» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
58 / 79
»»

Revenant ::

Da, to sem storil, ko sem bil prisiljen prisilno odstranjevati acad šmorn. Vse najdeno je pobrisalo, ostajata ikonici v nadzorni plošči, ki se ju kljub ročnemu odstranjevanju dveh vnosov v registru in odstanitvi dveh .cpl filetkov ne morem znebiti.

čisto obupan:(
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Duhec ::

Mogoče se moraš prijavi kot uporabnik administrator (in ne kot nek uporabnik z admin pravicami), ki je v Win7 skrit/neaktiviran, dokler ga ročno ne aktiviraš iz CMD , net user administrator /active:yes , nato še 1x poizkusi z brisanjem.
Poizkusi še preko Group Policyja, seveda kot pravi administrator.
http://www.howtogeek.com/howto/28919/re...

Revenant ::

Odlično, hvala duhec!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

PCMan112 ::

No pač pred kratim so se mi zamenjali dialogi za zaustavljanje programov ko hočem ugasniti računalnik.
pač včasih se je čez ekran napisal da čaka da se programi zaprejo, pa bil je gumb za "force shutdown"

zdej se mi je pa kr zamenjalo, ni več tistega ampak samo še to:


in pol če se ne ugasne program, je treba še klikat "end now" itd -.-
Ve kdo kako to rešit, oziroma zemenjati nazaj ?
Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PCMan112 ()

luky ::

Fantje eno vprašanje okoli Win7 in sicer.
Danes mi je prinesel kolega HP Probook 4535s, ki si ga je kupil, in ko ga je prižgal je ugotovil, da se Windows ne naloži, ampak se zažene Repair, pokaže se okno za popravilo in tam obstane. Tudi F8 ali kaj podobnega ne prejme, pa tudi ne F11 Recovery ne deluje.

Zadevo sem si ogledal malo bližje z Hiren CD in ugotovil sledeče:
- C particija je velika 300 MB, aktivna, primarna
- D (data) 570 GB na njej je naložen sistem Windows 7 ( zakaj ? ) primarna
- E HP Recovery 15 GB
- F HP Tools 5 GB
In sedaj system se ne zna bootat iz D: particije.

Kaj predlagate?
Hvala vnaprej.
luky!

MrStein ::

HP recovery zaženi. (da na novo sistem instalira)
Ali pa vrniti (to je pri prvem vklopu bilo, če prav razumem?).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

MrStein je izjavil:

HP recovery zaženi. (da na novo sistem instalira)
Ali pa vrniti (to je pri prvem vklopu bilo, če prav razumem?).


HP Recovery ne prejme ???
luky!

MrStein ::

Potem pa druga opcija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

Meni zgleda razpored particij OK. Zaženi z rescue CD, poženi bcdedit in preveri zapise. Bi rekel da se je nekaj "pokvarilo". Nisem pa prepričan, če lahko tudi popraviš zadevo ker ne vem, do katere stonje je HP spreminjal zagonski del.

Črke particij niso pomembne tko da naj te tisti D: ne moti preveč :)

luky ::

lopov je izjavil:

Meni zgleda razpored particij OK. Zaženi z rescue CD, poženi bcdedit in preveri zapise. Bi rekel da se je nekaj "pokvarilo". Nisem pa prepričan, če lahko tudi popraviš zadevo ker ne vem, do katere stonje je HP spreminjal zagonski del.

Črke particij niso pomembne tko da naj te tisti D: ne moti preveč :)

Windows se zažene, potem takoj začne nalagat spodaj tisto belo vrstico ( kot da greš delat install ) in ko pride do konca bela črta se pojavi CMD okno ( c:\windows\system32\cmd.exe ) malo počaka in vrže ven okno popravi windows. Ko dam popravi takoj napiše, da ne more in ponudi reset oz. zaustavitev. To je cel šmorn teh win na HP.ju.

