» »

softversko hlajenje

softversko hlajenje

bodom ::

zio.
V novicah sm prebral, da obstaja en program, ki softversko hladi procesor, tudi do 40%.
no, sm ta program zloudal in je pac nek spremenilo register. prej sm mel temperaturo na procu (Athlon 1800+) okol 49°C v mirovanju, zdej pa je okol 33°C:D to zgleda ibr dobro, sej sm hmal dosegu temp. v ohisju:))
me pa nek zanima; a je mogoce, da bi s tem programom kej skodoval procesorju, da bi ga kej oslabil al kej podobnga? pac da ni vec to to?:D
lohk si pogledate tole.
LP

bodom ::

a je tle kdo ki je ze to probal, da mi pove al lohk to kej skoduje procesorju?
hvala

MI_KO ::

Da bi škodoval procesorju ni straha. Konec koncev obstaja tudi kar nekaj programčkov za hlajenje in nikakor ne kaže da bi lahko bili nevarni.
Če si pravilno prebral članek, tam piše, da so nove siemensove matične plošče že serijsko opremljene z to funkcijo. To je 99% dokaz o neškodljivosti. (1% si sam rezerviram, da nimam nobene odgovornosti).

Prva težava pa se lahko pojavi z zvočno kartico. (tudi nekateri uporabniki Waterfalla so poročali o šumenju,...) Če jih do sedaj nisi opazil jih tudi v prihodnje verjetno nebo. Je pa neškodljiva!

Druga težava je lahko z napajalniki, saj poraba proca niha med 5 in 70W, kar bi lahko bilo škodljivo. (Če mene vprašaš so to samo govorice. Nihanje obstaja tudi, če disk dela al ne, če proc obremeniš al ne, če vključiš omrežno,...) Tudi v testih z noname, manj kot 250W (kar je trenutni podn, slabšega na Athlonu ne morš met) napajalniki ni bilo nobenih težav. Pa vendar: mogoče dolgoročno gledano.

Ti to samo mirno koristi. Pa še ca. 1 sit/h boš prihrano pri elektriki.:D

matter ::

Jst mam Vcool in mi temp pade iz 62 na 37. Zdej me pa zanima
če bo kaj norobe če bo temperatura tako nihala.
Glede na to da pričakujm enako temperaturo kot prej pri
full load (gaming). Sicer mam midi tiwer zato se tako greje
ampak mam že naročen boljše ohišje. Je pa zanimivo kak pade temp.
Skor ne morem verjet.
Samo mi pa temperatura na čipovjo naraste za kake 3 stopinje. Verjetno
ker vulcano2 ne greje do konca.
Tle pa s5 vprašanje. Kako da je ventilator bolj tih ? (vulcano2) sej nima
nobene termalne diode. Kot da dela na manj obratih. Ima podoben glas kot če imam
račnalnik na standby.
Zanima me še kaj ima Vcool ENABLE IDLE LOOP. Kaj to enablaš. Če kdo ve :)

Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

bodom ::

ja sej tud mene mal skrbi tole, da ta temperatura prevec niha...ponoci je padla T proca celo do 28°C, prej pa je bla mal na 50°C:D
no ma ce ne bo nic hudga, pol gremo veselo uzivat naprej:D
aja, pa ce poleg tega 'niha' tud poraba energije med 5 in 70W, je to lohk problem?
LP

Golden eye ::

Men pa nč temperatura ne pade :( kakšne nastavitve pa so pomenbne za program CPUcool 7.1.2 (sep probu tud vcool pa tud ni pomagal:( ) Kaj je narobe!!!

bodom ::

cpucool je sam za meritev temperatur in podobnega:D
ti si zloudaj program na tem linku pa bo:))
pa se tm na eni podstrani ti kaze kaj nastavis ce mas AMD oz. VIA cipovje. tist nastavis, pol pa se cudi temperaturam. more past vsaj za 35%:D
LP

McHusch ::

sam kaj ti to nuca ce laufas SETI-ja na kompu:D

matter ::

Ti si raje downloadaj Vcool
in boš imel manj problemov, ker tu imaš izi instalacijo.
Dela pa popolnoma na isti način

Golden eye ::

Sam to dela san na VIa čipovju!!! jest mam pa Sis

Niti tisti program WCPDEdit ne dela!!

Zgodovina sprememb…

_Mortal_ ::

Jz mam tud SiS. A mate kaj za naju
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MI_KO ::

Ne vem če bo delal, samo probajata.
Program se imenuje WinColler (Mogoče je že kdo slišal zanj), Chip.de pa obljublja 10°C za Athone in Pentiume!!!

Pa še eno vprašanje:
Kak hudiča ste eni dobili 30% rezlike. Meni je temp pado iz 52°C na 43°C. Prosim opišite svoj sistem (Proc, matična in chipset ter kuler (v kakšnem modusu, silent al full), da bomo boljše primerjali)

Aja še moj: Athlon TB 1.4Ghz@1.4Ghz na Via kt266 in noname kuler od PCX (škatlast aluminjast, pa neki 5000rpm vent je gor) Temp okolice pa je 32°C!

rap3r ::

Tale vcool nedela na via kt266a!Tko piše!Pa dejte mal opisat kako ste na uni nemški strani nardil to k jz nemš sploh ne:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MI_KO ::

Inštaliraj onga hudiča (mogo boš resetirat), nato pa zaženi Wcprset in prepiši 2 sliko na 4. strani. Pol pa OK in resetiraj. (Točno ne vem, kdaj resetirat. Ti pa napiše!)
MI_KO

matter ::

Če veš kako deluje sploh ni nič nenavadnega da je temperatura
okoli 33 stopinj. Jest mam northbridge AMD 761 South pa XX686A Al pa lih obratno :)
Dela pa super. Seveda je pa pri obremnitvi (igrce) isto kot prej
ampak idalnje pa srfanje pa office in vsakodnevna uporaba je pa namesto
62 pri meni 38, čisto idlanje pa 35.

bodom ::

MI_KO: jst mam EPOX EP 8kha+, athlona 1800+, gor pa zalmana CPN6000AL-CU na silent mode. prej ko nism mel tega programa je laufal na 2100rpm (T je bla 50°), zdej pa je program celo zmanjsal obrate na 1800rpm (T pa je zdej okol 32°, v cistem idlanju mi je padlo celo do 27°:D). cipovje pa je KT266A.
T okolice pa je tm od 28 do 30°C.

rap3r: ce prou ne zastops tiste nemscine; pejd na google pa si zloudej in instaliraj njihov language bar in si stran prevedi v anglescino pa bo, vsaj tko sm jst naredu:D

_Mortal_ ::

Wincoler je za win95 in win98. Jz mam XP
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

HardwareMaster ::

To deluje na vseh Athlonih ali sam na XP-jih. Nikjer ni posebej navedeno!

dela ::

probajte 3d mark zalaufat s vklopljenim vcoolom, da vidimo kak vpliva na performanse....

bodom ::

evo tule si poglejte izenacitev temp. pocesorja in temp. v ohisju oziroma temp. procesorja je se nizja kot je temp. v ohisju:D (prej je blo pa 32° ohisje, 50° procesor):



8-O 8-O :D

LP

boc ::

Mislim dz za Sis cipovje ne (se) ne obstajajo programi za hlajenje CPUja.
Vzrok zato pa naj bi bil pomankanje dokumentacije o delovanju cipovja s strani Sis-a.

boc

perci ::

Ta je pa dobra. Procesor ti je uspelo ohladiti pod temperaturo ohišja. A mi lahko to razložiš? Očitno si neki zajebu, razen če imaš kak tunel speljan do proca.

sinko999 ::

Bodom saj cpucool tudi zna slovensko , drugo pa si prepričan da ni tisto T ohišja v resnici T veznega čipovja .

LP
Ni? ni ve?no !

bodom ::

perci: nc nism zajebu...edino mozno je to, ker je bla kista odprta.:D drgac pa ko je zaprta, je T ohisja okol 27, proca pa 31.
sinko999: tista T je sigurno T ohisja, ker ma tle en frend slovenskega on mu pise T ohisja...jst pa vztrajam na angleskih:D
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

_Mortal_ ::

boc: prej sm uporabljal CpuidleXP(tko neki) pa je delovalo.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

para-site ::

mortal: A to na Elitki k7s5a?
Ker meni cpuidle ne dela na k7s5a in tudi nobeden drugi izmed podobnih programov. Edino kar naredijo je, da miška začne trzat in zvok začne šumet, to pa je tudi vse. Greje se tolko ku prej. Imam zadnji chepobios gor 717.
Če je kdo uspel usposobit softwaresko hlajenje na elitki k7s5a, naj prosim pove program, postopek, bios, procesor,...

Golden eye ::

Ja men tud ne dal pa man isto plato???

_Mortal_ ::

Muzke nism mogu poslušat z tistim programom
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa Vcool-u

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91911 (1727) R33D3M33R
»

CpuIdle nforce2 problemi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14950 (851) Dr_M
»

softvrsko hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261078 (739) SaS
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341683 (1034) SaS
»

Zastonj Hlajenje Athlonov

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
141931 (1931) MI_KO

Več podobnih tem