» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
71 / 79
»»

franci0 ::

Mi lahko lepo prosim pomagate kako na Windows 7 PRO 64bit English namestiti slovenski language pack?

V navodilih iz Microsoftove strani je napisano, da je treba it pod Control Panel -> Region and Language -> Keyboards and Languages in tukaj kliknit install\uninstall Languages,
vendar jaz nimam tega gumba.

Prosim za pomoč.

Robi :P ::

franci0 je izjavil:

Mi lahko lepo prosim pomagate kako na Windows 7 PRO 64bit English namestiti slovenski language pack?

V navodilih iz Microsoftove strani je napisano, da je treba it pod Control Panel -> Region and Language -> Keyboards and Languages in tukaj kliknit install\uninstall Languages,
vendar jaz nimam tega gumba.

Prosim za pomoč.

Uradno se ne da na pro verzijo sam na ultimate/enterprise... Lahko pa kupiš slo verzijo...

neuradno pa ti bo najlažje namestiti vistalizator vem pa da je tut neka fora z registrom ( enkrat sem delal lahko ti poiščem link ) ampak nasledjnič sem vedno z vistalizatorjem ker je bilo lažje prevodi pa itak isti.

franci0 ::

Robi, hvala za odgovor, bi te kar prosil za konkreten link, ker sem res brez idej. Hvala

Robi :P ::

Tole je vistalizator: http://www.froggie.sk/7lp64sp1.html
za finto z registrom pa ne najdem več ferijovega linka lahko poiščem kakega angleškega ampak najlazje bo z vistalizatorjem

Aar2rk ::

jaz sem v obratno smer, iz slo win7pro na eng obupal. Vistalizator je že delal, ampak potem so se začele sesuvati druge zadeve. (se pa ne spomim več točno kaj). Po ene treh clean instalih in uporabi vistalizatorja mi je med instalacijo drugih programov vedno nekaj crknilo.

CyberPunk ::

A kdo slucajno ve, ce se da na kaksen nacin GodMode premakniti z desktopa v kaksen drug folder oz. lokacijo? Ko sem to probal z navadnim premikanjem, se je spremenil v navaden prazen folder.

poker93 ::

Torej zanima me ali obstaja kakšen način, da na windows 7 profesional zbrišem z diska vse podatke razen OS.

scipascapa ::

Kje bi dobil iso Win 7 Home Premium 32 bit Slovenian?

lopov ::

scipascapa je izjavil:

Kje bi dobil iso Win 7 Home Premium 32 bit Slovenian?


Legalno in z neta -- nikakor ne več.

Če imaš retail ključ dobiš ISO za 19 "glavnih" jezikov (slovenščine ni med njimi) tu: http://www.microsoft.com/en-us/software...

OEM verzijo lahko kupiš pri izdelovalcu svojega računala (če seveda nudi to opcijo).

Edino da ti nekdo pomaga in nekam naloži slovenski ISO.

Edit: http://www.heidoc.net/joomla/technology... -- lahko prebereš razlago kaj se je zgodilo, da ni več "slik" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

scipascapa ::

ključ je oem da....

bobr 123 ::

Mene pa zanima na mojem laptopu je ena sistemska napaka ki se ji reče mswqtuc.bat kako jo lako odstranim

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobr 123 ()

Mare2 ::

Trojan-PSW. Trojan program intended for stealing users passwords.

hmmm...

Probaj nastavit winse na točko predno si dobu virus.

Imaš kak (kateri) antivirusni program?

http://www.lavasoft.com/mylavasoft/malw...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bobr 123 ::

imam microsoft security essentials
kaže da je use vredu

a nej dam obnovitev sistema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobr 123 ()

Mare2 ::

bobr 123 je izjavil:

imam microsoft security essentials
kaže da je use vredu

a nej dam obnovitev sistema


Probaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bobr 123 ::

hvala mare2
:D zej ga je antivirus po 2 urah stovku dol

Mare2 ::

bobr 123 je izjavil:

hvala mare2
:D zej ga je antivirus po 2 urah stovku dol


Poskrbi za gesla, če še ni prepozno. :)
Trojan-PSW. Trojan program namenjen za krajo uporabniških gesel
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Seljak ::

Kaj morda kdo ve,kateri update ti "skensla" prikazovanje vremena v Win7 pripomočku za na namizje? Namreč nikakor ne najde več izbrane lokacije.

Seljak ::

Sicer sem našel sedaj pojasnilo zakaj ne deluje ta pripomoček,ampak ali obstaja morda kakšen drug,ki bi nadomestil tega? Nekako sem bil navajen na ta pripomoček za vreme.

Aljaz3 ::

Živjo mam en problem z windows 7 ultimate problem je v temu ko računalnik v prvo pržgem se vrstica z startam spremeni v zamegleno kao za bolš delovanje ko pa probam zamenat barvo pa negre in nato restartam pc in pol pol pa je prozorne barve

Egidij88 ::

V laptop se lepo normalno prijavim. Če potem počim win + L (logout), se ne morem več prijaviti nazaj. Napačno geslo. Kakšna ideja?

dronyx ::

Microsoft je nekje letos distribuiral na računalnike "popravek" KB3035583 (zame je sicer to PUA), ki sedaj prikazuje v statusni vrstici Windows 7 možnost, da preneseš in namestiš Windows 10. To je morda za doma v redu, v poslovnih okoljih s 500+ računalniki pa seveda zaposleni sami ne nameščajo svojih Windows, tako da je to zelo moteče. Problem je pa v tem, da se računalniki posodabljajo prek lokalnega WSUS strežnika, kjer tega popravka ni, pa se je kljub temu namestil na računalnike. Ali morda kdo ve na kakšen način se to namesti mimo WSUS? Če bi se pek WSUS bi se dalo popravek centralno na strežniku označiti za "approved for removal" in bi se sam odstranil.

MrStein ::

So PC-ji v domeni?

Egidij88 je izjavil:

V laptop se lepo normalno prijavim. Če potem počim win + L (logout), se ne morem več prijaviti nazaj. Napačno geslo. Kakšna ideja?

Spremenjen layout tipkovnice?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malajlo ::

dronyx je izjavil:

Microsoft je nekje letos distribuiral na računalnike "popravek" KB3035583 (zame je sicer to PUA), ki sedaj prikazuje v statusni vrstici Windows 7 možnost, da preneseš in namestiš Windows 10. To je morda za doma v redu, v poslovnih okoljih s 500+ računalniki pa seveda zaposleni sami ne nameščajo svojih Windows, tako da je to zelo moteče. Problem je pa v tem, da se računalniki posodabljajo prek lokalnega WSUS strežnika, kjer tega popravka ni, pa se je kljub temu namestil na računalnike. Ali morda kdo ve na kakšen način se to namesti mimo WSUS? Če bi se pek WSUS bi se dalo popravek centralno na strežniku označiti za "approved for removal" in bi se sam odstranil.

V najslabšem primeru s power-on skripto pobriši GWX folder ...

dronyx ::

Malajlo je izjavil:

V najslabšem primeru s power-on skripto pobriši GWX folder ...

To ja, v bistvu se meni bolj poraja vprašanje kako lahko MS kar mimo WSUS naloži nek program na vse računalnike? Bistvo WSUS je ravno v tem, da imaš sam nadzor in pregled nad tem kateri popravki in kam se nameščajo. Očitno jim je bilo tokrat v interesu, da gre ta "popravek" (PUA) na čim več računalnikov.

MrStein ::

Tu piše, kdaj se ne pojavi "Get Windows 10" ikona:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

V naši firmi se recimo ne pojavlja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fraising ::

Najbolj na videz enostvna stvar mi dela težave. Na disku ki je prej bil uporabljen kot player za HTPC hoćem naložiti windowse ampak ne gre. Sem ga formatiral na svojem računalniku na format NTFS ampak vseeno ne dela.

Tole mi napiše ko hočem izbrat disk v instalerju.

Malajlo ::

Izbriši najprej particijo. Potem samo naprej. Bo novo particijo sam naredil.

fraising ::

Sem ze probal pa ne gre

MrStein ::

Kako velik disk?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fraising ::

1tb. Sem ga ze tudi formatiral na drugem racunalniku ampak ni nic boljse.

MrStein ::

Briši pariticijsko tabelo. Z DBAN, če drugače ne gre (3 sekunde je dovolj).

Je edini disk v PC? Kako je priklopljen?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fraising ::

Kako naredim dban? To je edini disk. Priklopljen je normalno. Sata prikljucek

lopov ::

To je program :)

http://www.dban.org/download

IMO bi ti pomagal že gparted (live cd ali USB -- http://gparted.org/livecd.php), važno da ni windows mašina -- zbrisati moraš particijo, ne samo formatirati obstoječo ter nato ustvariti novo, najbolje da prazen disk vtakneš v računalo kjer želiš izvesti namestitev in ti bodo windows sami ustvarili potrebno.

MrStein ::

Gre tudi iz Windows, ampak DBAN je "trotlziher" metoda za tiste, ki za postopek vprašajo na forumu.
Najbolje pognat, ko je to edini disk v PC, sicer lahko pomotoma zbrišeš napačen disk!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

MrStein je izjavil:

Gre tudi iz Windows, ampak DBAN je "trotlziher" metoda za tiste, ki za postopek vprašajo na forumu.
Najbolje pognat, ko je to edini disk v PC, sicer lahko pomotoma zbrišeš napačen disk!

Ja. To je tisto, ko PC zapisuje ničle, dotični disk pa gledaš odklopljen na mizi ;((

CyberPunk ::

Se da "sprazniti koš" samo na določenem drajvu (konkretno - samo eksterni disk)?

BorutK-73 ::

CyberPunk je izjavil:

Se da "sprazniti koš" samo na določenem drajvu (konkretno - samo eksterni disk)?

Se da, moraš imeti da ti explorer prikazuje tudi skrite datoteke/mape. Poiščeš mapo "$RECYCLE.BIN" na določenem disku/particiji in zbrišeš vsebino.

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Ena čudna zadeva... iz Windows 7 start menuja so mi začeli postopno izginjati shortcuti (tisti, ki so tam preko "Pin to Start Menu"). To se je prvič zgodilo pred kakim tednom, pa sem sklepal, da gre za Iobit Uninstaller (ki sem ga potem odinstaliral), danes pa spet pol bližnjic manjka. Kaj bi bil lahko vzrok?

green heart ::

Živjo,

imam piratsko verzijo win 7 in do sedaj mi je "windows update" lepo nalagal posodobitve, sedaj pa mi na vsak način hoče namesto posodobitev naložiti win 10. Kako lahko to preprečim? A to pomeni konec posodobitev za win 7?

hojnikb ::

Izklopi windows update
#brezpodpisa

MrStein ::

Kako to reši problem "ni posodobitev" ?

(spet nisi prebral vprašanja? ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

green heart ::

MrStein je izjavil:

Kako to reši problem "ni posodobitev" ?

(spet nisi prebral vprašanja? ;))

Dobra ja :) očitno v vsakem primeru ostanem brez posodobitev za win 7.

Kaj pa če pustim, da se mi naložijo win 10... bo to sploh delal, glede na to, da win 7 ni original? (priznam, ne da se mi brat vseh forumov na to temo)

BorutK-73 ::

Mogoče je bolje da izklopiš posodobitve na 7.
https://slo-tech.com/novice/t652153

NejcSSD ::

green heart je izjavil:

Živjo,

imam piratsko verzijo win 7 in do sedaj mi je "windows update" lepo nalagal posodobitve, sedaj pa mi na vsak način hoče namesto posodobitev naložiti win 10. Kako lahko to preprečim? A to pomeni konec posodobitev za win 7?


Posodobitev za Win10 skriješ.Poleg tega pa med nameščenimi posodobitvami odstraniš
(KB3035583). In ne boš mel več problemov. Potem to posodobitev (KB3035583) še skriješ.

Več na:
http://www.howtogeek.com/218856/how-do-...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

#000000 ::

mene zanima če obstaja slovenščina za katerokoli sedmico 64 bit ? ker jo še nisem videl nikjer, a znanec mi pravi da jo je imel na prejšnjem laptopu ?

maticb492 ::

Ja, greš med windows update in bi morala biti slovenščina pod optional updates, to ti ponavadi da takoj ko daš na novo windowse, ne vem pa če čez čas zgine ali ne
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

crniangeo ::

maticb492 je izjavil:

Ja, greš med windows update in bi morala biti slovenščina pod optional updates, to ti ponavadi da takoj ko daš na novo windowse, ne vem pa če čez čas zgine ali ne


Samo pri Enterprise ali Ultimate :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

maticb492 ::

crniangeo je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Ja, greš med windows update in bi morala biti slovenščina pod optional updates, to ti ponavadi da takoj ko daš na novo windowse, ne vem pa če čez čas zgine ali ne


Samo pri Enterprise ali Ultimate :)


Aja? Nism vedu ker nism nikoli inštaliral drugega kot ultimate. Kako pa potem pri home premium recimo dobiš slo?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

BorutK-73 ::

#000000 je izjavil:

mene zanima če obstaja slovenščina za katerokoli sedmico 64 bit ? ker jo še nisem videl nikjer, a znanec mi pravi da jo je imel na prejšnjem laptopu ?

http://www.intowindows.com/how-to-insta...

Terran ::

Pred kratkim (1-2 tedna) mi je explorer.exe začel porabljati nekje 2x več pomnilnika (iz cca. 44mb na 92-107mb).
Sistem je bil pregledan z antimalware in antivirus programi in ni težav, tudi ni bilo nameščenih novih programov.
««
71 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422710 (6349) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726099 (21219) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376012 (5617) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724901 (21656) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916516 (13910) jest10

Več podobnih tem