Mislim, da bo sledil format.
luky!

lopov ::

Je že MrStein vprašal -- a to je že od začetka, od prvega vklopa? Če ne -- je uspel narediti namestitvene medije in lahko z njih obnovi sistem v prvotno stanje?

kmetek ::

Rad bi namestil Windows 7 v virtualca....katerega se svetuje?
Želje: testiranje iger v DirectX10/11...pač dokler ne namestim orenk 7, da bi vsaj sprobal kak špil, ki je samo za Windows 7.

Mavrik ::

To ti ne bo delal (virtualci ne podpirajo DX10, večina jih niti 3d pospeševanja ne podpira kaj prida dobro). Namesti Windows 7.
The truth is rarely pure and never simple.

kmetek ::

Damn it :P

BRBR ::

Po napadu virusa sem vzpostavil stvari nazaj s pomočjo sistem restore pointa, starega 4 dni.
Imam dva HD-ja, ki jih explorer kaže kot prazna, se pravi nobenih subfolderjev, nič (če pogledam zasedenost pa kaže pravo zasedenost). Datoteke/folderji pa so gotovo tam saj jih berem s programi.
Na left click na HD ki ga vidim v explorerju/restore previous version --> there are no prebious versions.

Tudi na enem zunanjem disku ne vidim nič, razen folderja ki sem ga skreiral med backupom stvari s c:
Zagotovo pa se vse stvari še tam.

KAko naj to vzpostavim nazaj ?


EDIT: predvidevam: virus: malvare.gen, C:\PROGRAMDATA\PHSBLQYIYU.EXE
Tole mi je AVG vrgel v vault.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Malajlo ::

datoteke imaš skrite. V dvignjenem načinu (elevated mode) poženi shell, potem pa resetiraj atribute z:
attrib -r -h -s *.* /s /d

ta zadnja parametra na pamemt pišem, ampak nekaj takega mora biti. Mogoče je /d /s. Ali pa eden z veliko...
Aja, pa ne pozabi se prestaviti na pravi disk prej.

BRBR ::

Ja tole tvoje zdravilo deluje kar iz prve.

Hvala lepa.

Še malo opisa tega virusa:
1.popup avg da je nekaj zaznal/ im mu rečem daj v vault (menim da če tule dalj časa čakaš s komando, daj v vault, več stvari bo izpuhtelo)
2.Bump auto restart
3.ni več desktopa,black background, nobene ikonce razen koša
3.ni več start menuja, razen shut down in ene zadeve od OO, ne vem kako je to preživelo
4.opravilna vrstica pa je še tam, samo drugač pobarvana
5.kajpak se tudi ne vidi nobenih datotek v explorerju
6.in ena zadeva gor skoči (ki je videti kot original od windoze) ki analizira vse živo v smislu ram je zanič, disk je zanič,... in potem nekaj popravi, za ostalo pa hoče da ta software kupiš.
7. Parkrat sem moral restartat da je AVG to dokončno dal v vault.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BRBR ::

Ja, še to nimam več documents and settings.
Verjetno ista zgodba, samo ne vem kam naj se postavim.
Kolikor vem to ni bilo prikazano pod c:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Malajlo ::

Atributov nazaj ne boš sestavil, lahko samo še cel c: disk razkriješ.

shadeT ::

Se komu sanja kaj tole dela? Ne obremenjuje diska, ne procesorja...samo traja in traja, tudi po eno uro. Čisto na random. Saj veste da večino težav z windowsi reši reboot PC-ja, ampak potem se zgodi tole, in je bila že večkrat pizdarija.

Pred tem mletjem ni bilo nameščenih updatov, čisto nič novega. Samo tole piše in piše v nedogled.



To se dogaja non stop punci na njenem prenosniku HP, ampak niti format ni rešil težav. Ko se je meni to non stop dogajalo, sem formatiral in sedaj se mi nikoli več ne pojavi. Na obeh so isti Windowsi 7 x64.

Kakršen koli nasvet?

BRBR ::

To je na shut down ? Meni sicer ni pisalo to ampak samo shutting down v nedogled, recmo 15 minut. Razlog vireles miš + tipkovnica sta bili priklopljeni na usb3 priklop, za tega pa nisem imel updatanih driverjev. Preklop na usb2 , pa je bilo takoj vredu.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

shadeT ::

Sem že našel 99% krivca. Acronis True Image...

