» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
17 / 79
»»

Mobidick ::

Na Messengerju si nastavite kompatibilnost z Visto ali XPji, takrat se pomanjša v tray. Kaj so študirali ob misli, da ga bom imel nonstop v taskbaru, se mi niti sanja ne.
The future is digital!

Rotaidal ::

Se da, samo rabiš LP za x64. Te bo pa na začetku vseeno pozdravil z Welcome, ker so to pozabili prevesti. :\



Sem bil danes pozoren in lepo piše Dobrodošli:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Han ::

Katera verzija?

Mobidick ::

seveda, nastavit si moraš ustrezno.
The future is digital!

axee ::

2 zelo nadležni stvari, ki me motita:

1) trzanje ob odprtju (zaprtju) map - na koncu (začetku) trzne, kljub dovolj močni mašini (AMD X2 5200+, GF 7600GT, 4GB rama). Enako tudi na šibkejšem laptopu (Intel Centrino 1.60, ATI X600, 1GB rama). Na obeh so vsi bonbončki vklopljeni skupaj z AERO-m. Ugotovil sem, da če izklopim "Animate windows when minimizing and maximizing" dela normalno (le da pač ni tega lepega efekta).

Video:

http://www.shrani.si/?3G/10F/3xlMTU0V/w...
[kak za vraga pripopam embeded video iz shrani.si ????????]

Dejansko stanje ni tako grozno kot v videu, vendar še vedno zelo moteče (ni se dalo lepše posneti desktopa (snemal s Cam Studiom - če pozna kdo kaj boljšega, se priporočam))

2) V taskbaru imam kot do zdaj bližnjice do določenih folderjev za hitrejši dostop, v katerih pa so tudi ZIP datoteke. V win7 mi prikazuje predogled oz. vsebujoče datoteke ZIP fajla, če grem s kazalcem nanjo. Sicer sem videl, da se da v registru izklopit celotno funkcijo windows kompresiranja, vendar me vseeno zanima, če je kje kakšna posebna funkcija, zaradi katere prikazuje vsebino stisnjene datoteke (uporabljam winzip 12.1 (privzet za *.ZIP, drugače še 7zip in winrar)).

Slika
 Raztegnjena ZIP datoteka

Raztegnjena ZIP datoteka



Kakšna konkretna rešitev ?


//edit: obe mašini imata najnovejše grafične gonilnike


Win 7 sem preizkusil na treh računalnikih, mojemu (q9550, 8GB ram, HD4670), prenosniku (c2d 2.16, 3gb ram, neka osnovna ATI) ter nekemu office računalniku (e5200, 3GB ram, intergrirana grafa).

Na vseh aero ter animacije delujejo brez zatikanj, hitro in tekoče. Morm pa povedat, da sem imel probleme pri moji prejšni grafi GF 7600 GS. Aero je bil okoren, počasen, malo se je zatikalo in delalo točno to kar tebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mobidick ::

Čudno ja, tudi bratrancu z GF 7600 (mislim da GS) se zatika.
The future is digital!

jerry2000 ::

Mene pa zanima ali se bo pri nas prodajala potem verzija Windows 7 E ali Windows 7? Bral sem da so E za Evropo opustili, drugje spet berem da je niso... Če kdo ve...
Jerry and Tom

Rotaidal ::

Katera verzija?


professional, ki je sicer v ang jeziku. Sem pa namestil slo jezik preko tega http://www.froggie.sk/7lp64rtm.html

In dela ok :)

Han ::

Na x64 Ultimate z "uradnim" SI-LP me je pozdravil z Welcome... Ostalo pa je večinoma bilo prevedeno.

Mobidick ::

 regionalne nastavitve

regionalne nastavitve


Jaz uporabljam sicer angleški jezik. Podčrtano mora biti vse nastavljeno na Slovensko. Če ni, stisni spodaj da skopira nastavitve. Sem uspšeno nastavil na laptopu.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

Han ::

U, hvala, na to sploh nisem bil pozoren, a zdaj ne morem več preverit, ker sem sistem zaradi hroščev in drugih nevšečnosti vrgel dol...

V angleški Visti Ultimate po namestitvi slovenskega jezika vse lepo prevede.

srus ::

Stručkote, ki Win 7 obvladajo sprašujem sledeče. Od nekdaj me pri Billyware OS moti dvoje:

- OS mi v Windows Explorerju ne pokaže velikosti direktorijev
- mark-copy-paste v/iz komandnega okna je implementiran neverjetno štorasto

Ali je pri obeh featurjih v win 7 kaj novega, ali bom še enkrat razočaran.

Prvo funkcionalnost bi mi sicer lahko pokrili različni add-oni iz tretje roke, vendar čakam na rešitev iz M$.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

Mobidick ::

ni videti nič novega glede velikosti folderjev. Copy/paste v CMDju je isti kot je bil.

