» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
31 / 79
»»

tamarasi ::

Al si že probala ... pa zdaj računalo ne dela? Upam, da ni to 8-)


nisem še probala, še dela ;)
sem tud sama mal v dvomih, ker po tujih forumih ima folk težave z bluescreeni ali pa jim zelooo upočasni comp. tele vistini na win7...
men sicer imgburn super fajn dela, ampak bi rada driverje vseen pošlihtala, bom še mal raziskala prej. ne vem kako se obnese s kakšnim 'driver detectiv', bom še tko probala najdet, če bo šlo.
sicer sem nekje zasledila, da win7 naj bi imeli raid porihtan že po defaultu, po drugi strani se pa bolj kot ne folk čudi amd-ju da nima posebaj tud za win7, tele ki jih vsi tko rabimo, če že ima vse, al se pa skrivajo pod drugim imenom...
sej kokerkol, rezultat bom objavila, če bo kakšen ;)

MedusasPath ::

Lastim si netbooka (oz. praktično notebook) Lenovo IdeaPad S12 z Via NANO 1.6ghz, 2GB ram(nadgrajeno), 160GB sata, Via chrome... In me zanima če se mi splača nameščati Windows 7 (namesto XP)na tako mašinco.(največ mi pomenita hitra odzivnost in vzdržljivost baterije)

Vsekakor. Izkusil boš večjo odzivnost sistema, baterija bo morda zdržala za kakšno minutko manj.

gwertix ::

kakšna ideja zakaj so zginile vse datoteke, mape z namizja - pač niso vidne. Če pa grem v moje dokumente, namizje pa je vse notr, kot je blo...
zakaj tko??? v čem bi bila težava?
z antivirusnim sem že prečistil ceu računalnik, pa ni dobil nič ...

bluefish ::

Desni klik na namizje > View > kljukica pri Show desktop icons.

gwertix ::

super deluje, pa hvala!!! in kku se je to lahko samo od sebe izkloplo?!?! =)

bluefish ::

Glede izklopa pa nimam pojma. Sem pa ta problem že večkrat zasledil po forumih - tako pri XP, Visti, pri 7 je pa sedaj prvič.

moncyka ::

a mi zna kdo povedat zakaj se mi prikazuje opravilna vrstica, če gledam karkoli preko bs playerja pa tudi preko windows media playerja (priložila sem tudi spodnjo sliko). predvidevam, da je nekaj z windows 7, ker mi pri visti tega ni delalo.



hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: moncyka ()

jest10 ::

Odkrit nov problem.
MPC-HC 64bit med predvajnjem filmov zaseda vedno več rama. Večja kot je resolucija filma, hitreje ga pobere. Pri 720p filmih v 2h naraste poraba čez 4GB

energetik ::

Hm, meni identičen program 64bit pri odprtju videa zateži, da ne najde DX9. Ja, a ni zadovoljen s DX11?
Porabe rama pa še nisem spremljal, tako da ti ne morm nč povedat kako je pri meni.

bluefish ::

Lahko imaš hkrati nameščeni obe verziji.

energetik ::

Misliš DX9 in DX11 ali 32 in 64bit verzijo MPC HC?

lopov ::

a mi zna kdo povedat zakaj se mi prikazuje opravilna vrstica, če gledam karkoli preko bs playerja pa tudi preko windows media playerja (priložila sem tudi spodnjo sliko). predvidevam, da je nekaj z windows 7, ker mi pri visti tega ni delalo.



hvala za pomoč


Poglej nastavitve opravilne vrstice -- išči nekaj v smislu "always on top", ali pa "keep the taskbar on top of other windows" -- odstraniš kljukico.

Druga možnost je nastavitev v predvajalniku -- nastaviš da je "always on top".

bluefish ::

Misliš DX9 in DX11 ali 32 in 64bit verzijo MPC HC?
DX9 in DX11.

axee ::

Odkrit nov problem.
MPC-HC 64bit med predvajnjem filmov zaseda vedno več rama. Večja kot je resolucija filma, hitreje ga pobere. Pri 720p filmih v 2h naraste poraba čez 4GB


Mja pri meni isto, po enemu 1080p filmu zasedeno čez 75% rama (8GB ga imam)...morda kakšna nekompatibilnost z superfeltchom...?

Mavrik ::

Memory leak. Al pa kak lasten caching.
The truth is rarely pure and never simple.

jest10 ::

Hm, meni identičen program 64bit pri odprtju videa zateži, da ne najde DX9. Ja, a ni zadovoljen s DX11?
Porabe rama pa še nisem spremljal, tako da ti ne morm nč povedat kako je pri meni.

Saj to za DX9 teži tudi meni

cucolino ::

Zdravo spet.
Eno uprasanje, ki me bodri pri 7-ici...
Speech recognition in te zadeve, vse lepo in prav deluje, le ena napaka me moti... oz. bolj luknja v sistemu, ce lahko temu tako recem...
namrec, ko mu ukazem naj odpre start, se avtomatsko postavi drsnik v search polje, za iskanje po startu. Tukaj pride do problema, da se potem recognitor ne zmakne od tam... namrec, ce mu ukazem naj odpre Computer (moj racunalnik), to samo napiše v search polje, prav tako za shutdown, prav tako za vse ukaze...
Mogoce enkrat na 30 izrekov prime na Computer (ampak ga moram izreci zelo zelo hitro... kaksna je povezava, nevem..), deluje pa ukaz Show Numbers (tega pa ravno obratno, enkrat na 30 ga izpise, ostalih 29 prikaze st. za izbiro).
A je kaksna moznost ali izklopiti ta search bar v startu, ali karkoli podobnega, ker, sej je uredu z stevilkami, sam je motece skozi show numbers, twentyone, ok,... ?


p.s. sej vem da se vam zdi smesno zakaj ga sploh uporablam, sam useen je zanimiva zadevca :D Itak da ni za vsakdanjo splosno uporabo, sam ko mam cajt, je zabavno. =)

bluefish ::

Verjetno je zadeva povezana s privzetim obnašanjem menija. Tudi če klikneš na Start, se ti postavi znak v tisto polje.

Recordman ::

Hm, meni identičen program 64bit pri odprtju videa zateži, da ne najde DX9. Ja, a ni zadovoljen s DX11?


AlenX ::

Mene pa zanima glede prenosa nastavitev nadzorne,mojih dokumentov,priljubljenih,... iz xp v win 7. Na netu je samo obrazložitev kako to narediti na dveh različnih PC-jih. kaj pa če imaš oba Win na istem PC,samo na različnih particijah?

axee ::

Priporočam, da si nadzorno še enkrat nastaviš v Win7, ker je čisto druga, je veliko novih funkcij in se splača že da raziščeš kaj vse ti še ponuja operacijski. Dokumente...zakaj ne boot-neš Win7, greš v WinXP particijo, najdeš podatke ter jih preneseš kamorkoli bi jih rad? (priporočam, da podatke hraniš na drugi particiji kot operacijski sistem ter uporabljaš windows 7 libraries, res super stvar).

Kakšne priljubljene si hočeš prenest, iz brskalnika?

energetik ::

Hm, meni identičen program 64bit pri odprtju videa zateži, da ne najde DX9. Ja, a ni zadovoljen s DX11?



Uf, hvala za link. Bom poskusil popraviti na ta način.

mitkos ::

Jst imam dokaj čuden problem, ki sem si ga morda sam zakuhal, toda če ja, ne vem kako, da bi ga popravil. Ko se W7 naložijo se mi pojavi okno, ki mi ponudi s katerim programom želim odpreti neko datoteko. V datoteki pa so zapisane neke informacije o mreži, neki IP in podobne stvari. Ne vem, ali sem to jaz kje vklopil, ker na začetku nove inštalacije mi to ni delalo. Morda kdo ve za kaj se gre in kje to izklopit???

cucolino ::

Verjetno je zadeva povezana s privzetim obnašanjem menija. Tudi če klikneš na Start, se ti postavi znak v tisto polje.

saj... =)
ampak gotovo je kje kaksen tweak ali kaj podobnega da se to umakne... makar celotno search vrstico... je ne potrebujem tako ali drugace... ;)
na googlu najdem le nek registry entry za visto, ki naj bi deloval tudi za 7-ico, vendar je ta reg entry ze privzeto z instalacijo not, search pa tudi.. torej ni to to... =)

mitkos ::

evo prejle gori sem napisal moj problem, tole piše v datoteki

===========================================================================
Interface List
15...00 16 41 98 aa 39 ......Bluetooth Device (Personal Area Network)
13...00 18 de 12 67 65 ......Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
12...00 17 08 35 aa cd ......Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller
1...........................Software Loopback Interface 1
17...00 00 00 00 00 00 00 e0 Microsoft ISATAP Adapter
11...00 00 00 00 00 00 00 e0 Microsoft Teredo Tunneling Adapter
===========================================================================

IPv4 Route Table
===========================================================================
Active Routes:
None
Persistent Routes:
None

IPv6 Route Table
===========================================================================
Active Routes:
None
Persistent Routes:
None

Spc ::

Novi nero 9 je še en hec od heca.
Na Win7 se sploh ne more inštalirat napiše mi: Installation has failed.
 

mitkos ::

Smo že pogruntali to....

blazblog ::

Zanima me ali ima še kdo težave s šumniki v programih.
Recimo v TIS 2009 so ponekod namesto šumnikov črte. Pa tudi v nekaterih drugih programih se najdejo problemi s šumniki.

hvala za pomoč.

Mavrik ::

Ne. A imaš regionalne nastavitve pravilne?
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Novi nero 9 je še en hec od heca.
Na Win7 se sploh ne more inštalirat napiše mi: Installation has failed.

Raje kak Nero 8 lite instaliraj. Laufa cisto cool.

Ali se boljse, free InfraRecorder.

Dr_M ::

Torej, se enkrat se vracam s podobnim uprasanjem, kot sem ga ze zastavil pred casom.

Danes sem dobil Win 7 Pro Slo 32bit Upgrade iz Viste. Gre za OEM varjanto.
Zdej me pa zanima, ce ta key dela samo na tej verziji, ali tudi 64bit (nekateri key-i vem da delajo na 32 in 64bit).
Verjetno mora bit tudi 64bit OEM?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Ključi delujejo tako na 32- kot na 64-bitnih verzijah. Razlika je edino ta, da je razlika med ključi za Home Premium, Pro, Ultimate itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Denis15 ::

jaz mam pa tudi en problem in sicer... imam windows 7 professional 32bitnega. Pa ko hočem naložiti igrico ( call of duty 2 ), potem mi napiše: knjižice ni mogoče najti... kaj naj naredim? je mogoče to da ne grejo igrice v professional?
xD

bluefish ::

Dvomim, da ti javi samo to, ker je v sistemu en kup raznoraznih knjižic. Če je kaj v zvezi z DX9, potem ga najprej naloži posebej.

germinator2 ::

Pravkar sem naložil Win 7 na prenosnik Toshiba Satellite a100-785. Vse dela super, razen touchpad ne dela v celoti. Lahko se premikam po zaslonu, tudi tipke delajo, ne dela pa scroll.

LP

Bolf3nk ::

Naloži gonilnike za tp?

germinator2 ::

Evo sem našel driver za touchpad. Pa še link, če ma kdo podobne težave.

http://drivers.softpedia.com/get/Other-...

Denis15 ::

Dvomim, da ti javi samo to, ker je v sistemu en kup raznoraznih knjižic. Če je kaj v zvezi z DX9, potem ga najprej naloži posebej.

Pisalo je: Knjižica ni registrirana. Samo to... Vendar to sem odpravil. Sedaj se pojavi nov problem. Ko grem v igro enkrat gre enkrat pa ne. Pa vedno pinga. Pa imam vse zaprto oz. nič ne vlečem dol...
xD

skuby ::

Včeraj ko sem biv na kompu mi je kar naenkrat zaštekal in se avtomatsko resetiral ko bi mi moglo iti na namizje me je vrglo na inštalacijo ali upgrade windowsov dam upgrade in napiše naj vstavim disk z driverji media, ali pa resetiram komp in bo vse delalo normalno!Ko sem računalnik resetiral me je spet vrglo na to inštalacijo!Ne piše da je napaka ampak da moram nekaj upgredati.....

bluefish ::

Daj raje sliko, ker iz povedanega se niti slučajno ne da česa razbrati.

skuby ::

Lej vrže me kot da ne bi imel instaliranih windowsow.

System ::

bluefish ::

7 bi deloval povsem OK.

energetik ::

Mene zanima kateri OS bi vi dali na ta računalnik?

600€ za tole kišto? Niso resni.
Gor daš lohk XP, Visto, 7ko, Ubuntu, Mandrivo, Fedoro... Čisto odvisno od tvojih potreb in zmožnosti.

Spc ::

Pa vedno pinga

Pinga ???
Kaj te to je ?
 

Denis15 ::

Pa vedno pinga

Pinga ???
Kaj te to je ?

Ping @ Wikipedia
xD

Mitja358 ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim sem si kupil še 1 WD 640GB AAKS trdi disk in ga z obstoječim dal v RAID 0.
Nato sem spravim inštalirat 64-bitni Windows 7 (tak je bil prej gor pred RAID-om) in ko expanda file piše 0x80070001 error, da baje ne more brati iz diska ali da so podatku coruppted. Sem probal z drugim DVD pogonom in sem ga spravil malo dlje (54% expandin) in potem blue screen.
Nagibam se k tej rešitvi, da moram odstraniti 1 RAM? Vsaj tako sem nekaj bral.

energetik ::

Kaj pa DVD plošček? Je original oz. je slika pravilno zapečena?

Mitja358 ::

Kaj pa DVD plošček? Je original oz. je slika pravilno zapečena?

Original je z MSDNAA. Mislim, da bi načeloma morala biti, saj sem probal še original od kolega, drugega PC-ja in vse isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Zdaj imam priklopljen samo stari 640GB disk in je že pri 40%. Mogoče pa je problem samo z novim diskom?
Na starem disku se tudi proti koncu ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()
««
31 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438269 (3950) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727181 (22301) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376248 (5853) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725709 (22464) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917181 (14575) jest10

Več podobnih tem