» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
13 / 79
»»

gwertix ::

Že zaradi 4GB rama se ti splača dat 64-bitni operacijski (tku da bo ram v celoti izkoriščen) - 32-bitni operacijski sistem rabi največ 3,25 GB rama.

Se mi zdi da je nekej tazga, samo nej useeno še kdo potrdi, če je res tku. Kej nism lih sigurn

bluefish ::

Ja, cifra se vrti nekje v tem področju - odvisno od tega, koliko naslovnega prostora si vzamejo naprave.

;-) ::

Men nagaja win 7, instaliram potem pa ko na novo zaženem napiše BOOTMGR is missing.

Repair in prva možnost naj popravi zagon ne pomaga. V command promt pa nevem točne komande:S

bluefish ::

imaš več diskov?
Potem se malo poigraj v BIOS-u in nastavi drugega kot prvega.

;-) ::

Imam samo en disk.

Sem sveže instaliral, le na koncu mi je javlo napako da neka datoteka manjka in zdaj je to zgleda ta problem. Nekak bi mogo boot popravit pomoje. Kake so komande za to v command promt ko greš tam repair?

Kar fixboot napišem pa mi reče da ni prava pa fixmbr oz. tiste

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

buhti69 ::

mene pa zanima sledeče.. imam 5.1 sistem zvočnikov.. ampak dela mi pa samo 2.1 sistem.. sem tam tudi naštimal v nastavitvah 5.1 sistem in tudi tam ko testeram delajo vsi zvočniki.. ampak ko pa recimo gledam filme, musko poslušam pa delajo spet samo 2.1 sistem? ve kdo zakaj?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

dzinks63 ::

Nastavi 5.1 tudi v programih s katerim gledaš filme, oziroma poslušaš glasbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

;-) ::

Omg 3x sem formatiral pa vedno isto, če ve kdo rešitev častim pir.

dzinks63 ::

Sem sveže instaliral, le na koncu mi je javlo napako da neka datoteka manjka in zdaj je to zgleda ta problem.


Če imaš win7 z napako, downloadaj drugo verzijo win7.

;-) ::

javljam se iz win7:D

dzinks63 prav imaš oz. si imel. Presenečen sem da na starem kompu dela odlično vse, za 1x nisem rabil nič driverjev razen za grafično bom dal gor.

Komp pa je sempron 3100+, 1gb ddr1 400mhz rama, 80gb disk star ko svet. Res odlično, zdaj pa še na novga dam pa sem zmagal.

Samek1337Q ::

omg, admin lahko izbrišeš, narobe tema.
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

Zgodovina sprememb…

buhti69 ::

Nastavi 5.1 tudi v programih s katerim gledaš filme, oziroma poslušaš glasbo.

ja pa zakaj bi to nastavlal? če pa prej na xp-jih ni blo nč treba... sam driverje sm naložu naštimu, pa pod nastavitve 5.1 sistem in je delovalo!!!

Tuki mi pa sploh noče zaznati original cd od matične plošče.. k da ni nubenga cdja v enoti...

pa še kje nej pa v winampu naštimam 5.1 sistem.. ?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

;-) ::

Muzika je itak posneta stereo pa v xp si večina stereo poslušal oz. še zaj boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

buhti69 ::

kaj?

mene to glede zvoka zelo moti no.. notr pod nastavitve ko dam test, mi lepo vsi zvočniki delajo.. potem grem pa pod WMP, winamp, bsplayer, pa nikjer nedela 5.1 sistem.. ampak samo 2.1!!
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

;-) ::

Obstaja kak program ko mi v win 7 naloži vse potrebne driverje. Nevem kako zvočno mam pa nimam zvoka. Plata pa je ga k8ns in ne najdem driverjev za windows 7.

Preseneča me to da imam Ultimate verzijo in odprt firefox z 5 zavihki, msn, uTorrent, winamp in mi porabi samo 350mb raba, medtem ko je xp več, viste sploh uporabljat nisem mogel na tem računalniku.

solatko ::

Win 7, tako kot vista naloži vse potrebne gonilnike sama, če pa kakšnega ne more ali ne najde, te napoti na stran proizvajalca. Za ugotovit katere komponente imaš, si potegni dol EVEREST.

;-) ::

Zdaj pa sem namestil driverje za zvočno iz CD-ja pa sem dal cd od windowsov ven pa se je zgodilo sledeče, nekaj narobe z bootom spet.

ko prižgem komp mi napiše:
"disk boot failure, insert system disk and press enter"

Vem kaj pomeni to sem že dostikrat srečal v win xp, samo ni mi jasno zakaj je temu tako. V biosu imam nastavljeno mislim da pravilno ker sem probal že vse možnosti, če ni CD-ja not ne zažene windowsev, če pa je not pa zagon poteka normalno, kljub temu da ne bere iz cd-ja!

