» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
9 / 79
»»

klinker ::

 desktop

desktop

gwertix ::

zariw xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gwertix ()

solatko ::

NoBody-Meni je delala asus ati 9600xt/tvd brez problema do petka, sem ugodno dobil 2600pro, pa sem zamenjal. Pusti da w7 sam naloži gonilnike, potem pa daj še gonilnik od monitorja, če ti ga slučajno ne prepozna in resolucija ti bo lepo delovala na 1680x1050. CCC pa se sesuvajo, meni je doloval edino iz original diska, po rc-ju pa nič več.

binez ::

Danes sem si naložil Windows 7 rc in imam en problem. Nikakor ne morem nasneti gonilnikov za zvočno da bi le ti delovali. Na uradni strani zvlečem gonilnike za win 7 ampak sistem mi potem še vedno javi da ni driverjev.
Imam plato ASRock p4i65gv, z integrirano zvočno (Realtek AC'97)
Bi lepo prosu, če mi lahko kdo kej več pomaga.

wooted ::

Mohic, iz imena slike je razvidno da gre za nek vista mod.. nisem nikjer zasledil da bi se to dalo v w7

Tr0n ::

r5r ::

Meni tudi ni delovala zvočna kartica ES-1373, potem pa je preko Windows Update našel gonilnik.
And it makes me wonder.

Tr0n ::

Al pa Windows Update ja.

alexmarsic ::

To ni noben mod to je navadna opcija Windows 7

binez ::

Sedaj nekak deluje. Prek Windows Update-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: binez ()

Voluharr ::

Mene zanima kak bi bil problem ker mi Virtual PC noče pognat.

Napiše da hardware virtualization ni podprt in pač naj grem v BIOS in to nastavim.

To naredim vendar ko pridem nazaj v sedemko notri mi še vedno nabija da ne more zagnat virtual machine, ker hardware virtualization kao ni uklopljen.

Kaj naj naredim??

Mogoče posodobitev BIOSa??

Ker na XPjih mi namreč Virtual PC zazna, da je hardware virtualization vklopljen.

To mam na prenoscu HP Compaq 6820s.

L.P.

jan01 ::

@Voluhar91
Kater procesor imaš v prenosniku?

denso26 ::

Imam težavo z internetom.Kar naprej se mi prekinja povezava in spet vzpostavlja...tako da moram vsako stran refreshat.To me je že kar pošteno spravilo ob živce.S sestro imava 2 rač. na en modem in sestri dela na xp-ju normalno meni na windows 7 pa povzroča težave.Ima kdo kakšno rešitev?
1.AMD Athlon x4 640, Gigabyte hd 6850 OC ed., ...
2.AMD Athlon 64 x2 7750 BE,Gainward hd 4850 ,Asus M2N-E,...

Voluharr ::

Glede virtual PCja

Čez noč sem pustil računalnik prižgan in zdaj mi dela brez, da bi mi še kej težil.

No nej povem, da mi je včer trikrat ka mi pač ni pokazu tistga opozorila pokazu BlueScreen.

Danes sem probaval in mi nič več ne pokaže ne BS ne opozorila, da nimam vključenega HardwareVirtualization tak, da ni treba nč skrbet.

MI DELA!!!

Aha še proc: Intel Core2Duo T7250 2.00 GHz
RAM: 2 GB

NoBody- ::

NoBody-Meni je delala asus ati 9600xt/tvd brez problema do petka, sem ugodno dobil 2600pro, pa sem zamenjal. Pusti da w7 sam naloži gonilnike, potem pa daj še gonilnik od monitorja, če ti ga slučajno ne prepozna in resolucija ti bo lepo delovala na 1680x1050. CCC pa se sesuvajo, meni je doloval edino iz original diska, po rc-ju pa nič več.


Zanima me kero verzijo drajverov si takrat instaliral da ti je delalo' A si instaliral celotne drajvere z catalayst al samo drajvere?

lp

solatko ::

Samo gonilnike, na prvi verzije pa se mi zdi, da je bil 8,1 ali 8,3. Od kar je RC nimam katalizatorja, ker mi enostavno napiše, da ni primeren za ta OS. Verjetno bodo v končni verziji to pri AMD-ju poštimal, če prav pravijo, da starejših grafičnih ne bo podpore ali pa pri proizvajalcu kartice. Jaz imam ASUS-ovo in nisem imel problemov ne z XP-ji, ne z visto.

Voluharr ::

Zanima me zakaj v explorerju ne pokaže vseh računalnikov, ki so v mreži.
Če v naslovno vrstico vtipkam \\imekompa oz IP mi brez problema odpre željen računalnik ampak mi ga še vedno ne pokaže na desni strani, na levi strani mi ga pa pokaže.

Pokaže mi mojga, pač na keermu sem WIN7 in server, OS= WIN Server 2003 ENT.
Vseh ostalih ne vidim, tudi virtual PCjev, ki so na WIN7.
Na drugem kompu ki pa ima naložene XPje pa vidi vse računalnike, ki so v mreži.

Kaj naj naredim, da mi bo pokazalo vse prižgane računalnike, ki so v mreži?

Na željo lahko prilepim tudi, kako sliko ali dve.

 WIN7-Prikaz računalnikov v mreži

WIN7-Prikaz računalnikov v mreži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

Tilen ::

Meni prikazuje in deluje normalno.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pesimist ::

po 5 in pol dnevnem uptajmu se se zadeva ni zrusla, sedmica si pa je prilastila cirka 2GB rama nekje.

Blinder ::

Kaksna je zadnja verzija Win7? Katero naj downloadam? Recimo tle preko rapidshare? http://keznews.com/5678_Windows_7_Build_7127_Download
Ali torrent?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bluefish ::

če se gremo legalno zadevo, potem je uraden RC build dostopen na MS strani, neuradno pa je na voljo 7127 - vir pa si poišči sam.

Pesimist ::

lahko toto tudi ce si absolut sure da je legitimna in doben ni kakega bisera vstavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mohic ::

Ali obstaja kakšen programček, da bi imel v tej orodni vrstici gumbek, kjer bi lahko preklaplal med namizji. Takšno funkciji mislim, kot ima linux

bluefish ::

če imaš nvidia grafično, potem je ta možnost na voljo že v gonilnikih.

Jebac18 ::

imam ponovno problem ugotovil sem da mi zvocniki usi nbe delajo imam 5.1 dva mi delata medtem ko ustali ne.. imam plato p5q prosim za pomoč iščem driverje že dolgo in jih ne najdem zvocna pa je Realtek ALC1200. Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem .

Rotaidal ::

Jebac18 ::

probal in se pojavi problem čaki bom dal sliko problema..

 ewo tukaj je problem

ewo tukaj je problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

Rotaidal ::

Kaj pa če daš združljivost kot vista?

Jebac18 ::

sm probu tud to

ewo ponovno dal združlivost z visto in dela too :D

ne dela :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

Voluharr ::

Zakaj ne morm pingat virtual machine na tem kompu z drucga kompa in virtual machine med sabo.
Ven iz virtual machine pa lohka pingam.

Kaj naj naredim??

moowy123 ::

Nastavi network na bridged( dela čudeže )

Jebac18 ::

prosim za pomoc pšri zvocnikih kaj naj naredim se probal že z vsemi driverji skor pol probal sem kompatibilnost z vindovs vista..

Rotaidal ::

vindovs


kaj naj naredim

Nič, če ne gre, počakaj na uradne gonilnike za w7.

Meni je vse gonilnike najdlo preko updates...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Jebac18 ::

kje mas to updates..

bperc ::

kje mas to updates..

Lahka zaupaš svojo starost. Potem ti še določene stvari oprostim-o, glede nato, kakšne bedarije sprašuješ :))

bluefish ::

bom takole rekel. RC in Beta verzije programov, operacijskih sistemov in ostalega obstajajo z namenom. Prav tako se od testerjev oz. uporabnikov pričakuje določena mera znanja (sploh pri sistemih) in samoiniciativnosti.
Če nekdo sprašuje po vsaki malenkosti, potem je bolje, da počaka do finalne verzije in se ne trudi s "polizdelki".

Jebac18 ::

ja lj sj jst vem drgac kje je updates sam tuk je malo cudno narejeno drgac pa drugo use vem ..pa to glih ni pol izdelek..pa najdu sm drgac ..in mi je ze uceri neki updejtalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

bluefish ::

pa to glih ni pol izdelek
Narekovaji niso za okras tam.

tomzzi ::

A ima še kdo težave z EAC in REACT2 v Windows 7 RC (7100, 64bit)? Namreč ko v EAC hočem spremenit direktorij v katero naj shranjuje glasbo mi javi error in zadeva "crashne". Ne pomaga noben compatibility mode...
V Windows 7 beta je delal normalno. Oziroma kaj mi je za naredit? Ker tole kritično nucam. Imam namen naredit arhiv muzke (FLAC in MP3 z CUE filetki, coverji...) in je EAC z REACT2 configom edina opcija.
Škoda, da ne dela 100% v RC, ker je drugače odličen sistem. Bolje od Viste.
A formatiram in ponovno naredim dual boot? Malce nerodno mi je tale dual boot. Zato bi rad probal poštimat tole kar v tem sistemu. Kakšna ideja?

Pesimist ::

Se bi dalo kak povecat ram virtualni masini?

Pesimist ::

ah nvm, sem im ze dal 2giga na razpolago. Antivirus sem mogo disejblat v virtual mashini, drugace utorrent ni delo v njej. Ker je zajamralo da proces uporablja drugi program in prekinlo download. Zaj pa dela na puno. Woohoo. Win7 mi je lih kar prisparalo dosti elektrike in hardware za second comp. Hashanje nedela edino skoz virtual mashino. Hm... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jebac18 ::

imam problem danes okol 12 ih sem ugotovil da internet ne deluje zato sem malo pocakal rutr malo zajebava kdaj pred 10 mi priblizno pa se ponesreci zbrisal povezavo na kompu na windows 7 ki lepo prosim kko naj naredim da bo stanje tako kot je bilo prej??
pa hwala že vnaprej

Jebac18 ::

ubistvu me pa neki druzga še zanima imam windos xpje tud gor in mam 250 giga tm 40 sm mel pa tm in mi je zmankal na window 7 ki placa in kko bi si povecov plc na windows 7 ki..

tomzzi ::

imam problem danes okol 12 ih sem ugotovil da internet ne deluje zato sem malo pocakal rutr malo zajebava kdaj pred 10 mi priblizno pa se ponesreci zbrisal povezavo na kompu na windows 7 ki lepo prosim kko naj naredim da bo stanje tako kot je bilo prej??
pa hwala že vnaprej


Kaj vse ne vidiš. Dejasnko me je skoraj vrglo po tleh. A bi lahko malce bolj razumljivo tole napisal? Oziroma se vsaj malce potrudil pri pisanju postov, ker tole je...

Kot razumem si zbrisal povezavo oziroma nastavitve povezave?

Pač probaj pod: Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center kliknit na Setup a new connection or network ali pač na connect to a network.

Glede prostora na disku pa imaš za to namenjene programe. Stric Google dostikrat pomaga fejst. ;)

bluefish ::

daj, resnično uporabi vsaj nekaj vejic in pik na logičnih mestih. Tako kot trenutno pišeš je obup in se niti pod razno ne razbere problema.

Enako kot bi ti jaz napisal nekaj v stilu: tm spodi klikn tisto modro ikonco pa pol konektej pa povezavo.

tomzzi ::

A ima še kdo težave z EAC in REACT2 v Windows 7 RC (7100, 64bit)? Namreč ko v EAC hočem spremenit direktorij v katero naj shranjuje glasbo mi javi error in zadeva "crashne". Ne pomaga noben compatibility mode...
V Windows 7 beta je delal normalno. Oziroma kaj mi je za naredit? Ker tole kritično nucam. Imam namen naredit arhiv muzke (FLAC in MP3 z CUE filetki, coverji...) in je EAC z REACT2 configom edina opcija.
Škoda, da ne dela 100% v RC, ker je drugače odličen sistem. Bolje od Viste.
A formatiram in ponovno naredim dual boot? Malce nerodno mi je tale dual boot. Zato bi rad probal poštimat tole kar v tem sistemu. Kakšna ideja?


Mene pa to še vedno "živcira". Enostavno ne spravim k delovanju tega. Sicer mi je uspelo pod virtual pc pognat zadevo da deluje. Ampak je hitrost ripanja porazna. Tam od 2.2 do 3.4 maksimalno. Očitno mi ne preostane drugo kot spet vse formatirat in naložit dva sistema? Kot pravim je zadeva jako nujna in edina opcija pri izdelavi kopij/arhiva. Malce več kot 200 ploščkov le ni malo in bi to rad naredil 100% kvalitetno.
Ideja?

jELKO ::

:)) ne morš da vrjameš

erzy ::

Haha, looool ... Jst bom kmalu dol padu od komentarjev od Jebac18-a. LoooLoooL.

s1e2x3y ::

Je*** takšnega Jebača(18), ki še Slovensko ne zna :):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1e2x3y ()

Master Chief ::

Jaz mam tudi eno situacijo. Nalozil sem 7 na laptopa, ki je tudi vecino casa kot HTPC. Build 7127. Ko se zadeva pokensla dela v nulo, tezava je pa da mi v kombinaciji haali media spliterja, WMP in ffdshova ne delajo podnapisi pri Matroskah. Opazil sem da za dekodiranje zvoka uporablja ffdshow, za video pa so neke puscice. Opazil sem tudi da je poraba cpuja med predvajanjem manjsa. Torej, kako usposobiti podnapise? Verzije tazadne, vsi driverji, vse nastavljeno. Pa ne z kakimi drugimi programi. Filme sem in bom gledal le v WMP oz media centru. Drugace niti postal nebi.
««
9 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438115 (3796) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727170 (22290) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376242 (5847) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725701 (22456) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917171 (14565) jest10

Več podobnih tem