» »

Na Linux gre tudi Vietnam

««
6 / 6
»
»»

jype ::

McMallar> nLite je odličen program za izdelavo unattended inštalacije MS OS.

Tudi ko windows XP mašina nima disketnega pogona, je reč lifesaver. Pa vendar se mi zdi precej bolj štorasta od autoyast, kickstart, preseed. Tam postaviš server, vključiš mašine v network, jim (če je treba) enablaš network boot in jih pustiš, da se inštalirajo in pridejo na tvoj local repository po standardni set aplikacij in nastavitev.

McMallar> Mi poveš, katere aplikacije v Linuxu uporabljaš ti za tovrstna opravila?

Hja, odvisno od okolja, v katerem se reč postavlja. Videl sem tudi že zenworks, "enterprise" orodje od Novella, pa se mi zdi precej slabše premišljen od SCCM. Najbolj pogosto še vedno uporabljam NIS/LDAP za iste funkcije kot AD na Windows, deployam pa avtomatično z orodji in postopki izbrane distribucije. Asset management je praviloma v ločeni aplikaciji, kar je (se strinjam) štorasto, si pa ne predstavljam, da bi kdo znal narediti aplikacijo, ki bi se vključila v vse različne linux distribucije. Običajno je za asset management kakšna od free web aplikacij na to temo, kar strankam praviloma zadošča.

poweroff ::

Bom predpostavljal, da misliš resno, in ti odgovarjam:
Ubuntu bugi : 232184, 292572, 259540, 256749, 259783, 261405, 259872, 259864, 286917
En majhen izvleček iz velikega spiska "kar ni narejeno kot treba in ni super v Linux". (Ubuntu v tem konkretnem primeru).


Bravo. Windows bugi pa seveda ne obstajajo. Pa ne zato, ker jih MS javno ne objavlja (oz. nima javnega tracker sistema), pač pa zato, ker je ravno odsotnost javnega bug tracking sistema dokaz, da so Windows bug-free.

LOL!
sudo poweroff

darkolord ::

Tam postaviš server, vključiš mašine v network, jim (če je treba) enablaš network boot in jih pustiš, da se inštalirajo in pridejo na tvoj local repository po standardni set aplikacij in nastavitev.

S SCCM lahko tudi narediš tako (ali pa ločeno z RIS)

McMallar ::

Točno. PXE boot in voila!
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jype ::

A SCCM se zna obnašat kot TFTP mašina? Al kako to nardiš? Je kje kakšen fajn dokument v zvezi s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bibip ::

MrStein >> ...Je le resnico povedal. Ki včasih pač boli. Take it like a man.

Od njegove resnice me pa zdaj po moško sprejeto prav boli k***c.

Sem že rekel, pardon, sem že rekel... Pardon za grdo izražanje. Samo resnico sem povedal.

Ne vem, kako naj ti lepše rečem. Udrihanje brez trdne osnove je pač klobasanje. Da bi hotel neko razsvetljenje narediti res nima smisla.

Sam še zdaleč nisem nek profi. Malo pa poznam zadeve in uporabljam tisto, kar rabim. Nekaj v nič dajat nekako na pamet je pa nepotrebno dejanje. Za kritiko moraš pa le nekaj poznati iz prve roke, ne pa samo iz čenč.

Ko že ima takšno veselje udrihat po linuxu, me prav zanima, če ima vse stvari licenčne na svojem MS sistemu ali pa je mogoče tudi "GNU varianta"? (druga kot desktop tako ne pričakujem okoli njega)

Če že ima vse pošlihtano, koliko pa je dal za vse skupaj?

darkolord ::

A SCCM se zna obnašat kot TFTP mašina? Al kako to nardiš? Je kje kakšen fajn dokument v zvezi s tem?


Ja, zna. Tuki so guide-i za deployment.

Tukaj je pa še primerjava fićrjev v različnih MSjevih produktih za deployment OSov.

McMallar ::

Ja, SCCM se zna obnašati kot TFTP mašina.
SCCM ima tudi PXE service point site role. Nastavitve so tule tule, priporočila za nastavitev WDS/DHCP pa tule. Je pa potrebno na strežniku namestiti WDS vlogo.

