» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
72 / 79
»»

zane ::

Živjo!
Nikakor ne najdem na netu navodil, kako v win 7 omogočiti prijavo v mrežni (službeni) profil!
A ima kdo kakšno povezavo oz mi lahko na kratko opiše potek?!
lp
Vsaka stvar je za neki dobra :)

lopov ::

zane je izjavil:

Živjo!
Nikakor ne najdem na netu navodil, kako v win 7 omogočiti prijavo v mrežni (službeni) profil!
A ima kdo kakšno povezavo oz mi lahko na kratko opiše potek?!
lp


To misliš v domeno? Za začetek rabiš Pro ali Enterprise verzijo, Home nima podpore.
Nato pa v nastavitve in pridružiš računalnik domeni za kar potrebuješ uporabnika, ki je domenski administrator.

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...
oziroma tale ma mal več korakov v slikcah http://helpdeskgeek.com/windows-7/windo...

Edit: obstoječi lokalni uporabniki se ohranijo in se v login paneli odločiš, boš prijavil lokalnega ali domenskega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

zane ::

Lopov,
najlepša hvala za pomoč. Smo zrihtal! :)

lp,
ZAne
Vsaka stvar je za neki dobra :)

CyberPunk ::

Je še kdo opazil, da je Windows update v zadnjem tednu ali dveh po rebootu Windows 7 mašine odinstaliral kar lepo število preteklih apdejtov? V Event Viewerju pod Setup je okoli 47 vnosov v stilu "Package KB3083992 (oz. kakšen drug) was successfully changed to the Absent state."

Dzhimen ::

Lep pozdrav,

imam eno vprašanje in sicer:
Ko računalnik sformatiram in nanj naložim Windows 7, ga želim še posodobiti. Windows update poišče posodobitve, jih prenese in namesti in nato ponovno zažene računalnik.
Ampak ko dam še enkrat preverjati, ali obstajajo posodobitve, spet najde cel kup novih posodobitev, spet ih prenese in namesti in spet restarta računalnik. To moram ponoviti recimo štirikrat ali petkrat, preden preverim za posodobitve in mi windows update javi, da je računalnik posodobljen in za to gre ogromno časa.

Moje vprašanje je ali je ta ritual resnično vsakič potreben ali se da mogoče kako naenkrat prenesti vse posodobitve?


Hvala lepa za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzhimen ()

mihagr ::

@Dzhimen
Seveda je potrebno, ker so posodobitve odvisne ena od druge in morajo biti
nameščene v pravem vrstnem redu. Zato po namestitvi in ponovnem zagonu rač. zopet najde nove posodobitve, ki jih lahko namesti takrat ko najde ostale posodobitve nameščene.

MrStein ::

Seveda ni potrebno: http://www.wsusoffline.net/ (program ki ti vse posodobitve prenese naenkrat*)

Ni za kaj.

* - no nekaj jih ostane in gre v drugo rundo, ampak še vedno precej hitreje kot brez tega
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mihagr ::

Seveda je potrebno, zato ker je wsus(Windows Software Update Service)namenjen za centralno rešitev posodabljanja več delovnih postaj v lokalnem omrežju iz enega mesta. Na strežnik se namesti brezplačna storitev WSUS. Po namestitvi se v WSUS prenesejo vse posodobitve, od koder se jih potem razpošlje po posameznih delovnih postajah.
Torej, to ni namenjeno posameznikom doma (čeprav obstaja wsus offline)- rekel bi celo da ne verjamem da je tukaj na ST več kot deset ljudi, ki vsaj približno poznajo delovanje wsusa zatorej velja za večino točno tisto kar sem napisal.
Primer: brez SP1 (win7) ne boš dobil ostalih posodobitev za recimo win 10. Morda banalen primer, ampak nazoren, da se morajo posodobitve nameščati po pravilnem vrstnem redu zaradi soodvisnosti.

MrStein ::

Najprej prebrat, pa potem komentirat. Evo navodila: http://www.wsusoffline.net/docs/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krentam ::

Živijo!
Imam vprašanje:

Kako izbrišem datoteke katere mi računalnik noče izbrisat (razne slike itd) ki mi odžirajo prostor na laptopu? Probal sem z CC Cleanerjem pa ne gre...problem je v tem da imam samo 10giga prostora na kompu..na disku pa so stvari ki so bile prej očitno v skupni rabi in se jih neda izbrisat ker napiše da nimam nadzora nad njimi...zadeva je računalnik od moje mami, kateri je imel ko smo imeli doma vklopljeno skupno rabo podatkov prevzel kar nekaj gradiva ki tako zaseda prostor zbrisati pa se ga neda? CC Cleaner ne nuca...sem ravno inštalirat windowse (ne z boot dvdjem ampak ker ima ta HP prenosnik zelo čuden boot menu sem jih inštaliral prek daemon toolsa)... ker sem windowse ravno naložil res nebi rad še enkrat čakal več ur, pa me zanima kako zbrišem te zadeve ker imam particijo razdeljeno na dve enote C (bivša sistemska katera je velika 35gb) ter D ki je zdaj sistemska in je velika 112gb...inštalirane imam samo windowse 7 enterprise 32 bitno različico ter program CCleaner ter Utorent...pa imam na obeh diskih skupaj 10gb prostora...kako zbrisat te stare fajle oz si pridobiti možnost nadzora nad njimi da se jih izbriše
Hvala za odgovor!
Krentam
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

bluefish ::

Googlej "take ownership windows 7".

krentam ::

sem probal po enem vodiču pa negre...nemorem zbrisat ničesar...
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

bluefish ::

Če ne bo predloga za boljšo rešitev: https://slo-tech.com/forum/t622385/p498...

Podoben postopek, le da najprej poglej, kako se pri W7 pride v konzolni način.

mat xxl ::

krentam je izjavil:

sem probal po enem vodiču pa negre...nemorem zbrisat ničesar...


S tem bo šlo brez problema .. : http://filehippo.com/download_unlocker/

MooM ::

Kaj bi mi lahko nekdo poslal/shareal image Windows 7 Home Premium 64 bit (Slovenski)? Želim nardit clean install na novem SSDju na HP laptopu pa ni več ISO fileov po netu.
Hvala

MooM ::

MooM je izjavil:

Kaj bi mi lahko nekdo poslal/shareal image Windows 7 Home Premium 64 bit (Slovenski)? Želim nardit clean install na novem SSDju na HP laptopu pa ni več ISO fileov po netu.
Hvala

Oz. ali mi zna kdo povedati, zakaj dobim tale blue screen ob poskusu namestitve windows z bootable usb?
 slika

slika


Normalno zazna bootable usb, zacne s prvim oknom, pol la takoj bsod. Verzina pa je windows home premium - english mislim da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MooM ()

mazid ::

Zdravo.

Prosim za pomoč.
Po sestavi novega računalnika sem naložil Win7. Delovalo je normalno. Naredu sem stres teste. Vse super.
Potem sem ga prestavu na mizo kjer bo v uporabi + dodal sem stari disk za secundarca.
Ko pa sem hotu zalaufat mi je zalaufalo samo v BIOS. Noče mi zalaufat Winsow.
Probal sem odklopit disk isto. Potem sem poskusu v varnem načinu in je šlo. Naredu sem system restore.
In mi je potem šlo v windowse. Sem naložil ponovno driverje za grafično zagnal na novo, zopet samo v bios.
Naredim še enkrat restore, samo v bios, ...
Kje bi lahko bil problem?

moram nardit BIOS upgrade? Pa ti novi biosi... Težko se znajdem :D
DESKTOP:I7 6700K|Asus Z170 Pro Gaming|DDR4-2800 G.SKILL|
8192MB MSI R9 390X|SSD 256GB 850PRO|850W XFX PRO SERIES|ZALMAN Z11 NEO

lopov ::

MooM je izjavil:

MooM je izjavil:

Kaj bi mi lahko nekdo poslal/shareal image Windows 7 Home Premium 64 bit (Slovenski)? Želim nardit clean install na novem SSDju na HP laptopu pa ni več ISO fileov po netu.
Hvala

Oz. ali mi zna kdo povedati, zakaj dobim tale blue screen ob poskusu namestitve windows z bootable usb?
 slika

slika


Normalno zazna bootable usb, zacne s prvim oknom, pol la takoj bsod. Verzina pa je windows home premium - english mislim da.


- preskusi vse USB porte
- zamenjaj ključ (naredi nov bootable USB)

Pri ISO je pomembno je le to, da imaš narejen USB s slovensko namestitvijo in ni važno, če verzija ni prava (home, pro, ultimate). Na USB pobrišeš datoteko "ei.cfg" in te nato ob namestitvi vpraša, katero verzijo želiš namestiti, v tvojem primeru home, če namestiš kaj drugege aktivacija ne bo uspela.

MooM ::

lopov je izjavil:

MooM je izjavil:

MooM je izjavil:

Kaj bi mi lahko nekdo poslal/shareal image Windows 7 Home Premium 64 bit (Slovenski)? Želim nardit clean install na novem SSDju na HP laptopu pa ni več ISO fileov po netu.
Hvala

Oz. ali mi zna kdo povedati, zakaj dobim tale blue screen ob poskusu namestitve windows z bootable usb?
 slika

slika


Normalno zazna bootable usb, zacne s prvim oknom, pol la takoj bsod. Verzina pa je windows home premium - english mislim da.


- preskusi vse USB porte
- zamenjaj ključ (naredi nov bootable USB)

Pri ISO je pomembno je le to, da imaš narejen USB s slovensko namestitvijo in ni važno, če verzija ni prava (home, pro, ultimate). Na USB pobrišeš datoteko "ei.cfg" in te nato ob namestitvi vpraša, katero verzijo želiš namestiti, v tvojem primeru home, če namestiš kaj drugege aktivacija ne bo uspela.


Hvala, sem poskusil 2 USB porta in drug USB pa ista zgodba. Imam pa originalen DVD verzijo Windows 7 Professional 64 Slovenski. Torej nardim ISO sliko, naredim USB bootable in zbrišem ei.cfg pa bi moglo it skozi?

lopov ::

MooM je izjavil:

lopov je izjavil:

MooM je izjavil:

MooM je izjavil:

Kaj bi mi lahko nekdo poslal/shareal image Windows 7 Home Premium 64 bit (Slovenski)? Želim nardit clean install na novem SSDju na HP laptopu pa ni več ISO fileov po netu.
Hvala

Oz. ali mi zna kdo povedati, zakaj dobim tale blue screen ob poskusu namestitve windows z bootable usb?
 slika

slika


Normalno zazna bootable usb, zacne s prvim oknom, pol la takoj bsod. Verzina pa je windows home premium - english mislim da.


- preskusi vse USB porte
- zamenjaj ključ (naredi nov bootable USB)

Pri ISO je pomembno je le to, da imaš narejen USB s slovensko namestitvijo in ni važno, če verzija ni prava (home, pro, ultimate). Na USB pobrišeš datoteko "ei.cfg" in te nato ob namestitvi vpraša, katero verzijo želiš namestiti, v tvojem primeru home, če namestiš kaj drugege aktivacija ne bo uspela.


Hvala, sem poskusil 2 USB porta in drug USB pa ista zgodba. Imam pa originalen DVD verzijo Windows 7 Professional 64 Slovenski. Torej nardim ISO sliko, naredim USB bootable in zbrišem ei.cfg pa bi moglo it skozi?


Malo hecno sicer, sam nisem nikoli probal iz DVD naresti ISO in nato bootable USB, tko da probaj in poročaj :)
Postopek pa tak, kot si napisal.

Vsekakor zamenjaj USB ključ in poskusi, imam izkušnjo da je namestitev failala zaradi slabega (nekompatibilnega?) USB.
S katerim orodjem delaš ISO? Za Win7 uporabljam "Windows 7 USB DVD download tool", sem probal več orodij pa je ta še najbolj zanesljiv (ne pa tudi hiter :)

MooM ::

lopov je izjavil:

Malo hecno sicer, sam nisem nikoli probal iz DVD naresti ISO in nato bootable USB, tko da probaj in poročaj :)
Postopek pa tak, kot si napisal.

Vsekakor zamenjaj USB ključ in poskusi, imam izkušnjo da je namestitev failala zaradi slabega (nekompatibilnega?) USB.
S katerim orodjem delaš ISO? Za Win7 uporabljam "Windows 7 USB DVD download tool", sem probal več orodij pa je ta še najbolj zanesljiv (ne pa tudi hiter :)


Sem mel narejen ISO, ker nameščam na laptop s ključkom, ker je odpovedal DVD pogon oz. imam zdej SSD + HDD namesto DVDja. In sem pol ta ISO dal na ključek in zbrisal ei.cfg in je špilalo. Uporabil sem Windows 7 USB DVD download tool, čeprav sem poskusil tudi z Rufusom, vendar mi je po obetavnem začetku kasneje začel delati zeloo počasti. Sprva cca 10 min, nato okoli 1 ure, da je naredil ključek. Tako da nadalje uporabljam Windows 7 USB DVD download tool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MooM ()

BorutK-73 ::

mazid je izjavil:

Zdravo.

Prosim za pomoč.
Po sestavi novega računalnika sem naložil Win7. Delovalo je normalno. Naredu sem stres teste. Vse super.
Potem sem ga prestavu na mizo kjer bo v uporabi + dodal sem stari disk za secundarca.
Ko pa sem hotu zalaufat mi je zalaufalo samo v BIOS. Noče mi zalaufat Winsow.
Probal sem odklopit disk isto. Potem sem poskusu v varnem načinu in je šlo. Naredu sem system restore.
In mi je potem šlo v windowse. Sem naložil ponovno driverje za grafično zagnal na novo, zopet samo v bios.
Naredim še enkrat restore, samo v bios, ...
Kje bi lahko bil problem?

moram nardit BIOS upgrade? Pa ti novi biosi... Težko se znajdem :D

Si poštimal boot vrstni red za diske?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Opazil sem, da po zagonu kake pol minute eni programi nočejo štartati.
Se zaganjajo (cleo splah kažejo), ampak nič od njih ni, dokler ta čas ne mine.
Drugi programi pa delajo OK (štartajo takoj).
Sem mislil, da je nekaj v zvezi z mrežno povezavo, pa sem disable-al adapter (neki WLAN).

Programi ki delajo:
- Explorer (ok, to je del Windows)

Ne delajo:
- CPU-Z (pokaže splas screen, ampak obstoji tam nekje na 10%)
- coretemp (sploh se ne pokaže)

V teh 10-30 sekundah ni CPU obremenjen, niti kaj drugega sumljivega.
Ko ta čas mine, pa se pokažejo okna omenjenih programov.

Je to komu znano? (malo spominja na tisti hec z SiOL oziroma PPPoE pred leti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Meni se odpre Core Temp 1.0 RC6 takoj, CPU-Z 1.74 pa po ca. 5 sekundah. Edini program, ki upočasni zagon, je Panda Free Antivirus 16.0.1 (ne vem zakaj se angleška verzija noče nadgradit na 16.0.2).

CyberPunk ::

A se System Image (skozi Control Panel - System and Security - Backup and Restore - Create a system image) ne da spraviti na zunanji/USB disk? Nekaj casa pise, da isce lokacije, potem pa so pod "On a hard disk" na voljo samo podatkovne particije vgrajenega diska (USB diska na spisku ni), drugi opciji spodaj pa sta "On one or more DVDs" in "On a network location".

dkulcar ::

Na en računalnik sem ponovno nalagal Windows 7. Sedaj pa mi pod Windows Update noče najti posodobitev. Že kakšen teden, dva poskušam pa ne najde. Tudi da drugih računalnikih mi ne najde. V čem je lahko problem? V njihovem serverju? Zanimivo, da mi je do sedaj vedno to delalo.

lp.

BorutK-73 ::

Firewall?

mailer ::

Se splača dat na staro mašino (IDE disk vezan preko sata, 2GB rama 400, in AMD 2500+, mislim, da Sempron) windows 7 ali je bolje dat gor kar XP?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BorutK-73 ::

Probaj če gre osmica, ampak bo teška glede semprona. 8 deluje bolje kot 7 na starejših PCjih.
Če 8 ne bo šla, pa XP ali pa kak light Linux.

Zgodovina sprememb…

Riff ::

mailer je izjavil:

Se splača dat na staro mašino (IDE disk vezan preko sata, 2GB rama 400, in AMD 2500+, mislim, da Sempron) windows 7 ali je bolje dat gor kar XP?


za probo sem naložil win7 32 bit na AMD Sempron 3000+ socket 754 (dejanska frekvenca 2ghz), mam 1,25gb rama pa geforce 6800Gt na AGP vodilu pa ide 80 gb disk, za osnovna opravila kar dobro deluje :), kakšno maš pa grafično kartico ?

lopov ::

Splača se ne, iskreno rečeno je zadeva za današnje čase počasna.
Sestri sem sestavil staro mašino s 3400+ na 754 podnožju, prav tako GF6800 GT in s 3Gb rama, pa se je strašno vleklooooo, dokler nisem zamenjal HDD s SSD.

Če misliš imeti mašino za igranje pusti kot je, če se bo kaj delalo, pa poskusi dobiti dodaten ram, brez problema pa vgradiš kakšen 120 Gb SSD za manj kot 50 EUR.

CyberPunk ::

Ima še kdo probleme s posodobitvijo Silverlight v tem mesecu (kb3126036)? Pri meni je "failed", pa sem že več rebootov probal - tudi direktno download setupa preko MS strani ne spusti instalacije skozi (niti v Safe Mode).

Malajlo ::

Silverlight je passe. Ne rabaš.

tequila ::

Jaz imam težavo z zagonom Win7 na Acer prenosniku.
Sistem se dvigne do "Starting Windows" oz. do naslednjega modrega zaslona (tik preden se pojavijo uporabniki) in tu se zaustavi. Miška še deluje a ni na kaj kliknit.
Poizkusil sem Win repair, safe mode, last known config., repair iz CDja in vedno zmrzne na isti točki. BIOS reset niti ne pomaga.

Kaj svetujete?
tequila

Riff ::

svež install win 7

Aleksander0 ::

lep pozdrav.

Zanima me kje dobiti original windows 7 dvd. Serijsko številko imam na računalniku, vrjetno jo lahko še enkrat uporabim. Razne piratske strani odpadejo, zaradi virusov, backdorjev itd. Zanima me čisti original,..??

BorutK-73 ::

tequila je izjavil:

Jaz imam težavo z zagonom Win7 na Acer prenosniku.
Sistem se dvigne do "Starting Windows" oz. do naslednjega modrega zaslona (tik preden se pojavijo uporabniki) in tu se zaustavi. Miška še deluje a ni na kaj kliknit.
Poizkusil sem Win repair, safe mode, last known config., repair iz CDja in vedno zmrzne na isti točki. BIOS reset niti ne pomaga.

Kaj svetujete?

Si kaj nadgrajeval PC?

jest10 ::

Aleksander0 je izjavil:

lep pozdrav.
Razne piratske strani odpadejo, zaradi virusov, backdorjev itd. Zanima me čisti original,..??

Saj imaš tudi tam čiste originale

CyberPunk ::

Malajlo je izjavil:

Silverlight je passe. Ne rabaš.

Zakaj? Java vem, da gre pocasi v pokoj, za Silverlight nisem se nikjer zasledil.

paggy ::

Ali mogoče kdo ve kako odinštalirati posodobitev KB3020370? Posodobitev žal nima možnosti, da jo sam odinštaliraš v control panelu.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

mat xxl ::

Zakaj bi to odinštaliral ? Si poskusil z restore point. Sicer obstaja dober program DWS LITE, ki ti počisti vse vohunske upgrade MS a in še blokira vsa vrata, kjer rad MS posluša.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Pezdicek ::

Če imam windows 7 oem key in je trenutno aktiviran 32 bit sistem, ga lahko reinstaliram v 64 bit različico?

oz nadgradim v 64 bit windows 10?

BorutK-73 ::

Nope. Fresh install 64 verzije.

Pezdicek ::

Pa bo key prijel v 64 bit?

Alexius Heristalski ::

Bo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malajlo ::

Nadgradi na 10 (23bit), potem pa frišno 64bit inštalacijo 10.

loveJDM ::

Majstri,ce inataliram windows 7 na laptop,kako je z driverji?Enako kot pri windows 10 in samo potegnem dol tistega za grafiko ali mi nebo delal touch,wifi...CDjev nimam,dostopa do ethernet kabla pa trenutno tudi ne.

solatko ::

loveJDM - računalnik ti bo razen internetne povezave, sicer delal, vendar bodo določene funkcije, brez gonilnikov, neuporabne - tipkovnica - funkcijske tipke, touchpad - omejeno, brez možnosti nastavljanja, chipset, zvočna, LAN in WI-FI, BT, se ti pa zna dogajat tudi ugašanje računalnika zaradi BSOD-jev.

Gonilnike ti lahko preskrbi kdorkoli, ki ima računalnik povezan z netom in USB priklope, ter ti jih da na ključek.
Delo krepa človeka

loveJDM ::

hvala ti...

japol ::

Kje povlečem ISO za win 7 pro 32 in 64 bit in home premium? Imam original kode in na novo nalagam na že odstoječe. Kako je z buildi teh glede ponujanja nadgradnje na win 10. Nočem da se update ali kaj podobnega vsiljuje.
««
72 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420118 (3757) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725950 (21070) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375978 (5583) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724741 (21496) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916420 (13814) jest10

Več podobnih tem