» »

Creative razpolovil število zaposlenih

Creative razpolovil število zaposlenih

engadget - Navadno poročamo o napovedanih odpuščanjih in reorganizacijah, s katerimi poskušajo podjetja kljubovati krizi in prihraniti kakšen cent, tokrat pa je dejstvo v retrospektivi. Creative Technology je na oglasni deski singapurske borze objavil, da je v preteklem fiskalnem letu odpustil 2700 zaposlenih, kar prevedeno pomeni skoraj vsakega drugega (47 odstotkov). Za težave, ki jih tudi s tem ukrepom rešujejo, krivijo slabo prodajo predvajalnikov Zen, s katerimi ni in ni mogel resneje konkurirati Applovemu iPodu, tako da je napravil 19,7 milijona dolarjev izgube pri 736,8 milijona prometa (podatki so za fiskalno leto, ki se je končalo junija). Slabo poslovanje se je odrazilo tudi na tečaju njihovih delnic, ki je v lanskem letu izgubil tretjino svoje vrednosti.

54 komentarjev

«
1
2

Spock83 ::

Seveda, če ima Zen glupi vmesnik oz. je daleč pod Ipodovim. Ne vem kaj se čudijo glede slabe prodaje.

Han ::

Se ne čudim glede na slabo programsko kvaliteto ter katastrofalno podporo.

DarwiN ::

Samo razpolovil? Upam da kmalu v celoti propade. Imel sem 3 modele njihovih zvočnikov in vsi so kar hitro crknili...Edino zvočna kartica še špila, pa še tu da nebi raje softwera niti omenjal..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

RejZoR ::

Ne vem kakšne probleme imate, men X-Fi deluje čist lepo že ene 4 leta non stop. Edini manjši problem je bil slowdown v FEAR Combat če sem uporabljal EAX 4 HD ampak tega je že dolgo nazaj, itaq pa so kmalu zrihtal zadevo. S 4GB RAMa nisem nikol imel problemov in tud na nForce2 platformi je delovala čist lepo.
Zvočnike sem pa tud imel dvoje od njih pa so deloval vrsto let, pol sem jih prodal in taprvi še vedno špilajo pri frendu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DarwiN ::

Sem jaz tut pomislil da sem izjema ja, dokler nisem šel na njih forum kjer je praktično vse pokoozlano. Toliko pritožb in priblemov še nisem videl..

Tko da si na tvojo srečo ti izjema..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kixs ::

Od Creativa imam nekaj zvocnih kratic (SB16, AWE64, SBLive, Audigy) ter MP3 Muvo TX.

Zaenkrat zadovoljen ;)

neocodex2 ::

Imam enega starejšega Zena - najboljši vmesnik to ravno ni, kajti fora je bila da si moral celotno playlisto vnaprej pripraviti na PCju, drugače si imel vse zmešano, ker player ni hotel igrati po folderjih. Sicer je pa bilo všečno in delovalo je spodobno hitro, tudi prostor je bil velik bargain napram iPodu (8 GB). Je pa to bilo še vedno precej zadovoljivo za tiste čase in predvsem boljše od tistih vmesnikov, ki jih imajo nekateri današnji wannabe mp3player mobiteli.

Sem kar malo presenečen, da je takšno stanje.. Zen mogoče res ni moral resno konkurirati ipodu po tehnični dovršenosti, je bil pa zato občutno cenejši, kar je bil pri meni tudi glavni razlog za nakup.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

RejZoR

Največji problem pri creative je zvočna kartica, ki nima nikakšrne podpore. Je bil eden, ki je neureadno naredil drajver za podporo viste zvočnih kartic, ampak je creative zaprla njegov projekt. In kaj je bil odgovor creative za nepodporo viste enostovno kupi čisto novo zvočno kartico.

FireSnake ::

Ne bo dolgo ko bo tole podjetje slo v stecaj.

Vcasih super podjetje, danes pa zelo slabo.

Tudi produkti niso ne vem kaj. Primerjava zvocnikov med Logitech in firmo v kontekstu sploh ni na mestu.

Zvocne so vgrajene na vsako maticno plosco...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kixs ::

RejZoR

Največji problem pri creative je zvočna kartica, ki nima nikakšrne podpore. Je bil eden, ki je neureadno naredil drajver za podporo viste zvočnih kartic, ampak je creative zaprla njegov projekt. In kaj je bil odgovor creative za nepodporo viste enostovno kupi čisto novo zvočno kartico.


