» »

Kateri AUTO regulator ventilatorjev

Kateri AUTO regulator ventilatorjev

MarkoMan ::

Nej bo Auto, se pravi regulacija po stopinjah, ali obremenitvi, po moznosti brez front panela, da je regulacija preko programa (ni nujno)...

Katerega mi predlagate? oz. vi uporablate?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

bosmla ::

Tole bi bilo najbrz zelo ok.... tudi sam razmisljam o automatski regulaciji pa sem prisel na idejo - moja plosca (ASUS A8N32) ima dva izhoda za vent., ki sta ze temperaturno regulirana in bi na vsakega obesil po dva vetilatorja (cca 2W vsak) sedaj me edino skrbi ce lahko to naredim, da ne bom preobremenil izhoda?

kixs ::

Odvisno kaj bi rad krmilil.

Za CPU ima vecina novejsih plat to urejeno v BIOSu. Lepo nastavis pri kateri temperaturi naj bodo kaksni obrati.

Za graficno pa lahko enako nastavis v RivaTunerju.

Nice & Easy & Silent :D

lp

MarkoMan ::

Rad bi za 3-4 ventilatorje da regulira. Recmo da se vsi vklopijo na 5v pri doloceni temperaturi in nato pospešujejo glede na temperaturo.... A obstajajo kake pci variante?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Ce zelis kontrolirat vec ventilatorjev - sicer ne vem zakaj jih imas toliko - uporabi tole rec ali kaj podobnega:

https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=2814

LP

MarkoMan ::

kokr sm js vidu ta Zelman ni auto in zgleda k bozicna jelka. A obstaja kaka napravica, ki bi ji lahko nastavlal tako kot pri riva tunerju....(pri 40c..40%vent...itn). A obstaja kej takega?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Recimo:

Aerocool Gatewatch 2 srebrn:
https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1722

Lian Li LCD-Panel TR-3A srebrn:
https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1201

Se vedno ne vem zakaj imas toliko ventilatorjev?

Potrebujes samo 1xCPU, 1xGPU in en vent. za izpuh toplega zraka. Seveda se od napajalnika.

CPU in GPU lahko kontroliras softversko, za izpuh das enega low-rpm in en low-noise napajalnik in to je to.

lp

MarkoMan ::

Hehe, a mas ti tut nocn siht?

Zakaj tolk ventov? Pripravlam se na poletje :) Ok, na cpu gre automatsko, izpuh je na max, imam se en intake in vrjetno bom se enga nabavil, pa rad imel regulator, ker rac. kdaj laufa cez noc in takrat bi rad videl da dela samo cpu, poleti pa med naziganjem igrce vse na max...tko nekak.. Sam itak ne zgleda da kej takega obstaja.

Je pa zanimiva ideja da vec ventov priklopis na maticno. Me zanima ce bi tale cpu vent prikljucek prenesel, recmo 10w?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

TomoSlo ::

Ja tale Gatewatch 2 je tud pri meni v planu. Baje se mu lahko nastavi tudi kontrast display-a. A ima kdo kakšne izkušnje z njim?
Sem že mislil tistega Zalmana kupit, pa zadnji moment ugotovim,da sploh ne regulira avtomatsko..

eVro ::

Če kdo išče vgradno enoto s temperaturnimi senzorji in možnostjo nastavljanja ventilatorjev, jaz prodajam tole: KLIK. Je praktično nerabljena, ima pa veliko funkcij (tudi alarme) in samostojne 4 senzorje, ki jih postaviš kjer jih potrebuješ. Za več info si preberite opis na bolhi in tale link do proizvajalčeve strani: KLIK

PRST ::

Zanimiva zadeva je aquaero, ki ga lahko dobš z ali brez sprednjeplošče - aquaero LT. Omogoča priklop štirih ventilatorjev in cel kup senzorjev. krmliš pa ga preko programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PRST ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater 12cm ventilator za procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
111044 (866) Fifty
»

izbira ohišja...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272268 (1611) Toxic
»

kateri hladilnik za 8800gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201837 (1220) dukenukem
»

hlajenje cipov na plati

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121232 (972) Pyr0Beast
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
71119 (990) fire_3

Več podobnih tem