» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
16 / 79
»»

NoBody- ::

Ok instaliral sem win7 z msdna in imam sledeč problem:

Instaliral sem vse drajvere, ki delujejo ok imam pa problem z display acceleration, ki nikakor ne morem spremenit na full:



Na XP sem imel tako -->



na win7 pa nikakor ne morem prit do tega, saj opcija ni na voljo?

Imam pa ATI AGP HD3650 512DDR2

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

Am, enako je pri meni na nVidii. V čem je sploh point tega?

buhti69 ::

Tamle klikni detect, pa ti bo use sam prilagodil ekranu
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

lopov ::

V visti/w7 tistega gumba ne potrebuješ; imaš naložen CCC in vse kar potrebuješ imaš tam.

Če si imel na XP izklopljeno, potem se ti ni zagnal 3D drajver in je ves čas delovalo v 2D načinu, velja tako za nvidio kot ati. Po vklopu si prišel do nadzorne plošče za grafiko.

Server 2003 ima to privzeto izključeno in dokler ne vklopiš, ne dobiš "naprednih" nastavitev.

NoXy ::

Jaz bi samo uprašal če so že porihtali PunkBuster pri CoD2 ?
Torej da lahko igram na serverjih ki imajo PunkBuster.(na tistih brez tako vem da gre)

Hvala.

__Devil__ ::

PUNKBUSTER DELA NORMALNO!, že večkrat povedano -.-.

NoXy ::

Torej Devil ti si igral CoD2 na serverju ki ima PB omogočen in te ni kikalo dol ?

AvtoFun ::

Zdaj pa še moje vprašanje! na C:\ imam XPje, D:\ pa imam prazen. Kako naj namestim Win7 da bom imel dual boot in da me bo na začetku vprašalo v kateri OS hočem in da mi slučajno ne bi kaj zdrkalo XP-jev? Hvala!
Matej

lopov ::

Vstaviš W7 DVD, zaženeš setup, odgovoriš na vprašanja in poveš, da instalira na drugo particijo.

bluefish ::

Namestiš na D. Če ti ne ustvari zagonskega menija, potem na 7 uporabiš program BCD Edit ali VistaBootPRO in ga ustvariš ročno.

AvtoFun ::

Hvala!
Matej

mlakar ::

Pozdralvjeni!

Kako je z nadgradnjo licenčne viste? je potrebno doplačilo ali je zadeva nadgradljiva prezplačno?

LP

lopov ::

Če si kupil nov računalnik po 26.6. je velika verjetnost, da ti proizvajalec omogoča brezplačno* nadgradnjo ob izidu 22. oktobra.

V kolikor imaš visto dlje, nisi upravičen do nadgradnje in jo kupiš.

* - večinoma je strošek 30€, vsaj Toshiba bo toliko računala.

GoldRakun ::

Za moje pojme je Sedmica še preobčutljiva za javnost(final)
Sem za foro probal namestiti driverje(priložene) ki jih je bilo okrog 15 (za prenosnika) ter par programov (Kot so Google Chrome, Avira, .....) pa mi je št. procesov iz 35 naraslo na 64, ter CPU Usage nabilo na 70%

Je pa še en problem, namreč pri igranju iger.
Tako imam v TF2 na 32slotnem serverju vedno okrog 20-40 FPSjev ne glede na to če imam na HIGH ali LOW

Mavrik ::

A so vsi driverji bili sploh namenjeni Windows 7 ali si nameščal nekompatibilne stvari?
The truth is rarely pure and never simple.

zos ::

@goldrakun: Po mojem si ti "preobcutljiv" za sedmico. Nalozil si neke stare driverje na sistem, ki uradno se sploh ni zunaj.

lopov ::

64 procesov za vse uporabnike niti ni veliko; zdajle mam z visto x64 na laptopu 107 procesov. Ampak zadeva šiba, tko da se zaradi številke ne bi pretirano sekiral.

__Devil__ ::

Torej Devil ti si igral CoD2 na serverju ki ima PB omogočen in te ni kikalo dol ?



Ne ni me, ravno sedaj sem z prijateljem igral cod 2 do sedaj pa od 8:00, in ni NIČ kikalo.. razen nekje ko je omejitev 250 fps.. sem moral nastavit iz 333 na 250 :P


lp

damjan11 ::

Še malo problema z jeziki....

Imam windows 7ultimat in sem potegnu SLO pack w7rtm_lp_sl-si_x86..... ko probam namestiti slovenščino mi napiše"Language pack is not of the same arhitecture as the system"

Še slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

bluefish ::

Imaš 64-bit Win?

damjan11 ::

Ja točno....piše 64 bitni operacijski sistem.. Kaj to se ne da poslovenit?

Han ::

Se da, samo rabiš LP za x64. Te bo pa na začetku vseeno pozdravil z Welcome, ker so to pozabili prevesti. :\

Madmax07 ::

Zanima me kako namestiti windows xp, če imam sedaj že nameščen windows 7. Na googlu piše samo za namestitev dual boot-a v xp/vista in ne v win7. Imam 2 diska ( na 1 win7, na drugem bi meu xp). Ko želim inštalirat xp, mi napiše eror.... Prosm za odgovoe. LP Dejan

stuff ::

Izklopi disk od windows 7, naloži na drugega XP priklopi oba ter z dvd-lem od windows 7 popravi boot

damjan11 ::

Se da, samo rabiš LP za x64. Te bo pa na začetku vseeno pozdravil z Welcome, ker so to pozabili prevesti. :\


Se mogoče da kakšen link dobiti na ZS za slo x64???

vorantz ::

Zanima me kako namestiti windows xp, če imam sedaj že nameščen windows 7. Na googlu piše samo za namestitev dual boot-a v xp/vista in ne v win7. Imam 2 diska ( na 1 win7, na drugem bi meu xp). Ko želim inštalirat xp, mi napiše eror.... Prosm za odgovoe. LP Dejan


isto ko za visto

lopov ::

Saj imaš ultimate, samo snemi SLO LP za x64, tako kot si naredil (oz. poskušal) z x86 -- Windowsupdate je pravi naslov.

Se da, samo rabiš LP za x64. Te bo pa na začetku vseeno pozdravil z Welcome, ker so to pozabili prevesti. :\

Se mogoče da kakšen link dobiti na ZS za slo x64???

odem81 ::

Se da, samo rabiš LP za x64. Te bo pa na začetku vseeno pozdravil z Welcome, ker so to pozabili prevesti. :\

Niso. Če dobro pogledaš imaš meni "Welcome screen and new user accounts". In tam nastaviš pozdravni zaslon na slovenski jezik.

m0LN4r ::

Mene pa zanima zakaj ne morem spremeniti barvo active in inactive title bar na karkoli drugega kot je privzeto? Imam basic theme brez aero. Se to res nikakor ne da? Pa saj to je sam barva.
Pa ali je res samo ta ena barva na voljo za basic temo?

LP
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

misek ::

m0LN4r, če sem prav videl to lahko spremeniš samo za klasično temo, kot je na XP-jih. Sicer pa tudi sam iščem rešitev za tole, ker mi gre na živce, da imajo vsa okna enako barvo.

Good Guy ::

mene pa zanima če ma kdo težave z netom..

kr naenkrat mi je vse začel delat počas(mam 4 mbit)

vse laufa preko ruterja(sm probov direkt pa isti šmorn)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

Maš t-2 ? Če maš skenirej (ampak oreng) PC za malwareom, spy in trojanci. Pojavljat se je namreč začel trojanc, ki ti non-stop pošilja maile in zaradi tega upočasni bandwidth. Potem te provider doda tudi na blacklist...

Madmax07 ::

Zanima me kako namestiti windows xp, če imam sedaj že nameščen windows 7. Na googlu piše samo za namestitev dual boot-a v xp/vista in ne v win7. Imam 2 diska ( na 1 win7, na drugem bi meu xp). Ko želim inštalirat xp, mi napiše eror.... Prosm za odgovoe. LP Dejan

Izklopi disk od windows 7, naloži na drugega XP priklopi oba ter z dvd-lem od windows 7 popravi boot


Heh moja napaka, nimam 2 diska, ampak je disk razdeljen na 2 particiji. No če kdo ve, naj napiše ZS prosim. LP

vorantz ::

Zanima me kako namestiti windows xp, če imam sedaj že nameščen windows 7. Na googlu piše samo za namestitev dual boot-a v xp/vista in ne v win7. Imam 2 diska ( na 1 win7, na drugem bi meu xp). Ko želim inštalirat xp, mi napiše eror.... Prosm za odgovoe. LP Dejan

Izklopi disk od windows 7, naloži na drugega XP priklopi oba ter z dvd-lem od windows 7 popravi boot


Heh moja napaka, nimam 2 diska, ampak je disk razdeljen na 2 particiji. No če kdo ve, naj napiše ZS prosim. LP


napiše error, ki ti pove kaj?

misek ::

Verjetno moraš v BIOS-u nastaviti disk na IDE. Zato se sedaj inštalacija prekine. Verjetno je tako...

z3ro ::

Ima kdo podoben problem kot js? sicer problem je sledeč: ko naložim ustrezne driverje za grafično v prenosniku (Asus m50vn- m9650gt je notri)...mi začnejo po ekranu letat pikice in črte ki so zelo nadležne..komp velikokrat tud čist zašteka tako da je potreben reset..probal sem 4 različne verzije driverjev..na vseh enaka zgodba..trenutno sm pa nazaj na visti..
lp

solatko ::

Pusti driver, ki ti ga za grafično naloži Vista sama.

z3ro ::

Pusti driver, ki ti ga za grafično naloži Vista sama.

windows 7 vbistvu kr mi to dela sam na 7ki.zdaj mam nazaj visto kr ne mislim prenašati tistega.vseeno pa me zanima kaj bi še lahko blo narobe..in,ja..tud če pustim tistega je zadeva enaka...
lp

solatko ::

Gonilniki za tvojo grafično niso še poštimani, si poslal poročilo na MS.

MaCoFaCo ::

A še komu ne deluje v redu copy/paste v Firefoxu 3.x?

BoLhCa ::

Nisem opazil, da mi nebi delovalo oz. da bi me kej jebalo.

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

__Devil__ ::

Men vse lepo dela še.

xporter27 ::

Pozdravljeni, mene pa zanima to, da če naložim windows 7 rtm in jo aktiviram nekako ali mi bodo potem ko bo windows 7 uradno izšel delali updati ali ne, da mi nebi bilo potrebno potem še enkrat nalagati windowsov? Hvala za pomoč...

bluefish ::

Pozdravljeni, mene pa zanima to, da če naložim windows 7 rtm in jo aktiviram nekako ali mi bodo potem ko bo windows 7 uradno izšel delali updati ali ne, da mi nebi bilo potrebno potem še enkrat nalagati windowsov?
Windows Update deluje že sedaj, saj RTM = finalna verzija, ki izide 22. oktobra.

Vitamin-B ::

pri ie8 na windows 7 mi nikakor ne uspe nastaviti tako, da bi datoteke (mp3, video, etc.) ob kliku shranil oz. bi me vsaj vprašalo ak jih hočem odpret ali shranit - vedno mi jih ob kliku odpre (nastavim pa lahko samo program s katerim naj odprem

če se da to kako rešit bi prosil za pot :)

Bolf3nk ::

Mene pa zanima, če se splača dat windows 7 na ta pc:

Amd 2600+
1gb ram
ati x850xt

Bosta prosesor in pomnilnik osko grlo? Pc je samo za filme in net. Sedaj je gor xp home.

Good Guy ::

Maš t-2 ? Če maš skenirej (ampak oreng) PC za malwareom, spy in trojanci. Pojavljat se je namreč začel trojanc, ki ti non-stop pošilja maile in zaradi tega upočasni bandwidth. Potem te provider doda tudi na blacklist...


ne tuš telekom..

očitno je neka napaka v kritičnem updejtu...

po inštalaciji tega je računalnik postal neuproaben(v windowse je prišlo, ampak nobena aplikacija ne deluje več)

sem naredu system restore in zdej zadeva laufa
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Mobidick ::

2 zelo nadležni stvari, ki me motita:

1) trzanje ob odprtju (zaprtju) map - na koncu (začetku) trzne, kljub dovolj močni mašini (AMD X2 5200+, GF 7600GT, 4GB rama). Enako tudi na šibkejšem laptopu (Intel Centrino 1.60, ATI X600, 1GB rama). Na obeh so vsi bonbončki vklopljeni skupaj z AERO-m. Ugotovil sem, da če izklopim "Animate windows when minimizing and maximizing" dela normalno (le da pač ni tega lepega efekta).

Video:

http://www.shrani.si/?3G/10F/3xlMTU0V/w...
[kak za vraga pripopam embeded video iz shrani.si ????????]

Dejansko stanje ni tako grozno kot v videu, vendar še vedno zelo moteče (ni se dalo lepše posneti desktopa (snemal s Cam Studiom - če pozna kdo kaj boljšega, se priporočam))

2) V taskbaru imam kot do zdaj bližnjice do določenih folderjev za hitrejši dostop, v katerih pa so tudi ZIP datoteke. V win7 mi prikazuje predogled oz. vsebujoče datoteke ZIP fajla, če grem s kazalcem nanjo. Sicer sem videl, da se da v registru izklopit celotno funkcijo windows kompresiranja, vendar me vseeno zanima, če je kje kakšna posebna funkcija, zaradi katere prikazuje vsebino stisnjene datoteke (uporabljam winzip 12.1 (privzet za *.ZIP, drugače še 7zip in winrar)).

Slika
 Raztegnjena ZIP datoteka

Raztegnjena ZIP datoteka



Kakšna konkretna rešitev ?


//edit: obe mašini imata najnovejše grafične gonilnike
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

__Devil__ ::

mene pa samo moti, da pri msn, ko me kdo klikne mi včasih noče odpret pa zgine hitro dol nazaj ko kliknem.. kaka rešitev za to? Ker je ful nadležno :/

hvala!
««
16 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438158 (3839) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727174 (22294) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376243 (5848) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725703 (22458) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917176 (14570) jest10

Več podobnih tem