» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
19 / 79
»»

Jst ::

Meni Program Files (standardi programi (variacije njih), ki jih ima verjetno vsak) in Windows zasede 18GB pred inštalacijo mojih dev tools. (Preveril Snapshot.) Potem pa, če imaš 4GB rama, lahko prišteješ še 8GB: 4Gb pagefile in 4GB hibernate.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kixs ::

Pred kratkim je izsel Tiny7 Rev01 - ce koga zanima optimizirana in polno funkcionalna verzija W7 na enem CD-ju. Kar je motece, obstaja samo x86 verzija, saj avtorju x64 ni dovolj stabilen in med drugim se ga ne da tako oklestiti, da bi nosim naziv Tiny. :8)

STATISTICS:

- ISO File Size.............................. 699 Mb
- RAM Usage On First Installation............ 185 Mb (VMware, 256Mb RAM)
- Entire Installation Size................... 1.64 Gb
- WINDOWS Folder Size........................ 1.55 Gb
- Running Processes.......................... 25
- Install Time (In VirtualBox, 512Mb RAM).... 11 minutes

LordTado ::

a je kaka razlika med ultimate in profesional...?

__Devil__ ::

sigurno da je. Mogoče bom celo zadel naslednjo: v ultimate se da jezik spremeniti z language pack, na pro pa ne.

bluefish ::

Beri: http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Za popolnoma podroben seznam pa se odpravi na wiki.

LordTado ::

če je sam ta razlika,pol itak ni razlike...
jezik si lahk spremeniš z packom,bitlocker pa si lahk manualno daš gor...

ivanuscha ::

Meni je kar naenkrat zginila ikona od ruterja pod network. Sem probal resetirat ruter, pa ni pomagalo. Bi kdo vedel v čem je težava?

bluefish ::

Ikona od routerja ti ni mogla zginiti, ker je ni. Kvečjemu od mrežne kartice. F5 pomaga?

BoLhCa ::

@blueFish kaj ti blodiš ? Ikona od routerja je. Prepričaj se preden trdiš. Zakaj ti je zginla pa ne vem, mogoče lost connection al pa kaka taka malenkost. Počaki mal al pa restart (pc-ja)...

bluefish ::

Res? Kaka slika bi bila dobrodošla.

Ali pa govoriš o tem:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ivanuscha ::

Evo točno to! Pod network infrastructure mi je zginil kar naenkrat ruter. Nikakor ne pride nazaj.

BoLhCa ::

To ja, ali kaj si ti mislil blueFish ?

bluefish ::

Eh, sem zamešal z Control Panel\Network and Internet\Network Connections

dzinks63 ::

Imam instaliran avast. Malo prej mi na namizje prileti direktno tole:


Zakaj bi moral skenirat sistem z microsoftovim windows defenderjem ? "Windows Defender is a free program that helps protect your computer against pop-ups, slow performance, and security threats caused by spyware and other ...", kao da dosedaj nisem nič reportiral microsoftu, zakaj neki bi to moral? A bi ta program windows defender še kaj drugega šnofal po kompu in potem poročal microsoftu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bluefish ::

Če uporabljaš druge programe, potem lahko Defender mile volje izklopiš ali pa izključiš le obveščanje o njem.

BoLhCa ::

Dej scan now, vzame mu 2-3 minuti in pol je happy. Boli te.

BladE_ ::

Uporabljam Win 7 64bit... vse lepo in prav ampak imam problem z gledanjem filmčkov na YouTube... Filmče mi lovda nenormalno počasi, ko sem imel visto je vse delalo ok tudi ce je bil vključen HD način... zdaj pa polom... 1min filemček mi lovda cca 3min... problam sem z 32 in 64 bit firefoxom. Mogoče kakšna rešitev?

LP

mtosev ::

mi kdo pove ce bo win 7 delal na naslednjem pcju:

P4M900 chipset
1GBDDR2 rama
e2140
7600GS
?

nocem nekomu namestit pa potem videt da slabo dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mobidick ::

Meni na laptopu (Centrino 1,6GHz, 1GB DDR, ATI X600) delajo. Kako? Vse odvisno, kaj in s koliko programi na enkrat delaš. Vsekakor daj več rama v sistem. 1GB DDR2 stane okrog 15 EUR. Pri pomnilniku se ne splača šparat, sploh pri teh nizkih cenah, ki so zadnja leta.
The future is digital!

mtosev ::

nekatere ljudi ne mores prepricat da bodo v pc vlagali denar. niti 15E ne. zato me pa zanima. ta VIA chipset pa je tak drek od dreka. celo niti dual channel ne podpira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mobidick ::

Vem ja, težki so eni. Za čike pa alkohol pa nikdar ni problem. Butasto in žalostno. Sicer potem sklepam da ni nek heavy user. Bo čist v redu.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

__Devil__ ::

Vem ja, težki so eni. Za čike pa alkohol pa nikdar ni problem. Butasto in žalostno. Sicer potem sklepam da ni nek heavy user. Bo čist v redu.


+1


Ravno taki pa imajo vedno srečo, ki jih boli ku*ac za vse pa jim skoz vse lepo dela (na komp mislim).

bluefish ::

mi kdo pove ce bo win 7 delal na naslednjem pcju:
Bo delalo z malo optimizacije.

c00L3r ::

Meni na laptopu (Centrino 1,6GHz, 1GB DDR, ATI X600) delajo. Kako? Vse odvisno, kaj in s koliko programi na enkrat delaš. Vsekakor daj več rama v sistem. 1GB DDR2 stane okrog 15 EUR. Pri pomnilniku se ne splača šparat, sploh pri teh nizkih cenah, ki so zadnja leta.

