» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
22 / 79
»»

wwwampy ::

Sej ne vem, al si naj 22. oktobra kupim Windows 7 ali ne. Ker čez eno leto ne mislim spet novega operacijskega sistema kupovati... Naj ostanem na Visti ali grem na W7? Res ne vem...

bluefish ::

Normalen razvojni cikel pri MS je 3 leta. Čisto mimogrede.

misek ::

A mi zna kdo povedati, kako naj onemogočim spraševanje za geslu, ko računalnik pride iz standby-a? Sem poskusil že nekaj variant pa nobena ne deluje. V nadzorni plošči je možnost siva in je ne gre spreminjati. Sem poskusil s powercfg pa brez uspeha. Kakšen namig?

Lonsarg ::

namig: Google.

Al pa nej ti bo, ti mal lenobe podprem, ečprav več časa si proabil za to na forumu objavi, kot bi za iskanje na googlu, ne razumem vas, no edino če ne znaš angleško, potem ti je oproščeno, v SLo pač ni dosti stvari takih specifičnih:
http://www.sevenforums.com/tutorials/37...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wwwampy ::

Normalen razvojni cikel pri MS je 3 leta. Čisto mimogrede.


Mimogrede, Vista je zunaj komaj dobro leto... Zato sem tudi kupil original, sedaj pa....

bluefish ::

Če si jo ti kupil eno leto nazaj še ne pomeni, da je toliko stara: Windows Vista @ Wikipedia

RTM: November 8, 2006
Vol. Lic.: November 30, 2006
Retail: January 30, 2007

Lonsarg ::

Xp je bil izjema pri microsoftu, oziroma na sploh v OS marketu, ker tako dolgo ni novega operacijskega dal ven in to je naredil tudi napako, sicer res, ni mogel Viste hitreje na novo spisati, win 7 ma zdaj lepo jedro od viste že, samo ljudje tako hvali XP samo ker so ga toliko dolgo uporabljali, če bi med XP in Visto še en drug operacijski prišel, se o Visti ne bi tako govorilo grdo, kot se je. Predolgo je pustil ljudi brez sprememb in se navadijo, da je OS stalen, da to ni nekaj kar se obnavlja. Linuxsi se na 1 leto ali pol leta izdajajo, Apple tudi ziher pod dve leti.
Todi Windows 8 se da pričakovati v roku 2-3 let.

Osebno se ti ne splača Windows 7 kupit, ker razen bolše optimizacije ni nič novega, to bo pa tudi še VIsta z kakim SP malo pridobila. Na spodobnem sistemu se ne opazi razlike med Vista in Win 7, razen drugačne start vrstice.

Antares88 ::

Jaz imam pa naslednjo težavo. Na nov računalnik sem naložil Win7 X64 Ultimate in mi pri statusu Local Area Connection javi "Unidentified Network". Driverje za mrežno imam seveda nameščene.

Bi kdo poznal rešitev?

Lonsarg ::

vpiši cmd pod start, pa potem v tistem oknu ipconfig /all pa povej kaj ti izpiše. Mislim damaš napako pri ruterju in nepri windowsih.

Antares88 ::

No po pogovoru s T2 serviserjem si naprave nekako rezervirajo svoj naslov, kateri so pa omejeni po številu pri ISPju v primeru dinamičnega IPja.
Tako sem dal prošnjo za spremembo IPja na statičnega, ker imam priklopljene več kot 3 naprave.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Jaz imam pa naslednjo težavo. Na nov računalnik sem naložil Win7 X64 Ultimate in mi pri statusu Local Area Connection javi "Unidentified Network". Driverje za mrežno imam seveda nameščene.

Bi kdo poznal rešitev?


Kaj pa je točno narobe? Windows 7 identificira LAN omrežja glede na DHCPjev "DNS suffix" in v primeru da tvoj DHCP tega ne pošlje, bo vedno označeno kot neidentificirano in bo dobilo "Public" firewall profil.
The truth is rarely pure and never simple.