Kron ::

Eno vprašanje:

Rad bi Win 7 64bit povozil z Win 7 32bit.

Ali imam možnost pri ponovnem nameščanju, da ohranim dokumente in nastavitve ali pa moram narediti clean install?
=**=C64=**=

bluefish ::

Clean.

Ma$terM|nd ::

Kaj slučajno kdo ve če so že popravli punkbuster v WIN7 da me ne bo kikal več iz serverjev. Imam RTM verzijo windowsa

Mohic ::

niso še popravli. Menda bo punkbuster začel normalno delati oktobra, k opride prava zadnaj verzija 7-ke

buhti69 ::

ima še kdo težave da mu nedela 5.1 sistem?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

rini ::

Potreboval bi nasvet.

Kupil sem nov prenosnik in dobil poleg Visto Business na CDju. Na prenosniku so prednaloženi XP Professional SP3.

Da se pa še težje odločim za OS, pa Microsoft proizvajalcu prenosnika Lenovo ponuja brezplačno možnost nadgraditi na Windows 7 Professional.

Z licenčno Visto Business imam na prejšnjem prenosniku zelo dobre izkušnje (brez formatiranja sistem dela že od vsega začetka - to je dobri 2 leti).

Potrebujem hiter in stabilen OS za osnovne stvari (word, internet, filme, klik).

Torej kaj svetujete:
1) XP SP3
2) Vista Business
3) W7 Professional

Malajlo ::

W7 bo delal najhitreje.
XP so prežvečena zadeva in uporabna samo za tiste, ki se ne morejo od wordstara ločiti, ali pa rabijo še aplikacije v clipperju, Vista je, žal, požrešna.

bluefish ::

Vsekaor Windows 7.

AlenX ::

Meni pa nagaja Win7 pri inštalaciji!Ker nočem brisat 250GB,sem visto samo na novo posnel in nato inštaliral win7 z opcijo prepisovanja nastavitev iz viste...
Vse gre gladko do konca,ko se mi pa pojavi moder skrin in pravi da se pač pojavi neka napaka in da more kenslat zadevo!! Pol pa mi vrne nazaj na visto!
V čem bi bil tu problem??

bluefish ::

ko se mi pa pojavi moder skrin in pravi da se pač pojavi neka napaka
Mi smo pa telepati in skozi tvoje oči vidimo to napako. Malo natančneje - t.i. modri skrin ali BSOD pokaže precej več, kot pa se ti morda zdi.

AlenX ::

Saj vem da sem bolj malo povedal s tem,ampak to traja sekundo ali dve(in ja,to je BSOD),da niti ne morem prebrat v čem je stvar,pol pa mi sam začne vračat v visto,vse nastavitve,desktop....

AlenX ::

Zanima me samo če se je komu že to dogajalo in kako je to rešil

rini ::

A direkt iz XP se pa ne da upgrade na W7. Moram nujno vmes naložiti Visto.


Ali ima W7 pasjanso?

AlenX ::

http://www.betanews.com/article/Windows...


težje ampak izvedljivo :S

buhti69 ::

A direkt iz XP se pa ne da upgrade na W7. Moram nujno vmes naložiti Visto.


Ali ima W7 pasjanso?

zakaj bi nalagal umes visto? če pa lahko direktno naložiš win 7...

al je tako teško nardit backup na kšn prenosn disc?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Mohic ::

Imel sem nekaj časa windows 7 in sem preklopil na xp. Iz preprostega razloga ,ker čisto vse ne deluje tako kot xp. To sem opazil pri moji kartici za gledanje televizijo. Zvok nisem mogel nastavljati in sem poizkusil vse načine. Zdaj lahko to delam normalno samo inštaliral sem driverje kot prej in dela tako kot more. To sem opazil, da se razlikuje xp od 2indows 7 in sem prepiračan, da to ni edini primer. Ko bo pa prišla končna verzija 7-ke jo bom pa spet inštaliral v pričakovanju, da bo delal isto kot xp.

P.S: Je kdo probal igrati MS flight simulator delux (ta nova iga od microsofta) na windows 7?

buhti69 ::

:ohic enako imam jest težave zvokom. Nikakor nemorm nastaviti 5.1 sistem. V nastavitvah mi pod testi vsi zvočniki delajo, ampak ko pa probam recimo z winampom, bsplayerjom, dela sam 2.1 sistem, oz. samo zelen priklop na zvočni kartici!
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

dzinks63 ::

Kakšno zvočno imaš in kateri OS? Moralo bi ti delat, če ne, se ti očino nekaj štrika. Instaliraj drugo verzijo win7 in taprave driverje poleg. Meni realtekova integrirana na p5k dela ok z win7 7600 x86, imel pa sem creativ live 5.1, s katero sem imel hude probleme in sem jo dal ven iz compa. Seveda mora biti glasba zajeta v pravem formatu. Npr predvajanje radia, radio Celje mi predvaja v polnem 5.1, veliko drugih radio postaj le kot 2.1 oziroma stereo. MP3 igrajo vsi na 5,1. prav tako zvok v divx-ih in dvd-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

buhti69 ::

Imam windows 7 original iz microsofta build 7100, prej sm meu pa najnovejšo 7600 in je bilo isto...

v nobenem programu mi nedela 5.1 sistem, driverjov nemorm naložit ker te winsi nepodperajo teh driverjov. Nasploh od ceuga kompa, samo od grafične sprejme...

Imam pa intergrirano kartico...
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Mohic ::

Tudi sam imam kartico p5k in mi je zvok delal. Razen na kartici za gledanja tv mi ni šlo nastavljat glasnosti. Kar sedaj na xp z istimi driverji gre!

DaVidQ ::

P.S: Je kdo probal igrati MS flight simulator delux (ta nova iga od microsofta) na windows 7?


Meni dela brez problema, na x64 buildu 7600 RTM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

Mohic ::

No super. Dobra novica :)

brish ::

Zdravo. Inštaliral sem Windows 7 7600 x86 RTM pa me zanima katere driverje sedaj inštalirati. A ni bilo nekaj rečeno, da ti Windows 7 samodejno inštalira driverje? Za grafično vem, katere in kako treba, vendar za drugo niti ne preveč. Specifikacije pa so: Asus M2N-e, AMD Athlon 4800+, NVIDIA Geforce 8800GTS 512. Zvočno imam integrirano na matični. Prosil bi za driverje procesorja, ker res ne vem kaj in katere inštalirati. Hvala vnaprej!

bluefish ::

Namestiš najprej gonilnike za plato in grafično, po potrebi še za zvočno in ostale malenkosti.
Za procesor jih ne rabiš, razen če se gre za Dual Core Optimizer, ki ga najdeš na AMD strani.

brish ::

Za matično zberem Visto kot OS, ker zgleda da ni še Windows 7 podpore ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brish ()

bluefish ::

Ja, lahko.

deejay2 ::

A je kdo dobil že blue screen? Jest sm najprej naložu Ultimate verzijo in sm po parih dnevih ob zagonu dobil blue screen. Tud po samodejnem popravilu operacijskega sistema se je se vedno pojavlal to. Edino kar mi je ostal da sm jih zbrisal dol in še enkrat naložil. Takrt sm potem naložil Home verzijo in evo zdej po enem tednu spet blue screen. Spet ne morm v Windowse, niti v safe mode nacinu, niti po samodejnem popravilu... Gre pa za napako 0xC0000007e. Na tej isti mašini mi delajo XP-ji (druga particija) brez problemov že 4 leta, tako da je s hardvarom vse v redu.

bluefish ::

daj celotno sliko zaslona.

Malajlo ::

Eden od driverjev je še šlampast. Kateri, pa daj sliko zaslona.
Sicer pa ne pričakuj polno delujoče mašine, dokler proizvajalci ne spišejo driverjev za W7. Kar pa najbrž delajo s polno paro.

deejay2 ::

Slika zaslona je tukaj:

U bistvu driverjev sploh nisem kaj dosti nalagal. Če se prou spomnim sem samo logitechove driverje za miško naložil, to je pa vse. Zraven pa še par manjših programčkov (winamp, winzip, VLC...)

Malajlo ::

Prvi error je driver, c5 pa kaže na invalid address, če se me spomin še kaj drži.
Definitivno je težava v enem od driverjev. Kateri pa je, bi moral videti dump, ampak to pa presega tukajšnje ljubiteljske sfere ($, €, Ł, ...).

Sandi1987 ::

Ali obstaja Windows 7 RTM N verzija?

bluefish ::

Še nisem zasledil. Itak pa imaš sedaj možnost odstranitve media playerja.
««
13 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438152 (3833) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727171 (22291) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376243 (5848) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725702 (22457) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917173 (14567) jest10

Več podobnih tem