Natančnejših navodil pa ti ne morem dati (verjetno razumeš). Je pa praktično vse v smsv4.chm, ki je na namestitvenem mediju.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jype ::

Hvala, to je povsem dovolj.

Torej je vse skupaj samo vprašanje cene :)

McMallar ::

Izgleda... :)
Takšen tip debate pogrešam na ST in ne običajni flame war.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

MrStein ::

Matej, a spreminjanje teme je tvoj edini odgovor ?
Nič, glavno da je World Domination , kajne ?


bibip:
Ne vem, kako naj ti lepše rečem. Udrihanje brez trdne osnove je pač klobasanje.

Torej trditev, da ima linux inovativne rešitve je po tvoje klobasanje ?
OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bibip ::

MrStein >> Torej trditev, da ima linux inovativne rešitve je po tvoje klobasanje ?

To si ti rekel ne pa jaz. Dobro ti veš katero klobasanje. Ne mi zdej nekaj polagat. Ne grem se več.

McMallar ima čisto prav glede debate. Od marsikoga marsikaj zveš takole. Sem šel še sam malo pofirbcat...

Mogoče bo kdo kaj fajnega našel v tejle temi na ubuntu forums (zdajle bazo šlihtajo), tako da tema:
Cool applications you use that others might not know of

techfreak :) ::

Nekdo je rekel, da je en razlog mogoče to, da ima MS v Windowsih kakšen backdoor. Vendar imajo vlade ponavadi dobre firewalle, preko katerih gre samo tisto, kar oni hočejo. Ne razumem, kako bi lahko MS dobil kakšne podatke.

MrStein ::

bibip:
To si ti rekel ne pa jaz

Ne.
Vlady je rekel, da imaj linux nekaj inovativnih rešitev. (in še zraven nekaj drugih stvari)
Ker ponavadi klobasa, sem rekel "Bravo, dober post".
Ti pa si rekel, da je to vseeno klobasanje.
Nakar sem se jaz začudil in prosil za razlago.

Vse lepo še vedno piše tam gor, če "ne verjameš".

Ne grem se več.

Zakaj (in v bistvu kaj) si sploh začel ???

Cool applications you use that others might not know of

Vrne:
We are performing database maintenance and will return shortly. Thank you. ubuntu-geek

Jaz nič kriv !
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

Silverlight je nekaj kar naj kar ostane na prvotni platformi (Windows). Če imaš neko stvar v Silverlightu narejeno ti bo delovalo 10x počasneje od stvari v Flashu. (čeprav obstaja Mac OS silverlight "predvajalnik").

BTW če je Linux brezplačen, to še ne pomeni, da lahko vsak po svoji volji kopira vse od njega. Tako kot tista tožba MSja/Apple in podobnih glede uporabe previewov ... v bistvu pa je stvar obstaja že pred vložitvijo patenta.

Drugače pa ... vsakemu svoje. Večina se za OS odloči glede na svoje potrebe in ne na fanboystvo.


dejan ti ne veš prav veliko ampak pišeš pa kot strgan dohtar.
silverlight = cca. 20% počasnejši na macu od flasha. je pa res da je flash 5x počasnejši na macu kot na win.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

DejanL15> Vendar imajo vlade ponavadi dobre firewalle, preko katerih gre samo tisto, kar oni hočejo. Ne razumem, kako bi lahko MS dobil kakšne podatke.

Po mailu bi si jih poslal.

noraguta ::

DejanL15> Vendar imajo vlade ponavadi dobre firewalle, preko katerih gre samo tisto, kar oni hočejo. Ne razumem, kako bi lahko MS dobil kakšne podatke.

Po mailu bi si jih poslal.

in kaj lotusu preprečuje to(ki je zgleden kupček bugov).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

McMallar ::

Kje pa je problem podatke kriptirat in jih poslati preko http porta ob recimo patchiranju? Ali pa ob Windows Update? Port 80 navadno ni blokiran, 443 pomavadi tudi ne.
S tem pa ne trdim, da kakšen backdoor obstaja. Gre samo za koncept.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Nekdo je rekel, da je en razlog mogoče to, da ima MS v Windowsih kakšen backdoor. Vendar imajo vlade ponavadi dobre firewalle, preko katerih gre samo tisto, kar oni hočejo. Ne razumem, kako bi lahko MS dobil kakšne podatke.


