» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
20 / 79
»»

;-) ::

išči

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

__Devil__ ::

ne najde.

EDIT: bom sony vegas naložil jutri pa bom videl, če gre kaj z tem narediti. oz če bom znal je problem. ayde! :P

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Jao vi ste nepismeni vpraš googla madona, če si znal se registrirat na tale forum boš pa tudi znal movi maker najt...
Da ti olajšam zadevo, zaradi takih in drugačnih stvari se je MS odločil da določene programe ponuja ločeno in ne preinštalirano. Te programi so movie Maker, Messenger, Live Photos pa še ene par, dobi se jih pa preko paketa Windows Live essentials, tako da si te essentials zlovdi pa inštaliri tiste, ki jih rabiš.

Kar se pa grafik tiče, meni dela Win 7 normalno na integrirani od AMD 700 čipovja prav tako dela na zelo stari 9600 AGP grafi... Ne verjamem da obstaja kak model grafe, da bi kej grafika štekala. Pejte pod Updates pogledat za novejši driver, jaz sem mel par grafičnih bugov preden sem updatal najnovejši nvidia driver.

uio ::

A je možno zmanjšat ali pa še boljše kar odstranit puščico pri bližnjicah, ki je res gromozanska.

Drugo me pa zanima kako bi lahko neredu da se internetna povezava sama zažene ob startu sistema. Včasih si lahko ikono v start potegnu, zdaj pa ni nobenih ikon...

hvala.

bluefish ::

A je možno zmanjšat ali pa še boljše kar odstranit puščico pri bližnjicah, ki je res gromozanska.
Google.

Drugo me pa zanima kako bi lahko neredu da se internetna povezava sama zažene ob startu sistema.
Za kao povezavo se gre? Direkt z modema, preko routerja,...?

Mavrik ::

Mene res zanima, kje najdem movie maker, ker ga ne nejdem nikjer. :D


V Windows 7 Movie Makerja ni. Premaknil se je v Windows Live Essentials paket, ki ga moraš prenesti.
The truth is rarely pure and never simple.

R O N I N ::

Ja po tvoje. Poglej moje prejšnje objave.


7600gs bom nabavo, hvala.

Hehe, oprosti. Sm pogledal tvoje prejšnje objave in je moj post izpadu kot zajebancija. :D

Windows 7 naj bi bil polno funkcionalen na vseh grafičnih z vsaj 128MB rama in strojno podporo DX9. Zdej zakaj tebi ta nesrečni radeon ne dela je težko rečt in se mi prov smilš, ker vem kolk je zajebancije, ko ti neki ne dela. :| Vseen pa mislm, da je edina pametna stvar, da do oktobra, ko bo uradni uradni izid win 7 in večina napak odpravljenih, uporabljaš na tem računalniku Visto.
Zakaj bi kupoval novo grafično? Zaenkrat se veliko proizvajalcev sploh ne ukvarja z prilagajanjem driverjev za win 7, oziroma čakajo na uradni izid in se jim nikamor ne mudi.

bluefish ::

Live Essential je itak ponuje v Welcome vnosu v start meniju in tudi med opcijskimi posodobitvami. Samo kaj, ko je pri compu za 1k € težko dati stotaka za legalno opremo.

uio ::

A je možno zmanjšat ali pa še boljše kar odstranit puščico pri bližnjicah, ki je res gromozanska.
Google.
pogoglat sm že probu, samo ni bilo nič pametnega oz nič ni delovalo kar sem probu. Vse je neki za visto narejeno na 7 pa ne dela.
Drugo me pa zanima kako bi lahko neredu da se internetna povezava sama zažene ob startu sistema.
Za kao povezavo se gre? Direkt z modema, preko routerja,...?

Povezava je na siol. navadna preko modema brez ruterja. Ne vem če se bi dal vsej kako bližnico narest s povezave.

wooted ::

morš ga na microsoftovi strani dol snet

c00L3r ::

Kje v win 7 najdem movie maker? :P

Pri 7-ki so se odločili ne več vsega dajat zraven inštalacije. Movie maker, MSN, Mail ipd. dobiš na Windows Live Essentials

Kekec ::

Ima kdo kakšen alternativni software za TV tunner Pinnacle USB PCTV 340e imam Windows 7 x64 in se software ki pride zraven razkanta. Sicer zadeva deluje bp v media centru ampak mi ta nekako ne sede?

LukaSLO ::

Sedaj imam visto, pa bom namestil Windows 7, kar čez Visto, da jo povoz.

Je kaj narobe če ne pečm Windows 7 na DVD, ampak namestim kar iz računalnika, saj imam gor????

bluefish ::

Lahko enostavno mountaš sliko in zaženeš namestitev. Je pa bolje, da zapečeš DVD zaradi morebitnih poznejših nevšečnosti.

LukaSLO ::

aha, pa so lahke te nevšečnosti hude če sploh so? Ma kdo izkušnje?

