» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
55 / 79
»»

6151 ::

kako bi naredil,da bi nek program ostal odprt po zaustavitvi sistema (da bi naslednjič ko bi ga odprl imel čisto enake nastavitve,enako besedilo) vglavnem da bi brez shranjevanja bil v istem stanju kot preden sem zaustavil sistem.

Lp
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

BRBR ::

Če tako opcijo program ima, al pa če ga napišeš sam. V delphiju je en event mislim da query out al nekaj takega, tam mu daš da naj shrani kar ima trenutno za shranit, pred system shut down.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

6151 ::

problem je da ne gre pod nobenim pogojem shranit (niti program ne omogoča tega)-mora ostati tak kot je pred zaustavitvijo ;((
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

axee ::

Sej ti ni treba ugašati računalnika, daj ga v hibernacijo pa boš dobil željeno..

BRBR ::

6151 je izjavil:

problem je da ne gre pod nobenim pogojem shranit (niti program ne omogoča tega)-mora ostati tak kot je pred zaustavitvijo ;((


Pol pa, ampak tega že dolgo nisem počel, zato je to bolj približno,da se pa gotovo, moraš napisat program, ki bo uporabil win API, tj. našel to tvoje okno kjer je text, ga prekopiral ven in shranil.
Ne bo isto kot hočeš, text pa le ne bo izgubljen.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Malajlo ::

Imaš program, ki ne omogoča shranjevanja? Kaj pa je to za ena zadeva?

Ryker ::

BRBR je izjavil:

Predvidevam da so datoteke določenega tipa. Postaviš se na vrhnjo mapo, CTRL+F, *.jpg naprimer. Zbrišeš iz rezulatata poizvedbe.
Hvala!

_Enterprise_ ::

spreminjal sem vrednosti v environment variables, in sicer sem v naslov od windir dal nek drug naslov (mal sem noob, hotel sem dat path od JDK noter pa sem zgleda zajebal). zdej mi pa sploh ne dovoli več spreminjati te environment variables, ker čim grem na "edit system environment variables", mi vrne error, da ne najde želenega naslova (glih tega naslova ki sem ga zajebal). tudi advanced system settings pa podobne opcije vrnejo enako napako in zdej zgleda še kopica drugih stvari v nadzorni plošči ne dela. kako bi zdej jest to spravil nazaj na privzete vrednosti?

Cold1 ::

Tule so:

User Variables: HKEY_CURRENT_USER\Environment

System Variables: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment

http://stackoverflow.com/questions/5738...

-------------------------------------


V tvojem primeru odpri regedit in pojdi na naslov za sistemske spremenljivke (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment), in k spremenljivki windir vtipkaj vrednost %SystemRoot% .

Takole je nastavljeno pri meni:
windir     REG_EXPAND_SZ     %SystemRoot%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

lopov ::

Kaj, javi če v CMD vtipkaš "set"?
Izpisati bi ti moralo vse "spremenljivke". S tem ukazom jih tudi nastaviš.

Edit: najbrže je lažje tako kot je napisal Cold1 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

_Enterprise_ ::

sem že probal z regeditom spreminjati, ja, samo nič ne pomaga. tud če v cmd vtipkam set, ni nikjer v vrednostih videti naslova, ki mi ga vrne error (v primeru da hočem dostopati system protection, mi vrne: windows cannot find 'C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\system32\systempropertiesprotection.exe'). če grem ta fajl pognat iz windows\system32 mape, mi ga lepo odpre, ne vem pa ker fajl tam noter bi odprl okno Environment Variables

edit: sem ga našel, pa vendar vse vrednosti izgledajo ok (ker sem jih prej v regeditu nastavil). še zmerej pa ne morem do teh oken dostopati iz nadzorne plošče, mi kar naprej citira tisti naslov, ki ga drugje nikjer ni videti

Zgodovina sprememb…

Xardas16 ::

Trojan:Win32/sirefef.o - Kaj storiti, da ga ni več?

Duhec ::

_Enterprise_ je izjavil:

sem že probal z regeditom spreminjati, ja, samo nič ne pomaga. tud če v cmd vtipkam set, ni nikjer v vrednostih videti naslova, ki mi ga vrne error (v primeru da hočem dostopati system protection, mi vrne: windows cannot find 'C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\system32\systempropertiesprotection.exe'). če grem ta fajl pognat iz windows\system32 mape, mi ga lepo odpre, ne vem pa ker fajl tam noter bi odprl okno Environment Variables
edit: sem ga našel, pa vendar vse vrednosti izgledajo ok (ker sem jih prej v regeditu nastavil). še zmerej pa ne morem do teh oken dostopati iz nadzorne plošče, mi kar naprej citira tisti naslov, ki ga drugje nikjer ni videti

@_Enterprise_ , po vsej verjetnosti si spremenljivki "windir" dodelil mesto na "C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\"
Na koncu te strani so privzete spremenljivke.

V Command Promptu odtipkaj:
set windir=c:\windows
in poizkusi zdaj dostopat do spremenljivk.
Kaj ti vrne, če odtipkaš v CommandPromptu ukaz 'set' še za ostale spremenljivke ComSpec=, Path=, SystemRoot=, ?

Če so vse zgornje variable ok, torej na privzetih naslovih, potem naredi še
sfc /scannow
Poročaj.

_Enterprise_ ::

potreben je bil samo še restart, zdej dela. hvala vsem

Pesimist ::

Sem si extra kupo USB 3.0 32GB Transced ključ za Windows 8 To GO. Pa prasica reče da ni kompatibilen. WTF!!!

Je pa zanimivo, da na tem ključu nemorem particij delat in brisat pod windowsi. Niti aktivne naret in nič.

Zdaj sem prišo do Ubuntu mašine z gparted pa mi je ratalo spremenit vse, tak da bom dans šeenrkat probo če bo zdaj kaj bol kompatibilni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ST-777 ::

Za formatiranje USB ključa uporabljam freeware HP USB Disk Storage Format Tool in se mi zdi zelo dober program.

"The only difference between the HP USB Disk Storage Format Tool and the regular format tool found in Windows is the fact that this freeware allows you to select USB drives, while the Windows version is does not have this option.

Moreover, the Windows format tool does not offer a NTFS volume label for format, while this tool can, and the freeware allows you to create a FAT32 volume which is bigger than 32 GB."

Pesimist ::

Ma kdo kakšna uporabna navodila za instalacijo in boot win 7 iz USB diska, da je nativno. Najdel samo neka stara z pomočjo vmware.

FishFreak ::

tudi jst mam eno uprašanje,če kdo pozna odgovor...

imam recimo eno mapo,v tej mapi 100 podmap,v teh 100 podmapah v vsaki recimo od 0 pa do 10 slik ter 0-5 videov...a obstaja kak program ali opcija v win7 da bi iz teh 100 podmap izluščil le slike v parih potezah? da ne odpiram vsako podmapo posebej,označim slike ter jih premaknem na drugi disk?

Mavrik ::

Postavi se v vrhnjo mapo in v iskalno okence vpiši "*.jpg", type:Picture ali kaj drugega ustreznega.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Ah, super, kot da bi spet imel Windows 95.
Zataknjena okna in meniji.

Windows tipka ne deluje (nič se ne zgodi).
alt-tab ne dela
Okno od ene aplikacije je mrtvo (stuck, kot rečeno).
En context menu je prav tako stuck (je na ekranu, ne reagira na klike, je nad vsakim drugim oknom, ne da se ga stran spravit).

Vsaj task bar deluje (reagira na klike z miško).
(v XP je alt-tab deloval precej dlje, kot task bar, ki je rado zaštekal)

Zaštekana aplikacija je Chrome (dve okni, padlo je tisto, ki je imelo neki Java aplet). Zanimivo, reklame v druge oknu se še kar vrtijo. Se vidi v miniaturi okna, ki se pojavi, na taskbaru, ko kliknem ikono Chrome. Preklopit in videt dejansko okno pa ne gre.

Bom probal pobit Chrome...

Windows je Profesisonal 64 bit (SP1 in vsi update-i)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Po "poboju" vseh Crome procesov se je stanje spet vrnilo v normalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

MrStein je izjavil:

Po "poboju" vseh Crome procesov se je stanje spet vrnilo v normalo.

Torej ni problem v Microsoftu, ampak v šlampariji in diverziji programerjev pri Googlu, ki bi radi pripravili teren za svoj OS. Pa je problem rešen.

axee ::

Malajlo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Po "poboju" vseh Crome procesov se je stanje spet vrnilo v normalo.

Torej ni problem v Microsoftu, ampak v šlampariji in diverziji programerjev pri Googlu, ki bi radi pripravili teren za svoj OS. Pa je problem rešen.


Ja, to bo problem. Smešen si.

BRBR ::

1. Imam datoteko .doc, na kateri so vsi datumi(properties) nekaj.2010.In ji dam tudi celo kjukico readonly. Pošljem po mailu. Odprem v thunderbirdu, dam 'odpni' (bogsigavedi kaj to pomeni, shrani predvidevam), shranim na disk, in vsi datum(created, modified,..)i so današnji ?

Če dam v .rar, in odraram pa ostane .2010 samo modified, created in accessed pa je današnji ?

2.spodaj desno je ena puščica na kateri je tooltip"show hidden icons". Klik na to in res se prikažejo, samo nekatere manjkajo. Ko kliknem na customize pa so tam vse ?
Oz zdaj mi je ikonca od open office kar čisto izginila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

lopov ::

BRBR je izjavil:

1. Imam datoteko .doc, na kateri so vsi datumi(properties) nekaj.2010.In ji dam tudi celo kjukico readonly. Pošljem po mailu. Odprem v thunderbirdu, dam 'odpni' (bogsigavedi kaj to pomeni, shrani predvidevam), shranim na disk, in vsi datum(created, modified,..)i so današnji ?

Če dam v .rar, in odraram pa ostane .2010 samo modified, created in accessed pa je današnji ?

2.spodaj desno je ena puščica na kateri je tooltip"show hidden icons". Klik na to in res se prikažejo, samo nekatere manjkajo. Ko kliknem na customize pa so tam vse ?
Oz zdaj mi je ikonca od open office kar čisto izginila.


Prvi del se tiče worda -- ko si vstavil datum si uporabil "date(today)" -- ko se datoteka odpre se vrednosti posodobijo. Zamenjaj funkcijo in se ne bo posodabljalo.

RAR -- nima veze z wordom, enako pokaže explorer če pogledaš lastnosti dokumenta (stisni ALT + enter ali pa desni klik --> lastnosti/properties) -- se pravi se nanaša na dokument kot tak, ne na njegovo vsebino.

Drugo -- tisto je "by design" -- nič ne manjka, le nastavljeno je kaj se prikazuje, kaj ne. Sam si že odkril "customize" in če nisi opazil -- pri vsaki ikoni je izbirnik s katerim nastaviš pogoje za prikazovanje. Čisto spodaj levo v tem oknu je tudi kljukica, s katero izklopiš tovrstno obnašanje in so vse ikone ves čas prikazane. Vse *piše*, le prebrati moraš 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

BRBR ::

Drugo.

Ja lepo in prav. Ampak jaz bi vseeno rad imel tisti pop up, pač malo večji kot je sedaj, tako da bi vse ikone not pasale. Nočem imet spodaj 'miljiona' ikonc v eni vrstici.
Za povrh mi je ikonco of open oficea (tam sem desno kliknil in sem lohka izbral word,excell,...) uzela magla. Kako naj jo dobim nazaj ?
Never underestimate the power of idiots in large groups.

lopov ::

BRBR je izjavil:

Drugo.

Ja lepo in prav. Ampak jaz bi vseeno rad imel tisti pop up, pač malo večji kot je sedaj, tako da bi vse ikone not pasale. Nočem imet spodaj 'miljiona' ikonc v eni vrstici.
Za povrh mi je ikonco of open oficea (tam sem desno kliknil in sem lohka izbral word,excell,...) uzela magla. Kako naj jo dobim nazaj ?


Vseh ikon najbrž ne potrebuješ? Naklikaj katere želiš, ostale skrij.

Zakaj je izginil OO launcher nimam pojma, uporabljam LibreOffice in imam to možnost izključeno. Poglej, če si v OO kaj kliknil da se ne zaganja (več).

Vajzi ::

Mi lahko kdo pove v čem je problem, da se mi računalnik vedno 13.58 izklaplja. Računalnik je vklopljen, ker prenašam datoteke prek Utorrenta. Nastavljeno imam, da se mi izklopi ko konča prenose. Vendar se (velike) datoteke nikoli ne prenesejo do konca, ker se prej izklopi računalnik. Preverjen čas zadnje zaustavitve sistema je bil na programu AIDA64 Extreme edition. Zjutraj ko grem v šolo si vklopim računalnik in ko pridem domov je ugasnjen, vendar mi ga nihče ni ugasnil.

Ima kdo rešitev?

lp
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Robi :P ::

imaš mogoče nastavljene termine ugašanja ali mirovanja na čas v nastavitvah napajanja??

Malajlo ::

a to čisto vsak dan? Preveri sicer še power plane.

Robi :P ::

sej to so nastavitve napajanja oz. načrt porabe ( POWER PLANE )

Malajlo ::

so.. nastavi na "vedno vklopljen".

Vajzi ::

Sem preveril nastavitve napajanja in je vse takot mora bit. Na torrentu tudi nimam doben urnik vključen, tak da res nevem v čem je finta.
Bom probal ju3 pustit comp brez vklopljenega torrenta.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Robi :P ::

a si mev kdaj kake autoshutdown programe al pa kak tak virus?

Vajzi ::

Dobenih programov, razen za oddaljeno namizje ali kako se že temu reče. Se pravi LogMeIn mam samo ;) Z virusi nimam problemov že 3 leta, pa tudi sedaj mi nič ne javjla da bi bil kak virus tako da res nevem.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Malajlo ::

Malce preveri system event log. Kakšen razlog bo pa že tam napisan.
Sicer pa odpri en dokument (notepad npr.), nekaj napipi in ne shrani.Če ni forced shutdown, bi moral sistem počakat, da se odločiš, kaj boš s tistim fajlom.

Vajzi ::

No danes pa se mi je izklopi že po 2 urah, čas izklopa je bil 8.54!? Ima kdo kakšno pojasnilo?
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

lopov ::

Naredi test in pusti računalnik vklopljen brez da imaš pognan torrent. Tako boš izločil to možnost.
Kaj pravi event viewer ... je že Malajlo vprašal!

Kakšne imaš temperature? Kaj pravi Aida?

Duhec ::

@Vajzi, jaz bi začel še bolj na začetku, šel v Cmos nastavitve Biosa in tam pustil komp, da dela cel dan. Če se vmes ugasne imaš neko HW napako, po vsej verjetnosti okoli nestabilne napetosti (napajalnik, plata/kondenzatorji, itd...) ali kakšna nastavitev za cpu temp., da se izklopi, ko doseže določeno temp.
Če dela cel dan ok, potem naredi Clear Cmosa ali tisti Load Default configuration, da se vse nastavi na privzete timinge in nastavitve.
Nato bi štartal komp v varnem zagonu in ga spet pustil cel dan.
Poročaj.

Vajzi ::

@lopov Zaj nevem kako ti naj to vse pokažem, razen če ti even za 12 ur nazaj pošljem. To bom nekaj citiral:

Vklop ob 7:56 "Storitev >>Application Experience<< je prešla v stanje >>se izvaja<<."

1. opozorilo ob 8:06:43 , " The embedded controller (EC) returned data when none was requested. The BIOS might be trying to access the EC without synchronizing with the operating system. This data will be ignored. No further action is necessary; however, you should check with your computer manufacturer for an upgraded BIOS."

2. opozorilo ob 8:46:57 , "Storitev za samodejno konfiguracijo brezžičnega krajevnega omrežja se je uspešno ustavila."

ali kako vam naj to posredujem oz. kaj prilepim in kako?

Temparature procesorja so okoli 35°C ventilatorji letijo na minimum okoli 350rmp pa tudi ko CPU doseže 50°C se ne izklopi tako da v tem ne more bit problem.

@Duhec bom probal to naret.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Vajzi ::

Nevem, zakaj mi ne gre popravit prejšnega posta. Vendar čaz izklopa je bil točno takrat kot je bilo izdano 2. opozorilo.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Malajlo ::

Če se ti je servis ustavil regularno, se ti windowsi ugašajo. Zakaj, je pa uganka, tako, na daljavo skozi kristalno kuglo.
A nastavitve porabe (ali kaj že v slovenščini) imaš na Vedno vklopljeno?
Imaš mogoče kakšen dodaten softver za power mnagement? Vsaj HP ima eno čudo za baterijo upravljat, da še performance testa ne more na win7 izvest.

Vajzi ::

Nimam vklopljenega dobenega varčevanja z energijo ali kaj podobnega. Imam pa PC s konfiguracijo, ki je napisana v podpisu.

Aja pa še to, posodobil sem BIOS in bomo vidli kaj bo zdaj. :)
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Malajlo ::

Nima konfiguracija veze s tem, da se ti windowsi ustavijo. Saj niso odleteli.

BRBR ::

BRBR je izjavil:


spodaj desno je ena puščica na kateri je tooltip"show hidden icons". Klik na to in res se prikažejo, samo nekatere manjkajo. Ko kliknem na customize pa so tam vse ?
Oz zdaj mi je ikonca od open office kar čisto izginila.

Spuhtela je tud ikonca za safely remove USB. Naredil nisem nič.
Po naslednjem restartu win 7 je bilo spet vse nazaj tako kot treba in OpenOff. in safely...
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Malajlo ::

Po naslednjem restartu win 7 je bilo spet vse nazaj tako kot treba in OpenOff. in safely...

O, jžš... si uspel zapravit vsaj eno človek/uro ostalih članov ST, pa nisi prej restartal mašine... FAIL

Vajzi ::

No včeraj mi spet pokaže ta bluescreen (popizdujem) danes mi je en računalničar rekel, ali je trdi disk se pravi SSD zjeban ali pa imam virus. Viruse sem dal pregledat z Malwarebytes in nič ni našlo. Tako da je pomoje SSD šel? Kaj pravite?

 prilagam še sliko

prilagam še sliko

ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

lopov ::

generičen odgovor, če guglaš dobiš:

This Stop message indicates that the requested page of kernel data from the paging file could not be read into memory. This Stop message is usually caused by a bad block (sector) in a paging file, a virus, a disk controller error, or failing RAM. In rare cases, it is caused when nonpaged pool resources run out. It is also caused by defective hardware


Drugega kot da narediš še par testov ti (najbrž) ne preostane.

Glej:
http://technet.microsoft.com/en-us/libr...
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...
http://www.osronline.com/article.cfm?ar...

in

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
http://www.fixya.com/support/t516580-ke...

MrStein ::

Za virus naredi še vsaj en test. Na primer : CureIt, HouseCall, NOD32 online, itd...
RAM: www.memtest.org
Disk: HD Tune, itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vajzi ::

Uspel sem disk z hd tune testirat.. in piše da je vse ok vendar ne razumem zakaj je temparatura 128°C
Pa tudi hitrost se mi zdi majhna??



ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64
««
55 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421059 (4698) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726000 (21120) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375995 (5600) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724808 (21563) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916459 (13853) jest10

Več podobnih tem