» »

Multifunkcijska naprava

Multifunkcijska naprava

D.D. ::

Živjo!
Podau sem se v nakup multifunkcijske naprave (skenr, barvni printer,..). Ampak ker o tem področju vem bl mal vs prosm za nasvet na kaj morm gledat k bom kupvou. Če pa mate kšne predloge kaj kupt pa kr na plano z njimi:) Gibljem se pa v bl nizkem cenovnem razredu.
Hvala že vnaprej.
LP, D.D.

Blinder ::

No isto bom jaz kupoval v kratkem. Potrebujem printanje in kopiranje.
http://www.ceneje.si/tiskalniki-in-sken... ceneje.si....]

Laserski so predragi ha? Teli inkjet pa imajo probleme s sušenjem kartuš. Nasveti predlogi...?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Klenobo ::

Jaz ti priporočam nekaj od HP, ker če se ti zašuši kartuša, potem vse skupaj menjaš. Pri ostalih je pa to malo dražje. Če ti pa povem iz prakse, da na enem priterju pritam samo 1 na mesec, pa se mi ni zašušila glava. Takom, da ti toplo priporočam nekaj od HPja.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Leks ::

Tudi jaz priporočam nekaj od HPja, če boš kupol inkjet prej preveri katere kartuše pašejo noter. Ker določene originalne so precej zasoljene.

Klenobo ::

Jaz imam HP Photosmart C3100 series, pa dobim kompatibilno kartušo za njega. Če ti bojo pa kje rekli, da garancija ne velja, zaradi uporabe kompatibilnih kartuš, jim ne verjami. Ker to sem že na večjih koncih slišal.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Zheegec ::

Jaz imam HP Photosmart C3100 series, pa dobim kompatibilno kartušo za njega. Če ti bojo pa kje rekli, da garancija ne velja, zaradi uporabe kompatibilnih kartuš, jim ne verjami. Ker to sem že na večjih koncih slišal.

Seveda si slišal, ker to popolnoma drži. Na servisih lahko to ponavadi tudi testrirajo in zavrnejo garancijo.

Drugače pa glede na trenutno ceno predlagam Canon MP610. Super zadeva.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klenobo ::

Jaz imam HP Photosmart C3100 series, pa dobim kompatibilno kartušo za njega. Če ti bojo pa kje rekli, da garancija ne velja, zaradi uporabe kompatibilnih kartuš, jim ne verjami. Ker to sem že na večjih koncih slišal.

Seveda si slišal, ker to popolnoma drži. Na servisih lahko to ponavadi tudi testrirajo in zavrnejo garancijo.

Drugače pa glede na trenutno ceno predlagam Canon MP610. Super zadeva.


Zdaj mi pa povej kaj imajo za testirati? Pri HP menjaš vse naekrat, kartušu in pisalno glavo. Ker je to vse v enem kosu. Ne pa kot pri Epsonu in Canonu. Tako, če ti se zašuši zamenjaš vse na enkrat in ti ni potrebno nositi na servis in se pregovarjati.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Blinder ::

A bo v redu tale? hp
Obcasno se ga bo rablo za sprintat kaj v crnobelem, mogoce kdaj fotokopirat. Budget je zelo omejen:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

racunalnicar ::

jst mam canon mp610.
Morm rečt, da sm zelo zelo zadovoljen. Skener zelo vredu dela in zelo hitro, tiska hitro in "precej" kvalitetno, čitalec kartic, tiskanje na cd/dvd (deluje - sprobano), ima predal za liste, tako, da se sploh e vidjo, če je kaj narobe vse napiše v slovenskem jeziku - ni treba nč raziskvet težavo. Tiskalnik maš lahko zaprt, vendar ko daš tiskat z računalnika, se sam odpre in začne tiskat. Natisnil sem že veliko stvari, pa se kartuše ne praznijo hitro.
Sem pa ob nakupu zraven dobil rdečo kartušo pokvarjeno - nisem je reklamiral, ker bi imel preveč sitnosti. Sem raje kupil novo. Sicer uporabljam neoriginalne in nimam težav. Je pa bila ta zadeva, ko sem jo jaz kupil veliko dražja kot sedaj (100€).
PRIPOROČAM!!

Zheegec ::

V F2180 gredo samo male kartuše... vzemi samo če malo tiskaš. Drugače pa imaš C4280 s HP350 in 350XL kartušami.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Kaj pravite na HP C5280, huda cena, možnost XL kartuš?

Sedaj imam PIXMO 3000 pa mi že malo serje, morda sem razvajen s ceno komp. kartuš sedaj :P

Zheegec ::

Eh, MP610 je zmaga trenutno. Sploh, če uporabljaš neoriginalne kartuše je MP610 super zadeva. Pa tudi drugače.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

racunalnicar ::

js dam za neoriginalne kartuše (mp610) 7€

racunalnicar ::

alien, če jih ti kupuješ ceneje povej kje in po koliko

kmetek ::

mp610 200€, hp c5280 140....

samo pri neoriginalnih za mp610 je potrebno drkanje - menjava čipa?

TOP ::

Jaz sem imel HP 1610 in zdržal je 2 leti in se je pokvaru.Pri HP je res z kartušo menjaš tud glavo,ampak imam občutek da je vse drugo narejeno slabo,kajti pokvaru se je mehanizem,ki ustavi papir,da začne tiskat,tako da papir enostavno sam skoz poriva.Na servisu so rekli,da se ti kar pogosto zgodi z HP.Pred tem sem mel Canon 4 leta delal BP in sedaj sem kupu nazaj Canon.Tako da tisti glede kartuš sem tudi sam razmišljal,sam kaj ko pa ti drugo crkne.Sem pa glededal mal teste tiskalnikov in je MP610 res vrhunski.

racunalnicar ::

ne. za neoriginalne kartuše za mp610 ni treba nč čip drkat. Jest jo dobim, utaknem v skener in stvar dela.

kmetek ::

maš link kje se jih dobi?

racunalnicar ::

oprosti, ampak jst jih dobim na črno, pa tut ne vem od kje jih prnesejo. Sm jih že vprašov, pa niso hotl povedat, ker jih dobim brez davka.

kmetek ::

eh to ne šteje potem........7 + ddv = 8,4...original so pa kok 11,90€ ?

racunalnicar ::

sej ti pravm da ne plačam davka. Kartuša stane 7€?!?

joze67 ::

Lahko stane tudi 3€, če je ne morem dobiti ...

Zheegec ::

MP610 je 140EUR, C5280 pa 100EUR... Stopi malo ven iz comtrona no :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

jaz sem gledal cene pri dobaviteljih :(

Blinder ::

Kaj pa tale stvar
http://www.ceneje.si/hp-multifunkcijski...

V sparju bo za 118 euro, se splaca? Kaksne so slike sprintane s tem?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

medicine ::

1.Tudi sam se odločam za nakup multifunkcijske naprave in tehtam različne možnosti. V ožjem izboru imam zaenkrat canon mp610 in epson stylus dx8450, pa razmišljam če se mi bi ta epson splačal. je sicer cenejši,ampak je tolko kvaliteten?. Kaj mislite, ga mogoče kdo ima, ki ve kaj več? Kartuše so sicer cenejše za epsone.

2.Zelo bi si želel (in bi tudi reskiral več denarja) naprave, ki bi bla Wifi. Pa ne najdem nič pametnega pri nas zaenkrat. Ve kdo mogoče, kdaj pride canon mp620 (ali mogoče že je kje) v trgovine k nam. Gledal sem, na neki angleški strani da stane 135eur. Ponujajo mogoče kaj podobnega v grazu?

kmetek ::

Sem pred odločitvijo:

CANON MP630 ali HP 5380

pogoj je pač da tiska tudi na printable medije.......kateri izbrati ?

JayKay ::

c5280 tudi tiska na medije. ne vem če se ti splača razlika v ceni med obema.

koyotee ::

evo, sam imam to, in za tako ceno je zmaga hp4280
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kmetek ::

jaykaj: dobim ugodno C5380, C5320 ni več nikjer dobavljiv?

Kaj pa vem za 20€ več vzamem C5380? Pa lepo kartuŠe 364XL.....

Zheegec ::

MP630 je dobra mašina, kolikor sem delal P/P kartuš je Canon boljši. Tehnologija je pa itaq ista, HP je direktno skopiral tehnologijo od Canona.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

P/P ? Veš kaj me še zanima Alien, ima kateri od njiju MP630/C5380 podajalnik za liste spredaj?

primer PIXMA 4600

Dodajanje medijev:
- podajalnik 150 listov (64 to 105 g/m2 in posebni
Canonovi mediji do 300 g/m2)
- kaseta 150 listov (64 to 105 g/m2) TOLE :)
- DVD/CD pladenj: 1 DVD ali CD

Fizično manjši je verjetno Canon a ne? Ker škatla od HP C5380 je kar masivna.....pa tudi teža mora biti primerna, ne pretežak.

Pač omejitve, ker imam printer na polici. Da mi ne pade dol LOL.

Sem računal s HPjevimi 364 XL kartušami naredim občutno več strani. Edino desing je bolj tak :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

OZZY ::

Jaz imam HP Photosmart C3100 series, pa dobim kompatibilno kartušo za njega. Če ti bojo pa kje rekli, da garancija ne velja, zaradi uporabe kompatibilnih kartuš, jim ne verjami. Ker to sem že na večjih koncih slišal.

Seveda si slišal, ker to popolnoma drži. Na servisih lahko to ponavadi tudi testrirajo in zavrnejo garancijo.

Drugače pa glede na trenutno ceno predlagam Canon MP610. Super zadeva.


Samo problem je, ker se zna zgodit, da bo kompatibilna kartuša imela boljšo kvalitetno barve kot original. Ne bi bila izjema.

Glede MP610 lahko samo potrdim. Mam sam in je super.
Go with the flow.

kmetek ::

Ma jaz sem v dilemi no.....HP C5380 ali MP 630....

Zakaj eden in zakaj drugi? :P

zdravc ::

Jaz imam Canona MP520 in je za domaco uporabo vec kot dovolj.
Crnilo uporabljam od IncTec-a. Edini problem je, da ko prvic napolnis kartuso,
moras onemogocit cip (pise v navodilih za crnilo), nato pa nimas vec pregleda nad stanjem posamezne barve.
Pac cakas, da jo zmanjka.

V zadnjem monitorju je na prvem mesti z oznako dober nakup.
kdor zna pa žih

kmetek ::

aja črnilo? ravno zaradi fake kartuš mam občutek da se mi je uničil printer :(

OZZY ::

aja črnilo? ravno zaradi fake kartuš mam občutek da se mi je uničil printer :(


Zaradi tega, ker med samimi proizvajalci kvaliteta izjemno niha. So proizvajalci katerih kartuše presegajo originalne, je pa dosti takih, katerih kvaliteta je slabša in uporabljajo manj kvalitetno črnilo-Če so recimo delci črnila precejeni do 1 mikrona al pa na 2 se že lahko pozna razlika.
Go with the flow.

pravnik ::

Definitivni zmagovalec je Samsung 3175FN. Priporočam!

trnvpeti ::

pravnik, malo napisi vtise, probleme, prednosti....

kmetek ::

čakajte malo mi se kle pogovarjamo o multifunckijskih ranga do 150€ ne pa samsung 350 8-O

R O N I N ::

Iščem nek ČB laserski tiskalnik, s skenerjem. Pripravljen sem dat max. 150€, pa kartuša naj bo čim cenejša. Torej kaj je bestbuy glede na razmerje kvaliteta/cena?

kmetek ::

toner 8-)

R O N I N ::

Pardon toner :)

BCSman ::

Rabim neko poceni multifunkcijsko napravo in sem našel tale HP F2180:
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...
A bo vredu? Predvsem me zanima če se bo kje poznalo da ima le 16mb pomnilnika, saj recimo f2280 ga ima 32.
Aja, odkar je šla glava od epsona, se z drugim kot hp-jem ne ubadam več. (namen imam kupovati samo obnovljene kartuše)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Mertelj Pero ::

Če ne rabiš tega profesionalno, je vse kar boš kupil dobro.
Glede pomnilnika pa ne skrbi, če boš napravo uporabljal normalno, brez večjih obremetitev.

BCSman ::

eh nimajo ga več na zalogi.

Zamikal me je tale canon zaradi take nizke cene http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

najcenejši hp pa je F4280 za cca 78€

Kaj bi vi izbrali?
Kako se obnese canon z obnovljenimi kartušami?
Vendar tistih 21€ razlike bi se verjetno takoj zgubilo, saj recimo prink kartuša 42 ml za hp920c je 19€ in za canon pixma1800 samo 22ml(!) je ravno tako 19€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517385 (6099) 5er13
»

Kateri tiskalnik oz. multifunk. napravo?

Oddelek: Kaj kupiti
203481 (2668) kmetek
»

Katero večfunkcijsko napravo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223363 (3003) svecka
»

Nakup mf tiskalnika - HP C6280 ali Canon MP610?

Oddelek: Kaj kupiti
213811 (3240) 1309976
»

Multifunkcijska za domačo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
274117 (3360) debil

Več podobnih tem