Sicer kolikor vidim, se lahko (sicer že od nekdaj) nastavi EDIT mode.
To enable QuickEdit Mode:

1. Open a command prompt/command console
2. Right-click on the title bar
3. Select properties
4. Select QuickEdit Mode
5. Select Save Properties for future windows with same title if you want to keep this change forever. Select Apply Properties for current window only if you only want to enable QuickEdit for this session.
6. Click OK

With QuickEdit Mode Enabled:

To Paste Information Into the Command Console:
1. Place information into the clipboard
2. Right click into the console to paste the information

To Copy Information From the Console into the Clipboard:
1. Click and drag to highlight the information in the console
2. Press Enter or Right Click in the console to put this information into the clipboard
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

c00L3r ::

Meni se včasih gadget-i ne naložji... Če dam desni klik na namizju, potem pa Gadgets, se pa pojavijo.

Mobidick ::

Pa gadgetom ne gre zaklenit pozicije. Lahko bi nekje v meniju namizja bilo "Lock position of gadgets". eh, brezveze
Ali gre kako, pa še nisem odkril?

Večina vas pljuva po Visti. Je edini OS, ki sem ga imel v 11 letih uporabe računalnika nameščenega leto in pol (1,5 leta). Sicer mi je zadnje mesece nek software povzročal sesuvanje, drugače pa nimam pripomb čez njo. Tako da jaz osebno v sedemki ne vidim neke bistvene izboljšave pri vsakdanjem delu. Seveda je še lepša od Viste, pa vendar ima očitno en velik bug, da nam nekaterim šteka "window animation".
The future is digital!

Han ::

"Štekanje" pri odpiranju oken: it's not a bug, it's a feature! Dobesedno. In to rahlo debilno. Ker gre kar nekaj uporabnikom na živce, bi lahko dali možnost izbire "like Vista" in "like Winsux 7".

V naslednji verziji bo to odpravljeno... Saj počasi dojamejo, da z nekimi vsiljenimi novostmi brez možnosti izbire in lastnega konfiguriranja sami sebi kopljejo jamo. Tako so končno dojeli, da meniji v Officu sploh niso bili tako slabi, zato jim bomo lahko v Office 2010 priklicali nazaj...

__Devil__ ::

zakaj pa winsux 7 ???

Han ::

Ker pač sux. Že po slabe pol ure sem naletel na toliko hroščev in nevšečnosti, da me je minilo. Mogoče bo postal uporaben, ko bo zunaj SP1. Podobno je bilo z Visto in XP. (Do zdaj me je edino Windows 2000 prepričal "na prvi pogled".)

__Devil__ ::

windows 2000 ?? omg :D.. ti pa si čudn.

Kakšni "bugi" pa so v win 7? če lahko prosim poveš? da vidim , če pri men tut ali si res tako občutljiv?

tnx

Han ::

Zakaj čuden? Ko so lansirali Windows 2000 pred skoraj natanko 10 leti, je bil to zakon operacijski sistem za resno delo...

Najbolj zoprne napake in pomanjkljivosti, na katere sem naletel v pol ure "surfanja" po sistemu, sem napisal v temi Windows 7 RTM vaša ocena. Dva dni sem iskal rešitve, potem pa naložil nazaj Visto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Rotaidal ::

Oprosti han, ampak nevem kaj ga bluziš. V pol ure toliko hroščev? To je smešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Han ::

Se strinjam, ker gre za totalno bedaste napake, ki so poleg tega bile v fazi beta testiranja večkrat izpostavljene, a jih niso odpravili...

__Devil__ ::

Pa dobro, kaj komplicirate. :D


Ali na kratko. Vedno se najdejo izjeme.

Rotaidal ::

Se strinjam, ker gre za totalno bedaste napake, ki so poleg tega bile v fazi beta testiranja večkrat izpostavljene, a jih niso odpravili...


Han ti samo kompliciraš. Stvari ki si jih naštel v drugi temi, niso buggi ampak stvari ki tebi niso všeč. Nevem katero verzijo w7 si staknil. Upam, da ne s kakšnega partisa, ki ima dodatne bombončke.

Nimam niti enega podobnega problema, ki si jih imenil.

OS si uspel ocenit v pol ure. Pohvale vredno.

Mobidick ::

VIDEO

Kaj pa to? Bi naj bil verjetno feature, pa se je izneveril pri zaščitenih datotekah, ki jih ne gre odpret kar tako. Možnosti, da bi odstranil ta predogled vsebine ZIP datotek pa še nisem uspel najti.
The future is digital!