__Devil__ ::

Aha, hvala, sem mi je zdelo, da ga ni, ker ga nisem našel.

bluefish ::

Recimo pride ob namestitvi do kake napake in ostaneš brez prvotne namestitve, želiš pozneje pognati Recovery konzolo ob težavah z zagonskim sektorjem, opraviti Repair sistema, testirati RAM,...

LukaSLO ::

Kako pa potem to iz DVDja. Zapečm na DVD (Sm že ampak Nero javi ob končanju pekanja napako).

Kaj pa potem vstavim DVD ... dalje?

bluefish ::

Sm že ampak Nero javi ob končanju pekanja napako
Potem se raje niti ne trudi z nameščanjem.
Poskusi še z ImgBurn in če le ta javi napako (napiši kako) raje najdi drugo iso datoteko.

Kaj pa potem vstavim DVD ... dalje?
A ni logično, da slediš postopku in vmes formatiraš particijo/disk, kjer je nameščena Vista?

LukaSLO ::

Sm uredil zadevo in je uspešno zapeklo....

;-) ::

Upam da še uspešno naložiš da ne sprašuješ več bedarij.

uio ::

Uh po dolgem iskanju :| po "user frendly win 7" sem uspel najti tole
Kako narediti bližnjico za internet in prenest na samozagon
ter za bližnjice odstranitev gromozanske puščice >:D
Ne vem zakaj prej nisem najdu tega, sam moram rečt da majo v MS talent zakomplicirat stvari.
Ne vem zakaj nebi mrežne povezave že avtomatično vprašal če se s zagonom poveže.

R O N I N ::

@uio: tale shortcut arrow remuval men ne deluje. Pa menda lahko s tem še zjeb** sistem.

misek ::

RONIN, menda (lahko) ima negativne posledice brisanje te puščice.

Dr_M ::

To puscico se da odstranit tudi v registru, brez negativnih posledic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

R O N I N ::

Sej tista zadeva, ki jo je uio pripopal uredi registre, a men ne dela. Kakšnih Power Toys pa ni bilo niti za Visto, tako da verjetno tudi za 7ko ni za pričakovat. Sej ne da me mot, ampak lepo pa ni. :) Sploh v navezi z administrator shieldom. Ikone se skor ne vid.

solatko ::

Run-regedit-HKEY_CLASSES_ROOT-lnkfile - zbrišeš IsShortcut in puščic na ikonah ni več sploh.
Enako kot v XP in Visti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

tattoo ::

Večer. Pred dvema dnevoma sem posnel Windows 7 64 bitno na prenosnik Amilo Xa 2528, ki si lasti procesor AMD Turion 64 x2 TL-60 2.0 GHz. Imam sledeč problem, in sicer, Windows 7 mi prepozna samo eno jedro, deluje na samo 1.0 GHz. Mogoče kakšna ideja kako popravit to težavo?

Lonsarg ::

To da deluje na 1 Ghz je najbrž pač vklučeno za varčevanje z elektriko da se samo zniža. Tudi eno jedro majo morda laptopi po istem postopku, da ko ni potrebe samo eno deluje? Probaj en rar težek zagnat pa potem pogledat, sem skoraj prepričan da ma samo Win 7 take fajn varčne ukrepa za baterijo laptopa, ne pa da ti eno jedro ne dela, narobn driver za procesor, tega še nim vidu :)

eales ::

Živjo. Imam eno težavo. ČE dalj časa nič ne delam na računaliku, se ta preklopi v nekakšen sleep mode. V bistvu se računalnik ugasne(ugasnejo vse lučke, ni nobenega zvoka) ampak "zudim" ga pa samo s premikom miške. To me zelo moti, sam me narimer ko gre v to stanje izpiše iz msnja,...
Zanima me, če kdo ve, kako bi lahko to izklopil.

__Devil__ ::

nadzorna plošča -> možnosi porabe energije poglej.

tattoo ::

Ta varjanta o varčevanju nebo držala. Sem že pregledal nastavitve, tudi eno igro zagnal, katera mi je javila, da je premalo procesorske moči (samo 0.9 GHz), tudi Windows Experience Index ima ocena 2,6 pri procesorju. V Visti je bila ta številka nekje med 4 in 5. Ne spomnim se dobro. Poskusil sem tudi posneti Chipset driverje od Viste in ni nič pomagalo. A je možno, da se je eno jedro pokvarilo? Je kakšna možnost, da to preverim? Ali je najboljše, da posnamem nazaj Visto in vidim, če mi tam delujeta obe jedri?

