» »

Prenosnik za 500€ - POMOČ

Prenosnik za 500€ - POMOČ

kumby ::

Iz našega gasilskega društva, so me prosili naj izberem in kupim prenosni računalnik za potrebe društva.Jaz se nekaj ne spoznam na prenosnike in bi vas prosil na pomoč, če mi lahko svetujete katerega kupiti za okoli 500€ (+/-50€).Gledal sem ponudbo na spletnih trgovinah in tega je zelo veliko, tako da res nevem kaj se splača kupit.Vem da 500€ ni veliko za prenosnik, vendar bi rad kar največ dobil za ta denar.Tako da lepo prosim za nasvete in če bi jih lahko dali čimprej, ker se mi kar malo mudi z nakupom.

Hvala

marko20 ::

Mitja358 ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... Mam tega pa je bomba za ta denar

Mitja358 ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... ali pa tale sam ma slabši disk pa rame ma manj. Za 550€ je tisti najboljša izbira

ali pa za 570€ laptop s 17" ekranom http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... Mam tega pa je bomba za ta denar

še slovenski video od tega prenosnika

BuzzFuzz ::

a je že kdo lastnik HP Compaq 6735s prenosnika?
zanima me kako glasni so zvočniki, in kako ima urejeno nastavljanje glasnosti. ali samo programsko, ali je kje kakšen zunanji drsnik?

kumby ::

Js sm se odločo kr za Lenovota.Dans pa inštaliramo use lepo gor, pol pa bomo vidl kk delujo.Upam da fino.

pupsi1984 ::

zdravo, tudi jaz potrebujem nasvet za nakup prenosnika...

budžet 500 evrov (čim manj)

rad bi ga za:

- delo v šoli (powerpoint in multimedija v smislu, da je vsaj toliko zmogljiv da lahko rippam kakšen film-izrežem kakšen del filma ven, da lahko potem zadevo predstavim...)

- da na njem lahko pogledam kakšen film (to pomeni, da ima vsaj za silo dobro sliko in zvok, spet pa ni treba da je ne vem kaj)

- da ima solidno baterijo in čim daljšo avtonomijo

- da je čim lažji in manjši (torej prenosljivost). Nimam občutka kolko je dejansko 8,9"... a se na tako majhnem prenosniku da dejansko normalno npr. pisat v wordu in pogledat kak film, da ti ne izpadejo oči? ali je bolje kakšen večji? do sedaj sem imel 15.4" pa mi je prevelik in pretežak za prenašanje okoli ...

- da laufa tekoče windowse xp

- ostalo, predvsem delo z internetom (pošta, brskanje itd)

torej nekaj čisto osnovnega, vendar kvalitetnega ...

prosim če napišete če slučajno veste, kje je kakšna akcija...

hvala

Mitja358 ::

zdravo, tudi jaz potrebujem nasvet za nakup prenosnika...

budžet 500 evrov (čim manj)

rad bi ga za:

- delo v šoli (powerpoint in multimedija v smislu, da je vsaj toliko zmogljiv da lahko rippam kakšen film-izrežem kakšen del filma ven, da lahko potem zadevo predstavim...)

- da na njem lahko pogledam kakšen film (to pomeni, da ima vsaj za silo dobro sliko in zvok, spet pa ni treba da je ne vem kaj)

- da ima solidno baterijo in čim daljšo avtonomijo

- da je čim lažji in manjši (torej prenosljivost). Nimam občutka kolko je dejansko 8,9"... a se na tako majhnem prenosniku da dejansko normalno npr. pisat v wordu in pogledat kak film, da ti ne izpadejo oči? ali je bolje kakšen večji? do sedaj sem imel 15.4" pa mi je prevelik in pretežak za prenašanje okoli ...

- da laufa tekoče windowse xp

- ostalo, predvsem delo z internetom (pošta, brskanje itd)

torej nekaj čisto osnovnega, vendar kvalitetnega ...

prosim če napišete če slučajno veste, kje je kakšna akcija...

hvala

Če ti ni škoda dat še 50€ vzemi tistega ki sem ga predlagal v tretjem postu zgoraj.

AngelOfDeath ::

zdravo, tudi jaz potrebujem nasvet za nakup prenosnika...

budžet 500 evrov (čim manj)

rad bi ga za:

- delo v šoli (powerpoint in multimedija v smislu, da je vsaj toliko zmogljiv da lahko rippam kakšen film-izrežem kakšen del filma ven, da lahko potem zadevo predstavim...)

- da na njem lahko pogledam kakšen film (to pomeni, da ima vsaj za silo dobro sliko in zvok, spet pa ni treba da je ne vem kaj)

- da ima solidno baterijo in čim daljšo avtonomijo

- da je čim lažji in manjši (torej prenosljivost). Nimam občutka kolko je dejansko 8,9"... a se na tako majhnem prenosniku da dejansko normalno npr. pisat v wordu in pogledat kak film, da ti ne izpadejo oči? ali je bolje kakšen večji? do sedaj sem imel 15.4" pa mi je prevelik in pretežak za prenašanje okoli ...

- da laufa tekoče windowse xp

- ostalo, predvsem delo z internetom (pošta, brskanje itd)

torej nekaj čisto osnovnega, vendar kvalitetnega ...

prosim če napišete če slučajno veste, kje je kakšna akcija...

hvala

Če ti ni škoda dat še 50€ vzemi tistega ki sem ga predlagal v tretjem postu zgoraj.



Free DOS je bomba OS za prenosnik...
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

a je že kdo lastnik HP Compaq 6735s prenosnika?
Ja, zadeva z Turion Ultra CPUjem je super hladna in hitra. (ZM-80)

Drsnik za glasnost je programski in ne mehanski.

Vsekakor je to za nekje 650 EUR zelo dober prenosnik za ta denar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitja358 ::

Better: http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

ja beter je sam cena pa je tut beter (višja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jest10 ::


- da je čim lažji in manjši (torej prenosljivost). Nimam občutka kolko je dejansko 8,9"... a se na tako majhnem prenosniku da dejansko normalno npr. pisat v wordu in pogledat kak film, da ti ne izpadejo oči?

Seveda se da tudi na teh mini prenosnikih normalno delati. Je pač malenkost več telovadbe s premikanjem strani gor/dol, to je pa tudi vse. Zaenkrat sem čisto normalno spisal 40+ strani veliko seminarsko na takem malčku.

kumby ::

Js sm Lenovota preizkusu in morem rečit da je zakon.vse dela nad pričakovanju.Nism si mislu, da bo za 500€ tak dober.Use dela tak ko je treba,posebe me je presenetlo wireless sprejemanje.Mislim da za 500 se res splača met tegale.Se enkrat hvala za nasvete.

Leks ::

Za 500€ je Lenovo res best buy, tudi jaz sem ga že stestiral. Pri In-Sert ga je kolega dobil še nekoliko ceneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem prenosnik za igre in ostalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517255 (5580) Grey
»

Se bi splačalo? (XFX nForce 790i Ultra SLI)

Oddelek: Kaj kupiti
141216 (1051) batista bomb
»

Prenosnik za gledanje 1080 FULL HD filmov

Oddelek: Kaj kupiti
82205 (2072) Wox
»

Katera grafa od spodaj naštetih se vam zdi najboljša?

Oddelek: Kaj kupiti
51208 (1208) BlueNik
»

Prenosnik 17

Oddelek: Kaj kupiti
61087 (903) MEDENA

Več podobnih tem