Malo mesas... Vista ima podporo za vse zvocne. Problem je bil edino EAX, ki je Creativ podpiral samo v novesjih karticah. Za ostale si moral kupiti Creative ALchemy, ki to omogoca. Po tistem neuradnem driverju, je Creative dal ta dodatek zastonj!

lp

RejZoR ::

@destroyer2k

To ni povsem res. Creative ni nič ukinil Danielovega projekta, samo prepovedali so mu širiti skrekan Dolby Digital Live! encoder.
Finta je, da sicer slednji res deluje na vseh X-Fi zvočnih karticah, samo zaradi licence Dolby Laboratories, ki jo mora Creative plačevat to pač ne more bit free dodatek, saj je bil dobesedno skrekan in tako nelegalen.
Ko pa kupiš X-Fi Titanium serijo pa je ta licenca plačana ob nakupu kartice.
To je edina stvar, ki so mu jo prepovedali iz precej očitnih razlogov.
Če pa hočeš imet DDL! na navadnih non Titanium X-Fi karticah pa moraš plačat malo manj kot 5 dolarjev za DDL! encoder. Kar se mi zdi povsem poštena cena, sploh če gledaš koliko stanejo najosnovnejše X-Fi Titanium.
ALchemy so ponudili kot free dodatek tudi Audigy uporabnikom, saj je bil to res manjši nateg. Ampak konec dober, vse dobro.

@FireSnake
Ne, res se ne da primerjat. Creative je kar se računalniških zvočnikov tiče še vedno v samem vrhu. Logitech nima niti za pol deke kremšnite proti Creativu. Že res da Z-5500 butajo, to je pa vglavnem tud vse kar znajo.
Dobro za filme, za glasbo pa niti malo. Razen če si bass freak.

Zvočne so tud na vsaki plati ja ampak redkokatera prileze vsaj malo blizu X-Fi. Še najbližje je od ADI AD2000 na P5Q Deluxe, ki ima tud funkcijo podobno Crystalizerju. Drugače pa so povečini slabše. Precej.

Aja, Creative je dejansko šel na bolje. Ko sem pri SB Live! bentil čez njih, ko za XP-je nikoli ni bilo pametnih driverjev niti softwara, tega ne morem rečt za X-Fi. Podpora driverjev je super in problem free in tud software se da dobit, istočasno pa so celo shekali audio del, da imamo preko ALchemy vse EAX efekte in strojno pospeševanje. Ne vem kaj bi si človek sploh še želel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Han ::

Zanimivo, meni je SB Live! deloval bolje kot zdaj X-Fi Xtreme Audio, ki ni sposoben predvajati niti IE klika, ne da bi iz zvočnikov še močno počilo. Realtek ALC889A isti zvok predvaja brezhibno, prav tako Asusov Xonar DX.

Kolikor vem, Creative sam ne proizvaja zvočnikov, ampak jih za njihovo blagovno znamko izdeluje Cambridge Soundworks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Mitch ::

Novica o tolikšnem številu odpuščenih pri Creativeu me preseneča še posebej zato, ker zadnje čase napovedujejo nekaj Revolucionarnega. Če gre res verjeti omenjeni novici o Zii-ju, se Creativeu obetajo še zelo rožnati časi.

Sicer sem pa sam pred kratkim zamenjal Realtekov kodek ALC889A na matični z prvim Audigyjem in je razlika pri poslušanju glasbe več kot očitna, da o igrah sploh ne govorim...

Wirko ::

Tudi jaz sem pred kratkim presedlal z Realteka na E-mu 1212M. Sklep: tisto, kar zares ubije glasbo, je Realtek, ne pa ubogi mp3/192k in ubogi povprečen stolp.
[:4{#]

kanzyani ::

jst mam pa treunutno Zen-a 8gb in prot ipod nanu k sm ga meu prej je tale bomba :)
uporabniški umesnik ki ga ime je dosti bolj funkcionalen kot tisti od appla... pa še sd kartico lahko not vržem :D

D0M3N ::

lol! Creative in jihove X-FI cracking&popping TM.
Xeon E5450| 8gb ddr2|
R9 270| P5QL-PRO| WD-750gb|

RejZoR ::

Zanimivo, meni je SB Live! deloval bolje kot zdaj X-Fi Xtreme Audio, ki ni sposoben predvajati niti IE klika, ne da bi iz zvočnikov še močno počilo. Realtek ALC889A isti zvok predvaja brezhibno, prav tako Asusov Xonar DX.

Kolikor vem, Creative sam ne proizvaja zvočnikov, ampak jih za njihovo blagovno znamko izdeluje Cambridge Soundworks.


Xtreme Audio se niti ne more štet v X-Fi skupino saj je v osnovi samo AUdigy 1 s softwarskimi filtri kot jih ima X-Fi v strojni obliki.
Probaj kakšno X-Fi Xtreme Music oz Titanium...

Creative izdeluje zvočnike ampak samo modele Inspire ter najnižje budget zadeve, medtem ko so MegaWorks in GigaWorks kot njihovi high end modeli res narejeni v Cambridge SoundWorks, ki pa je tako ali tako divizija Creativa...

EDIT:
Aja, pokanje in prasketanje pa je največkrat prisotno na gnilih nForce 4 platah. Sam sem mel X-Fi-jko na AMD-jevi paltformi (nForce2) in na 3 Intelovih in niti na eni ni pokalo niti prasketalo. Različnid riverji in različne konfiguracije z različnimi količinami RAMa (od 2GB pa tja do 6GB).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

FireSnake ::


@FireSnake
1) Ne, res se ne da primerjat. Creative je kar se računalniških zvočnikov tiče še vedno v samem vrhu. Logitech nima niti za pol deke kremšnite proti Creativu. Že res da Z-5500 butajo, to je pa vglavnem tud vse kar znajo.
Dobro za filme, za glasbo pa niti malo. Razen če si bass freak.

2) Zvočne so tud na vsaki plati ja ampak redkokatera prileze vsaj malo blizu X-Fi. Še najbližje je od ADI AD2000 na P5Q Deluxe, ki ima tud funkcijo podobno Crystalizerju. Drugače pa so povečini slabše. Precej.



1) Tu pricakujem kak link. Pa ne smo 5500 ampak tudi 2200 2300 in vsi modeli serije 5xx0 ;) Tu creative s svojo plastik nima za burek.

2) kar se tice zvocnih v compu se pa ne igrajmo nekih avdiofilov.

Po eni strani pljuvas po 5xx0 seriji (ces, ni dovolj dobra zadeva), po drugi strani pa hvalis zadevo, ki se vgradi v racunalo in je jasno, da je suma toliko, da glava pece.

Kaj zdaj, si riba ali si rak?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Spc ::

Zanimivo, meni je SB Live! deloval bolje kot zdaj X-Fi Xtreme Audio, ki ni sposoben predvajati niti IE klika, ne da bi iz zvočnikov še močno počilo. Realtek ALC889A isti zvok predvaja brezhibno, prav tako Asusov Xonar DX.

Xtreme Audio je podn od zvočne.
X-Fi se komaj začne z Xtreme music in ne vem zakaj narod sploh kupije Xtreme Audio.


1) Tu pricakujem kak link. Pa ne smo 5500 ampak tudi 2200 2300 in vsi modeli serije 5xx0 ;) Tu creative s svojo plastik nima za burek.

Creative GigaWorks S750 so 100% boljši kot 5500ka.
Malo poglej frequency response pa ti bo takoj jasno.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Ktj ::

Mam X-Fi Xtreme Music in sem izredno zadovoljen z njo. Sem pa tudi naročil Zen X-Fi 16G in sem tudi zadovoljen s tem mp3 predvajalnikom. Edino kr me mot so gnili driverji za v linux :S

Prospekt ::

Zvočniki delujejo še vedno odlično pa so že stari vsaj 6 let.
Zvočna tudi deluje v redu je stara kakih 5 let.

Ampak jim privoščim da rahlo propadejo, ker imajo totalno v penisu podporo svojih izdelkov.
Gonilnike za zvočno sem že takrat komaj našel na netu, bog ne daj da izgubim cd, ki sem ga dobil zraven.

Highlander ::

Mogoce so Creativove kartice dobre v kombinaciji z racunalniskimi zvocniki, ampak ko ce se jih poveze v resen sistem (recimo okoli 1000 eur po komponenti), je bolece ocitno, kako zanic analogni del imajo. Sam sem z X-FI Xtreme Music naredil tocno to (jebiga, vcasih bi rad tud kaksen mp3/dvd/divx slisal :) in niti nisem opazil kaksne posebne razlike med njo in HD kodekom na plosci. Zato sem nabavil tole - le poglejte si, kako izgleda korektno narejen DAC in analogni del!

Stvar igra precej bolje od X-fi-ja in ze skoraj tako kot malo slabsa CD komponenta. Zanimivo, da je razlika med X-Fi-jem se najbolj ocitna na raznih mp3-jih, za katere sem mislil, da so za en kurac posneti, pa niti niso... zal je kar dosti novejsih originalnih CD-jev slabsih - citaj tole.

Edit: Aja, komur dva kanala nista dovolj obstaja tudi podobna 7-kanalna razlicica. Razni Crystlizerji in podobna jajca pa v takem primeru niso potrebni, saj dobra muzika najbolje zveni tako, kot si je avtor sam zamislil... ;)

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::


@FireSnake
1) Ne, res se ne da primerjat. Creative je kar se računalniških zvočnikov tiče še vedno v samem vrhu. Logitech nima niti za pol deke kremšnite proti Creativu. Že res da Z-5500 butajo, to je pa vglavnem tud vse kar znajo.
Dobro za filme, za glasbo pa niti malo. Razen če si bass freak.

2) Zvočne so tud na vsaki plati ja ampak redkokatera prileze vsaj malo blizu X-Fi. Še najbližje je od ADI AD2000 na P5Q Deluxe, ki ima tud funkcijo podobno Crystalizerju. Drugače pa so povečini slabše. Precej.



1) Tu pricakujem kak link. Pa ne smo 5500 ampak tudi 2200 2300 in vsi modeli serije 5xx0 ;) Tu creative s svojo plastik nima za burek.

2) kar se tice zvocnih v compu se pa ne igrajmo nekih avdiofilov.

Po eni strani pljuvas po 5xx0 seriji (ces, ni dovolj dobra zadeva), po drugi strani pa hvalis zadevo, ki se vgradi v racunalo in je jasno, da je suma toliko, da glava pece.

Kaj zdaj, si riba ali si rak?


Kakšen link neki, to je že tko splošno znano kot da bi rekel, da je nebo modro in sonce rumeno.
Les pa tud ni noben pogoj za dober zvok. Je fino če je, ni pa pogoj. Samo poglej Altec Lansing.
Plastični sateliti pa so eni najboljših PC zvočnikov. Ali pa Creative GigaWorks T-3...
To ti bo vsak, ki se mal bolj ukvarja z zvokom potrdil.
In ne, ni treba bit noben audiofil in tko kot ti bojo oni popredalčkal hi-fi zvočnike, isto se popredalčka zvočnike za PC od slabega do najboljšega.
Šum? Kakšen šum neki? Razen tega, ki ga imajo Alteci (kar je spet splošno znano) ni nobenega šuma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sthep ::

Imam 5.1 zvočnike od Creativa. Lahko rečem samo, da boljšega za tak denar ne bi mogel dobit.
Kvaliteten čist zvok, brez kakšnih šumov.
Meni osebno je Creative ena iz med boljših znamk.

Wox ::

Kaj pa majo zvočniki s šumom? No, glavno da si zadovoljen ;)
Commodore 64

FireSnake ::


Šum? Kakšen šum neki? Razen tega, ki ga imajo Alteci (kar je spet splošno znano) ni nobenega šuma.


HA HA HA, no, s tem stavkom si povedal vse, nadalnja debata sploh ni potrebna ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RejZoR ::

Ne, s tem si TI povedal, da nimaš totalno nobene blage veze o stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Rejzor - s tisto izjavo si se res pokopal. Škoda, še kar dobro ti je šlo pri izmišljevanju (ni treba linka, ker je splošno znano, kot to da je nebo modro in sonce rumeno...to je isto kot če bi napisal "ker sem si tko izmislil, tako pač je, ker jaz sem najjaći) ;)

Sicer imam pa X-Fi Fatal1ty in je super zadeva, seveda v navezi z Z5500 od Logitecha. Dobro tako za filme, kot tudi igre in muziko. Če je pa kdo res zavzet avdiofil, se pa sploh ne bo ustavljal pri zvočnikih za 300€...tako, da je debata o tem brezpredmetna... Pregovarjati se o tem ali so Z5500 manj/bolj avdiofilski od nekega Creativa je tako kot če bi primerjal yugeca in stoenko in potem razglabljal kateri je najboljši športni avto...noben ker nista športna avta?

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

RejZoR ::

Riiiight. Debata se konča točno tukaj. Ne mislim bebavo utemeljevat nekomu, ki trdi da je Logitech špica pri zvočnikih. In kot vedno in povsod začnete bebavo utrujati z avdiofili. Če se že gremo okoli tega oni sploh ne uporabljajo računalnika kot pripomočka za poslušanje glasbe niti ne govorimo o stroških pod 200 eur :rolleyes:
Aja, glede tvoje butaste analogije z yugotom. To je prej primerjava Yugota in kakšnega Citroena C5. Ne, noben ni športni avto, je pa razlika kot dan in noč med enim in drugim. Logitech ti lahko dela dobre miške in tipkovnice ampak o zvoku pa nimajo pojma. Sorry.
In tak za info, Logitecha prodajam in je špica za folk, ki se je končno odlepil od generičnih 500000W zvočnikov, za nekoga, ki hoče od zvoka mal več pa vsakemu priporočam ali Creative ali pa Altec Lansing.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Kako si lahko tako obrnjen v hrib, da napišeš post, prebereš mojega kjer ti utemeljim da nimaš pojma in hočeš po sili zaključiti, kot da je to tvoja ugotovitev (da nimaš pojma namreč)? :)

Če pa ponujaš ljudem, ki hočejo "več od zvoka" Creative ali Altec Lansing potem je debata tu končana, ker dejansko ne veš kaj pišeš. Avdiofilski zvočniki so recimo: Revel, Auriel, Alon, Wilson, Harman Kardon... nikakor pa ne Creative, Altec Lansing, Logitech itd. Dvomim pa da poznaš vsaj dva prejšnja proizvajalca.

kixs ::

Nekaj mnenj o Logitech Z-2300 THX

First, I will have to say that I am a music engineer/producer, so when it comes to music, I know what I'm talking about. Secondly, I just bought this product and, no I don't work for Logitech, or anyone else who`s related to the company, or their distributors.

Setting up:

For those who are curious a bit about the speaker set up, it is very easy. The subwoofer acts as the "motherboard", so to speak. Everything hooks into it, from the back. The subwoofer is the power supply source (there's no adapter, just a standard plug, so this will save room on a power strip), and the wired remote plugs into the sub, and the computer. The satellites plug into the sub as well. If you wish to plug the speakers up something else (a videogame console, a DVD player, VCR, etc.) a RCA splitter cord is provided to hook it up. When plugging this thing up, do NOT plug it up to the electrical socket first and then connect the components. Plug it into the wall last. Additionally, there is a on/off feature on the wired remote, as well as a switch on the back of the sub. The ON LED light on the wired remote is a pretty blue color.

When you set up the speakers, you should note that the satellites are very directional sensitive. That is, adjusting the angle of the speakers will have a great deal to do with the how the sound is directed towards your head, and thus the overall quality. Take the time to adjust this to the best sounding position. These speakers are decently compact. My computer is sitting on a tiny IKEA computer desk, along with other studio gear, including two rack-mounted processors. I have plenty of room for these speakers. Do NOT sit these speakers next to your head. It's a good idea to have them farther away from you than your monitor is sitting, if possible. As for the subwoofer, do the smart thing and put it on the floor. It doesn't need to be elevated no more than a foot off the ground, if that much. Also give the sub room to breathe, and for the love of common sense, don't block the side air hole, and don't direct the woofer at your computer tower.

The Sound:

Like I said before, I am a music producer, additionally I am a classically trained musician with 20 years experience (I'm 28). So I know what I'm talking about. Also I should note that I am using a fairly new desktop computer, an Emachines, which is about a year old. I also have a nice Sony 5.1 stereo system. These speakers kick my Sony's tail, all around. The only way it could be better is if it was a perfect surround sound system, and that would be a pain to deal with, unless you have the room and money for it.

Some people have said the mids on these speakers are weak. I'm not hearing it at all. What I have noticed is that the upper highs are very strong. If you are having this problem here's simple solution. I'm using Windows Media Player 9.0. On the "rock" EQ setting just move the 16kHz level down a wee bit. If you're using another kind of media player, just turn down the EQ between 12-20kHz down by 5-10%. If you're hearing hiss out of the speakers then you might have them too close to your head to begin with (I can only hear it when I lean over next to it, and if the volume is past 60%). Otherwise, you might have a shielding problem.

These speakers are quite loud. Be careful not to damage your hearing with these. I really see no point in turning the master volume past 40% and the sub past 25%.

Also keep in mind that these speakers are quality. Don't play hip hop on a classical EQ setting. You should get used to switching your EQ setting (which is easy enough on Windows Media Player) for the appropriate thing you are listening to. If you're listening to talk radio, set it to "speech", and turn the woofer down to zero.

The only draw back on this speaker system is that you can't turn the woofer down to perfect zero, meaning that you can't bypass it. That would be a good bonus. But turning down the EQ in the 20Hz to 50 Hz range should do the trick if you want to by pass it.

For this price, these speakers are a steal. The quality of these things in my opinion are triple the price, if not more.

The z2300 as well deserving of 5 stars. If you want killer sound on your computer without spending a few thousand bucks, this is the way to go. I bought these for my home studio to mix the record I'm working on, and I'm so glad I did it. It far beats spending $400 on a single studio monitor.


Right now, I'm listening to a CD I've up-loaded--at a high bit-rate--called "Citizen Kane--the Classic Film Scores of Bernard Herrmann" (1974, analogue-digital-digital), Charles Gerhardt conducting the National Philharmonic Orchestra, from the RCA-Victor/BMG label, and I'M LISTENING TO IT LIKE I'VE NEVER HEARD IT BEFORE. Actually, the only things missing from that guy's article here on Amazon are the proper words: words like "dynamics," "range," "space," and so forth. Because, if he had used these words, words which the general public doesn't seem to aurally comprehend very well--I'll tell you why in my next sentence--his article would be written for music recording artists of tremendous value and credibility, and not these pop "conventionalists" who are trying to make money without knowing a damn thing about music or sound--not to say that pop "conventionalists" can't be smart sometimes, although I am willing to entertain the general possibility that they aren't.

Today, we have things like "satellite speakers" that sound like reverberations through tin foil. The general public puts things into their automobiles like sub-bass woofers and tweeters--doesn't make any sense--but has anyone heard of someone seeking out mid range speakers for their car? The general public attaches Bose 5.1 speakers onto their living room DVD players--not to knock Bose's generally-good quality considering the masses, but pitifully small satellites nonetheless that are so low in volume they sound like they have the dimensionality of someone's laptop: NOTHING BUT TREBLE, plus one sub-woofer, with the entire mid-range gone. One user here on Amazon complained in his rock-bottom review of these Logitechs that there was no treble and that the bass was way too loud. My point is this: his perspective is skewed. And, isn't it understandable how someone might be thinking that music is supposed to sound like it's coming from high-pitch jerkers?

No; these Logitechs have tremendous spacial presence, but people wouldn't know it from all the crap they're used to. This is a THX system, and it's designed for loudness--and softness. Admittedly, the woofer is large--I think it's a whopping ten-inch--but my point is the system sounds good. The dimensionality is spread near perfectly between the left-and-right satellites. In them, I can hear and pick out not only which instruments are playing, but where the musicians are seated in the orchestra.

Our culture, in our fast-paced lifestyle, tends to be superficial in its understanding of knowing what quality sounds like. And, the old days of the 1970s when Audiophiles were associated to intellectuality, people knew about these things. Today, people don't seem to know a good speaker from an old pie tin, nor why. Sure, these Logitechs are imperfect. But, they come as close to perfect as any speakers of this kind or price could.

So, DON'T BUY THESE. Because, the odds are, you won't appreciate their magnitude.


Torej dobri zvocniki za svoj denar in ne mesat avdiofile z racunalniskimi zvocniki :))

Goldee ::

Upam, da Creative ne bo šel v stečaj. Sam uporabljam Creative I-trigue 3400 2.1 sistem že 4 leta. Sem maksimalno zadovoljen. Za sobo 3x4 je več kot zadosti, zvok je super, nič ne praska, nič ne šumi, skratka kul. Za računalniške zvočnike je sistem res na nivoju.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

RejZoR ::

@nekikr
Ja, sej odpret Wiki in naštet znane zvočnike znam tud jezst. Aja, pa ko ti bo uspelo priklopit te zvočnike na output računalnika (brez recieverja) se ponovno oglasi. Lepo prosim. Lol. Nehaj že utrujat s tem jebenim audiofilstvom ker pri računalnikih nima nobenega pomena. Še vedno pa so med drek zvočniki in solidnimi razlike pa tud če niso tvoji oh in sploh audiofilski.

T3 > MX5021 > Z-2300
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Han ::

@Spc: "PCI Express Sound Blaster Xtreme Audio" (ja, takšna nora imena imajo dandanes) sem kupil samo zato, ker je takrat (pred dobrim letom) bila to edina PCIe zvočna na voljo pri nas. In kljub temu, da je na nivoju Audigija 1, to še ne pomeni, da je hardver zanič. Zanič je softver! Realtek deluje na podobnem principu, pa ima nekajkrat boljši kodek. Vse tiste zvoke, ki jih X-Fi Xtreme Audio ne zmore predvajat oziroma jih predvaja popačeno, Realtek predvaja brezhibno...

Han ::

Če ima kdo SB X-Fi Fatal1ty ali Titanium na PCI Express, naj mi pošlje zasebno sporočilo. Imam namreč eno PPS (PowerPoint) datoteko, v kateri je zelo hitro predvajan zvok tipkanja na pisalni stroj, pa me zanima, če je zadevo sposobna predvajati ena od zgoraj omenjenih zvočnih...

kixs ::

T3 > MX5021 > Z-2300


Sej ne, da bi dvomil v to, ampak imas kaksne direktne primerjave (review-je)?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

RejZoR ::

Ne, hardware je dejansko zanič. Xtreme Audio ima slabše OPAMP in DAC komponente, je še vedno čustveno navezan na 48kHz int. resmapling bug, ne podpira EAX 5.0 in še bi lahko kaj naštel.
To da ti pači zvok mora bit nekaj hudo narobe, ampak dokler dejansko ne ugotoviš razloga, ne moreš zagotovo trdit da je kriva zvočna. Kar nekako ni logično, drugače je sploh ne bi prodajali...

Zakaj pa si sploh silil v PCIe če je splošno znano, da je Xtreme Audio inferiorna proti pravim X-Fi karticam?
Še dandanes imajo najnovejše plate vsaj en PCI slot.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Han ::

Zanimivo, da je zanič hardver po toliko letih razvoja in testiranja. Zvoka ne popači, le predvajati ga ne more oziroma ga predvaja s statičnim pokanjem. Pa še to ne vedno... EAX 5.0 ne rabim, kartica pa podpira zato EAX 4.0.

Zakaj PCIe? Zato, ker nimam prostega PCI in ker je PCIe pač sedanjost in prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kixs ::

Obicne zvoke mora vsaka zvocna predvajat. Dej prilimaj tisti PPS nekam, da probamo.

lp

Han ::

Pošljem proti večeru, ko pridem domov... 8-)

RejZoR ::

Pa sej ti pravim da je Xtreme Audio dejansko Audigy 1. Razvoj in tehnologija se nahaja v pravih X-Fi karticah. Drugače pa bi raje vzel Xonar al pa X-Meridian v tistem času. Xtreme Audio je totalen krš in ga ne bi vzel pa če bi bila zadnja stvar na svetu. PCIe gor al pa dol, sem skoraj raje na integrirani...

Tud jezst bi rad slišal ta PPS...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FireSnake ::

rejzor: tudi nekikr te je skapiral, da nimas pojma!

Natolcujes celo tako dalec, da reces, da so eni plasticni sateliti ful dobri. Zdaj pa mi povej, upam, da se v dveh letih odkar zadeve ne spremljam vec, ni nic spremenilo, ce se je me popravite. AMPAK; dobri zvocniki so bili vedni iz iverke. Za mali denar (oziroma manjsi denar) si si jih lahko naredil sam, pa to zelo dobre, ce si bil le dovolj natancen!

Govoris o dobrem zvoku, pa spet sam sebe izkljucujes, ko rece, da imajo vgradne komponente dosti suma, pa jim nic ne pomaga kvaliteta .... ti pa: "kak sum".

Da koncam; no, in potem gres pa tako dalec, da spljuvas Z-5xx0 serijo po drugi strani pa hvalis plastiko, kot material iz katerega so narejeni zvocniki. Pocasi sam sebe demantiras, pa ne samo v eni tocki.

Mislim, kot je tudi nekikr opazil - na zacetku ti je se dobro slo, potem si pa zacel take ven metat, da se lahko samo na glas krohotamo :D


Edit: okoli linov je pa tako, kot so ti ze drugi povedali: "ja to je tako, isto, kot je nebo plavo". Potem pa lahko jaz tudi recem "NI RES", pa je beseda proti besedi. Ampak, ker ti sam sebe demantiras je pac 1:0 zame ;)

Ker pa je prepricanega brez veze prepricevati, ti kar uzivaj v svojem svetu! Upam samo, da ne svetujes folku naokoli :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Se pravi po tvoji definiciji dober zvok naredi iverka (zelo pomemben podatek!) pa čeprav je namesto membrane gor navlečeno kravje črevo.
Kvaliteten zvok naredijo kakovostni driverji in ne ohišje. zato ja, masivna plastika z dobrimi driverji naredi boljši zvok kot gnil driver obdan z masivnim lesom.
Kak šum? Drago moj, opredeli se o kakšnem šumu govoriš.
Reproduciranem al elektronskem (EMI)? Vbistvu sploh ne vem zakaj razpravljam o teh stvareh z nekom, ki igra bedaka in se celo dela norca iz tebe ko hočeš kej razložit. FU
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FireSnake ::

Napisal sem celo litanijo, potem sem pa uvidel, da sem se spustil na tvoj nivo in vse pobrisal.

Vsakemu tvojemu odgovoru se res lahko le krohocemo.

Ena zagonetka zate; enake (ukolikor je treba ze res vse narisati) zvocnike zadegamo v iverko in tvojo plastiko. Kaj dobimo?

Vprasanje je zgolj retoricno, zategadelj odgovor iz tvoje strani niti ni potreben ;)

Ko se bos pa naucil normalnega dialoga (ne polaganja besed v usta v smisli: "Se pravi po tvoji definiciji..."), se bomo pa zopet ... no ... brali/pisali ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Han ::

PPS z zvokom zelo hitrega tipkanja na pisalni stroj si lahko prenesete tukaj.

Kot rečeno, Realtek ALC889A zadevo predvaja v redu. PCIe SB X-Fi Xtreme Audio zvoka sploh ne predvaja; vse kar mu uspe, pa še to le včasih, je, da v zvočnikih statično pokne.

kixs ::

PPS z zvokom zelo hitrega tipkanja na pisalni stroj si lahko prenesete tukaj.

Kot rečeno, Realtek ALC889A zadevo predvaja v redu. PCIe SB X-Fi Xtreme Audio zvoka sploh ne predvaja; vse kar mu uspe, pa še to le včasih, je, da v zvočnikih statično pokne.


Ce prav slisim, potem na mojem "prastarem" Audigy deluje BP.

Na tvojem mestu, bi se enkrat nalozil driverje in dal vse moznosti na default - to lahko naredis ze zdej, ce gres Creative Audio Console in das "Restore Defaults"

lp

RejZoR ::

FireSnake, naredi vsem uslugo in utihni že m'kay? V vsakem postu bluziš drugače (dejansko sploh veš kaj pišeš al pozabiš v 3 sekundah) in nato mene obsojaš, da drugim polagam besede v usta.
Najprej obračaš besede o tipih zvočnikov, nato obračaš besede pri šumu, zdej že bluziš o enakih zvočnikih v različnih ohišjih (iz kje si to potegnil res ne vem). Skratka just shut the fuck up.

@Han
Pomoje da je ok, čeprav je možno da zvok ne predvaja kot bi moralo zaradi OpenOffica. Edino če je tko zamišljeno. Tle imaš recording mojega "What U Hear", se pravi kar sem dejansko slišal. Primerjaj s svojim.
Mam pa X-Fi Xtreme Music.

DOWNLOAD POSNETKA:
http://cid-94a12102e5094675.skydrive.li...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kixs ::

RejZoR:
tvoj posnetek je "malo cuden". Pri meni celoten typewriter zleti preko v recimo dveh sekundah. Verjetno bo res zaradi OpenOffice-a. Tudi v PPT-ju je hitrost nastavljena na 0,08 sekunde.

lp

RejZoR ::

Se mi je zdel ja, ker na začetku se mi zdi kot da mal traja da začne, pol pa prvi del črk sklofa naenkrat, nato pa nadaljuje normalno. Bom probal še v Google docs...

EDIT:
Eh, Google Docs pa dela še slabše :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BlackBerry lani z ogromno izgubo, a boljšimi obeti

Oddelek: Novice / Rezultati
3013175 (10588) klinker
»

Tegra 4 prihaja, nVidia z rekordnimi dobički

Oddelek: Novice / Procesorji
237561 (5927) FlyingBee
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165561 (4397) Invictus

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18020066 (18142) Ziga Dolhar
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106607 (5941) cleanac

Več podobnih tem