Sicer sem našel ene rešitve, ampak pri nekaterih delujejo, pri drugih ne. Če ne bo druge rešitve bo potreben uninstall.

Teo0 ::

Pozdravljeni
!
Naložil sem si Windows 7 Home in sem imel disk (500 gb) na več particij in se mi je ena izbrisala. ko pa grem na Mangement in upravljanje disko mi piše da vse deluje pravilono potrebujem pomoč, ker imam na tisti particiji veliko osebnih dukomentov.
Hvala
LP TEO KUZMA

MrStein ::

Ni mu dodeljena črka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SkyEye90 ::

Vprašanje: Način pogleda raziskovalca imam na Podrobnosti. Stolpci so Ime, Datum, Tip, VELIKOST.. Velikost kaže samo za datoteke, ne pa za mape. Je kje opcija za vklop?

MrStein ::

Mislim da tega ni in nikoli ni bilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

Hitro googlanje vrne: http://www.labnol.org/software/display-...

Nisem poskusil in ne vem, kako se obnaša z x64 sistemi.

Lp,
b.

SkyEye90 ::

"is for Windows 2000 or XP. Sorry, Vista and 7 changed Explorer so it can't support this column anymore."

Se pravi bom poskušal najdi kak plugin za Win7. Sem upal, da imajo že sami windowsi kje opcijo..očitno prehuda funkcija ;)

18zimoni ::

SkyEye90 je izjavil:

Vprašanje: Način pogleda raziskovalca imam na Podrobnosti. Stolpci so Ime, Datum, Tip, VELIKOST.. Velikost kaže samo za datoteke, ne pa za mape. Je kje opcija za vklop?


Meni kaže velikost tudi na mapah.

lopov ::

18zimoni je izjavil:

SkyEye90 je izjavil:

Vprašanje: Način pogleda raziskovalca imam na Podrobnosti. Stolpci so Ime, Datum, Tip, VELIKOST.. Velikost kaže samo za datoteke, ne pa za mape. Je kje opcija za vklop?


Meni kaže velikost tudi na mapah.


Imaš windows 7 in ti to kaže prav v windows explorerju? Ogled lastnosti posamezne mape "ne šteje" :)

Kurzweil ::

Tudi mene že od nekdaj zanima in vedno v trenutku pozabim, kako bi prišel do tega da bi videl tudi velikost mape in ne samo datotek, osebno sem mnenja da je to nedopustno za najbolj razširjen in komercialen OS, verjamem pa da bi to opočasnilo delovanje sistema, ki bi moral vedno pridobivati podatke, čeprav bi lahko to naredil takrat ko indeksira sistem za svoj search po disku.

Kakorkoli ima kdo podobno kot uporabnik zgoraj kakšno rešitev znotraj sistema - torej BREZ 3rd party programov in podobno...

SkyEye90 ::

18zimoni je izjavil:

Meni kaže velikost tudi na mapah.


V stolpcu ti stalno kaže velikost?? Meni kaže samo v košu.

18zimoni ::

Sem slabo razumel.Tudi meni ne pokaže velikosti mape.Edino ko z miško pokažem na neko mapo takrat mi pokaže tudi velikost.

bobi1992 ::

Kurzweil je izjavil:

Tudi mene že od nekdaj zanima in vedno v trenutku pozabim, kako bi prišel do tega da bi videl tudi velikost mape in ne samo datotek, osebno sem mnenja da je to nedopustno za najbolj razširjen in komercialen OS, verjamem pa da bi to opočasnilo delovanje sistema, ki bi moral vedno pridobivati podatke, čeprav bi lahko to naredil takrat ko indeksira sistem za svoj search po disku.

Kakorkoli ima kdo podobno kot uporabnik zgoraj kakšno rešitev znotraj sistema - torej BREZ 3rd party programov in podobno...