Se popolnoma strinjam. 1GB je dovolj, če maš odprt brskalnik z ne preveč zavihki in MSN. Ampak potem pa kaj delaš, pa zaženeš Word, Excell, mogoče celo kaki urejevalnik slik, muziko v Winamp. Pa v brskalniku še imaš kako flash igrco odprto... Pol pa začne "štekat", sploh ko preklapljaš med programi in tudi ko jih zapiraš.

Mobidick ::

točno tako!
The future is digital!

urosh1984 ::

Med updatom windows 7 sem zraven dobil še slo-pack inštaliral in sedaj lepo dela, prosil bi nekoga če ve kam mi je to shranilo da si lahko naslednjič če slučajno še enkrat dam windowse gor kr zraven inštaliram da mi ni treba čakat na updatu. V kateri mapi torej se nahaja ta slo-pack , hvala

bluefish ::

windows\SoftwareDistribution\Download
Nekatere so skrite, nekatere po namestitvi izbrisane. Lahko pa ta update preneseš z MS strani.

urosh1984 ::

kot si rekel ga je izbrisalo ob koncu namestitve , bi te pa prosu za link če mogoče veš kje na micrsoftu je download , hvala

jonynho ::

Pozdravljeni!

Že imam nekje 2leti nameščeno Visto in sem danes naletel na določene težave in zgleda da bom moral po dolgem času formatirat zadevo...
Ker me malo mika ta 7edmica bi vprašal ali se že splača namestiti???
Kakša je podpora za programe, igre itd...

prosil bi za pojasnila

lp

__Devil__ ::

na 7-ki vse dela.

Lp

Steinkauz ::

Vse glih ne. Določeni programi majo probleme, nazadnje mi Dr Dvix ni delal(pa še par jih je, vendar noben tak ki ga nujno rabm). Za moj printer tut še ni driverjev. Bo pa po uradnem izidu precej lepša situacija.
Sam si kr namesti 7ko, ker je kul OS.

__Devil__ ::

Pa dobro. Moreš gledat, da še windows niti ni zunaj pa že ma pol slovenija windows 7 pa že vse (skoraj, razen tvojega dvix-a ne) dela. :D.

Hud windows.

AlenX ::

Meni pa na win7 7600 ne deluje update!!! Kaže mi kao neko napako "Error(s) found: Code 80070002 Windows Update encountered an unknown error"

Se mi je zdelo da že dolgo ni bilo nobenih posodobitev,in to vse od 8.8.
Grem pogledat malo po straneh,pa piše da je to pogosta napaka na visti in win7. A kdo pozna kako drugo rešitev,razn reinštalacijo?

Mogoče kak programček ki nadomešča aplikacijo win update? (po win strani mi tudi ni za iskat kaj ke in kaj ni za posodobit...)

mtosev ::

free win 7 za 90dni,. ce koga zanima : http://technet.microsoft.com/sl-si/eval...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__Devil__ ::

Ne hvala. imam free windows za malo več kot 90 dni :D.

lopov ::

@BladE : zadnje dni Youtube počasi dela, in to zeloooo. Probaj še z Vimeo in ostalimi video sajti; pri meni vse ostalo šiba, le YT je katastrofa ...

;-) ::

Naj nekdo ki ima grafično na AGP in win 7 in mu driverji normalno delajo in dx pove katero ima da ju3 kupim isto. Niti movie makerja nemoreme zagnat ker ne dela dx.

Prosim kakega uporabnika ki mu agp grafa dela normalno torej da se izpove, kupim tudi od vas če ima kdo.

jonynho ::

Problem imam ko odprem Internet explorer in ga zaprem mi javi : internet explorer has stopped working....
Zakaj?

__Devil__ ::

Kje v win 7 najdem movie maker? :P

jonynho ::

Sony vegas rox ;)

solatko ::

radeon HD 2600 PRO - dela na sedmičinem gonilniku b.p., pa HD 2400 PRO tudi, samo če boš že kupoval si oglej zadnje za okoli 100€, so baje super.

SebaR ::

sigurno da je. Mogoče bom celo zadel naslednjo: v ultimate se da jezik spremeniti z language pack, na pro pa ne.


Tudi na professional se da spremeniti jezik : klik [povezava je v nemščini]
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

R O N I N ::

Naj nekdo ki ima grafično na AGP in win 7 in mu driverji normalno delajo in dx pove katero ima da ju3 kupim isto. Niti movie makerja nemoreme zagnat ker ne dela dx.

Prosim kakega uporabnika ki mu agp grafa dela normalno torej da se izpove, kupim tudi od vas če ima kdo.


Pomoje bi moglo na radeonu HD3650 (3450) ali geforcu 6800 delat bp.

wooted ::

7600gs na agpju dela normalno.. tut igrce delajo :D

;-) ::

Ja po tvoje. Poglej moje prejšnje objave.


7600gs bom nabavo, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

DuleKrtola ::

Na r9550 dela :)
Aero je bil po defoultu izkloplen in imam classic temo. Špilou nisem probal, dela pa video normalo, samo najbrž ne uporablja directx.

;-) ::

drugače rabim direct x

lahko kdo potrdi da dela 7600? in HD 2600 HD 2400

Master Chief ::

Vse od hd2xxx naprej podpira 7.

;-) ::

3650hd pa ne po tvojih podatkih?

Samo nebi rad kupo še ene iste fukarije da nebo delalo.

__Devil__ ::

Mene res zanima, kje najdem movie maker, ker ga ne nejdem nikjer. :D
««
19 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438183 (3864) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727175 (22295) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem