» »

Prehod na DDR3 se vleče

Prehod na DDR3 se vleče

X-Bit Labs - Pomnilnik je pravzaprav nared za prehod na generacijo DDR3 v računalnikih, le sama akcija se ne zgodi, bi lahko dejali. Prvotno predstavljen že - v računalniški branži daljnega - leta 2007 se DDR3 nekako ni uspel prebiti na matične plošče. Prehod s SDR na DDR je trajal dve leti, prehod na DDR3 pa še pol leta dlje. Kod torej hodi DDR3? Na X-Bit Labs ocenjujejo, da ne bi bilo nič čudnega, če bi se prehod zavlekel na štri leta.

Če bomo imeli srečo, ga torej pričakujemo leta 2010, razlog zato pa je kakopak upočasnjevanje potrošnje in investicij. Tudi Intelu in AMD-ju se ne mudi pretirano, saj bo prvi svoja čipovja za Nehaleme, ki bodo podpirala izključno DDR3, zaradi dragega pomnilnika in slabe prodaje predstavil šele septembra letos. Medtem ima AMD nekaj težav s stabilnostjo krmilnika DDR3, tako da kakšne pretirane naglice ni pričakovati, pravijo. Vprašanje pa ostaja, ali je to nujno slabo, saj nova vrsta pomnilnika doslej običajno ni prinesla kakšnih astronomskih pohitritev, zgolj nekompatiblnost s staro opremo.

66 komentarjev

«
1
2

Dr_M ::

Tudi Intelu in AMD-ju se ne mudi pretirano, saj bo prvi svoja čipovja za Nehaleme, ki bodo podpirala izključno DDR3,


Ok tole je mal cudno. i7 so ze neki casa tukaj, poleg tega pa pri teh ni odvisno od cipovja, ker ima procesor integriran mem kontroler.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Urc ::

Lanska novica i guess :)

Dr_M ::

Aha, treba mal originalno novico pogledat. Misljeno je bilo za i5. Ampak se vedno to ni odvisno od chipseta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

DDR3 že imajo praktično čisto normalno ceno, pa tudi ta še kar naprej drsi navzdol. Problem niso pomnilniki, problem so predvsem drage plošče na X58. Bo treba nekaj cenejšega pogruntat (kakšne X53). Pa tudi procesorji I7 niso ravno poceni, prav tako kličejo po kakšni cenejši varianti z pol manj cashea za polovično ceno. Potem bi se vse skupaj bolj na hitro razmahnilo. Sicer pa AMD obljublja cenejšo zadevo, bomo videli koliko bo zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Saladin ::

Problem je v zasnovi paradnega konja za DDR3:
i7 ima stroge omejitve glede dovoljene napetosti pomnilnika, kar pomeni še počasnejši razvoj nizkolatenčnih DDR3 pomnilnikov.

Ko bodo DDR3 latence padle na "normalen" nivo (recimo 6-6-6-16) pri 2000MHz na neki 4Ghz platformi, se bo razmahnil DDR3.

Oz. takrat bom tako konfiguracijo tudi sam kupil.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Dr_M ::

Ko bodo DDR3 latence padle na "normalen" nivo (recimo 6-6-6-16) pri 2000MHz na neki 4Ghz platformi,


Pri DDR2 so sle latence samo za eno stolnjo dol.
6.6.6 lahko pricakujes mogoce pri 1333. Sicer nikol neves, mogoce bodo 6.6.6 tudi pri 1600, sam dvomim, da za ksno clovesko ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Zakaj se vleče...a ni čudno latence ima CL7 ali več, DDRII pa CL4 ali manj in ga butne dol...

DDRIV ga verjetno sploh ne bo...na XDR bo treba počakat 8-)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

krho ::

DDR3 že imajo praktično čisto normalno ceno, pa tudi ta še kar naprej drsi navzdol.

Normalno ceno?! Normalna cena bo takrat, ko bom 4G ali več DDR3 dobil za manj kot 70€.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrimozR ::

Aha, treba mal originalno novico pogledat. Misljeno je bilo za i5. Ampak se vedno to ni odvisno od chipseta.


Je res ja, pa verjetno je mišljeno za plate, ki bodo imele izključno DDR3 reže in procesorje, ki bodo brez DDR2 kontrolerja.

Zakaj se vleče...a ni čudno latence ima CL7 ali več, DDRII pa CL4 ali manj in ga butne dol...

DDRIV ga verjetno sploh ne bo...na XDR bo treba počakat 8-)


DDR je pa imel v povprečju latence CAS2 na boljših čipih, z dovolj soka pa na BH-5 tudi CAS 1,5 ali celo CAS 1... Bluziš, vedno je nova stvar boljša na koncu življenja, DDR3 pa je šele na začetku. Latence bodo še nekaj padle, frekvence pa se bodo dvignile.

DDR3 že imajo praktično čisto normalno ceno, pa tudi ta še kar naprej drsi navzdol.

Normalno ceno?! Normalna cena bo takrat, ko bom 4G ali več DDR3 dobil za manj kot 70€.


To ni normalna cena. Reči kakroli hočeš, DDR2 se trenutno prodaja POD ceno. Spomni se cene izpred dveh let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

c00L3r ::

Naj cene za DDR3 spustijo na cene DDR2 in bomo imeli hiter prehod. Dokler pa bodo cene visoke, pa bo vsak ki kupuje nov PC raje vzel doooosti cenejši DDR2 ram.

rnrv ::

Res ne vem v čem je fora teh DDR3. Navit DDR2 (4-4-3-8 pri 1000MHz) ima okol 8500 MB/s (v obe smeri) prenosa in latenco cca 50 ms, nek DDR3 2000Mhz pri svojih ogromnih latencah pa cca 8000 pisanje, 9500 MB/s branje. Cena DDR3 napram DDR2 pa je precej večja kot teh 10%.

Aja saj res. Štroma pa DDR3 res požre malo manj (moj pomnilnik se matra na kar 2.3V, DDR3 pa na cca 2.0V).

Ni prihodnosti za DDR3 razen, če je še kakšna prednost, ki je ne poznam...

Jumping Jack ::

Jaz pa sploh ne razumem, zakaj razvijajo hitrejši RAM, ker se vse skupaj pozna en drek. Še razlika med single- in dual-channel RAM-om (kar pomeni, da se prepustnost RAMa podvoji), se v praksi sploh ne pozna, razen če imaš integrirano grafiko, potem je razlika "celih" par procentov...

Tako da kar se mene tiče, se niti hitrejšega DDR2 v večini primerov ne splača kupit, kaj šele razvijat neko popolnoma novo tehnolgijo. Naj raje vlagajo v razvoj SSD diskov, bomo imeli mnogo več od tega.

DJ MartiNi ::

Dokler DDR3 porabi manj el. energije, potem se mi zdi da je kar smiselno vanj vlagat.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

rnrv ::

Hmjah, samo koliko manj. Namesto 2,5W porabi 2,1W na ploščico.
To je tako malo, da že nihanje efikasnoti napajalnika zasenči manjšo porabo DDR3.

Samo, če sem prav obveščen novih plat z DDR2 skoraj ne delajo več. Kar pomeni, da nas bo počasi kar trg prisilil k nakupu DDR3

c00L3r ::

Najcenejša 2GB DDR2 palčka:
28,0€
Najcenejša 2GB DDR3 palčka:
JE NI
Pri mimovstrste.com sploh nimajo v ponudbi 2GB palčke. Še cene kompletov 2 palčk po 1GB se začnejo pri 76,44€

Gledal sem cene samo na mimovrste. Prepričan sem da se da dobit 1x2GB palčka. Pa vendar mislim da je jasno zakaj si nihče ne kupi DDR3. Visoka cena, slaba dobavljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

PrimozR ::

Poglej na ceneje.si oz. na AGT. Valda so 2 GB DDR3 plačke. In SPET manjka rolleye smajli.

c00L3r ::

Najcenejši ram 2GB DDR3 najdeno z ceneje.si:
47,97€
Najcenejši ram 2GB DDR2 najdeno z ceneje.si:
18,05€

DDR3 je dražji za 165% od DDR2. Katerega boste kupili?

Valvoline ::

Za 4g ddr3 plačaš enak znesek kot za npr procesor e5200 celo več stane. Mislim halo ??
Če men kdo vpraša več k 10-15e res ni vredn 1gb.
j včasih je ddr1 bil drag res. Sam pa ne smemo pozabit da kar danes pomeni 1gb je takrat blo recimo 256mb in je cena bila popolnoma enaka.
Takrat je povprečn pc imel 512 rama,danes vsak min 2gb,meja gre proti 4gb že.

T-Majo ::

Se spominjam februarja 2006 ko sem dal za 1GB rama DDR2 800MHZ OCZ z latencam 5-5-5-15 115€. In še najcenejši je bil. Procesor E6400 je bil 240€. Pa asus P5B deluxe 180€. Malo ceneje je blo vse skupaj amapak kaj velik pač ne. Zdaj pa zganjate tak halo iz tega vsega. Zgodba se v podobni obliki ponavla. Sej smo pričakovali to?

Edino zdi se mi, da je bila pohitritev iz (primer P4 na C2D) večja kot pa je zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

rnrv ::

Se spominjam februarja 2006 ko sem dal za 1GB rama DDR2 800MHZ OCZ z latencam 5-5-5-15 115€. In še najcenejši je bil. Procesor E6400 je bil 240€. Pa asus P5B deluxe 180€. Malo ceneje je blo vse skupaj amapak kaj velik pač ne. Zdaj pa zganjate tak halo iz tega vsega. Zgodba se v podobni obliki ponavla. Sej smo pričakovali to?

Edino zdi se mi, da je bila pohitritev iz (primer P4 na C2D) večja kot pa je zdaj.


Potem si pa kupoval zelo drago (očitno ne manjka denarja). Jaz sem dal takrat za SuperTalent 1GB 800Mhz 4-4-3-8 70€!!! E6400, ki ga imam še vedno, je bil pa res 240€ in je bil vreden toliko, še vedno vse (tudi renderiranje) leti kot mora, samo naviti je bilo med tem časom potrebno na FSB500.

Glede na bedne performanse DDR3 res ni vreden toliko!!!

yaxo ::

Res ne vem v čem je fora teh DDR3. Navit DDR2 (4-4-3-8 pri 1000MHz) ima okol 8500 MB/s (v obe smeri) prenosa in latenco cca 50 ms, nek DDR3 2000Mhz pri svojih ogromnih latencah pa cca 8000 pisanje, 9500 MB/s branje. Cena DDR3 napram DDR2 pa je precej večja kot teh 10%.

Aja saj res. Štroma pa DDR3 res požre malo manj (moj pomnilnik se matra na kar 2.3V, DDR3 pa na cca 2.0V).

Ni prihodnosti za DDR3 razen, če je še kakšna prednost, ki je ne poznam...


rezultati ki si jih ti opisal veljajo za vezne nabore x4x in x3x, moji ddr3 rami pri hitrosti 1800 cas 9 in pa voltaža 1.65 rami pa zmorejo 16000MB/s branja in nekaj manj pisanja, rezultat tega je recimo winrar 700mb 7 sekund, 8gb 3,5 min, res pa je da kakih velikih rezultatov ne dobimo pri igrah.

slike in teste kmelu objavim na forumu

kar pa se samih cen tiče ne vem kje je c00l3r pobral te številke vendar sem jaz za en komplet 3x1gb plačal 130e 1600MHz cas 8 pri 1.65V

ceneje.si ni vendno najceneje to je dejstvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yaxo ()

Valvoline ::

Vse lepo in prav vendar za ddr2 3x 1g namest 130e pač daš cca 40e :)
Al pa dodaš še 40-50e zravn tistih 130e pa kupiš dobrega quada. Zaenkrat ddr3 samo za res high tech konfiguracije tipa i7.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ce dajes mocnejso crpalko, je treba tut pipco mal povecat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Za 4g ddr3 plačaš enak znesek kot za npr procesor e5200 celo več stane. Mislim halo ??
Če men kdo vpraša več k 10-15e res ni vredn 1gb.
j včasih je ddr1 bil drag res. Sam pa ne smemo pozabit da kar danes pomeni 1gb je takrat blo recimo 256mb in je cena bila popolnoma enaka.
Takrat je povprečn pc imel 512 rama,danes vsak min 2gb,meja gre proti 4gb že.


Bluziš. Cena DDR2 RAMa je bila prek 50 € na gigabajt, precej več. Nato je MOČNO padla na zdajšno raven. Gigabajt DDR rama pusti, takrat je bil industry standard 512 MB palčka, danes to postaja oz. je že postala 2 giga palčka.

Se spominjam februarja 2006 ko sem dal za 1GB rama DDR2 800MHZ OCZ z latencam 5-5-5-15 115€. In še najcenejši je bil. Procesor E6400 je bil 240€. Pa asus P5B deluxe 180€. Malo ceneje je blo vse skupaj amapak kaj velik pač ne. Zdaj pa zganjate tak halo iz tega vsega. Zgodba se v podobni obliki ponavla. Sej smo pričakovali to?

Edino zdi se mi, da je bila pohitritev iz (primer P4 na C2D) večja kot pa je zdaj.


Potem si pa kupoval zelo drago (očitno ne manjka denarja). Jaz sem dal takrat za SuperTalent 1GB 800Mhz 4-4-3-8 70€!!! E6400, ki ga imam še vedno, je bil pa res 240€ in je bil vreden toliko, še vedno vse (tudi renderiranje) leti kot mora, samo naviti je bilo med tem časom potrebno na FSB500.

Glede na bedne performanse DDR3 res ni vreden toliko!!!


E6400 je bil vedno manj kot 200 € če se ne motim (186 $).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

yaxo ::

Vse lepo in prav vendar za ddr2 3x 1g namest 130e pač daš cca 40e :)
Al pa dodaš še 40-50e zravn tistih 130e pa kupiš dobrega quada. Zaenkrat ddr3 samo za res high tech konfiguracije tipa i7.


ja če uporabljaš računalnik za brskanje po netu in pisanje v vordu :)

sam ga uporabljam za video obdelavo, v tem primeru je iz ddr3 bistveno ceneje kot pa kak qx9xxx, za to razliko v ceni imam pokrite rame in ssd diske.

kaj pa je po tvoje dober quad, srčno upam da ne misliš na q6600

Wirko ::

"Izum" DDR3 ni bil noben tehnološki preboj, samo čisto počasen napredek. Ne pozabit: Sinclair Radirka iz 1982 je imel DRAM z dostopnim časom 250 ns, SDRAM moduli okoli 1999 nekje 70 ns, danes DDR3 enih 50 ns. Primerjam samo čas naključnega dostopa! Po mojem bo to vedno večja ovira, čeprav DRAM kontrolerji delajo čuda, da jo preskočijo.
[:4{#]

x45 ::

Tudi Intelu in AMD-ju se ne mudi pretirano, saj bo prvi svoja čipovja za Nehaleme, ki bodo podpirala izključno DDR3,


Rs je videt da avtor tega članka nima pojma....

PrimozR ::

Po čem to sklepaš?

Wrop ::

Wirko, samo popravek. DRAM leta 1980 je imel čas cikla 250ns, čas dostopa do nove vrstice in stolpca pa 180ns(torej naključni dostop). Čas dostopa do novega stolpca v isti vrstici pa 75ns. Do leta 1998 so se uporabljali asinhronski DRAMi, potem pa sinhronski DRAMi, torej SDRAMi. Za 2007 pa je bil čas cilka 55ns. Čas dostopa do nove vrstice in stolpca 40ns, do novega stolpca v isti vrstici pa 1,25ns. Ena bolj vidnih razlik je ta da DDR3 zapiše 8 bitov naenkrat v prefetch register, namesto 4 bitov pri DDR2.
Kot zanimivost je za leto 2007 bil tipičen čas dostopa za SRAM 2-10ns, za DRAM pa 5x več, s tem da je cena bila približno 10x manjša za GB.

MrStein ::

dzinks63:
DDR3 že imajo praktično čisto normalno ceno

Ja, če ti je foter "privatnik".
Za nas ostale dvakratna cena ni "normalna".

PS: Se popravljam: trikratna.


A se mi bluz o latencah splača komentirati ? OK, bom tvegal. Na vseh tipih RAM-a so iste. Ker je tehnologija odzadaj ista. Tisti, ki imate težave s soočanjem z resničnostjo, kličite zdaj !
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

c00L3r:
Najcenejša 2GB DDR2 palčka:
28,0€
Najcenejša 2GB DDR3 palčka:
JE NI

2GB DDR2: 15 EUR
2GB DDR3: 45 EUR
(v civilizaciji imajo bolj pestro ponudbo)

Vir: www.alternate.de
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Mene sploh ne moti razlika v ceni med ddr2 in ddr3 (provzaprov je nepomembna, ddr3 je ze zelo poceni), moti me to, da so dobri ddr3 rami zelo dragi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

PATRIOT 2x 2GB DDR3 ram, PC3-10600, 1333MHZ s hladilnikom 88€
RAM DDR3 4GB PC1600 Corsair (TW3X4G1600C9DHX) 124€

Ne vem, kaj se pritožujete? Cene so zelo ugodne, tako zelo kot še nikoli do sedaj. Še leto dni nazaj so bile takšne ali celo višje cene za ddr2. Čez kakšno leto pa bodo tudi ddr3 še cenejši. Sicer pa še vedno lahko koristiš ultra poceni ddr2, komur ne gre skozi ddr3. Trenutno je mus ddr3 le pri I7, katerega pa ne kupujejo vsi povprek. Vsi ostali se lahko zadovoljijo z ddr2 in ni nobene potrebe po ddr3. Tako intel 775 procesorji kot bodoči AMD am3 procesorji imajo in bodo imeli na izbiro oba rama, tako ddr2 kor ddr3, pač za vsakega nekaj, sicer pa tako ali tako ni bistvenega bosta z ddr3, tako da praktično sploh ni važno kaj furaš.

Dr_M ::

Folk bi rad use zastonj :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Folk ima na izbiro DDR2 za 20 EUR in DDR3 za 50 EUR. Folk nima privatnika za fotra. Folk izbere DDR2. Kaj je tu čudnega ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Aha? Ucasih smo pa lahko kupoval 2x 512MB za 50k sit?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Včasih nisi imel na isti plati DDR in SDR slotov, vsaj ne takrat ko jaz pomnim (prišel na sceno šele z DDR RAMom). SO bili usputno DDR in DDR2 ampak to je bilo itak v času A64k in niti ni bil tak problem.

Dr_M ::

Ma bile so use mozne kombinacije.
Sam to je velik nesmisel met oboje na eni plati.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hexx ::

kolk je ddr3 bolši od ddr2?

PrimozR ::

Zelo relativno. Zaenkrat razlike skorajda ni, bo pa z razvjem postajala vedno večja v prid DDR3.

_Dejan_ ::

Smešno mi je kako se kregate DDR2 vs DDR3... Poglejte par let nazaj ko je bil podoben prehod med DDR in DDR2... Bile so iste debate, DDr2 se ne izplača ker je šrot, zakaj bi kupoval dražji ram če dobim večjo količino DDR-a? Koliko pa vas še uporablja SDR ali DDR? Bolj malo ane?
Jaz osebno imam samo še v prenosniku DDR ram, V delovni mašini imam DDR3(Računalnik je star okoli eno leto), nov mini pc ki ga sestavljam pa ima tudi SO-DIMM DDR3, kar vkrajujejo tudi v boljše prenosnike...
Kot je bilo rečeno DDR3 potrebuje nižjo napetost in v prihodnosti jo bodo še znižali...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

FireSnake ::


prehod na DDR3 pa še pol leta dlje.

tole bi verjetno moralo bit:

prehod na DDR2 pa še pol leta dlje.





Zelo relativno. Zaenkrat razlike skorajda ni, bo pa z razvjem postajala vedno večja v prid DDR3.


V tole pa mocno dvomim. Z razvojem cesa?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Valvoline ::

Smešno mi je kako se kregate DDR2 vs DDR3... Poglejte par let nazaj ko je bil podoben prehod med DDR in DDR2... Bile so iste debate, DDr2 se ne izplača ker je šrot, zakaj bi kupoval dražji ram če dobim večjo količino DDR-a? Koliko pa vas še uporablja SDR ali DDR? Bolj malo ane?
Jaz osebno imam samo še v prenosniku DDR ram, V delovni mašini imam DDR3(Računalnik je star okoli eno leto), nov mini pc ki ga sestavljam pa ima tudi SO-DIMM DDR3, kar vkrajujejo tudi v boljše prenosnike...
Kot je bilo rečeno DDR3 potrebuje nižjo napetost in v prihodnosti jo bodo še znižali...

Jah k je bil ddr2 orenk dražji ga nobedn ni povohal,k se je pocenil so vsi prešaltal. na koncu in še danes je postal ddr1 dražji k ddr2.
Popolnoma enako se je dogajal tut z prehodom iz sdr na ddr. Sicer tapravi ddr3 z frekvencami 1,6 ali 2ghz so pa res dragi k hudič. Cenejši Ddr3 1066 ali 1333 je navadn šrot in se tam sploh ne opazi razlika med ddr2 in ddr3. Tako k ddr2 433 ali 533 vs 1066mhz

PrimozR ::

Zelo relativno. Zaenkrat razlike skorajda ni, bo pa z razvjem postajala vedno večja v prid DDR3.


V tole pa mocno dvomim. Z razvojem cesa?


Ja halo, z razvojem čipov. Enako se je zgodilo z DDR2. Latence so padale, gostota je pa šla gor.

opeter ::

Ali se kdo od vas spominja cene RDRAM-ov (oz. DRDRAM - Direct Rambus DRAM), ko so prišli ven prvi Pentiumi 4? Kakšne so imeli ceno?

Nov RDRAM

Vzporedno pa so kot alternativo ponujali DDR1 RAMe. Slednji je (na srečo večine) cenovno premagal prvega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Wrop ::

Jst DDR3 ne kupim, dokler ne dobim 800MHz(1600MHz) in z latencami pod 7, pod 100€.

Dr_M ::

Wrop: potem se pa oglasi leta 2010 spet, pa povej, katero znamko si kupil >:D (to je precej optimisticna napoved)

Edit: no mogoce bos tak 1GB modul ze prej dobil pod 100€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Spock83 ::

A ni DDR3 tri-kanalen? Za polno izkoriščenost bi rabil 6 palčk?

Dr_M ::

Spock83: ojoj 8-O :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomanjkanje pomnilnika v 2010

Oddelek: Novice / Pomnilnik
313624 (2520) gruntfürmich
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611611 (8922) _Dejan_
»

DDR3 devetega maja

Oddelek: Novice / Pomnilnik
174637 (3063) PrimozR
»

AMD predstavil AM2 procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
394970 (3261) balocom
»

AM2 vs. s939

Oddelek: Novice / Matične plošče
344963 (3488) Tarzan

Več podobnih tem