» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
18 / 79
»»

Han ::

@misek: vsako okno trzne... Očitno nek "advanced aero feature", ki deluje samo če ti nova polkna "smrdijo". 8-)

@DJ lulček: se mi je dogajalo, ja...

Danes sem malo brskal za ocenami (review) sistema in ugotavljam, da imajo tudi bolj ugledni pomisleke glede nekaterih "izboljšav". Npr. še ena cvetka v zvezi z novim famoznim taskbarom: zakaj ne deluje "drag&drop" na "pinned" program - zakaj npr. WMP ne odpre mp3 datoteke, ki jo povlečeš nanj? In če hočeš odpret npr. več Firefoxov, vsakega v svojem oknu, moraš desno klikat FF in izbirat "odpri novo okno". Debilno! Vem, da je hitrejša pot Shift+klik, a je še vedno počasneje kot prej enojni klik na Launch Pad...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

misek ::

Mhm, ko berem vaša opravila v zvezi z Windows 7 se počutim kot en star dinozaver. Poznate in uporabljate en kup featurjev, ki jih jaz enostavno ignoriram. Tudi tisto, kar ne vem, čemur služi. Očitno sem preveč navajen na Win XP skin brez takšnih in drugačnih dodatkov. Se včasih prav zabavam, ko sprobam kaj, kar preberem tukaj na forumu :D

R O N I N ::

RONIN, a si na Windowsih za mrežno zbrisal vse nastavitve in nastavil na avto (Obtain ... automaticaly)?


Zbrisal sem vse v device manager, ne vem pa kje je zgoraj omenjena nastavitev?

Han ::

V enem opisu Win7 je tip omenil, da se vsa odprta okna pomanjšajo (minimirajo), če aktivno okno zagrabiš in močno streseš. Sem pozabil stestirat, pa me zanima, če to dejansko deluje? :D

bluefish ::

Ja, ravnokar preveril. Pomanjšajo se vsa okna v ozadju, z izjemo aktivnega seveda.

Pinzl ::

@Han,huda tadeva,veliko bolje kot show desktop klikanje.
Pa se ti še vedno dogaja to z ikonami ali si nekako popravil..

Han ::

Nimam več naloženega Win7... Mi zaenkrat Vista bolj odgovarja.

PacificBlue ::

Ravnokar inštaliram Windows 7 na laptopa acerja(512 mb rama, 2ghz amd turion), mislite da se bo obneslo?
I’m out.
:3

misek ::

RONIN, v control panelu, network and sharing center, klikneš na povezavo, odpre se ti eno okno Connection Status, tam klikneš Properties in za Internet protocol Version 4 nastaviš vse na automaticaly.

BTW: No, tale s tresenjem okna je en tisti feature, o katerem sem govoril malce prej.

misek ::

PacificBlue, bo ja.
Mimogrede, sem sprobal Windows 7 Starter in na občutek bi rekel, da deluje hitreje od Profesional. Testirano v VMware Workstation.

PacificBlue ::

PacificBlue, bo ja.



Ohhoho, instalation done! Tole pa je razlika.Zelo odzivno in nasploh fajn deluje..and now only the drivers left:)
I’m out.
:3

Lonsarg ::

Lol kaka razlika, jaz že 5 let nisem videl operacijskega ki ne bi bil instantno odziven, torej se testom o odzivnosti samo smejem, če je to 2ms ali 10ms je to čisto vseeno, če maš spodobem računalnik, ki bi zdajle stal vsaj 300EUR potem ni operacijskega ki ni instantno odziven z katerimkoli OSom.

R O N I N ::

RONIN, v control panelu, network and sharing center, klikneš na povezavo, odpre se ti eno okno Connection Status, tam klikneš Properties in za Internet protocol Version 4 nastaviš vse na automaticaly.

BTW: No, tale s tresenjem okna je en tisti feature, o katerem sem govoril malce prej.


Imam vse na automaticaly. Vseeno hvala.

