» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
21 / 79
»»

Lonsarg ::

Ja ta novi Media pklayer je pošast kar nekaj skenira v ozadju pa traja dlje kot video player moj za prižgat.

eales ::

Mene pa zanima, kako bi pomanjšal ikone na namizju. Prebrskal sem že skorajda vse, pa še kar ne najdem te opcije. Čudno se mi zdi, da nebi obstajala, saj sem našel opcijo da lahko pomanjšaš opravilno vrstico. Upam da mi bo znal kdo pomagat, ker se mi zdijo te ikone res ogromne.

bluefish ::

CTRL + kolešček na miški. Lahko pa tudi desni klik na namizje in View > Medium icons ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dejanslo ::

Ok pri inštalaciji Win7 mi javi, da potrebuje "driver for cd/dvd device". Brez tega driverja mi ne rata inštalirat. Enota pa nek pioneer DVD-rom. Čudo. Bom si sposodil neko drugo optično enoto pa bi moglo it.


To se je dogajalo tudi meni. Kolikor sem googlal, je povsod pisalo, da težavo odpravi ponoven dolvlek in peka na najpočasnejši hitrosti. Pa je delovalo tudi zame.
There`s More Than One Way To Do It

zila90 ::

Pozdravljeni!
Imam težave pri vzpostavitvi brezžične povezave. Imam SIOL Trio paket in povezava z routerjem mi gre super. Lepo se povežem, a potem mi Win 7 javlja, da ni internetnega dostopa. Tako da kljub temu, da sem povezan ne morem na internetu početi praktično nič. Hvala za pomoč!

guljox ::

Pri inštalaciji windowsow, dobim moder ekran (v priponki) in računalnik se avtomatično resetira. To se zgodi pri zaključevanju inštalacije.
DVD sem zapekel pri najnižji hitrosti, tako da napak naj ne bi bilo.

Kakšna ideja kaj naj bi bilo narobe?

modri ekran

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Valuk1 ::

Vprašanje:
Ko hočem namestit Windows 7 na malo starejši računalnik z ATA diskom, mi pri bootanju ne zazna DVD-ja z Windowsi 7.
Zanima me, če je kriv disk, oz. kaj bi lahko bil vzrok težav?
Kajti, iz tega DVD-ja sem že namestil Windowse 7 na računalnik, ki pa je imel SATA vodilo.

Za odgovore bom nadvse hvaležen!

severjug ::

Guljox to zgleda,da je neka težava z grafiko.Probaj inštalirat Visto ali Xp-je,da
vidiš,če je mogoče težava v gonilnikih 7-ke.

guljox ::

severjug: grafična mi normalno deluje na XPjih, probal sem instalirat nove driverje pri inštalaciji 7ke vendar dobim error, problem sem postnil tudi na forum od windows 7 - link

dunker ::

Mi mogoče zna kdo povedat, kako bi lahko "Guest" uporabniku onemogočil dostop do določenih map? Najraje bi imel tako, da preprosto naklikam mape, ki se Guestu sploh ne prikažejo ali pa vsaj ne odprejo. Najlepša hvala že vnaprej! :D

nuclear ::

Nisem si nikoli mislil, da bodo pri windows 7 tako komplicirali pri internet connection sharing...
Imam Wireless povezavo na laptopu, ki jo naštimam na Shared.
Povezavo želim delit z desktopom ki nima wireless kartice, in enostavno naštimam isti ip range na laptop lanu in desktop lanu, povežem kabel,..

Pingata se, sharam lahko datoteke, a zaboga, tri ure sem se matral in nikakor nisem mogel deliti povezave... No internet access...

Kaj za vraga so te fore z Work, Home in Public omrežji, kaj so moral tolko komplicirat.. ahjej..
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

Mavrik ::

Kaj pa maš "štimati IP"? Verjetno ti zato ne dela, ker ICS sam nastavi IP na kartici, na katero se internet deli (in to več ni 192.168.1.0/24 range) ter vklopi DHCP. Tako da če si sam bil preveč pameten in štelal neke IPje ti jasno stvar ne dela.
The truth is rarely pure and never simple.

nuclear ::

Naj bolj razložim problem.

Laptop ima nastavljen DHCP seveda, ker dobi ip od rutara,.. Internet dela.

Na laptopu sem LAN naštimal na DHCP da dam dodeli IP LANu(non wireless local area network), povezal sem s crossover kablom laptop in desktop, ter tudi tam naštimal DHCP na desktopu.

