» »

Veliko računalniško ohišje

Veliko računalniško ohišje

skico ::

Ali kdo pozna kakšno VELIKO računalniško ohišje v katerega bi spravil cca 14 diskov + eno dvd enoto?

Na internetu sem našel Chiefteca model BA-01B-B-B v katerega bi spravil cca 10 diskov in dvd enoto.. ampak bi rabil večjega.. Oziroma naj se prav izrazim. Ohišje je dovolj veliko, če bi imelo namesto prostora za DVD-je prostor za diske..

Drugače vem da obstajajo nosilci iz 5.25" na 3.5" vendar to ni najbolj elegantna rešitev.. To je bolj kot ne rešitev v sili..

Tako, da vas prosim, da z nasveti na dan.


Hvala že vnaprej..

lp, skico

gobelin ::

jaz ponavadi jemljem SUPERMICRO 3U. za tako rabo bi hitro pozabil standard ohišja.

skico ::

ja, sem gledal supermicro 3u ohišja, vendar so malce "navite" cene. Mogoče če bi ostalo kaj denarja da bi ga lahko porabil in potem tudi na kak način upravičil dodaten strošek.. mogoče.. vendar dajmo zaenkrat razmišljati v smeri "normalnega" ohišja ki je verjetno vsaj 1000€ cenejše.

lp

Jackal ::

LianLi ima par full-tower ohišij v katere gre po 12 diskov, poleg tega pa imaš prostih še 6 prostorov za CD/DVD enoto, tako da lahko kakšen disk daš potem tudi v tisti prostor.
Primer recimo - LianLi PC-V2010
Walking the way is something completely different than imagining the way.

gobelin ::

saj vem, žal je tako da prave zadeve stanejo.
no, v towerjih posveti nekaj pozornosti temperaturam in resonancam. drugo zna biti težak ubijalec, naj se sliši še tako čudno.

DJ MartiNi ::

Tole dokupi, še najceneje bo po mojem.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

skico ::

Tole dokupi, še najceneje bo po mojem.


ja, saj.. to je v planu če ne najdem kakšnega ohišja.. Raje bi mel ohišje ki je že po defaultu narejeno za veliko količino diskov. plus tega ima takšno ohišje verjetno še možnost postavitve ventilatorjev, ki hladijo te diske..

gobelin ::

je razlog, da taka ohišja niso praksa. takim sistemom se rade dogajajo nepredvidljive fore, pregrevanje, stabilnost itd. glej za čim ležečim ti svetujem. če imaš zase ni toliko krize, če boš pa zadevo tržil, pa raje naredi kot je treba. ko krepne ni dobra reklama za naprej.
težka je naloga učinkovito hladiti tako polje, tudi če imaš še ne vem kakšne možne nastavitve. če verjameš ali ne, pa je še težja naloga umiriti vibracije. poglej recimo na Lian Li linku, ko so napisali kakšne rešitve ima ohišje proti vibracijam, katere povzročajo noise. malo morgen, hrup ni problem, problem so ubijajoče resonance. samo napisati to je težko, verjetno razumeš zakaj;)

skico ::

gobelin: zanimivo.. bom chekiral malo.. drugače so mi na alterju dali link za ohišje chieftec JS-1500-OP. kaj praviš na tega?

lp

kixs ::

Ta izgleda kar v redu.

Osebno bi vse diske obesil na gumi vrvice. Tako vibracije zmanjsas prakticno na nic. Sicer pa vsi diski ne vibrirajo enako mocno - katere mislis vgraditi?

lp

trnvpeti ::

kix, katere gumice priporocas?

Maximus ::

Lahko pa kaj takega uporabiš:

https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

BioTech ::

in zakaj sploh 14 diskov?
sori bula!

kixs ::

kix, katere gumice priporocas?


Js sem sel kar v trgovino kjer na metre prodajajo blago (Citypark) in vzel elasticno vrvico premera 2mm in dolzine 10m. Cena je prisla 2.90€

Obnese pa se zelo dobro.

 .

.

Steinkauz ::

Jst sm kr z gumo od šlaufa naredu :))

skico ::

in zakaj sploh 14 diskov?


za backup storage..


diski bodo Seagate 1.5TB

lp

jan01 ::

@skico
Pogooglaj kako množično crkujejo seagate diski. Pripročam,d a vzameš wd oz samsung 1TB

skico ::

@skico
Pogooglaj kako množično crkujejo seagate diski. Pripročam,d a vzameš wd oz samsung 1TB


ha.. bom chekiral. hvala za info..

ocitno nebi bila slaba ideja čakat na wd 2tb diske..

lp

kixs ::

O Seagate problemih, ki se resujejo.

Sicer pa bodo vsak cas prisli ven WD Green 2TB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača kupiti ohišje Aerocool ExtremEngine 3T, črn

Oddelek: Kaj kupiti
301985 (1551) Tomozuki
»

izbira ohišja...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272268 (1611) Toxic
»

ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
201604 (1227) racunalnicar
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191927 (1677) wooted
»

Kateri AUTO regulator ventilatorjev

Oddelek: Kaj kupiti
101510 (1507) PRST

Več podobnih tem