» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
14 / 79
»»

deejay2 ::

Kako naj pa odstranim driverje, če ne morem nikakor v W7? Sem pa sedajle na XP-jih na isti masini, samo druga particija diska.

bluefish ::

SafeMode.

deejay2 ::

Problem je ker mi tudi preko safemode načina noče nikakor pridt v W7. Sem probal čisto vse opcije za zagon W7 in samo pri safemode načinu s command promptom pride notr, pri vseh ostalih se med nalaganjem resetira (včasih z včasih pa brez blue screena). Žal pa s tistim command prompt načinom kolikor vem ne morem driverjev zbrisat. To bi jih potem lahko kar preko XP-jev, če bi bilo tako. Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

Malajlo ::

V cmd promptu zaženi explorer. Explorer.exe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

deejay2 ::

Zdej mi pa ni nič več jasno. Še v ta safemode s command promptom mi zdej več noče.

Malajlo ::

Pojdi v debug mode.

deejay2 ::

Čisto vse možnosti zagona sem pognal in nobena ne dela. Edino če lahko preko XP-jev driverje kako dol zbrišem?

cucolino ::

Pozdravljeni
imam samo eno vprašanje o windows 7.
Imam Enterprise verzijo, in jo pravkar nameravam naložit na drugo particijo diska v mojem lapu.
torej, na c-ju mam xp, na d bi rada dal 7-co, vendar! imam na d-ju podatke. Če pri instalaciji izberem custom, nato zberem particijo D, ampak NE kliknem gumba format spodaj, le gumb Next, naj bi se nato začeli winsi le nalagat. (instalator je kot od viste, tako je bilo pri visti..). Zanima pa me ali, če zberem le next, in jaz ne formatiram, instalator samodejno sformatira to particijo preden naloži windowse? Namreč ne bi rad ostal brez teh podatkov... :))
Vnaprej hvala za odgovor.

L.p. Marc

Snita ::

Imam podoben problem kot deejay2. Po zagono windows logona se mi pokaže black screen + curzor. Upam da ima kdo kakšno rešitev.

Galaxy ::

Preprosto. CTRL + ALT + DELETE. Izklopiš proces "explorer.exe", nato izbereš "new task" in vpišeš explorer.exe

Voila. In deluje :)

Snita ::

Sem že probal, vendar se mi po pritisku tipk nič ne pokaže. še kakšen drugi nasvet?

bluefish ::

pa CTRL + SHIFT + ESC ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Snita ::

Tudi žal nič.... :(

Karaya 52 ::

Zaenkrat sem s sedmico zadovoljen, čeprav sem izklopil User Account Control. Slednje mi para živce, koliko je ta cokla sploh koristna za varnost?

Snita ::

Nekje sem prebral da je ena od možnosti da so se "sesuli" driverji za grafo. Jih je mogoče naložit brez da prideš v windowse?

zila90 ::

Tudi sam imam kar nekaj časa Win 7, a imam eno težavo. Nobenega torrenta ne morem do konca downloadat brez napake. Uporabljam program mikrotorrent. Vsak torrent se ustavi ob določenem odstotku in sistem mi javi napako, da proces nima dostopa do datoteke ker jo uporablja drug proces. Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zila90 ()

;-) ::

tukaj imam opisan problem, skratka win7 mi ne zazna grafične nalagam driverje, hotfix, samo driverje, driverje z catalyst control, ma ne prime se nič.

kaka ideja?

cucolino ::

men je win7 enterprise nalozu sam driverje ki jih rabi grafa. Uklucno z high resolutionom in vsem bogom. Mam pa nvidia geforce 8400m g. Se je pa dogajalo to z monitor freezom in kurzorjem tud pr xp-jih, pred prijavo. Tam je blotreba stisnt alt+esc, pa je vrglo na user accounte... za win7 pa nevem.
P.s. zgoraj napisano moje vprasanje je preteklost. ;) Winse sem nalozil, samodejno NE sformatira diska, zdaj laufam 2 sistema brez tezav.
L.p.

GoldRakun ::

Na netu so že prve Vista vs 7 primerjave ( v FPS v igrah)

cucolino ::

link?

p.s. a kdo ve kje se odstrani search vrstico v start meniju? za win 7 govorim, je pa isto kort pri visti drugace...
namrec speech recognition deluje kar lepo, razen tega da mi v startu namesto klikov zacne pisati v search bar... :)

zila90 ::

Tudi sam imam kar nekaj časa Win 7, a imam eno težavo. Nobenega torrenta ne morem do konca downloadat brez napake. Uporabljam program mikrotorrent. Vsak torrent se ustavi ob določenem odstotku in sistem mi javi napako, da proces nima dostopa do datoteke ker jo uporablja drug proces. Hvala za odgovore!


A res noben ne ve kaj je težava?

cucolino ::

hm.. glede na to da po netu tudi jazne najdem popolnoma nic uporabnega za tvoj problem, zila90, sumim na to da bi mogoce bil kriv nelicencni program? (neoriginalni windowsi) ? pisi na z.s. kaj mas... :)

;-) ::

Men še kr ne zazna grafične u 3pm.

Čisto sem že obupal.

Kami ::

Tudi sam imam kar nekaj časa Win 7, a imam eno težavo. Nobenega torrenta ne morem do konca downloadat brez napake. Uporabljam program mikrotorrent. Vsak torrent se ustavi ob določenem odstotku in sistem mi javi napako, da proces nima dostopa do datoteke ker jo uporablja drug proces. Hvala za odgovore!


A res noben ne ve kaj je težava?


Sem skoraj prepričan, da je za to kriv UAC (User Account Control).

V primeru, da se zavedaš nevarnosti ga izklopi in poročaj.

;-) ::

Kje se izklopi samodejno nalaganje driverjev in strojne opreme?

Kron ::

Če se že ravno govori o UAC.

Imam program, ki bi se naj vedno zaganjal ob zagonu, vendar se ne. Namreč vedno, ko zaženem ročno program se prikaže zatemnjeno okno UAC in hoče potrditev:

Do you want to allow the following program from unknown publisher to make changes to this computer?


Zdaj je pa vprašanje, kako napraviti izjemo za ta program (da ne bo vedno spraševal za dovoljenje), brez da se izklopi celotni UAC.
=**=C64=**=

bluefish ::

@;-) Control Panel\System and Security\System > Advanced system settings > Hardware > Device Driver Installation Settings > No, let me chose what to do...

@Kron: Kaj pa, če le zmanjšaš stopnjo UAC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

;-) ::

Sem probal to blue pa ko na novo zaženeš dela isto, sem na netu bral tudi da ta funkcija delat tudi če jo izklopiš wtf

bluefish ::

Eh, sem se zmotil, to je le za prenos gonilnikov preko Windows Update. Tisti, ki so že vključeni, se kljub vsemu samodejno nameščajo.

bluefish ::

Kron ::

U, hvala.

Bom sprobal.
=**=C64=**=

Kron ::

EDIT:

Hmm, ne dela. Še vedno se pojavi okno. Skratka isto.

Glede zniževanja UAC tudi ni nič boljše. Ena stopnja nižje je samo to, da se ne zatemni ozadje, še ena nižje pa je že izklop celotnega UAC.


Po pač treba vsakič kliknat tisto okno.
=**=C64=**=

axee ::

Eno vprašanje z Windows Backup & Restore: Stvar mi je izredno uporabna, v preprostosti prekosa vsak plačljiv backup program. Zanima me samo, zakaj backup-i jemljejo tako veliko prostora. Backup&Restore sem primerjal z Norton Ghost (incremental backup). Backup-al sem cca 18GB veliko mapo na nek zunanji disk. Velikost backup fajlov obeh je bil 18,3 GB. Po treh dneh dnevnega backupa (vsako noč ob 04:00) sem v mapo dodal največ 100MB (namirno, da sem potestiral delovanje). Norton Ghost backup je bil velik 18,4GB (približno), Windows Backup pa nesramnih 21GB.

Vprašanje imam zakaj porabi Windows Backup toliko več prostora. Sj tista dva GB me ne motita, motilo me bo pa tistih 200GB čez nekaj mesecov, ko se bo toliko nabralo.

Hvala za odgovore

IcEk` ::

Zanima me, če je možno sveže inštalirat Windows 7 iz mobilnega telefona, ki bi služil kot usb ključek (Nokia n95 8gb)? Ključka primerne kapacitete (4gb) nimam, CD/DVD ROM pa je crknil. Če ja, obstajajo kakšna navodila na spletu (googlal, pa nič našel)? Lahko sesujem telefon? :P Hvala :)

cucolino ::

hm...
no ja, glede na to da je to interni, nevem ce ima med prenosom podatkov telefon normalno nalizen sistem, al se presalta v nacin prenasanja podatkov? (sam telefon ni v uporabi med tem) ?
glede na to., da je nov sistem, in da je kar hitr med instalacijo, ti bi znau naredit kaksen error zaradi prepocasnega branja; ce bi pa to slo lepo skozi, se vedno racunaj na cca 3-4h za instalacijo-ČE bo dost.. :)
ce bi bla v nokii kartica 8gb, bi ti pod prvo (hkrati najslabso) moznostjo priporocal card reader. ker pa ni: prva stvar (najslabsa) k ti jo priporocam je kupit usb kljucek vsaj 4gb, zanj das danes pod 10€!! druga (priporocljiva in edina pametna): kupi si nov dvd pogon. Itak so vsi ze s pekacom dans v prodaji, in tudi ti stanej od 20€ najcenejsi do 50€ kao dobri. Definitivno bos tako najbol sigurno naredu, pa tud sicer, ti bo sigurno se kdaj prsu cd/dvd pogon prav.

Navodila na spletu pa dvomim da bos dobu, tudi ce so, je postopek vedno isti: zapisat iso image na usb kljucek (kot pri dvd-ju), [ampak: NE uporabi MagicISO ali kaj podobnega, ker ne razsirijo boot datotek, tako da ni bootable medij;],v biosu dolocis primarni boot medij ''USB'' eno od naprav (ponavadi so ponujeni, hdd, cdrom, floppy... zberes za usb kljuc, odvisno kaj ti pise med moznostmi), nato bi pa zadeva morala bit ista.

''Press any key to boot from xxxx...''
pol sledi instalator. Ceprav tega res ne priporocam, sploh ne za win7.


P.s. ce sem se v cemurkoli zmotno izrazil oz. sploh zmotil in napacno kaj povedal, se oproščam, in me kar popravite :)

L.p. Marc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()

Tonći ::

Tudi sam sem si jih naložil in moram priznati, da me čudi, da se nalagajo skoraj 2 minuti?! Ima še kdo ta problem (verzija je iz MSDNAA). Hvala za odgovor

Edit:

Core2duo E6750
2G rama
ati 1950 gt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tonći ()

dunker ::

Še z moje strani eno vprašanje, in se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno ...

Če si inštaliram in aktiviram svojo legitimno MSDN-AA, koliko časa velja takšna aktivacija? Eno leto, neomejeno, ...?

Hvala,

Anže

bluefish ::

Če si inštaliram in aktiviram svojo legitimno MSDN-AA, koliko časa velja takšna aktivacija? Eno leto, neomejeno, ...?
Neomejeno.

lithium ::

Pa dobi na MSDNAA vsak svoj ključ, ali jih ima več enakega? :D

Lithium

bluefish ::

Vsak svojega.

Tonći ::

Ima še kdo težave z verzijo, ki jo je dobil na MSDNAA? Se vam hitro naloži? Lahko isto verzijo ponovno naložim z istim ključem?

Steinkauz ::

Men dela super pa mam prek MSDNAA.

cewapcic ::

hmm jst sm pa hotu inštalirat pa mi zabije tale msg:
Load driver
A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.
Note: If the windows installation media is in the CD/DVD driver, you can safely remove it for this step.


še nkol nism rabu kakih driverjev za CD/DVD enoto..
a je mel kdo podoben problem?

zos ::

No torej sem tudi jaz podlegel skusnjavi in nalozil windows 7 rtm iz msdnaa na mojo windows masino. No zadeva res dela super tako kot vsi pravijo. Vmesnik mi deluje dosti hitrejsi kot XP in nasploh sem zadovoljen.

Imam pa en problem, imam to realtekovo integrirano zvocno in dela samo en out signal. Nujno pa rabim mic in za voip zadeve. Pregooglal sem ogromno, instaliral vse mozne driverje in prebral vse forume pa vendar nic ne dela. Ker mi je sistem vsec, bom kupil novo zvocno in upam, da bo delala. A ma vseeno kdo kaksno idejo kaj se storiti? Aja pa 64 bitno verzijo imam.

Tonći ::

Rešil svojo težavo! Zanimivo je, da je bil vzrok moje težave usb disk, ki je bil priklopljen na pc. Če je disk ob zagonu priklopljen, se med Loading in namizjem pojavi nekajminutni črni zaslon! Podobno je tudi, če je v enoti cd/dvd!

Ima še kdo podobno izkušnjo oziroma, če ima kdo disk, naj poizkusi!

Yoni ::

Jst mam tudi prek msdnaa in se zažene opazno hitreje kot vista...

carot2 ::

Tudi sam imam kar nekaj časa Win 7, a imam eno težavo. Nobenega torrenta ne morem do konca downloadat brez napake. Uporabljam program mikrotorrent. Vsak torrent se ustavi ob določenem odstotku in sistem mi javi napako, da proces nima dostopa do datoteke ker jo uporablja drug proces. Hvala za odgovore!

Probaj Azureus(nima glih vsega tega kar ma uTorrent, je pa kar dober) Ker se je meni že par x zgodlo nekaj podobnega. MOžno da je uTorrent kriv.
Skupnost Anonimnih Slovenije
----------------------------
Carot!

Dejan99 ::

Zakaj ni Windows Mail-a na Win7? :| Ali ga samo jest nimam...

bluefish ::

Ker so se končno znebili nesnage.
Dobiš ga v obilki Live paketa.

misek ::

Kako je torej s ključem iz MSDNAA? Se lahko uporabi večkrat oz. na večih računalnikih ali samo enkrat?
««
14 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438152 (3833) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727171 (22291) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376243 (5848) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725702 (22457) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917174 (14568) jest10

Več podobnih tem