Antares88 ::

@Azgard:
 ipconfig

ipconfig



Mavrik: Pomojem je težava v tem, kar sem opisal v prejšnem postu.

 Local Area Network setup

Local Area Network setup

Lonsarg ::

Antares88, ja očitno tvoj Ruter nima DHCP vklučen, ena možnost je, da pokličeš T-2 in ti povejo kaj moraš v tvoj tadrugi okno, pod lastnostimi nastavit, druga možnost pa je, da vpišeš v brskalnik 192.168.1.1, username/geslo bo ali user/user, ali pa admin/admin pomoje, pa tam nastaviš DHCP server. tudi za to drugo lahko T-2 pokličeš.
najbolje je namreč meti ta DHCP na ruterju/modemu nastavleno, da ti potem na računalnikih ni treba nič štelat, ampak je vse avtomatsko. Drgač boš vsakič moral to štelat.

Zanimivo, kako folk zmeraj najprej pomisli, da je z Windowsi narobe, če kej ne dela:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Antares88 ::

Med T2 hubom in računalnikom ni nobenega routerja, zato sem pa prosil T2 naj mi nastavijo statičen IP, ker v tem primeru ni potrebno dokupiti routerja.

Antares88 ::

Evo.. Ker imam doma Wireless router za laptop sem priklopil hub na katerem imam sedaj priklopljen Win7 PC in internet deluje!

Zdaj mi pa internet ne deluje na tistem primarnem računalniku z XPi. Kaj je potrebno storiti v nastavitvah od routerja zdaj, da bo to vse delovalo?

\\Edit: Ratalo! Sem kopiral nastavitve iz Win7 računalnika ter na koncu IPja samo spremenil številko za eno navzgor pa deluje :) Wohoo!

Zgodovina sprememb…

csmpd ::

Pozdravljeni!
Tudi sam na prenosniku uporabljam x64 verzijo win 7 (rtm - msdnaa).Razen res slabega in pogosto neodzivnega media playerja zaenkrat vse deluje bp.. knock,knock
Vendar pa so podobno,kot že na visti,težave z zunanjo (usb) zvočno kartico.Moti jo wireless,bt in očitno tudi driver od grafične (nvidia geforce 8600m gt).Vem,da je v xp-jih obstajala funkcija hardware profilov,ki pa je že v visti ni bilo več v uporabniku prijazni obliki.Ker ne bi rad vedno,ko delam kaj povezanega z glasbo,disablal driverjev od vseh teh stvari,me zanima,kakšno rešitev bi lahko uporabil,da bi se v win že prijavil z izklopljenimi omenjenimi driverji,hkrati pa bi lahko potem preklopil v drugi "profil", ki bi imel vse to vklopljeno.Nekaj sem že googlal,ampak nisem našel kake pametne rešitve..Kaj je najhitreje in najlažje?

Lonsarg ::

pa kaj T-2 res ne uporabla automatic DHCP? Keri loleki.

Antares88 ::

Eno banalno vprašanje: V desnem task bar predelu - je možno nastaviti, da se program odpre z enim klikom in ne dvema? Ali je to čisto odvisno od programa?

bluefish ::

Odvisno od programa.

__Devil__ ::

Na XP vem, da se da to narediti. Na win 7 pa še nisem sprobal, saj me zabava aktivacija :8)

BALAST ::

Pozna kdo rešitev za nedelovanje Bluetootha na Win7 32bit RTM?
Ne zazna mi kompleta tipkovnice in miške Logitech DiNovo (miška MX1000).
Namestil sem zadnje Logitech SetPoint 4,7, ki mi delujejo na Visti 32bit, ki jo imam trenutno še kot dual boot na istem sistemu. Šel preko Windows7 vodiča, pa mi nikakor ne zazna.

