciranja.

matjaz000 ::

Hvala za odgovor. Je pa malo čudno ,da niso tega napravili že na servisu, ko so sestavljali nov računalnik in inštalirali win7.

lp, Matjaž

jacal ::

matjaz000 je izjavil:

Je pa malo čudno ,da niso tega napravili že na servisu, ko so sestavljali nov računalnik in inštalirali win7.


Če se še prav spomnim, je (bilo) priporočljivo s strani matične plošče prenesti gonilnike za AHCI in jih med instalacijo ponuditi z USB-ja (ali diskete), sicer se namestijo generični MS-jevi gonilniki. (Kar se da sicer tudi pozneje še urediti z nekaj telovadbe.) Mogoče se jim na servisu s tem ni ljubilo ukvarjati, večina strank se s tovrstnimi rečmi itak ne ubada. Preveri, ali so gonilniki na voljo, mogoče tudi, kako stari so.

(Upam, da se prav spomnim, lahko noč!)

solatko ::

Gonilnik za AHCI se nahaja v vseh izvedbah Windows od Viste naprej. V bios-u je potrebno (večina novih MB ima to po defaultu) dat na AHCI, pri starejših pa na SATA, v glavnem ni pametno pustiti na IDE, dela pa ravno tako, samo veliko počasneje je vse skupaj.
Sicer pa so navodila na netu, kako iz IDE v AHCI.
Delo krepa človeka

Duhec ::

Pred novo namestitvijo še poglej, katero verzijo biosa imaš in če je starejša jo flešaj strogo po navodilih. Ko gledam tvojo fotko je spodaj na robu letnica 2011, zadnji bios je ver. 13.2, datum 2013-01-11.
http://blackbird.si/

dkulcar ::

Živjo,

Imam težavo z namestitvijo Windows 7 po nadgradnji biosa. Namreč imam Lenovo B50-30. Nanj sem brez težav naložil gor Windows 7. Nekaj me je matralo in sem gor naložil novejši bios (9CCN35WW) in po ponovnem zagonu se windows več ni zagnal. Windows 10 se lahko brez problema naloži vendar je le ta preveč obremeni disk zato moram gor naložiti Windows 7 kateri deluje brez problemov (ampak sedaj ga več ne morem zagnati).
Po prebiranju po po forumih imajo vsi probleme z omenjeno verzijo biosa. Rešitve nisem našel.

Mogoče se tukaj kdo najde, ki bi tole vedel?

Obstaja pa še novejši bios ampak tega pa ne znam naložiti:
http://support.lenovo.com/si/en/downloa...

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

Duhec ::

Mogoče se je po flešanju novega biosa le ta resetiral (kot load bios default) na privzete nastavitve, ki so bile namenjene za Win8/10 boot (gpt particija in uefi bios).
Poglej kako imaš nastavljen boot (uefi ali legacy/mbr...).
Poizkusi še z NOVO gumbkom in nastavi OS Optimized Defaults na Win7.
http://blackbird.si/

dkulcar ::

Nastavljeno imam Lefacy. Oprimited pa sem poskusil vse možnosti. Imam samo dve možnosti Enabled in Disabled.
Poskusil že vse živo. Saj windows se naloži, vendar ga potem ne zažene. Nekako tako zgleda:


Še kakšna druga rešitev? Mogoče lahko kdo pomaga z nalaganjem novega biosa omenjenega v prejšnjem postu?

dkulcar ::

No mi je uspelo porihtati. Težava je bila v tem, da sem imel disk razdeljen na dve particiji. Vedno sem formatiral in na novo nameščal samo C particijo. Sedaj sem šel in celoten disk pobrisal in na novo naredil particije in je zadeva začela laufati!

solatko ::

dkulcar - Ti je sistem pri nalaganju naredil dve particiji - prva 350MB in druga ostalo?
Ko nalagaš sistem, nima veze koliko particij imaš gor, vedno se pobriše pomožno particijo, ki jo naredi nastavitev sistema - od 300-550MB in sistemsko C, potem daš new in mora narediti dve particije, instaliraš pa na večjo.
Pri UEFI pa moraš zbrisat cel disk, če je bil prej disk MBR in obratno, če si imel prej GPT, lahko postaviš sistem na novo v UEFI.

Če ti ob instalaciji sedaj ni naredil dveh particij, sistem ne bo dolgo deloval v redu in boš spet doživljal BSOD-e.
Delo krepa človeka

dkulcar ::

Tako je, pri nalaganju mi je naredil obe particiji. Vedno sem obedve formatiral, ampak brez sreče. Ko sem pobrisal še D particijo oz. cel disk, se mi je Windows normalno zagnal.
Mogoče je bilo kaj v tem UEFI->GPt in obratno.

dkulcar ::

Danes formatiram spet en računalnik in naletim na enak problem z zagonom windows 7 (koz nekaj postov višje). Še kakšna rešitev?

Duhec ::

Kaj imaš to zaeno Win7 verzijo? Kopijo originala? Oem, retail(box) verzijo ali iz travnika?
Če slednje, menjaj za zanesljivo kopijo.
http://blackbird.si/

dkulcar ::

Z windowsem je vse vredu! Problem so računalniki! To so računalniki ranga 200-250EUR. Če googlaš najdeš milijon zadetkov z enakimi težavami.
Windows deluje na vseh ostalih računalnikih ranga 500EUR dalje pa tudi do 2000EUR brez problemov, kadarkoli.

Trenutno gre za model računalnika Asus x540sa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

bluefish ::

Cenovni rang računalnika nima blage veze s tem.

solatko ::

Gre samo zato, ali je naprava podprta pod Windows 8 ali ne. Če ni, moraš poiskati večino gonilnikov, pri neodvisnih izdelovalcih, kar pa zna povzročit, da dolčene naprave ne bodo v redu funkcinirale.

Hebat ga, svet gre naprej in osebno, razen za kakšno specifiko (strojno opremo), niti slučajno ne inštaliram xp, visto ali windows 7, takega napotim na sosedovega mulca, kateremu se za nekaj pirov, da ukvarjat s tem.
Delo krepa človeka

Duhec ::

@dkuclar, poglej, če ima bios "OS selection" in ga nastavi na Windows7 namesto Win8.X OS.
http://www.sevenforums.com/installation...
http://blackbird.si/

dkulcar ::

Žal nima OS selection.

Nocloud ::

Živjo,

včeraj sem na svoj prenosnik naložil windows 7 proffesional. Računalnik se mi zelo dolgo prižiga.
Boot time je okoli 1 minute in 20s.

Zanima me zakaj tako dolgo?

ST-777 ::

Nocloud je izjavil:

Računalnik se mi zelo dolgo prižiga.
Boot time je okoli 1 minute in 20s. Zanima me zakaj tako dolgo?
Zakaj se računalnik zelo dolgo prižiga, pišejo na: https://www.cnet.com/how-to/how-to-star... "If Windows 7 takes more than a minute to start, it may have too many programs that open automatically with the operating system. Longer delays are an indication of a more serious conflict with a piece of hardware, a network, or other software."

Boot time pa bo precej krajši, ko boš HDD zamenjal s SSD, vendar to verjetno že tako veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

RutS ::

Zdravo, imam eno vprašanje....
računalnik imam nov HP, gor naložil original windows 7.
Računalnik ima driverje na original HP strani samo za windows 10, je kakšna možnost da se dobi driverje ali lahko kar za win 10 naložim(če bo sploh dovolilo)
Hvala
««
74 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417663 (1302) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725801 (20921) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375945 (5550) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724614 (21369) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916343 (13737) jest10

Več podobnih tem