Kaj je problem tukaj? Problem je da Laptop dobi IP 164.254.254.xx, desktop pa ip 164.254.7.xx ... in to potem ne dela glih, ane... ... .. ...

Zato sem manualno naštimal IP Laptop LANU, in desktop LANU, kjer sem jih lahko tudi pingal, in sharal fajle(Po zelo velikemu trudu, da sem ugotovil kako permissione nastavljat v Win7(XP to ni bilo potrebno, si dal share in gasa))... No Connectiona pa še vedno na desktop ne dobim, ker je lan omrežje oboje "Unidentified network" čeprav sta v istem ip rangu :| ... pa kljub temu da se pingata med seboj, in sharata fajle med seboj... krneki.
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

MTB ::

Ima kdo kakšno literaturo o Win 7, oz. ve kje se da kaj koristnega dobit?

Spc ::

Eno vprašajne.
Testiram Win7 in ko grem v cmd in ga dam v full screen pingam dva pcja in nato hočem nazaj v window mode mi Win7 zašteka.
Črno odzadje in nič se ne zgodi tudi exit ne prime.
Imam pa final verzijo iz MSDNAA.

:\

Media Player pa mi ne odpre navadne MPEG-2 datoteke - kaže vedno črno sliko.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

dzinks63 ::

Ima kdo kakšno literaturo o Win 7, oz. ve kje se da kaj koristnega dobit?

Windows 7 The Pocket Guide

Blaz90 ::

Na sveže naložen windows 7 x64 sem inštaliral Catalyst 9.9 za ATI radeon 4330 (prenosnik).
Problem je pa, da mi ni inštaliral control panela oz. ga js ne najdem. Probal sm tud samo posamezno inštalirati control panel, vendar ga ne najdem.
Control panel pa rabim zato, da spremenim nastavitve, ker sedaj ko npr. naženeš igro v ne nativni resoluciji imam ob strani črni rob oz. se zažene v windowed mode.
Nevem kaj je s temi ati driverji, do sedaj sem mel skos nvidio, tk da nevem več kaj naredit.

Lonsarg ::

Control center se ne pojavi tam, ko klikneš z desno? Probal potem ga najti preko search funkcije v start vrstici.

Blaz90 ::

Ne, control center se ne pojavi, prav tako ga ne najdem preko search-a. Zanimivo je, da sm potem downloadal samo ATI control panel in tam pri inštalaciji zberem custom, kjer lahko zbirem le med HDMI driver, catalyst install manager pa nek microsoft visual, sploh ni možnosti za install control centra.

Lonsarg ::

Evo google je sveta vladar:)
našel par forumov z isto težavo kot ti in tudi na enem link za morebiten fix, ne vem če ta fix dela na najnovejšem Catalyst driverju

Stvar je taka, da določeni OEM proizvajalci laptopov nočejo da ATI omogoči delovanja catalyst centra, ker bojda dajo sami gor svoje centre. Zato je torej namenoma Catylist driver le napol delujoč na tvojem laptopu. Ta stran naj bi ponujala hack, da se tudi catalyst center omogoči:
http://www.driverheaven.net/modtool.php

Kot sem rekel, ne vem če dela na windows 7 in najnovejem driverju od ATIja...

Blaz90 ::

Azgard hvala ti, zdej dela tako kot je treba.

Spc ::

Torej testiram Windows Server 2008 R2, Datacenter Edition.
Kopiranje iz diska preko 1GbE na disk:
 124MB/s ??

124MB/s ??



Windows Server 2008 R2, Datacenter Edition imam pa na testnem IDE disku Baraccuda 320GB 7200.10 IDE.
Mrežna kartica pa je Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter (uporabljen samo en 1GbE port).

Ali je to možno ali Server 2008 R2 kopira to v ram nato pa na disk ???
 

Master Chief ::

To je bol na zacetku, potem, kot vedno pokaze, hitrost pade. Pa se kolk je videt je veliko drobnih fajlov, in to gre hitreje. Je pa res, se zmer zelo lepa cifra tole sploh za ATA disk in brez AHCI, zgleda ime datacenter le ni zastojn, in zadeva je bol optimizirana v to smer kot zgleda.

Spc ::

Meni pade do nekje 118MB/s ... kaj več pa še nisem opazil.
8-O
 

Dr_M ::

A to mas ksne posebne fetise na data center sisteme ali samo zaradi psiholoskega ucinka? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Kake brezvezne.
Downloadal sem trial da sprobam Windows Server 2008 R2.
Ne vidim razloga zakaj nebi še serverja stesiral če že testiram Windows7.
 

MedusasPath ::

Imam eno vprašanje, in sicer imam naložen W7 na mojem PC-ju, rad bi ga pa spravil še na prenosnika. Licenca je dobljena iz MSDNAA (naša šola), kjer v FAQ-ju piše, da v kolikor je računalnik uporabljen v študijske namene, se lahko inštalira na bilokoliko računalnikov. Je to res, deluje single key na večih računalnikih?

Lonsarg ::

Ja če tako piše, potem bo že res.

dunker ::

Hm, tista šifra, ki jo vneseš med samo inštalacijo, je meni že delovala tako na laptopu kot na netbooku, vendar pa se mi Windowsi 7 (MSDN-AA) na netbooku nočejo aktivirat, ker sem očitno aktivacijo že porabil na laptopu. Neugodno. Če kdo ve, kako zaobit to zadevo, se priporočam.

Tomaž ::

Mene zanima kaj morem naredit da mi bo vse programe nameščalo na particijo D: namesto na C: ???
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Lonsarg ::

dunker, če si kupil navadno licenco, jo lahko treikrat inštaliraš in enkrat aktiviraš. Pač licenca za en računalnik, ne vem kako je pa z deaktivacijo na prejšnem računalniku, da potem aktiviraš na novem.


simens214, jah ko inštaliraš program se izbere kam se inštalira ane? Pa si ustvari eno mapo Programi na D: in potem vedno tja inštaliraj namestvo v program files. program Files Mape se pa ne da premakniti, ker ne moreš kar rpremikati že inštalirane programe.

c00L3r ::

Ve kdo, zakaj ni tiste "rokice" pod ikono mape, ki je v skupni rabi? Bilo kaj dam v skupno rabo, ostane ikona enaka.

AapocalypseE ::

Sem bral na netu, da 32bitna verzija rabi minimalno 1GB rama medtem, ko 64bitna kar 2GB. Torej tisti, ki imamo 2GB rama, je boljše, da si namestimo 32bitno.
Me pa res preseneča, da za 64bitno verzijo poskoči kar za 1GB več rama. 8-O

Mavrik ::

To da na "minimum" piše da rabi 2GB, še ne pomeni da bo dejansko porabila 2GB RAMa in da bo delala na taki konfiguraciji kaj slabše kot 32-bitna.
The truth is rarely pure and never simple.

AapocalypseE ::

Sem si namestil zadnjič 7ko Ultimate 64bit in ko nisem nič delal gor mi je rablo 600-700MB rama. Sem pa zadevo zbrisal, ker ni delalo tako kot treba. Pri setting up your desktop sem dobil vedno neki error. Enkrat je šlo celo lepo skozi, ampak potem mi ni windows media player delal, itd... Čakam na končno verzijo v glavnem.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Glej... če ne znaš brati kar ti zaslon za prikaz porabe pomnilnika ne kaže, potem raje ne širi okoli bedarij ok?
The truth is rarely pure and never simple.

AapocalypseE ::

Kaj ti si se na levo nogo vstal danes al kaj?

Če si tako pameten pa obrazloži kako in kaj...

EDIT: upravitelj opravil torej laže za tvoje pojme, če mi je pisalo 600-700MB porabe rama al kaj?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Čakam na končno verzijo v glavnem.
Če imaš verzijo s travnika, potem se ni čuditi težavam.
MSDN(AA) in TechNet edicije pa so enake tisti, ki bo izšla oktobra.

Sheppard ::

LP ALL
Mene pa samo zanima ce kdo od vas ve mogoce za kake driverje od tv kartice winfast 2000 express za windows 7 64bit, ker nikakor ne morem usposobit tega vraga da bi delal. Prvo ni bilo slike to sem postimal z driverji od viste 64bit tko, da slika dela samo zvoka ni nikjer ,to govorim za tv tuner winfast pvr 2.0 pa se to lahko pri ACU dam samo master volume pa se ta ne dela.Pri prvem pvr pa ko dam AREA ,da bi dal scan programs zadeva neha delovati in vrze ven v windowse zdej, ce ma kdo link od driverjev al pa ce ve kdo kero kartico bi se splacalo kupiti bi bi podpirala win7 tale k jo mam mi bo zivce pozrla hehe.
HVALA ZA VNAPREJ

SebaR ::

LP ALL
Mene pa samo zanima ce kdo od vas ve mogoce za kake driverje od tv kartice winfast 2000 express za windows 7 64bit, ker nikakor ne morem usposobit tega vraga da bi delal. Prvo ni bilo slike to sem postimal z driverji od viste 64bit tko, da slika dela samo zvoka ni nikjer ,to govorim za tv tuner winfast pvr 2.0 pa se to lahko pri ACU dam samo master volume pa se ta ne dela.Pri prvem pvr pa ko dam AREA ,da bi dal scan programs zadeva neha delovati in vrze ven v windowse zdej, ce ma kdo link od driverjev al pa ce ve kdo kero kartico bi se splacalo kupiti bi bi podpirala win7 tale k jo mam mi bo zivce pozrla hehe.
HVALA ZA VNAPREJ


lp tut teb

jaz mam isto tv kartico in iste windowse ter nimam nobenih problemov, fora je v tem da moraš pod nastavitavami od Winfast PVR nastavit pravilno vse naprave od zvočne. Moj primer:
 primer

primer



Evo pa še link do driverjev (jaz sem uporabil driverje za visto) klikljot

sas
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

AapocalypseE ::

bluefish, imam MSDN(AA) in TechNet verziji in ne dela tako kot treba. Sem pa zapekel s programom ImgBurn z 8x hitrostjo. Medij je TDK DVD+R 16x max.

coldman ::

Hm, tista šifra, ki jo vneseš med samo inštalacijo, je meni že delovala tako na laptopu kot na netbooku, vendar pa se mi Windowsi 7 (MSDN-AA) na netbooku nočejo aktivirat, ker sem očitno aktivacijo že porabil na laptopu. Neugodno. Če kdo ve, kako zaobit to zadevo, se priporočam.


Jaz sem uporabil tudi key od 32-bitnih windows 7 in tako imam aktivirana dva 64-bitna sistema.

Mentalist ::

Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj zvezi z Windows 7
Prosim, če mi naštejete prednosti in slabosti.
Imate dobre izkušnje ali slabe?
Ali so kakšne razlike v igrah ali ne.
So problemi z driverji ali aktivacjijo?


Sprašujem pa vas zato, ker sem pred odločitvijo o nadgradnji iz Viste na Windows 7, s tem da bi mi vsi podatki ostali gor,ker mi gre Vista že na živce.
Ne mi pravit naj uporabim Google, ker me zanima mnenje uporabnikov Slo Techa.

Zanima me tudi, katero verzijo Windowsa 7 naj namestim in če so kakšne težave, kako se jih da rešiti.
Lool.

bluefish ::

Imate dobre izkušnje ali slabe?
Precej dobre, čeprav se je tudi Vista izkazala za stabilen sistem - vse je odvisno od uporabnika.

Ali so kakšne razlike v igrah ali ne.
Da, Sedmica je hitrejša a XP še vedno prednjači v starejših igrah, ki ne izkoriščajo SLI ali CF in večjedrnih procesorjev.

So problemi z driverji ali aktivacjijo?
Če ne najdeš driverjev za 7 lahko uporabiš tiste za Visto, v nekaterih primerih celo od XP.
Aktivacija pa se ni veliko spremenila in legalnemu uporabniku ne bi smela predstavljati veliko težav.

Zanima me tudi, katero verzijo Windowsa 7 naj namestim in če so kakšne težave, kako se jih da rešiti.
Tukaj pa bi lahko uporabil Google in našel tole. Za povprečnega domačega uporabnika je Home Premium več kot dovolj.

Mentalist ::

Odločil sem se, da Windowsa ne namestim, ker morem brisat neke stvari, da ga lahko naložim;(
Lool.

Tomaž ::

Mene zanima kako naj smajnšam velikost ikon na namizju?
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Saintek ::

Desni klik na namizju in tam meniju poglej. Mislim, da mora tam nekje bit.

misek ::

siemens214, pritisni tipko CTRL in nato s koleščkom miške zmanjšuješ ali povečuješ velikost ikon.

Tomaž ::

Hvala
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

voofoo ::

en problem...imam laptopa lenovo n200 z W7 7600, in vsakič ko zaprem laptop in ga potem ponovno odprem ne dela zvok in noben predvajalnik mi niti odpre ne pesmi. Po resetu spet vse dela normalno. Kaj bi lahko to blo?
««
21 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438199 (3880) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727177 (22297) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem