» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
10 / 79
»»

Pesimist ::

Zaj sem vmware workstation instaliro, za primerjavo in moram rect da je VirtualPC proti temu cista nula. Programi so se pocasi odzivali, pocasi hashali iz zunanjih diskov. Vmware pa je vse kot da bi blo nativno.
Dual core support mu tudi majnka. To je nujno za moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

Saj cena je funkcionalnosti tudi primerna. Je pa dejansko že Server varianta veliko boljša. Alternativa pa je seveda tudi na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Pesimist ::

hmja. Bom se vseeno enkrat pretestiral oba, ker sem zaj zamenjal newsgroup clienta, ki deluje nestetokrat bol smooth, kot oni ki je zalagal virtual pc in je zalagal potem tudi vmware, ko se je slo za 100MB vlke dele. Program sam se zalaga in ne guest pc.


EDIT: Z grabitom gre ok downloadat, le decoding se ustavi in pauzira zarad 1 cora na VPC dokler ne zdownloada. Pa cpu je nonstop na 100%, medtem ko Vmware vse sproti dela in cpu negre cez 20% pri downloadu kar je vsekakor bolse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mohic ::

Po ponovnem zagonu računalnika, sem opazil, da na na namizju nimam niti 1 ikonice več. Ko grem v moj računalnik in izberem desktop so ikonice vse na mestu ampak, ko sem jih hotel kopirati in prilepiti jih še vedno ni ? Kaj naj storim?

bluefish ::

Desni klik na namizje > View > Show Desktop Icons.

Mohic ::

Sem že naredil in deluje. Hvala. Ali mogoče veš zakaj se je to naredilo?

bluefish ::

Nope.
Win ima včasih kakšen prebliske in kaj skrije, random spremeni,...

Mohic ::

Ej bluefish. Nekaj bi te vprašal če mogoče veš ampak ni lih za to temo. Obstaja namreč leopard osx za pc. Pa me zanima če poznaš to zadevo?

bluefish ::

google in išči hackintosh.

axee ::

Vsake toliko časa mi windowsi ugasnejo Aero nastavitev (kar sredi dela). Pod troubleshooting mi lepo vse popravi, a pravi, da se je Desktop Window Manager (DWM) ugasnil. Gdo ve, je to pogosta napaka? Gruntam da kšn program ni povsem kompaktibilen z Windowsi in crasha DWM, ampak stvar se zgodi nepričakovano, neglede na to, kateri program uporabljam. Imam Build 7100.

LP

axee ::

Evo še en problem: optični enoti se meša! Non stop se odpira in zapira, ropota in podobno. V drugih OS-jih deluje normalno. Je kakšna rešitev?

solatko ::

Poglej kdo ti kontrlira računalnik na daljavo OS pri teh dogajanjih nima prstov vmes.

Master Chief ::

No je kdo že pogruntal kak spraviti podnapise pri matroskah v WMP v 7?

axee ::

Ne, noben ne kontrolira računalnik. Poskusil sem že build 7077, 7100 in sedaj še 7127, vedno isto... :/

Pesimist ::

drivere upgrejdaj.

axee ::

Driverje sem že vse probal, in brez, in z MS update-om, ter tudi z strani nvidie. Ševedno isto. Je možno da je grafična fuč? Npr v visti sem imel podoben problem, da je slika "skakala", kot včahig CRT-ji ko si jih ugasnil. Problem sem rešil tako, da nisem imel instaliranih nobenih driverjev (Windowsi so naložili svoje, vseeno pa je aero delal odlično).

Sedaj nisem ziher če bi bil to problem nestabilnega os-ja ali grafična.

Hardstyle ::

Na PC sem inštaliral RC sedaj pa mi zvok ne deluje oz. ni pravih gonilnikov :\ Gre se za plato Asus A7S8X-MX, za zvok pa skrbi SoundMax ampak še ni driverov - vsaj za to plato ne. Sem poskusil že par fajlov iz neowina pa ne deluje. Je imel kdo že podobno težavo?

bluefish ::

kater zvočni čip ima plata?

c00L3r ::

Vista gonilniki ne delajo? Tak, da ročno pokažeš, kje je gonilnik in ne namestiš programja?

Na mojem prenosniku sem tudi za par stvari moral uporabit Vista gonilnik in zdaj dela vse.

Hardstyle ::

Zataknilo se je pri tem, da windows enostavno ni pustil, da se driver inštalira. UAC me je vprašal, če dovolim namestitev pa sem itak dal Allow ampak med tem časom mi je že napisalo, da se ni do konca namestilo in da mogoče nebo delovalo kot treba. Zato sem uporabil ročno namestitev (izbira mape) pa dela. Hvala c00l3r čeprav nevem kak se nisem sam na ta način spomnil =)

Drugače pa se mi zdi da ima RC en bug...

Če taskbar premaknem na left in potem na top je leva stran še zmeraj zablurana. Če pa enako naredim iz desne strani pa ni tega problema.

_Dejan_ ::

Na PC sem inštaliral RC sedaj pa mi zvok ne deluje oz. ni pravih gonilnikov :\ Gre se za plato Asus A7S8X-MX, za zvok pa skrbi SoundMax ampak še ni driverov - vsaj za to plato ne. Sem poskusil že par fajlov iz neowina pa ne deluje. Je imel kdo že podobno težavo?


Hej moj prenosnik HP 6930p ima ADI SoundMAX AD1984A zvočno kartico in v W7 deluje brezproblema, tudi SoundMAX-ov software...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

buneech ::

Na PC sem inštaliral RC sedaj pa mi zvok ne deluje oz. ni pravih gonilnikov :\ Gre se za plato Asus A7S8X-MX, za zvok pa skrbi SoundMax ampak še ni driverov - vsaj za to plato ne. Sem poskusil že par fajlov iz neowina pa ne deluje. Je imel kdo že podobno težavo?

Si poskusil z Vista ali pa XP driverji?

Hardstyle ::

Dejan in buneech hvala za pomoč vendar sem že zgoraj napisal, da sem težavo rešil z ročno namestitvijo driverov.

Mohic ::

Zanima me sledeče: Če imam v neki mapi sliko in video, mi v pogledu Large icons pokaže v mapi sliko slike in sliko videa. Zanima me kako naredim, da mi v mapi pokaže samo sliko slike. Poizkusil sem že, da preimenujem sliko v folder.jpg vendar ni pomagalo

alef ::

Problem - downloadal sem od Microsofta W7 RC build 7100.
Zapekel na DVD s programom ImgBurn.
Ampak DVD ni bil boot!

Postopek je bil enak kot pri vseh ostalih verzijah Windows in vedno je bil boot CD ali DVD.
Pri tem mi pa javi pri zagonu namesto Press any key to boot from CD-DVD napako - Cannot boot from CD-DVD error code 5... ??

Instaliral potem W7 build 7106 dobljeno iz...da ne razlagam od kje...
Boot DVD narejen z istim programom.
Vse delalo normalno.

Kje bi lahko bil problem?

klinker ::

Se zgodi da se file poskoduje med prenosom....meni se je ze parX to zgodilo...pobral se 1x in je blo ql :)

WamPIRe- ::


Pa ni mi uspelo najti fixa za PunkBuster&ET.. Jih je en kup na netu, pa mi noben ne prime :(


Katero napako pa imaš pri ET oz. Punkbuster?

d0rK ::

Z SP2 je v Visti odpravljen limit za half-open povezave. Je zadeva odstranjena tudi v Sedmici?

allex ::

jest ne vem fantje, ampak meni z x64 7-ko RC blue screen šopa vsakič ko si osnovne programe nafilam gor

konfiguracija:
i7 920
asus p6t v.603
vertex 120gb 1.3
ocz i7 6gb ddr3 xmp pc12800

zaenkrat vse na teče na osnovnih nastavitvah 2,66 in ddr 1066mhz, naložen bios update in zadnji ocz firmware

ostali OS-i, brief look, izgleda da ok :dunno:

any comments?
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

teddy81 ::

Windows 7 na HP Pavilionu DV 6000 deluje odlično... meni je celo popolnoma vse gonilnike našel sam in jih seveda namestil, tako da nisem imel nobenega dodatnega iskanja. Programi mi zaenkrat delujejo vsi.

Imam pa en problem in ne vem, če je povezan z Windowsom...
In sicer, zdaj se mi je dvakrat zgodilo, da se je računalnik ob 9ih zjutraj (prenosnik) sam vključil (vstavljena baterija, zaprt zaslon).

Nimam pojma kaj bi to lahko bilo... čeprav sem že gledal, če je kakšen urnik kje nastavljen, ampak nisem opazil...
Ima kdo kakšno idejo? Saj, če ne želim, da se mi to naredi, pač baterijo odstranim, ampak... me pa zanima, zakaj se to zgodi...
HVALA.

Lep pozdrav,
Tadej
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

bluefish ::

Nimam pojma kaj bi to lahko bilo... čeprav sem že gledal, če je kakšen urnik kje nastavljen, ampak nisem opazil...
Morda v BIOS-u kakšen Wake-On.

jest ne vem fantje, ampak meni z x64 7-ko RC blue screen šopa vsakič ko si osnovne programe nafilam gor
Slikaj zadevo. Lahko je RAM, lahko pa kak gonilnik.

dzinks63 ::

Instaliral sem win7 64bit (7137). Bilo je malo borbe, da sem vse postavil na svoje mesto (prave driverje in programe), edino flash player me muči na veliko, nikakor ga nisem uspel spraviti v pogon. Obstaja sploh kakšen program (lahko alternativa adobeju), da bi delal na 64 bit. Po liniji najmanjšega odpora, sem odjadral na 32bitno varianto, kjer do sedaj vse dela. Vseeno pa bi hvaležen za odgovor na zgornji problem, če ga je kdo uspešno rešil, naj prosim napiše.

c00L3r ::

dzinks63 večino programov, ki jih boš poganjal, bodo še vedo 32bitni. Saj je malo razvijalcev, ki prevajajo kdoo še za 64bit. Programe lahko načeloma vse poganjaš 32bitne različice, saj OS in HW to podpirata. NE moreš pa uporabljat 32bit gonilnikov na 64bit OS.

allex ::

jest ne vem fantje, ampak meni z x64 7-ko RC blue screen šopa vsakič ko si osnovne programe nafilam gor
Slikaj zadevo. Lahko je RAM, lahko pa kak gonilnik.



evo zadeva v sliki
zdaj se dogaja že takoj po inštalaciji win update-a takoj po inštalaciji samih winsev
 blue screen

blue screen

struggling with abundancy of computer power

dzinks63 ::

V biosu nastavi vse pod defolt in ti bo delalo, tudi meni se je to dogajalo ker je bil računalnik malo preveč navit. V xp je vse delalo ok, ko pa sem probal win7, mi je napisalo isto kot tebi. Očitno win7 bolj obremeni comp, kot pa xp-ji. Z navitjem probaj povsem na novo in stabilno boš navil manj kot v XP jih, vsaj pri meni je bilo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

teddy81 ::

Nimam pojma kaj bi to lahko bilo... čeprav sem že gledal, če je kakšen urnik kje nastavljen, ampak nisem opazil...
Morda v BIOS-u kakšen Wake-On.


Bios je tukaj zelo skop...niti ni nobenih takšnih nastavitev. Sem pa v Windowsih nastavil sedaj, da se network adapter ne zbudi... torej odstranil kljukico pri device manager pod Network adapter ... Allow this device to wake the computer...

Ampak, saj sploh nimam prenosnika na kablu... ampak zadeva dela preko wlana...
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

allex ::

V biosu nastavi vse pod defolt in ti bo delalo, tudi meni se je to dogajalo ker je bil računalnik malo preveč navit. V xp je vse delalo ok, ko pa sem probal win7, mi je napisalo isto kot tebi. Očitno win7 bolj obremeni comp, kot pa xp-ji. Z navitjem probaj povsem na novo in stabilno boš navil manj kot v XP jih, vsaj pri meni je bilo tako.


@dzinks63: jest sploh nimam navite mašine
struggling with abundancy of computer power

Goldee ::

Mene pa zanima, če ima še kdo težave z remote desktopom? Namreč, ko se remotam na domačo mašino (win7 rc) iz drugega računalnika (win xp pro) se mi po minuti ali dveh seja sesuje in se potem ne morem več rekonektat.
Še komu tko nagaja?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

dzinks63 ::

ok. Win7 rad kaj zakomplicira. Če mu nek program ni preveč povšeči, začne štrajkat. Je potrebno kar nekaj potrplenja in preizkušanja pravih stvari. Kot sem zgoraj omenil, meni nikakor ni uspelo na win7 64bitni različici usposobit adobe flash playerja. Brez njega si kripl na netu, saj si še kratkih flvjev na youtube ne moreš ogledat. Tako sem sedaj na win7 32 bit, kjer zaenkart vse dela. Os na novo naloži in nalagaj driverje in programe 1+1 (in ne vse naenkrat), da boš konkretno opazil pri čem ti ga začne biksat.

allex ::

Mene pa zanima, če ima še kdo težave z remote desktopom? Namreč, ko se remotam na domačo mašino (win7 rc) iz drugega računalnika (win xp pro) se mi po minuti ali dveh seja sesuje in se potem ne morem več rekonektat.
Še komu tko nagaja?


ja v momentih ko se mi ne sesuva je meni tud home network connection ven metalo na isti combo xp in w7

tko zdi se mi da še zdaleč ni vse tko rožnato, vsaj pri RC-ju ne, verjetno bo pol boljš
struggling with abundancy of computer power

mmmato ::

Pred pol leta sem naložil sedmico s serijsko iz travnika. Potem sem preko winupdate ponesreči naložil genuine, ki mi je zjebal tudi xpje (tudi iz travnika). Na xpjih sem pognal crack, ki pa mi je skrekal tudi 7. Zdej je 7 začela težit da ni genuine in bi rad uporabil serijsko iz MSDNAA. Če kliknem activate now, piše da ne najde fajla slui.exe. "Uncrack" ne dela. Mnde ne bo treba na novo instalirat?

EDIT: sem našel fajl v neki drugi mapi pod windows in ga skopiral v system32, kjer bi moral bit. Zdaj lahko zamenjam serijsko xD
http://www.turnofftheinternet.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

Pesimist ::

Eno vprasanje za Virtualne XPje. Se da kak nareti dve kopiji XPjev in obojno istocasno startat kot pri ostlaih Vmware in VirtualBox?

Pesimist ::

Mah zaj sem vse tri sprobal in ugotovim da je se Virtual Box najbol compatibilni z programi.

Voluharr ::

Glede virtual xpjev mislim, da je lazje ce uporabiš klasicni virtual machine in ne komplixiras s tistim virtual xp.

Pesimist ::

Ja, sej sem zdaj vse skoz probal in bom ostal na VirtualBoxu samo zarad tega ker utorrent nedela na vmware. MSjev virtual PC beta pa je prevec omejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Goldee ::

Ja, sej sem zdaj vse skoz probal in bom ostal na VirtualBoxu samo zarad tega ker utorrent nedela na vmware. MSjev virtual PC beta pa je prevec omejen.


utorrent dela na vmware-u.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Pesimist ::

Meni ne dela. In javla nonstop neke I/O errorje ko hocem snemat na network disk oz mapped particijo.

lukamarti ::

Pozdravljeni!

Imam en problem...

Hočem si namestit windows 7, ampak ko mi program ponudi izbiro particij mi ne najde nobene, čeprav sem jo kreiral 27GB.
Mogoče kdo ve zakaj ne zazna nobenega diska oz particije?

Lepo prosim za odgovor
Lp Luka

pikachu004 ::

zanima me ali se da kaj naredit s sliko, imam gf4 128mb, driverjev od nvidie ni od xpjev naprej.
sistem mi je nasel driver za navadno graficno kartico, vendar je slika na widescreen cudna, razvlecena. ni v razmerju in vsakih nekaj centimetrov meglena. na xpjih je vse normalno. sistem je 2500+ in 1gb rama.

Mohic ::

ja če ni driverjo je velik problem. Pomoje rešitve ni, ker ne delajo driverjev za visto oz windwos 7. Vse kar ti preostane je da ali greš nazaj na xp ali pa kupiš grafično kartico. Grafične kartice niso več tako drage. Če pa hočeš ti pa jaz mojo prodam :D
««
10 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438131 (3812) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727170 (22290) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376242 (5847) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725701 (22456) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917172 (14566) jest10

Več podobnih tem