Gonilniki zaznajo prisotnost bluetotha, ko vtaknem USB BT sprejemnik, vendar ne zazna ne tipkovnice, ne miške. Ko pa priključim Logitech G7, ki jo imam tudi doma (ni BT), pa Setpoint takoj prestavijo nanjo in deluje kot mora, tako da sumim na neodkrivanje omrežja BT, ki pa tudi ne najdem opcije, kot sem to pri Visti 32bit.

Antares88 ::

Spet se oglašam jaz. Pri IPv6 Connectivity imam še zmeraj te težave. Kako pa zdaj nastavim mrežne nastavitve?

Blaz90 ::

Kje v Catalyst Control Center nastavim, da se igre mi ne bodo zaganjale v windowed mode (vsaka igra ima ali robove, npr. cod4 ali pa se zažene v windowed mode, npr. nfs:shift), če zberem v igri ne nativno resolucijo zarad boljšega delovanja.
Gre se za prenosnik HP 4710s, grafična je radeon 4330 mobility, diverji so verzije 9.9, Windows 7.

lopov ::

Sry ampak dokler me kdo ne popravi -- to, da igra deluje windowed al pa FS je stvar igre in ne W7. Moje mnenje temelji na FarCry, obeh Crysis, Bioshock, EvE, CoD in precej Source-based igrah.

markobal6 ::

Pozdravljeni!
Imam windows 7 in ne vem zakaj za hudiča mi noče delati nobena igra na njem. Vedno mi javi kak problem glede directX. Kdo ve kaj je narobe?

OmegaBlue ::

Inštaliraj manjkajoče directX knjižnice?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DuleKrtola ::

Pozdravljeni!
Imam windows 7 in ne vem zakaj za hudiča mi noče delati nobena igra na njem. Vedno mi javi kak problem glede directX. Kdo ve kaj je narobe?


Če ti napiše da ne najde samo kakega .dll fajla, ga najdeš na dll-files.com in skopiraš v windows mapo

Bolf3nk ::

Preko msdnaa imam key za windows 7 64 bit. Vendar je ta key za professional verzijo, jaz pa še imam rtm ultimate windows 7. Ali morem dol potegnit professional, ali mi ko vpišem key samo izbere verzijo windowsa in mi ni potrebno še 1x downloadat?

c00L3r ::

Preko MSDN AA kar prenesi Windows 7 x64 Profesional in naredi inštalacijo na novo.

axee ::

Kako bi tale "toolbar" povečal, na moji resoluciji je malce majhen in ikonic se ne vidi tako lepo. Rad bi pač večji font in posledično večje ikone.
 Slika

Slika



Hvala za odgovore!

Rotaidal ::

Odkleneš opravilno vrstico, klikneš tam ko imaš applications in izbereš pogled in izbereš velike ikone. Za quick launch gre, za to pa nisem 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

BALAST ::

Pozna kdo rešitev za nedelovanje Bluetootha na Win7 32bit RTM?
Ne zazna mi kompleta tipkovnice in miške Logitech DiNovo (miška MX1000).
Namestil sem zadnje Logitech SetPoint 4,7, ki mi delujejo na Visti 32bit, ki jo imam trenutno še kot dual boot na istem sistemu. Šel preko Windows7 vodiča, pa mi nikakor ne zazna.

Gonilniki zaznajo prisotnost bluetotha, ko vtaknem USB BT sprejemnik, vendar ne zazna ne tipkovnice, ne miške. Ko pa priključim Logitech G7, ki jo imam tudi doma (ni BT), pa Setpoint takoj prestavijo nanjo in deluje kot mora, tako da sumim na neodkrivanje omrežja BT, ki pa tudi ne najdem opcije, kot sem to pri Visti 32bit.