Nwm kaj vam je težava pogledati kok je velika mapa! Z desnim klikom kliknes pa lastnosti pa ti pokaze vse kar želiš! tako da je čest enostavno če pa nimate 100% Windowsa pol nemorete vsega videti!

- NP: Podlaga Windows XP in look Windows 7 čez tako, da če mate to je pol funnksij skritih al pa niso možne! tako je to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi1992 ()

Cold1 ::

Nwm kaj vam je težava pogledati kok je velika mapa! Z desnim klikom kliknes pa lastnosti pa ti pokaze vse kar želiš!

Mi pa ne vemo zakaj tebi ni jasno, da je ta metoda izjemno počasna in povsem neprimerna!!!111!!11!1...2 (Sem zapisal dovolj klicajev? Kdo ve.)


tako da je čest enostavno če pa nimate 100% Windowsa pol nemorete vsega videti!

Se mi zdi da si malce pomešal stvari: v prejšnjih verzijah oken je bilo mogoče namestiti razširitev uporabniškega vmesnika, ki je omogočala prikaz velikosti map v oknu raziskovalca, ravno v najnovejši verziji pa to ni več možno.

Tisti, ki torej imamo t.i. Sto Odstotne Windowse™ ne moremo videti vsega, uporabniki Oken XP pa lahko, če želijo.

---------------------------------------


Rešitev tega problema pa je sicer v uporabi dodatnega orodja, recimo CFi Shell Toys, katerega orodje Folder Size omogoča preprost pregled velikosti map.

Po namestitvi lahko z desnim klikom na katerokoli mapo ali pa kar na svoj disk, dostopamo tudi do pod-menija ShellToys ki vsebuje orodje Folder Size, ob kliku nanj se bo odprlo okno, ki bo po pregledu prikazalo velikosti vseh pod-map.


CFi Shell Toys so na voljo tule:
http://www.shelltoysxp.com/

Več o samem orodju Folder Size pa je moč prebrati na njihovi strani:
http://www.shelltoysxp.com/foldersize.a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

MrStein ::

Jaz za podobno funkcijo uporabljam TreeSize Free.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thebaloh ::

Lep pozdrav!


Ravno sem naložil Win7 Slo 64bit in mi javi da nisem administrator oz. javi mi ne samo vidim te mordo rumene znake pred besedilom ki pomenijo da to lahko urejaš samo če si administrator?
Se mi zdi da tega ni bilo prej.



Druga težava nastane ko želim na star hdd na katerem so bili Win dostopat do particije oz. mape mi napiše da nimam dostopa.

VelikiTun ::

Tiste rumene ikonice so prisotne pri nastavitvah, ki zahtevajo potrditev UAC. Skratka, nič bati.

Glede dostopa do datotek, pa bo morda pomagalo to: http://www.blogsdna.com/2159/how-to-tak...

bobi1992 ::

Lahko si tudi znižaš prilagoditve in ti mas zdej tako narejeno na tej obciji uspodi slika!
link :
 To imaš trenutno nastavleno! lahko si to spremenis pa bos mel mir pa bos administrator računa 100%

To imaš trenutno nastavleno! lahko si to spremenis pa bos mel mir pa bos administrator računa 100%



lahko pa ukenise to obcijo in das na najnižje kar je možno pa boš mel mir! sam pol mores delati z glavo pa pametjo! tako je to! slika uspodi!

Link:
 Lahko pa to obcijo izklopiš pa ti nebo delala preglevic! priporočam ti tole in upam da bo v pomoč!

Lahko pa to obcijo izklopiš pa ti nebo delala preglevic! priporočam ti tole in upam da bo v pomoč!



- Upam da ti bo v pomoč ker meni je sistem Windows7 Ultiamte 32bit isto delal kot tebi kar ti nabija in sem to spremenil pa je blo ok! zato ti tudi to priporočam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi1992 ()

lopov ::

@balli12 -- tvoj uporabnik ima "administratorska dovoljenja", ni pa to pravi administrator in zato tudi sprašuje po potrditvi.

Pazi, kaj in kako nastavljaš.