Grey ::

@Han: Trzanje tudi jaz opazim. Na začetku mi je šlo na živce, ker je v Visti bila animacija oz. ta fade-in, fade-out efekt zelo lepo gladko narejen. V Win7 se pa opazi en tak majhen trz, ko klikneš na križec ali pa ko odpreš npr. My Computer.


PS: Pozna kdo rešitev za X-Fi Xtreme Audio? Namreč stvar mi povzroča system lock-up skoraj takoj, ko vključim kako glasbo ali film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

c00L3r ::

Ravnokar inštaliram Windows 7 na laptopa acerja(512 mb rama, 2ghz amd turion), mislite da se bo obneslo?

Premalo ram-a. Vsaj 1gb je dobro met. Razen, če imaš namen imeti odprto samo 1 aplikacijo naenkrat.

Bolf3nk ::

Ima kdo podoben problem? V windows 7 sem uspel naredit quick launch, vendar se mi po ponovnem zagonu oken ne shrani. Oz izgine in morem spet ponovno naštelat quick launch :|

Kaj bi lahko bilo narobe? :(

R O N I N ::

Danes so mi windowsi kar 2x zmrznili. Odprtih sem imel par oken in naenkrat se je slika "zapekla", računalnik pa ni dal od sebe nikakeršnega odziva. Kaj bi lahko blo? Je morda kriv hardware?

Zgodovina sprememb…

Han ::

@Bolf3nk: si sledil tem navodilom?

@RONIN: Memtest86+.

R O N I N ::

Hvala Han! Pa dela ta memtest86+ na x64 sistemih?

Edit: Najdu, odgovor je dela. :)

Zgodovina sprememb…

Mobidick ::

video je upočasnjen:

Pogovori so tudi na tujih forumih, rešitve še nihče ni našel.

Štekanje obstaja, zdaj pa ali ga eni ne opazite (vas ne moti) ali pa je kak bug, ki se pač pokaže samo določenim. Grafični gonilniki verjetno niso, ker se dogaja isto, tako z microsoftovimi kot s proizvajalčemi driverji. In to z ATIjevo kot nVidiino grafično.

Drugače so kar hitri, pohvale v to smer.
The future is digital!

Lonsarg ::

Sem gledal video, tle je prikazano kot da je animacija za prižiganje oken ultra počasna, pri meni ni taka in ugubam da pri večini ni drugače bi se zbunili pa bi Mocrosoft kaj naredil, očitno je to en bug, ki se pri določenih pojavi, me čudi da nikjer ne bi pisalo kaj je vzrok.

Sem malo pobrskal po forumih in mende power managment preveč downclokka začasno grafično kartico, kar povzroči to in zaenkrat naj bi bil edini način, da se izklopi animacije, če maš to nesrečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dr_M ::

To vas moti? 8-O 8-O

Lošem k***u i dlaka smeta!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Se navadiš, a na začetku je res moteče. In ne moti samo nas, tudi veliko drugih, sodeč po tujih forumih, kjer so nekateri doktorirali okrog tega. Na momente se prav nasmejiš, kaj vse so poskusili. Seveda jim ni uspelo "priklicati" Vistinega gladkega odpiranja in zapiranja, ker je M$ v W7 to pač namenoma naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

misek ::

Mhm, jaz imam vse animacije onemogočene, tak da to sploh opazil nisem. Drugače pa ja, ta efekt na videu bi mene kar motil. Čudna stvar.

R O N I N ::

Men se odpira povsem tekoče, in rahlo smešno je da enim trza drugim ne. Bugov je cel kup, šele po prihodu sp1 bo verjetno večina stvari delala tako kot more. So pa windowsi hitri kot hudir in me s bugi ne omejujejo pri delu, tako da jih bom pustil na novem računalu.

Koliko passov moram naredit z memtestom, da sigurno vem, da spomin dela brezhibno?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Eden je načeloma dovolj.

misek ::

Ronin, uporabi še Windows Memory Diagnostic, če sumiš rame. Meni memtest ni javil napake, wmd pa.

Bolf3nk ::

@Bolf3nk: si sledil tem navodilom?

@RONIN: Memtest86+.