Zdaj mi je uspelo tako da sem v Upravitelju naprav (Device managerju) izklopil (disable) HP Bluetooth sprejemnik.
Izgleda da Logitech Setponit (zdaj imam 4,8) namesti nek tih gonilnik in se ne pokaže med priključenimi napravami kot BT sprejemnik.
Vendar bi še vedno rad prišel do delovanja prek HP BT integriranega sprejemnika, ker je Logitechov preneroden za prenašat na prenosniku.

axee ::

Odkleneš opravilno vrstico, klikneš tam ko imaš applications in izbereš pogled in izbereš velike ikone. Za quick launch gre, za to pa nisem 100%


Nope tole ne deluje.

NoBody- ::

Ok imam eno vprašanje. Že dlje časa imam instalirano windows 7 rtm in sedaj sem se odločil da bom instaliral windows xp zaradi nekaterih stvari ki še ne delujejo pod windows 7. Tako sem naredil še eno particijo in nanjo instaliral windows xp. Seveda ko se je vse naložilo je grub od windows xp povozil grub od windows 7 zato sedaj nimam izbire na začetku kateri windows naj se zlovda.

Torej vprašanje kako to popravit? Bootam dvd od windows 7 in dam fix grub? ali lahko kar v windows xp editiram boot file in v njega dodam neko vrstico da je ob zagonu na voljo tudi windows7?

Kakšen nasvet kako najlažje to rešit?

lp

Lonsarg ::

ja uporabiš repair funkcijo iz Windows 7 DVD-ja, kar niti ni težko, včasih dela avomatično, včasih pa ta fixboot in fixmbr komando vpišeš v terminal.

Druga šansa je pa program VistaBootPro, jaz imam verzijo 3.2 in preverjeno deluje, naložiš v XP, no lahko bi v katerikoli Windows in potem tam daš inštal Vista bootloader, da se naloži od Viste/Windows 7 bootloader spet namesto Xpjevga legacy bootloaderja. Rzlika je da loader od XP ne zazna Viste, loader od Viste pa zazna XP, lahko v tem programu tudi potem ko enkrat to naložiš tam naštelaš kater se avtomatsko zažene in po kolikem času.

avovk ::

Prosim za info oz. link na temo priklopa UMTS Option Globe Trotter USB v Windows 7.

kalcek16 ::

Mi lahko kdo pove kateri program dela na windows 7 za urejanje spletnih strani? Dreamveawer mi ne dela.

Mobidick ::

Dreamweaver CS4 dela brez težav!
The future is digital!

Ahiles ::

win7 so do zdaj največji crap kar sem od ms probal.

Digital output ne mors usposobit pa da se ubijes(ja sem povezal grafično z matično z S/PDIF DIGITAL Audio 2 Pin Internal CABLE in v visti dela vse skup čist lepo)probal 1001 driver z neta ms/realtek in ne jebe nič če preklopis na digital out vidis da zvok je sam do tvja pa ne pride(dvi/hmdi cable).

Drug problem je pa glupa blokada driverjev na 85hz pri monitorjih in se lahko na glavo postavs če ni drajverjev za tvoj monitor na x64 sitemu se lohka z glavo v zid zabijas vendar ne mores izbart vec zaradi kretenov ki so v prejsnih osjih dajal 200 in vec mormo zdej vsi trpet.

Tko da w7 os je narejen za telebane kjer si ne morš nič nastaviti po svoje če pa že hočes kej moraš pa prehekat pa preeditirat drajverje. Tko da po 2 dnevih fukanja sem obupal nad w7 ko pride sp1 spet probam do takrat si nej pa ta drek nekam vtaknejo.

SebaR ::

rofl'd
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

gwertix ::

dreamweaver tudi meni dela brez problema...

Mobidick ::

Ahiles: v katerem stoletju pa ti živiš, da še uporabljaš nesramno požrešen katodni monitor? Na LCDjih ni potrebno nastavljati osveževanja. Bodi "zelen"!
The future is digital!

Ahiles ::

Mobidick uporabljam 2 monitorja(22ws LCD in 19" philips crt) in en tv in zakaj bi menjal čisto delujoc crt ki je veliko bolj kvaliteten kot 90% AOC in podobnega sranja od lcd.