SebaR ::

archi preizkusi program Rightmark CPU Clock Utility. Uporabno za nastavljanje frekvenc, profilov in podobno.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Lonsarg ::

Ja probaj zagnati kaki Live OS, kak mini XP pa tm v task managerju pogledj kako ti kaže procesor. Drugače pa za jedro pareveri še eno stvar v start napipši msconfig potem pejdi pa v zavihek boot pa pod advanced pa tm probaj ročno naštelati na 2 procesorja, četi bo sploh dovilil, če ti bo dovolil samo številko 1 potem ti dejansko samo eno jedro deluje...

eales ::

Živjo

Zanima me, kje nastavim, da bi mi v mapah kazalo tudi končnice. Sedaj mi naprimer piše samo "setup", jaz pa bi rad, da bi mi pisalo "setup.exe"

bluefish ::

pritisni ALT > Tools > Folder Options > View > odstrani kljukico pri Hide extensions for known file types

nuclear ::

evo že prodajajo msdnaa keye :)




svašta. :)
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

NoBody- ::

loool, mislim kaki njubi omg :S

robotek87 ::

Imam problem pri zagonu.. namrec prikaze se crn zaslon ter miskin kurzor... po nakaj case pa se samodejno ponovno zazene (z enakim problemom).

V varnem nacinu se da zagnat, prav tako se da zagnat takoj po pregledu diska v normalnem nacinu(scandisk). Drugace pa ne...
Torej ce zazenem windows s CMD..vpisem "chkdsk /f/r" ter ponovno zazenem se sistem nalozi brez tezav (ce pa potem se enkrat resetiram pa ne dela vec)...


Kaksna ideja kako naj to popravim?

Hvala.

lambda ::

evo že prodajajo msdnaa keye :)




svašta. :)


Stvar je hujša s stališča, da je za prijavo na msdnaa recimo na FRI treba vedt samo vpisno in dan rojstva v mesecu in se potem lahko prijavi kdorkoli (podatke lahko tudi ugiba) namesto nekoga, ki se še ni registriral. Lahko bi malo bolje poskrbeli za varnost (podeljevanje gesel preko estudenta ipd) ...

Blinder ::

Ok pri inštalaciji Win7 mi javi, da potrebuje "driver for cd/dvd device". Brez tega driverja mi ne rata inštalirat. Enota pa nek pioneer DVD-rom. Čudo. Bom si sposodil neko drugo optično enoto pa bi moglo it.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

misek ::

nubes, saj je potreben tudi univerzitetni email naslov, kamor sploh prejmeš up. ime in geslo za prijavo.

c00L3r ::

Imam problem pri zagonu.. namrec prikaze se crn zaslon ter miskin kurzor... po nakaj case pa se samodejno ponovno zazene (z enakim problemom).

V varnem nacinu se da zagnat, prav tako se da zagnat takoj po pregledu diska v normalnem nacinu(scandisk). Drugace pa ne...
Torej ce zazenem windows s CMD..vpisem "chkdsk /f/r" ter ponovno zazenem se sistem nalozi brez tezav (ce pa potem se enkrat resetiram pa ne dela vec)...


Kaksna ideja kako naj to popravim?

Hvala.


Če imaš možnost priklopi ekran na VGA, pojdi v varni način, odstrani gonilnik od grafične. Normalno zaženi in preveri, če imaš nastavljeno, da ti oddaja sliko na drug izhod na grafični.

šernk ::

hej kje se pa dobi tist msdnaa key? sm potegnu si dol w7...zdej pa pojma nimam kje dobim key da registriram...(je moj račun)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

misek ::

šernk, logiraš se na msdnaa stran, greš pod My Software in za posamezno naročilo klikneš Download. In tam imaš opis ter Serial Number.

šernk ::

aha...ok tnx bom preveril ko bo naslednjič zahtevalo aktivacijo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

nubes, saj je potreben tudi univerzitetni email naslov, kamor sploh prejmeš up. ime in geslo za prijavo.

V bistvu ni. Mail za te zadeve si izbereš ob prijavi-jaz imam gmail.

robotek87 ::

Imam problem pri zagonu.. namrec prikaze se crn zaslon ter miskin kurzor... po nakaj case pa se samodejno ponovno zazene (z enakim problemom).

V varnem nacinu se da zagnat, prav tako se da zagnat takoj po pregledu diska v normalnem nacinu(scandisk). Drugace pa ne...
Torej ce zazenem windows s CMD..vpisem "chkdsk /f/r" ter ponovno zazenem se sistem nalozi brez tezav (ce pa potem se enkrat resetiram pa ne dela vec)...


Kaksna ideja kako naj to popravim?

Hvala.


Če imaš možnost priklopi ekran na VGA, pojdi v varni način, odstrani gonilnik od grafične. Normalno zaženi in preveri, če imaš nastavljeno, da ti oddaja sliko na drug izhod na grafični.



To 100% ni.. namrec
-racunalnik se po parih sekundah sam resetira
-graficna ima samo en VGA izhod

gwertix ::

a je še kdo opazil da je windows media player 12 včasih zelo neodziven??? tko da me zanima če se da namestit čez kar wmp 11 ... mam pa windows 7 x64 ...al kšn je še kašn podobn program?

dzinks63 ::

««
20 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438194 (3875) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727177 (22297) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem