» »

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

Han ::

Malo razmišljam, da bi nabavil PCI Express SoundBlaster X-Fi Titanium, ki ima lasten procesor in še sprejemljivo ceno (77 Eur). Prosim lastnike omenjene in podobnih SB kartic, da stestirajo predvajanje priloženega zvoka v PowerPoint datoteki. Hvala!

PPS z zvokom zelo hitrega tipkanja na pisalni stroj si lahko prenesete tukaj.

Realtek ALC889A (zvočna na Gigabyte GA-EP45-DS3R mamaplati) zadevo predvaja v redu. PCI Express SB X-Fi Xtreme Audio pa zvoka sploh ne predvaja, občasno se iz zvočnikov sliši le statično pokanje...

kixs ::

Vsi Sound Blasterji od SB AWE32 imajo svoj procesor (tudi SB 16 z dodatkom). Torej ni problem v tem.

Lahko je tvoja kartica defektna in bi jo na tvojem mestu reklamiral.

Kot sem ti ze v drugi temi napisal, ta PPS ni nic posebnega in ga mora predvajat katerakoli zvocna kartica.

Za "cudne" zvoke so lahko krivi samo kaksni vklopljeni efekti v Creative Audio Console.

lp

Han ::

In kako bi prepričal Mlacom v reklamacijo?

kixs ::

Ti nagaja se kje drugje, v kaki igri? Za reklamacijo je fino imeti vsaj ene par razlicnih problemov.

Ceprav je dejstvo, da si probal v dveh razlicnih racunalnikih in si dobil enak rezultat ze dovolj za reklamacijo.

lp

Han ::

Problem je samo v predvajanju bolj specifičnih zvokov, kakršen je priloženi in npr. "klikanje" v Internet Explorerju. Vse ostalo deluje kolikor toliko ok, zato se mi bodo na servisu samo smejali...

Sicer imam tudi e-mail od Creative Supporta, ki predlaga RMA, a se mi s tem enostavno ne da ubadat.

kixs ::

Nimajo se ti kaj smejat. Ce to predvaja on-board ali cenena kartica za 5€, potem mora tudi ta. Reklamiraj jo, naj jo probajo in potem tudi zamenjajo.

lp

Cash ::

Izklopi vse nastavitve oz. jih daj na dafault in kljukico na 2 zvočnika (sedaj imaš verjetno na 5.1.) Potem probaj še enkrat in povej, če je isto.

kixs ::

Cash: pri meni ni razlike. Imam pa sicer 2.1 zvocnike.

Han ::

Cash, 5.1 nisem niti poskušal, ves čas je vse privzeto, zvočniki so pa 2.0. Softver (driver) je pač defekten in to je to. Sem poslal zadevo še na SB forum, Creative support in Brannu Mitchellu, ki je 'freak' za zvočne kartice pri Guru3D...

Han ::

Ekola, sem še v Visti 64 preizkusil "Typewriter sound test" v Office 2007. Realtek se tu obnese slabše kot v WinXP/Office 2003, PCIe SB Xtreme Audio pa občutno boljše, a še vedno ne tako kot bi se moral (statičnega pokanja je kar nekaj). Skratka, to definitivno potrjuje splošno znano dejstvo o slabih driverjih...

tsatthoggua ::

Vista x64 + X-fi XtremeGamer - tale PP mi samo ene 3x malo prdne in niti malo ni podobno soundu tipkanja. Imam na Entertainment mode brez kakih efektov, probal pa sem tudi na Gamer mode in je isto.

settler ::

Windows XP + X-Fi XtremeGamer deluje normalno. Preizkušeno v office 2007.

Pyr0Beast ::

Integrana intlova resitev 82801CA/CAM stvar prezveci :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsatthoggua ::

XP + X-Fi XtremeGamer (isto comp kot zgoraj - dual boot) dela OK...no vsaj nekaj podobnega pisalnemu stroju se slisi. Razlika je se v Office ( XP ima 2003, Vista pa 2007). Zanimivo uglavnem.

Han ::

Huh, zanimive stvari se dogajajo. Ravnokar sem povsem na sveže namestil samo "Web Update 1" gonilnik za PCIe Xtreme Audio in zdaj zvok pisalnega stroja brezhibno predvaja v WinXP / Office 2003. Edina stvar, ki še občasno moti, je statični pok, večinoma povsem na koncu predvajanja.

Ergo: Creative software sux!

In še edit: Sveža namestitev ni bila tista, ki je pomagala. Pomagal je izklop "X-Fi CMSS-3D Virtual" v audio konzoli, ki je sicer privzeto vklopljen. :\ ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Še ena zanimiva zadeva: če vklopim slušalke prek "front audio" priključka, slišim vse sorte zvokov, ki se ne bi smeli slišati. Npr. vrtenje miškinega koleščka, klikanje gumbov, premikanje reklamnih napisov (na ST strani), nalaganje strani, odpiranje programov, minimiranje/maksimiranje oken; najboljši pa je zvok pri premikanju okna - kot da bi v slušalkah brenčala muha. 8-O

Toliko o kvaliteti Creativovih zvočnih kartic oziroma njihovega programja, ki jih krmili. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Pyr0Beast ::

Izklopi nepotrebne vhode.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Han ::

Jih sam izklopi oziroma sploh niso vklopljeni...

Han ::

Hmm, tudi na Asusovem Xonarju DX je front audio deležen povsem enakih "motenj". Ker zelo dvomim, da je za to kriv kabel, predvidevam, da "front audio" priključek na praktično vseh zvočnih (tudi na mamaplati) absorbira elektro-magnetne interference, ki jih proizvaja grafična kartica. Oh ja, tale HD audio je prava mora. :|

Han ::

Jao, jao , jao! Poženem Call of Duty World at War na Xonarju DX, pa se špil sesuje še predno se sploh konkretno zažene. Na Realteku in SB pa dela normalno... :\

Mislim, da bom vseeno ubodel PCIe SB X-Fi Titanium.

Edit: COD5 bojda dela na Xonarju, če izklopiš "GX mode", ki simulira EAX. Seveda je v tem primeru zvok precej slabši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Zgolj v vednost: PCIe SB X-Fi Titanium predvaja zvok pisalnega stroja 100% brezhibno. :) Tudi sicer je ta kartica čisto nekaj drugega kot PCIe SB (kvazi) X-Fi Xtreme Audio.

Davidf1 ::

No, ker je ravno mislim, da to prava tema in da ne odpiram nove, bom kar tukaj vpračal.

Sam imam naložene Windows7 prof x32. Imam plato Asus P5b, zvočna kartica pa je Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio. Pojavljajo se problemi z predvajanjem zvoka. Torej včasih malo poči, statičen pok. Če predvajam v Winampu se mi kdaj zgodi, da je naslednji komad samo visoki toni in bass. Če gledam kakšen film v BS playerju mi včasih zvok doni kot iz neke sobe, ali nekje iz globine. Če pa priklopim zvočniški kabel na zvočno, ki je na plati, teh problemov ni.

A so to samo kakšni driverji, ali je kaj drugega?

Davidf1 ::

Aja pa še to. Zakaj ne morem z X-Fi Mode Changer-jem zamenjati mode, ker mi napiše, da je audio device might still be in use. Hmm

Han ::

Jep, slabi driverji. ;((

Davidf1 ::

Torej mormo čakat, da nam bo Creative dal kaj boljšega. Nekatere zadeve sem sedaj poštimal, samo z X-Fi Mode Changer-jem pa še vedno ne morem kaj velik delat.

Han ::

Verjetno se boš zelo načakal, saj jim v več kot dveh letih, kar je kartica naprodaj, še ni uspelo spisat za silo brezhibnega softvera.

Davidf1 ::

A ima še kdo probleme s to zvočno, programom X-Fi Mode Changer in Windows7 prof x32.

KTr1sk ::

Davidf1 je izjavil:

No, ker je ravno mislim, da to prava tema in da ne odpiram nove, bom kar tukaj vpračal.

Sam imam naložene Windows7 prof x32. Imam plato Asus P5b, zvočna kartica pa je Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio. Pojavljajo se problemi z predvajanjem zvoka. Torej včasih malo poči, statičen pok. Če predvajam v Winampu se mi kdaj zgodi, da je naslednji komad samo visoki toni in bass. Če gledam kakšen film v BS playerju mi včasih zvok doni kot iz neke sobe, ali nekje iz globine. Če pa priklopim zvočniški kabel na zvočno, ki je na plati, teh problemov ni.

A so to samo kakšni driverji, ali je kaj drugega?


In si najdel rešitev? Ker namreč sem nabavil ravno Creative Xtreme Audio PCI-E in imam win7 in nimam takšnih funkcij, niti 5.1 zvočnikov ne morem izbrati, preko optičnega kabla pa ima povezano na reciever, če ima kdo kakšn link do pravih gonilnikov, ker na uradni strani so sicer, amapak ni to to, v Xpejih je miljon več funkcij.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526165 (4737) __Devil__
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394944 (3586) skyspy
»

Primerna zvočna kartica?

Oddelek: Zvok in slika
171401 (1242) Han
»

Creative razpolovil število zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
547406 (5606) Han
»

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Oddelek: Zvok in slika
71571 (1279) macgajver

Več podobnih tem