Administratorja aktiviraš najhitreje preko ukazne vrstice (cmd.exe), ki jo zaženeš z admin privilegiji (desni klik na programu --> zaženi kot administrator) in vtipkaš spodnji vrstici:

net user administrator /active:yes
net user administrator GESLO

GESLO nadomestiš s svojim geslom, narediš odjavo in na prijavnem zaslonu se pojavi nov uporabnik administrator, pri katerem te UAC nič ne sprašuje.

Priporočam, da ga uporabljaš v skrajni sili če s svojim uporabnikom kaj "pokvariš" do te mere, da je njegov profil neuporaben (se ne da prijaviti).

Glede dostopa datotek naredi tako kot je predlagal VelikiTun, se pa to pojavi vedno ko dostopaš do diska, formatiranega z NTFS, ki je bil pred tem v nekem drugem računalniku in vsebuje podatke drugega uporabnika. V tvojem primeru bi znal dostop preprečevati tudi antivirus ker gre za *khm* sumljivo datoteko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

XPSISTEM ::

Zdravo
imam win 7 še od samega štarta ... programov je en kup na compu, zadeva pa je kar počasna ratala... je kak prijem da jo pohitrim? ali je najbolje ponovna namestitev winsov (ali pa poskusim win8) Če je sploh že v normalni - uporabn obliki

Hvala lepa!

VelikiTun ::

Odstrani nepotrebne programe, uporabi CCleaner, poženi defragmentacijo.
W8 je trenutno še v razvoju, izid nekje proti koncu leta.

Zgodovina sprememb…

jack7 ::

LP, Jaz imam pa eno težavo in sicer, normalno brskam po Chrome-u in mi karnaenkrat zmrzne miška je nemorem premikati kaksnih 5-10 sec in nato se sliši zvok(td-m) in nato deluje vse normalno naprej. Pojavilo se mi je pa to kaksne 3 tedne nazaj vendar se sedaj dogaja vse pogosteje, to mi naredi na vsakih cca. 30 sec.Dogaja se tudi ko počnem kaj drugega, vendar najbolj opazno je pri brskanju po brskalniku. V čem je problem? prosim pa ne mi rečt formatiraj ker mi je to zelo zoprno :S

SkyEye90 ::

Imaš USB miško? Ta zvok se sliši kot bi miško izklopil in ponovno vklopil, znak za uspešno priključeno napravo. Poskusi miško vklopit v drug USB.
Medtem ko pc brskanje zamrzne, se lahko s smernimi puščicami premikaš po spletni strani gor-dol? Če ja, potem je tvoja težava samo nekje v miški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

jack7 ::

SkyEye90 : Zaenkrat kaže super, torej je bil problem tukaj. Hvala ;)

perovice ::

Živjo.
Inštaliram win 7 na en starejši računalnik ( zahteve ma zadostne) ampk mam problem da v inštalaciji mi že skor eno uro stoji pr 0% razširjanje datotek oziroma se od tam sploh ne premakne... prejt mi je pa že dvakrat v tej točki vrglo blue screen.. ma kdo kakšno idejo?
Hvala

Duhec ::

Za začetek stestiraj spomin.
Preveri, če je tvoj neznani sistem, posebno plata (bios) primeren/kompatibilen z Win7.

perovice ::

kako naj ga pa stestiram? pa kje preverm če je kompatibilen z win 7 oziroma kaj nardit če ni?

SkyEye90 ::

Si imel gor kak virus? Poskusi najprej formatirat z XP-ji (ne quick, ampak polni format), pa potem še enkrat poskusi Win7. Enkrat sem imel tudi sam blue screen-e med inštalacijo, ampak se pa ne spomnim točno ali je bilo to to. Če si imel virus, vseeno poskusi.

perovice ::

http://www.foxconnchannel.com/ProductDe... tale je matična not če ma to kej veze kot je omenjou duhec.
««
58 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417673 (1312) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725801 (20921) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375945 (5550) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724614 (21369) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916344 (13738) jest10

Več podobnih tem