Lonsarg ::

ni treba da menjaš, samo Microsoft dela podporo za kar je in bo na trgu. OS se menja, ko se menja računalnik, to je bil Microsoftov moto ponavadi, treoj pač počakaj z novim OSom, dokler ostale periferije ne nadgradiš.

Dr_M ::

Ahiles: zakaj pa uporabljas 1024x768 na CRT monitorju? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pukyplay ::

Ok imam eno vprašanje. Že dlje časa imam instalirano windows 7 rtm in sedaj sem se odločil da bom instaliral windows xp zaradi nekaterih stvari ki še ne delujejo pod windows 7. Tako sem naredil še eno particijo in nanjo instaliral windows xp. Seveda ko se je vse naložilo je grub od windows xp povozil grub od windows 7 zato sedaj nimam izbire na začetku kateri windows naj se zlovda.

Torej vprašanje kako to popravit? Bootam dvd od windows 7 in dam fix grub? ali lahko kar v windows xp editiram boot file in v njega dodam neko vrstico da je ob zagonu na voljo tudi windows7?

Kakšen nasvet kako najlažje to rešit?

lp

poglej si v vodič (namesto viste imas pač windows 7)
http://apcmag.com/how_to_dual_boot_vist...

pukyplay ::

Nisem si nikoli mislil, da bodo pri windows 7 tako komplicirali pri internet connection sharing...
Imam Wireless povezavo na laptopu, ki jo naštimam na Shared.
Povezavo želim delit z desktopom ki nima wireless kartice, in enostavno naštimam isti ip range na laptop lanu in desktop lanu, povežem kabel,..

Pingata se, sharam lahko datoteke, a zaboga, tri ure sem se matral in nikakor nisem mogel deliti povezave... No internet access...

Kaj za vraga so te fore z Work, Home in Public omrežji, kaj so moral tolko komplicirat.. ahjej..

Nastimaj si povezavo na private
Vista pozne 4 nastavitve, ki vplivajo na Firewall računalnika in na ostale omejitve (fileshearing,...) (3 imas možnost izbire 1 je avtomatična)
- Work ali home namestitve sta namenjena domačim omrežjem
- public je namenjen če se povezujes preko potencialno nevarnega ponudnika (nezaščiten wifi,javni wifi,..)
- Domain je pa avtomatična povezava,ko je računalnik član domene

Imas pa lahko tudi kombinacije,
Računalnik je priključen v službeno lokalno mrežo lan (Domain) in hkrati povezan preko wifija na potencialno nevarnega ponudnika (Public), v temu primeru je firewall avtomatično naštiman na nastavitve Public (High Security) in tebi polovica zadev ne deluje

Spc ::

Eno vprašanje imam..
Je komu že uspelo zagnati mplayer2.exe na Win7 ?
 

Hexx ::

Eno vprašanje imam..
Je komu že uspelo zagnati mplayer2.exe na Win7 ?

Meni dela čisto normalno..

Ahiles ::

Ahiles: zakaj pa uporabljas 1024x768 na CRT monitorju? >:D


Kdo je reku da uporabljam 1024? Rabim 1280x1024 100/120hz ne pa 85hz da vse utripa. Obstajajo na netu celi romani kako popravit to v w7(naredit mors custom drajverje z dodanimi višjimi vrednostmi) se mi tud pod razno ne da jebat z temu kar bi moglo bit že po osnovi v OS.

Kot sem reku W7 so crap če mas mal bol extremne zahteve(2grafične zvok čez hdmi kabl etc). Ker pogrne na celi črti. Zadnje 2-3 dni sem iskal rešitve za probleme in sem sam vidu da ma še na miljone folka podobne probleme pa nobenga pri ms/realteku/nividi/philipsu ne briga da bi kar kol rešil.
««
22 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438216 (3897) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727177 (22297) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem