» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
32 / 79
»»

solatko ::

Preizkusi z drugim predvajalnikom DVD-jev.

Mitja358 ::

Zdaj sem vzel iz druge mašine neke low-cost DDR2 rame in mi je inštaliralo win 7 brez problema (samo sem zdaj inštaliral brez raid-a). Prej pa niti to ni šlo. Tako da so 90% rami ne? Je pa zanimivo, da niti ena palčka ne dela v redu v mojem računalniku (kjer so v redu delale kako leto če ne še več), v drugem računalniku pa delata obe palčki brez problema.

Zdaj naj še tvegam in še probam naložiti v raidu OS?

Spc ::

Ping @ Wikipedia

Ja sej mora ping delovat drugače ni povezave.
 

Mitja358 ::

Zdaj inštaliram na RAID 0 in je že 33%. Torej 95% je kriv RAM.

Mitja358 ::

Pri RAID-u je pri 77% ven vrglo error. Torej lahko, da ni RAM kriv in so pokvarjeni DIMM sloti na matični za rame?

Spc ::

Mogogče plata ni kompatibilna z rami ?
Kaj pa XPji pravijo če jih na raid inštaliraš ??
 

Denis15 ::

Ping @ Wikipedia

Ja sej mora ping delovat drugače ni povezave.

Prevelik je kar se kaže kot "štekanje" v igrici...
xD

Mitja358 ::

Seveda je. Če je pol leta bp delala.

Zdaj vse dela. Samo disk je bil popraskan in sem ga spucal in dela.

Spc ::

Prevelik je kar se kaže kot "štekanje" v igrici...

Temu se pa reče LAG in ne ping.
Lahko temu tudi rečemo high latency oz. visoka latenca.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lag_(online_gaming)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Mitja358 ::

Evo ram je defekten. Na drugi mašini sicer v redu laufa ampak takoj ko prime zaženem vrže ven error:

Denis15 ::

Prevelik je kar se kaže kot "štekanje" v igrici...

Temu se pa reče LAG in ne ping.
Lahko temu tudi rečemo high latency oz. visoka latenca.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lag_(online_gaming)

no ja lag... kaj naj naredim? pa mam vse zaprto...
xD

CoolBits ::

jizzer ::

Dečki....mam WIN 7 Prof...Bi se dalo kak nardit da bi lahko kako datoteke zaščito da se je sploh nebi dalo zbrisat...

biu rabo za nekaj...

HVALA! :P

lopov ::

Več možnosti, najbolj enostavno pa z desnim klik na datoteki, lastnosti, varnost -- tu poklikaš komu kaj dovoliš.
Še bolje - narediš direktorij kateremu določiš pravila in za datoteke v tem direktoriju ne rabiš posebej nastavljat.

Mal se boš moral poigrat.

& predvidevam, da imaš NTFS datotečni sistem - s FAT32 se ne da nastavljati dovoljenj (sicer se mi zdi da je že z visto NTFS privzet za sistemsko particijo), tako da če gre za datoteke na drugem disku (recimo zunanji) in je formatiran s FAT32, boš moral preformatirat da uveljaviš dovoljenja.

jizzer ::

joj...zdaj sem kr za vse userje vse naredil na denied :D bom mogo še en fajl naret pa na tistem bol pazit...ampak poanta je v tem da tam lahko nastavlaš za:
-Userse
-Administratorje(kar sem jaz)
-System
-Authenticated users

Zdaj pa nevem kaj sem jaz...Administrators Authenticated users al system...ker za ostale bi rad preklical samo jaz da bi lahko spreminjal pa izvrševal datoteko tam noter v mapi...

Gre pa se za certification al neki encryption key ki ga nebi rad zbriso....

Hvala...sem ze naredo...Dal sem pod hidden pa nastavo sem da mi hidden ne kaže pa nebom zbrisal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

lopov ::

Fail No.1 -- nikoli, ampak nikoli ne delaj kot Administrator!

Naredi si novega uporabnika in če tam kaj (sry izrazu) zajebeš, še vedno lahko rešiš kot administrator.

Ko to maš to ni dileme -- administrators in system pustiš pri miru, pri users odstraniš kljukice in dodaš svojega uporabnika, kateremu dodeliš vse potrebne pravice. Pa vmes klikni F1 al pa google in malo poglej, kako to sploh gre. Nastaitev je precej, pravi uporabnik, dedovanje pravic in podobno. Ponavadi najprej nič ne dela, pol je pa vse zaklenjeno :)

Mitja358 ::

Koliko imate kaj veliko particijo, na kateri laufa Win 7? Koliko pa še imate prostega prostora na njej in koliko je imeti priporočenega prostega mesta za Win 7?

__Devil__ ::

jaz mam 150Gb. Prostega pa še mam ene 70gb :O. Nič ne instaliram gor, samo najnujnejše.Večina je kaj je na namizju ter backupi.

Mitja358 ::

Jaz mam tud enko kot, le da imam še več prostega. Sem mislil, da mogoče če imaš več prostega hitreje dela :D

energetik ::

Jst mam 100GB particijo za Win7 64bit. Gor mam vse programe, pagefile in igre. Prostih mam še 62GB.

__Devil__ ::

gor pa maš ashampoo in dodatek za minolovec? :))

bluefish ::

Sem mislil, da mogoče če imaš več prostega hitreje dela :D
Niti ne. Poskrbi občasno za defrag in to je to.

Dr_M ::

Creative jajc kot vedno, ne dela na Win 7 z njihovimi driverji, niti z Youp Pax. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Vsi programi inštalirani + Win7 in zavzema samo 23GB. Neverjetno. Še 123GB prosto + druga particija 1 TB.

Samo problem bo če bom zamenjal plato, ker je na tej postavljen RAID 0. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

clix ::

Tudi meni zavzame w7, programi, še celo par iger = 23gb. Imam pa npr. System Restore disabelan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Spc ::

Creative jajc kot vedno, ne dela na Win 7 z njihovimi driverji, niti z Youp Pax.


Ja creative pač hoče, da kupiš najnovejši njihov hardware.
Microsoft pa tudi samo spreminja audio stack.
 

solatko ::

pikoli - Pusti system restore enable in omeji prostor. Če bo šlo kaj narobe, boš moral instalirat ponovno vse. System restore je v visti in w7 zelo uporabna zadeva, pri xp ti ponavadi ni rešil problema.

nx6325 ::

Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede zaslona v windows7. Vse namreč deluje normalno, samo ko vžgem prenosnik iz SPANJA, imam zatemnjen zaslon in ga ne morem nikakor osvetlit drugače, kot da ga ponovno zaženem (niti z tipkami na tipkovnici, kjer se upravlja svetlost). V nastavitvah sem že vse pregledal in je vsepovsod svetilnost na 100%.
Kaj bi lahko bil hakelc?

hvala

lopov ::

Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede zaslona v windows7. Vse namreč deluje normalno, samo ko vžgem prenosnik iz SPANJA, imam zatemnjen zaslon in ga ne morem nikakor osvetlit drugače, kot da ga ponovno zaženem (niti z tipkami na tipkovnici, kjer se upravlja svetlost). V nastavitvah sem že vse pregledal in je vsepovsod svetilnost na 100%.
Kaj bi lahko bil hakelc?

hvala


Tudi vista ima občasno enak problem. Jaz sem rešil po "domače" -- ko se sistem zbudi imam nastavljeno, da moram vtipkati geslo. Tudi če ni slike, geslo prime in po prijavi v sistem se pojavi tudi slika. Računalo zbujam s klikom da desni gumb miške.

Dr_M ::

Ja creative pač hoče, da kupiš najnovejši njihov hardware.


Heh, sej tudi najnovejsi HW ne dela tako kot treba.
No, sem uspel usposobit zadevo, samo eno starejso verzijo sem instaliral.

Torej, ce ima kdo Audigy1,2,4 so delujoci driverji Youp Pax 1.20. Ima pa samo najosnovnejso konzolo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nx6325 ::

hja, pri meni je slika, samo je zelo slabo osvetljena, tako da ni druge kot da ga restartam.
Sem probal z geslom, pa ni učinka :(

Pesimist ::

Kaj Windows 7 ma kaksen naprednejsi QoS vgrajen napram Visti?
Ker zdaj lahko imam utorrent prizgan brez speed limitov pa Streamam TV preko interneta brez da bi stekalo in kockalo. Na Visti mi to niti z Cfosspeedom ni ratalo.

Download z newgrup se pa vedno ubije stream, vendar socasno z Cfosspeedom tudi ta dela potem flawless.

Cfosspeed pa Windows 7 sta neverjetno dobra kombinacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mera ::

mene zanima ali ima še kdo težave z črko č pri gledanju filmov.
probal sem z bs playerjem z vlc play in windows medi playerje.
probal sem tudi različne filme in pri nobenem mi ne pokaže črke˝č˝
ostale ž in š pa normalno
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mera ()

sloxl8 ::

Zanima me nekaj. Kupil sem rabljen računalnik z že naloženimi Windows XP SP3. Sicer ne teži z aktivacijo, vendar so verjetno s travnika, rad pa bi jih legaliziral, zato sem razmišljal, da bi nabavil Windows 7 Upgrade Edition, ne vem pa, ali je to izvedljivo.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Se da naložiti legalni Upgrade čez verzijo Windows s travnika ali je edina varianta kupiti Full verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

gokky ::

Upgrade je dovoljen samo na legalno različico prejšnjega sistema.

BoLhCa ::

Po treh mescih (še malo več) uporabe Win7 x64 sem prišel do zaključka, da je to najslabša programska koda, kdajkoli spisana, pravilno sklepate, še slabša kot so ATI-jevi gonilnik in WinME !
Katastrofa!

Dr_M ::

Verjetno je pa problem med stolom in tipkovnico :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoLhCa ::

Če bi bil ta problem, verjemi da nebi čakal tri mesece vendar bi že prej panično kričal... :)

Dr_M ::

In cesa ti ne uspe ustimat?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

Po treh mescih (še malo več) uporabe Win7 x64 sem prišel do zaključka, da je to najslabša programska koda, kdajkoli spisana, pravilno sklepate, še slabša kot so ATI-jevi gonilnik in WinME !
Katastrofa!


sam sem prišel do podobnega zaključka, ravno v trenutku ko sem ga vsem začel priporočat...oz po dobrem mesecu in pol uporabe...enostavno kar je preveč je preveč. to da gledaš kako se ti sistem pred očmi sesuva minuto za minuto...najprej dopoldne slabo odzivni msn, nato moraš popoldne 3x dvoklikniti na ikono za zagnati firefox, pol pa gre zvečer net med gledanjem filma rakom žvižgat...čez 2 dni probam še 1x zagnati net še vedno ne dela...se vidimo ko pride win 8 ven, ne da se mi več ukvarjat (če se vidimo, ne hvala niti ne bom probal reševati problema, ker čez en mesec bo nastal nov problem dobesedno iz ničesar)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MedusasPath ::

Eni pa mate probleme, ja.. BoLhCa kaj so pa tvoje težave?

Realman ::

Ena stvar vam mora biti jasna, sistem še definitivno ni zrel za množično uporabo. Dela pa vsekakor veliko bolje, kot pa je vista ob prihodu na tržišče:D Jaz mislim, da bo z prvim SP1 že odličen sistem. Še kakšno slabo leto in bo.

Mavrik ::

Ena stvar vam mora biti jasna, sistem še definitivno ni zrel za množično uporabo.


Hmm... zakaj ga pa potem toliko ljudi uspešno in stabilno uporablja?
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Je pa ze veliko boljsi, kot je bil XP na zacetku (kjer je bilo potrebno 4 leta, da so upedenal stvar).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

axee ::

Ena stvar vam mora biti jasna, sistem še definitivno ni zrel za množično uporabo. Dela pa vsekakor veliko bolje, kot pa je vista ob prihodu na tržišče:D Jaz mislim, da bo z prvim SP1 že odličen sistem. Še kakšno slabo leto in bo.


Ne razumem. Ob takih izjavam malce podvomim v ljudi, KAJ HUDIČA POČNEJO????

Imam samo jst tako srečo? Zakaj meni dela?? In sem hardcore uporabnik (vsak dan uporabljam malo morje funkcij operacijskega sistema, plus kar velik multitasking), zakaj se meni ni nič nikoli zalomilo??

Wox ::

Win 7 dela zelo dobro. Edino prenos datotek med diski mi je malo sumljivo počasen. Hitrost prenosa ene 10GB datoteke iz enega na drug disk poteka pri povprečni hitrosti 30MB/s.

Dr_M ::

Mogoce te moti to, da sedaj lahko vidis hitrost prenosa, prej pa tega ni kazalo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Realman ::

Saj nisem rekel, da dela slabo. Prav nasprotno glede na to, da je stvar popolnoma nova dela odlično.
Samo treba je razumeti, da se na določenih konfiguracijah lahko pojavljajo manjše težave. Sploh če gre za malo starejše komponente, ni pa nujno.

k4vz0024 ::

Imam GT7600. d bi nastavil ločlivost 1280*1024. Problem je da mi ne ponudi možnosti osveževanja 85 Hz, ampak samo 75 Hz. Pri 1600x1200 pa je možno 85 Hz, vendar so fonti pri 19 palčnem monitorju občutno prmajhni. Ima kdo kakšno rešitev?

bluefish ::

Na LCD je itak lari-fari.
««
32 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438281 (3962) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727182 (22302) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376249 (5854) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725709 (22464) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917181 (14575) jest10

Več podobnih tem