Fantje, se zavedate, da je mogoče napisati virus, ki pošilja zaupne podatke ne da bi se dotaknil mrežnega vmesnika ali USB/firewire porta?
sudo poweroff

darkolord ::

Prek česa pa?

bibip ::

MrStein... Daj si duška ampak ostanem pri svojem.

Za link sem pa napisal
(zdajle bazo šlihtajo)
. Torej, malo bo za počakat. Jutri bo forum gotovo delal.

techfreak :) ::

Nekdo je rekel, da je en razlog mogoče to, da ima MS v Windowsih kakšen backdoor. Vendar imajo vlade ponavadi dobre firewalle, preko katerih gre samo tisto, kar oni hočejo. Ne razumem, kako bi lahko MS dobil kakšne podatke.


Fantje, se zavedate, da je mogoče napisati virus, ki pošilja zaupne podatke ne da bi se dotaknil mrežnega vmesnika ali USB/firewire porta?

Preko zraka?

poweroff ::

Hehe, sem kar pričakoval tako vprašanje. :D

OK, bom razložil, pa povejte, če si zaslužim pivo (oz. sok). >:D

Obremenitev procesorja povzroči večjo porabo električne energije in posledično se zgenerira več elektromagnetnega sevanja.

"Burst" (izbruh) elektromagnetnega sevanja je mogoče zaznati s posebno napravo- zadeva se imenuje tempest napad. Pred časom sem se igral s to zadevo in so bili kar zanimivi rezultati. Mimogrede, da se zaznati in razločiti (!) tudi signale, ki jih prenaša kontroler hard diska, aktivnost RAM-a, itd. In to iz konkretnih razdalj par sto metrov.

Zdaj predpostavimo naslednjo situacijo. Nekdo naredi virus, ki odčita podatke na disku, nato pa začne oddajati periodične burste v idle timeu procesorja. Sicer je tukaj manjši problem signallinga (kako kodirati podatke, da gredo zanesljivo skozi), vendar je to minoren problem.

ko se računalnik okuži, se virus ne bo nikamor kpiral, pač pa bo samo bral podatke in v idle timeu (ko bo npr. vključen screen saver) oddajal podatke z dovolj robustno metodo, da je občasna nepričakovana aktivnost procesorja ne bo zmotila.

Napadalec potem samo čaka pred stavbo in podatke lepo sprejema z anteno.

P. S. Ideja ni moja, pač pa se jo je spomnil prof. iz Cambridgea Ross Anderson. Po njegovi osnovni ideji naj bi bil to protipiratski virus, ki bi oddajal serijske številke softwera.
sudo poweroff

NorK ::

OK, zaslužiš si pivo in sok. Če mi to demonstriraš. :D

McMallar ::

Zanimivo...
Kodiranje signala ni problem. Enostavno uporabiš Nasa Deep space turbo code oz. bolj poljuden Wiki.

Ampak, kako bi skril te burste? Verjetno bi postali sumljivi.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Hja, za tole razvit bi se bilo treba malo potrudit. Za monitor si poglej tale dva filmčka: prvi in drugi.

Zadeva deluje tudi čeodklopiš monitor - signal oddaja kabel, in celo če odklopiš kabel - signal oddaja grafikulja.

To je proof of concept. Za kaj bolj resnega bi se bilo pa treba usesti in sprogramirati. Mogoče enkrat... :D
sudo poweroff

poweroff ::

Zaka bi bili sumljivi. Samo periodično obremejuješ procesor z brezveznim izračunavanjem nečesa. Nič pisanja po disku, nič pošiljanja eth vmesniku.
sudo poweroff

NorK ::

Aha, tako torej. Težak pogajalec. Gajba piva? :O Laško, Union ali kaj drugega? :)

Aja, opeter, pa zanima me v kateri občinski upravi kličejo servis za vsako malenkost.

McMallar ::

Mogoče bi bilo še boljše, da namesto periodičnih burstov narediš pseudo random burste. Nekomu s preveč časa bi lahko periodične opazil. Tako pa jih oddajaš po tvojem zaporedju.

Je pa koncept zanimiv.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

darkolord ::

Matthai, sem pričakoval, da bo to. Pač izjemno komplicirana ideja, ki je ni nihče public še konkretno (v celoti) demonstriral. Pa tudi čisto preproste zaščite proti temu obstajajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Hja, za tole razvit bi se bilo treba malo potrudit. Za monitor si poglej tale dva filmčka: prvi in drugi.

Zadeva deluje tudi čeodklopiš monitor - signal oddaja kabel, in celo če odklopiš kabel - signal oddaja grafikulja.

To je proof of concept. Za kaj bolj resnega bi se bilo pa treba usesti in sprogramirati. Mogoče enkrat... :D


Filmov sicer nisem pogledal ampak ze kakih osem let nazaj je Gasper Fele na enem izmed Abortov (Slovenski Demo Party) pokazal kako lahko kabel od monitorja uporabis kot oddajnik in glasbo potem lovis na radijskem sprejemniku. Takem, ki ga imam mama v kuhinji, da med kuhanjem nedeljskega kosila poslusa Cestitke. ;)

MrStein ::

Ja, to sem sam naredil doma. (je že pripravljen program).
Sicer s vklopljenim monitorjem. CRT. Radijček za 5 evrov je lovil signal na 10 metrov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

na kakšni resoluciji?
mene motijo kabli na mizi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

poweroff ::

BigWhale - točno to je demonstrirano na filmčkih. Gre pa za software Tempest for Eliza.

Darko: zaščite obstajajo, ampak če ima nasprotnik profesionalno opremo so zelo drage...
sudo poweroff

darkolord ::

Občutno cenejše kot oprema :)

Sicer pa je res, da obstaja ZELO občutljiva oprema (recimo za vesoljsko komunikacijo) - signal iz voyagerja, s katerim redno komunicirajo, je močan približno 0,0000000000000001 W :)

noraguta ::

saj pravim odlično , upam da bo ubuntu 10.6 omogočal prikaz na monitorju brez kabla. ker ločlijivost 8x1 na petmetrov z sekundno modulacio na razdalji pol metra kaže na velik preboj od marconia.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

JanezekNovak ::

BTW tole ni pluvanje po kateremkoli sistemu, ampak samo par opazk.

Prvo naj poudarim, da imam MS sisteme že kar nekaj leta. OS X na Macbooku imam približno pol leta, Ubuntu na drugem laptopu pa približno slab mesec.

Kupil sem nov tiskalnik Cannon MX310 in ga sharal na Macbooku.

Instalacija na Macbooku, greš na proizvajalčevo stran Cannon in pobereš dol driverje, dvakrat klikneš, klikaš next, restartaš komp in to je to.

Instalacija na Win XP približno isti postopek.

Instalacija na Ubuntu najlažja, tiskalnik najde in zadeva dela (a napiše, da so določeni problemi). Zaenkrat še niso rešeni v mojem primeru zaradi pomanjkanja časa, verjamem pa da obstaja rešitev na netu.

Instalacija Windows XP na notebuku HP nx8220

Daš CD od Windowsev not instaliraš, potegneš driverje iz proizvajalčeve strani, resetiraš parkrat in to je to.

Instalacija Ubuntu na notebooku HP nx8220

Daš CD od Ubuntu not, instalira večino stvari sam (impresivno).

Ne deluje pa najbolj pospeševanje na grafični kartici. Ni problema gremo na HP stran, sej imajo driverje. Nope, samo za MS sisteme. OK, gremo pa na ATI stran. Cool, so driverji, potegnem dol 77 Mb in so v eni čudni .run obliki. NP, bomo dvakrat kliknili in bo delal. Nope nič se ne zgodi. OK, gremo searchat pa netu. Obstaja impresivna zadeva, ki se imenuje Unofficial Wiki for the ATI Linux Driver. OK, gremo po tem. Vpiši določene ukaze v konzolo (Terminal). Ok, skopiram grem čez vse postopke (če se ne motim je poleg 77 Mb driverjev sistem potegnil še 20 fajlov), restartam zadeva dela.

Še ena prigoda, po vsem tem sem probal še Chess v Ubuntu, grem na View -> 3D Chess View in napiše nekak takole "Your system does not have the required software to enable 3D mode. Please contact your system administrator and ask them to install the OpenGL Python bindings and the GtkGLExt Python bindings", sicer sem rešil problem ampak ostaja grenak priokus, da bi moralo to že delati po instalacija grafičnih driverjev za ATI-ja.

Morda je pri večini home userjev preveč v navadi razmišljanje MS način delovanja zadev in zato Linux ne uspeva. Drugi razlog je pa IMO premajhna podpora razvijalcev hardwera. Človek bi pričakoval, da bojo vsi driverji, ki bi jih človek rabil tudi na proizvajalčevi strani (vsaj pri gigantih tipa HP in Cannon).

Aja pa še tole, glede na to da je ob koncu instalacije Ubuntu-ja istaliran Mail klient, FireFox explorer, Ubuntu, Gimp... me zelo zanima, kakšna debata bi bila, če bi ob instalaciji MS Windows 7 dobil že instaliran MS Office, pa recimo še Adobe Photoshop...

PS: Zakaj pravite cel cajt na Slo-techu, da vpiši ukaze v konzolo, če se zadeva imenuje Terminal!? (se pri drugih verzijah Linuxa imenuje mogoče Console?)
http://www.euroairsoft.com/

Matevžk ::

sicer sem rešil problem ampak ostaja grenak priokus, da bi moralo to že delati po instalacija grafičnih driverjev za ATI-ja

Ne, to ne bi bilo smiselno (inštalirati vse mogoče bindinge za opcijske funkcije programov). Lepo bi pa bilo, če ti ne bi samo povedal, kaj mu manjka, ampak ti (ker imaš najbrž administratorske privilegije) takoj ponudil inštalacijo (brez da sam iščeš ustrezen paket), podobno kot pri kodekih za multimedijo.

Zakaj pravite cel cajt na Slo-techu, da vpiši ukaze v konzolo, če se zadeva imenuje Terminal!? (se pri drugih verzijah Linuxa imenuje mogoče Console?)

Kar uporabljaš, je emulator terminala. V gnome namizju se običajno uporablja gnome-terminal, v KDE pa konsole, obstaja pa še nešteto drugih. Nisem strokovnjak za izrazoslovje, ampak mislim, da se dandanes z obema izrazoma označuje isto stvar (pri čemer se pa beseda 'terminal' še vedno uporablja tudi v drugem, hardverskem pomenu).
lp, Matevžk

Poldi112 ::

>Aja pa še tole, glede na to da je ob koncu instalacije Ubuntu-ja istaliran Mail klient, FireFox explorer, Ubuntu, Gimp... me zelo zanima, kakšna debata bi bila, če bi ob instalaciji MS Windows 7 dobil že instaliran MS Office, pa recimo še Adobe Photoshop...

Pa saj dobiš tudi na windows sistemu Outlook express, Internet explorer, Windows, Paint. In MS-ju nihče ne preprečuje, da bi dal zraven FF in gimp-a. Glede Office-a so škrti, Photoshop pa ni njihov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Aja, opeter, pa zanima me v kateri občinski upravi kličejo servis za vsako malenkost.


V eni, ki se nahaja v SV Sloveniji. Več informacij pa ne smem izdati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Občutno cenejše kot oprema :)

Sicer pa je res, da obstaja ZELO občutljiva oprema (recimo za vesoljsko komunikacijo) - signal iz voyagerja, s katerim redno komunicirajo, je močan približno 0,0000000000000001 W :)


Eh, glavni del je parabola, te so pa poceni. Potem pa še rabiš eno kištico za ~10k EUR, ki ti sfiltrira signal. Ampak če ti zdizajniraš virus, je tudi lažje sprejemati.

Se pa strinjam - zadeva je bolj teoretična, ampak vseeno zanimiva ideja.
sudo poweroff

Azrael ::

Pa razpreedajmo dalje. Brihtna buča spiše tak virus.

Če ga razširi po spletu in okoži malo morje mlinčkov, ga utegne kdo zavohati in bo vic propadel. Dokler bo uspeval, kaj naša brihtna buča pridobi, kup oddaj, ki se motijo med seboj- komunikacija je ensmerna.

OK, virus podtakne točno določenemu "srečnežu". Stalno parkiran kombi al v tri krasne zavita sat antena pade v oči. In če imaš dostop do kište, lahko podtakneš vse kar ti srce poželi.

Če ima tarča kakšen Seti@Home ali kaj v tem smislu, PC praktično nikoli ne idla, kaj pa takrat?

Ovir je precej, koncept pa drugače preverjeno dela, na ta način so dobili zvok iz Sinclair ZX81, ki se je poslušal na radiu - nobenega namenske4ga HW, vendar je s pravim SW imali plastični stvor dobil brezžično zvočno. Nekaj neverjetnega za leto gospodovo 1981.
Nekoč je bil Slo-tech.

poweroff ::

Azrael - lahko poveš kaj več o tem (ZX81)? Kakšen link mogoče?
sudo poweroff

Azrael ::

Link, težko bo. Zadeva je bila opisana v eni od revij Moj Mikro ali pa Trend (iz časov YU scene, ko smo se kregali ali je boljši C64 ali Spectrum). Mogoče, obljubim nič, še imam to revijo, bi moral prebrskat.

Vse skupaj je bilo dokaj enostavno Pretipkal in pognal si program (ne vem ali je bil v Basic-u ali strojni, v vsakem primeru zelo kratek - 1KB RAM na razpolago). Potem si zraven računalnika postavil AM radio, ga nastavil tako, da ni lovil kakšne radijske postaje in radio je igral melodijo, ki jo je generiral ZX81.

Programčkov je bilo več različnih, od takih, ki so igrali neko znano melodijo, do nekakšnega pianina (to je imel C64, ki je za tiste čase imel impozantne zvočne zmogljivosti (16 biten zvok), je moral hočeš nočeš imeti tudi konkurent.

Kvaliteta zvoka je bila resnici na ljubo zelo slaba, ampak v tistem času Wauu. ZX81 je bil par chipov in ni imel nobene zvočne zmožnosti, tudi pikača ne, "tipkovnica" pa folijska in tudi ta ni spuščala zvokov.

Edit nekaj našel, vendar je samo par besed, klik
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

MrStein ::

C64, ki je za tiste čase imel impozantne zvočne zmogljivosti (16 biten zvok)

Imel je analogni AM sintetizator. Nobenih bitov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

C64 je boljši.

MrStein ::

Itak. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

SID sound je zakon. Sploh k si prsu do konca pr Commando. :>

Azrael ::

@MrStein

Da, izhod je bil analogen, kaj drugega takrat ni bilo možno, vendar si SID programiral s 16 biti, Low in High Byte za en sam ton, zraven pa še kup druge solate. okoli 8 ukazov POKE (v V2 Basic, Simon's Basic je imel precek bolj človeško rešene zadeve okoli programiranja grafike in zvoka).

Ampak, ali nismo že "malce" off topic? Najprej Windows - Linux flamewar, potem Tempest napad, sedaj pa C64?
Nekoč je bil Slo-tech.

MrStein ::

A pol onbord audio na mojem PC daje 64 bitni zvok ? Whatever.
(SID sem narezal, posolil, prežvečil, pojedel, prebavil in flašal dol po WC-ju)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi SSD-ji leta 2014 v celoti na 20 nm

Oddelek: Novice / Diski
318969 (6107) Jst
»

Malomaren test algoritma povzročil pol milijarde dolarjev škode na borzi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4411309 (8882) McHusch
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5815541 (13405) noraguta
»

Svet: Opuščanje prostodostopnih brezžičnih omrežij

Oddelek: Novice / Zasebnost
153816 (2581) Jst

Več podobnih tem