Han ja sem. Tu samo kaže kako ga narediš. Ampak, če računalnik ponovno zaženem, quick launch izgine in ga morem spet ponovno naredit ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

misek ::

Nekdo je pisal o ikonah, ki si ne zapomnijo pozicije. Morda imaš ti podoben problem pač z Quich launchom. Meni deluje po tem linku (še :D).

Bolf3nk ::

Hmmm imam rtm ultimate. Tako 64 kot 32 bit. Vsako na svojem računalniku. Na 64 bit deluje. Na 32 bit pa ne. :|

Han ::

Me veseli, da Win7 leglo hroščev še komu drugemu pije kri. :D

Bolf3nk ::

;((
http://www.sevenforums.com/customizatio...

you need to close language toolbar!! and try reboot again!


Kje je to? Ono ko piše SL/AN v toolbaru?

http://www.technize.com/2009/04/14/solu...


OK. Finaly I’ve fixed it!
You need to disable wallpapper auto change. With the static picture quick lounch will stay after restart!


Kje pa se to nastavi? 8-O

Han ::

LOL, dobre fore. Izklopi ohranjevalnik zaslona oziroma ga nastavi na fiksnega...

Bolf3nk ::

heh...uspelo. čudne so te finte :P

R O N I N ::

Spet so mi windowsi 2x zapovrstjo zmrznili in to pri predvajanju videa. Včeraj isto. Memtest86+ ni našel nobene napake pri ramih, bom probal še z WMD. Je morda z grafično kaj narobe? Pregreva se ne...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Po pomoti sem zbrisal tist gumb zraven start menija, ki ti pokaže vsa odprta okna. Mi lahko kdo pove, kako se zadeva imenuje, da bom vedel, za čem googlati?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Fairplay ::

@misek:In če hočeš odpret npr. več Firefoxov, vsakega v svojem oknu, moraš desno klikat FF in izbirat "odpri novo okno". Debilno! Vem, da je hitrejša pot Shift+klik, a je še vedno počasneje kot prej enojni klik na Launch Pad...


Lahko pa z srednjo tipko na miški klikneš pa se ti odpre še en FF

R O N I N ::

Kako odstranim oznake, puščice za bližnjice (shortcut arrow) na namizju?

Jst ::

RONIN: Probaj z Ultimate Windows Tweaker. Jaz sicer ne vem več kje sem ga staknil, a v readme piše:
>This program has been developed by Ramesh Kumar (www.WindowsValley.com)
>for The Windows Club (www.TheWindowsClub.com).

Pomagaj si s tem, ali google it.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

misek ::

RONIN, pred par dnevi sem nekje prebral, da to ni dobro. Lahko imajo Win zradi tega probleme.

BoLhCa ::

R O N I N ::

Že probal pa ne dela tako kot mora. Hvala BoLhCa, znam googlat! :)

Pinzl ::

Živjo,spet jaz z mojim problemom z ikonami..Nemreč gledal sem tista navodila v registru in ne nimam zadnje mape sploh dodane,v obeh primerih se mi konča pri Policies in tam lahko dodajam nove vrednosti ampak ni pa podmape Explorer.

http://www.technize.com/2009/04/14/solu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

šernk ::

ok nekaj me zanima...ali je možno da clean inštalacija pobere skoraj 28GB prostora na disku? WTF saj to je dobra petina celega diska :O

vse kar sem do sedaj nameščal je vlc, firefox, msn...pa še secureW2 za dostop do neta...konec in na particiji veliki 29GB ni več placa skoraj :S
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Ja, 25-30GB je približno koliko poberejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Han ::

Kar nekaj prostora zasede samo pagefile.sys.

Dr_M ::

Ki si ga lahko nastavis po zelji.
Jaz ponavadi nastavim fiksno 1GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pukyplay ::

clean install ti pobere okoli 10 gb če se prav spomnim

pukyplay ::

"page file" in pa vklopljena funkcija "hibernate" ti lahko pobereta kar nekaj diskovja

bluefish ::

Meni skupaj z vsem programjem nanese 20GB. Sistem pa precej manj.
««
18 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438177 (3858) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727175 (22295) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725704 (22459) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917176 (14570) jest10

Več podobnih tem