Han ::

Sem napisal, da sem testiral W7 Ultimate x64 RTM. O sistemu sem prebral veliko obetavnega, pozitivnih izboljšavah glede na Visto ipd. Celo potrudil sem se, da sem si nastavil takšen taskbar kot je v Visti, torej s Quick Launch, do katerega lahko prideš le z ročnim vnosom in lahko laik, ki je sicer vajen starega načina, o njem le sanja.

Skratka, lahko bi se bolj potrudili in ponudili vse tisto, na kar smo navajeni, preko nastavitev in opcij. Tako pa forsirajo nekaj, kar marsikomu ni všeč in kar tudi sicer ni najbolj funkcionalno (v mislih imam predvsem novi taskbar).

Res npr. ne vidim razloga, čemu so vrgli iz sistema do sedaj vedno prisoten ohranjevalnik zaslona z Windows logotipom... V betah je še bil prisoten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

šernk ::

1. kako vzpostaviti boot loader? al bom moral res spet prek linux-a to štimat
2. kako izključiti vse te "šmeksy" grafične in varnostne programe?

za drugo točko naj povem le to: enostavno jih ne rabim in so mi nepomembni, nadgrajujem pa le zaradi težko dosegljivih driverjev za laptop, tako da pridige o tem kako je varnost pomembna in lepo grafično okolje prijetno za delo, mi lahko prihranite.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

axee ::

Sem napisal, da sem testiral W7 Ultimate x64 RTM. O sistemu sem prebral veliko obetavnega, pozitivnih izboljšavah glede na Visto ipd. Celo potrudil sem se, da sem si nastavil takšen taskbar kot je v Visti, torej s Quick Launch, do katerega lahko prideš le z ročnim vnosom in lahko laik, ki je sicer vajen starega načina, o njem le sanja.

Skratka, lahko bi se bolj potrudili in ponudili vse tisto, na kar smo navajeni, preko nastavitev in opcij. Tako pa forsirajo nekaj, kar marsikomu ni všeč in kar tudi sicer ni najbolj funkcionalno (v mislih imam predvsem novi taskbar).

Res npr. ne vidim razloga, čemu so vrgli iz sistema do sedaj vedno prisoten ohranjevalnik zaslona z Windows logotipom... V betah je še bil prisoten.


Prvič, prebral sem tvoje probleme in niti enega nemorem ponoviti. Si pač staknil neko z*ebano verzijo...

Drugo pa glede funkcionalnosti taskbara, si že gdaj počel kak TEŽAK multitasking? Sam veliko to počnem (Photoshop+Indesign+Ilustrator+še par programov in polno odprtih map). Odprtega je malo morje stvari.

Na starem taskbaru sem se lomil da sem najdel karkoli. Novi taskbar pa mi vse to odlično poenostavi, lažje poiščem kar želim in se lažje zorganiziram. Poleg tega pa sem prenehal uporabljati Rocketdock (ikon na namizju ne zdržim ker mi služi kot delovna površina oziroma tja odlagam vse stvari), sedaj je združen z taskbarom, kar predstavlja tudi večji izkoristek samega namizja.

Novi taskbar je zame VELIK napredek. Tudi desni klik je fenomenalen, pogosto uporabljam. Sedaj ko pridem na starejše windowse se težko znajdem. Zanimivo, da sem novi taskbar v pol leta vzljubil bolj kot starega v vseh tistih letih letih. :)

axee ::

"Štekanje" pri odpiranju oken: it's not a bug, it's a feature! Dobesedno. In to rahlo debilno.


Bluziš. Kot sem že napisal sem win7 naložil že na kar nekaj sistemov, nekaterimi čisto "švoh" z intergriranimi grafičnimi in tudi na razne "gaming marcine".

In povsod dela tako kot more, vizualno izgleda kot da okno prileti iz ozadja. Brez štekanja. Nikjer razen na moji stari GF 7600GS (ki je imela redne probleme, ugašala mi je tudi Aero in podobne prigode).

Han ::

V redu, bluzim, ker opazim razliko med odpiranjem oken v Visti in Win7. V Visti je odpiranje gladko, v Win7 okno, tik predno se do konca odpre, trzne. Nekaterim pač to ni všeč.

Možno, da sem staknil z*ebano verzijo, vendar imam občutek, da bo z originalnim DVD isto, saj nisem osamljen primer, ki je naletel na omenjene napake. Ja, verjetno so imeli tudi ostali z*ebano verzijo, z MSDN...

Taskbar: res je, ne multitaskam toliko, da bi potreboval fonkcionalnost Win7. Zato bi bilo smiselno, da bi M$ ohranil možnost "Vista like" taskbara...

Dr_M ::

Han: prej je mozno, da imas tezave s kasnimi gonilniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Mislim, da ni možno, ker se to dogaja tudi z integriranimi... Sicer pa sem naložil samo ATI Catalyst in podporo za PCIe SB X-Fi Titanium. Kar se npr. WMP 12 tiče, je to zame podn od predvajalnika... Tako kot IE 8 - podn brskalnik... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Dr_M ::

Jaz na svojem nisem imel teh tezav, pa sem imel se eno malo starejso RC verzijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Imam kar precej staro in švoh mašino, pa mi w7 dela tekoče, okna odpira v momentu s478, P4 3.0 Prescot, 2GB RAM-a.

Han ::

Hmm, a res večina ne opazi spremenjenega odpiranja oken med prejšnjimi verzijami (3.0, 3.1, 3.5, 4.0, 5.0, 5.1, 6.0) in Windows 7 (6.1)?

Windows 7 odpre okno tako, da ga na koncu "pribije". Ali pa imam res neko z*ebano verzijo sedmice. :\

Edit: pozabil omenit WinXP aka Windows 5.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bluefish ::

Meni deluje normalno, tako kot v Visti in prej.

Han ::

P.S. Govora je o oknu, ki se ne odpre maksimirano čez cel zaslon.

solatko ::

Uporabniško oceno imam 4,1 in mi okna v katerikoli velikosti odpira tekoče, brez kakšnega pribijanja.

Han ::

No, meni je dal skupno oceno 5,9 (za samo grafiko še višjo). Ne gre torej za zatikanje, saj se okna odpirajo gladko. Je pa opaziti rahel "trz", tik predno se okno fiksira...

__Devil__ ::

No, meni je dal skupno oceno 5,9 (za samo grafiko še višjo). Ne gre torej za zatikanje, saj se okna odpirajo gladko. Je pa opaziti rahel "trz", tik predno se okno fiksira...


Meni tudi 5.9, ker mi je ocenil z najnižjo, ostale komponente so nekje 7+ ocenjene.

misek ::

Han, pa ti to dela z vsakim oknom? Tudi npr. z Notepadom, ki nima veliko elementov na njem?

Zoro3 ::

Na Messengerju si nastavite kompatibilnost z Visto ali XPji, takrat se pomanjša v tray. Kaj so študirali ob misli, da ga bom imel nonstop v taskbaru, se mi niti sanja ne.


Kje pa se to naštela??

bluefish ::

Klikneš na bližnjico od Messengerja > Properties in v zavihku Compatibility daš kljukico pri Run this... in izbereš Visto.

__Devil__ ::

Na Messengerju si nastavite kompatibilnost z Visto ali XPji, takrat se pomanjša v tray. Kaj so študirali ob misli, da ga bom imel nonstop v taskbaru, se mi niti sanja ne.


Kje pa se to naštela??


Zapri messenger. poišči msn ikono, daš lastnosti, združljivost, pa tam nekaj označiš zgoraj, pol pa daš vista SP 2 izbereš, uporabi in OK. to je to. potem pa zaženeš msn pa nimaš v taskbaru več, ampak kotp ri xp-jih in
visti.


BlueFish, Prehitel si me. (le, da je moj način bolj za noobe =) )

Zgodovina sprememb…

Zoro3 ::

tnx obema :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoro3 ()

__Devil__ ::

Zato smo tu.

Pinzl ::

Živjo,mam eno vprašanje ki je obenem tudi težava. Vsak dan se mi ikone vrnejo v neko "default" stanje
in se ne obdržijo kamor jih postavim.Auto arrange imam izklopljen, tako da res nevem kaj je narobe.
Je imel kdo podobno težavo in jo je rešil??

R O N I N ::

V windowsih 7 x64 se nikakor ne morem priklopit na internet. Zanimivo, da se mi je dvakrat celo uspelo, po nekaj restartih pa so se nastavitve same spremenile. Home network se je spremenil v unknown ali work network in stalno mi javlja da lokalna povezava nima veljavnega ip naslova. Mrežna naj bi delala, zatakne se nekje pri switchu. Na drugem računalniku z XPji dela ista povezava brez problema. Pregledu sm že cel internet in sprobal miljon stvari tko da sm zdej res že obupan. Če mi kdo pomaga mu dam za kosilo. Brez zajebancije! :)

Mam pa, kot sm že omenil operacijski windows 7 x64, matično gigabyte p55 ud3 (mrežna je integrirana realtekova), povezava v internet pa je računalnik -> switch -> router od t-2ja.

gwertix ::

glede t. i. "trzanja oken" xD ... jst sm tudi nekej opazu da "trzne" okno ... in sicer sm zaenkrat opazu da se to zgodi če maksimiram mozzilo firefox pa office programe ... samo je res komaj opazno

še zmirej pa sm mnenja da je windows 7 najboljši operacijski do sedaj

misek ::

RONIN, a si na Windowsih za mrežno zbrisal vse nastavitve in nastavil na avto (Obtain ... automaticaly)?
««
17 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438169 (3850) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727175 (22295) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725704 (22459) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917176 (14570) jest10

Več podobnih tem