» »

tiskana vezja - elektro - problemi

tiskana vezja - elektro - problemi

korenje_ver2 ::

Mene pa zanima, če je možno, da nenehno proženje tipke povezane na PIC (npr. bouncing), ki ustvari neko digitalno izmenično napetost (5V) tokovne jakosti 20mA, ustvari napetost na sosednih žičkah, ki bi lahko sprožile signal?

Zanima me še kaj vse lahko ustvari napetost na vezicah, ki bi lahko ustvarile neželjeni signal, in kako se temu izognit?

Brane2 ::

Recimo kur*evo izdelana plata ? :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

dejstvo je da se mi prožijo dve tipke na RC4 in RC5. baje sta ta dva inputa problematična, ker se aktivira signal že na +0,8V. lcd in ostalo mi seveda dela normalno...

Mamaplata ::

Kaj pa pull up upore maš vezane ?

korenje_ver2 ::

pull-down mam.
po moje bi res moral dati pull-up, in uporabit 0V signal za detekcijo pritiska tipke...


pa še to me zanima, PIC ima 10 bitni A/D konverter. Sedaj merim z pt100 sondo, pa vidim, da skače pri vsakem merjenju za 3-5 stopenj. to je 5 od 1024 (10bit). problem je sedaj to, če imam razpon za merjenje tipala (referenčne voltaže) od -25 do 125°C, to pomeni da je 1 bit enak ~0,15°C, kar pomeni za 5 bitkov enako 0,757°C skakanja, zaradi takih in drugačnih razlogov. Kako bi lahko omilil to skakanje?

predvidevam, da bi lahko naredil 10 branj, izločil 2 najmanjši in 2 najvišji vrednosti, ter naredil povprečje ostalega...
Obstaja še kakšna hardwerska rešitev?

krho ::

kako pa stanje tipke bereš?
Vsaj jaz se spomnim, bereš zadevo 2x, da slučajno ne pobereš bounca.
Pa pod 2x ne mislim, da prebeerš pin in takoj še 1x prebereš pine. Svoje čase sem jaz to bral v timerju.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Brane2 ::

Če ti tako majhni tokovi delajo štalo in to ni rezultat tega,d a si pozabil kak pin viseti v zraku, je to najlepši znak, da je plata katastrofalno narejena.
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

sigurn je pic defekten.
fora je v tem, da če malo premikam nogo, ki je med računalnikom in mojim vezjem, se začnejo tipke kr same sprožat ^^

sam to velja samo za rc4 & rc5 pina.

Brane2 ::

ne štekam, kakšno nogo med računalnikom in vezjem.

Misliš tvojo (=biološko) nogo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

ja biološko ^^

v glavnem to je samo dokaz, da elektromagnetne motnje v zraku vplivajo na vezje...


aja še to me zanima. Kako lahko zmanjšam lastno gretje pt100 sonde pri odčitavanju?

za odčitavanje voltaže si pomagam še z 1kohm uporom. v glavnem temperatura se dvigne za okoli 1,5°C po začetku odčitavanja s tem da je sonda na zraku. po kakem preračunu pridem do tega, koliko moči se spremeni v toploto na sondi?

Mamaplata ::

Koliko toka pa teče skozi sondo da se toliko segreje :P
Kakšne pa so dimenzije vezja a lahko pripneš kako sliko . Mogoče bi vseeno razmislil o drugačnem vezju .
Mogoče bi celo vezje zaprl v kovinsko ohišje da ga nekoliko zaščitiš pred zunanjimi vplivi.
Ali imaš vezje priklopljeno na računalnik na kakem portu ?
Kako imaš porihtano napajanje ?

korenje_ver2 ::

skupno napajanje prek lm7805 za vse komponente na vezju.
tk da se že malo sekiram, kaj se bo zgodilo, če se bodo naprimer vsi releji naenkrat aktivirali... ali bo napetost padla?

kaj pravite po ločenem napajalcu za referenčno voltažo in sonde? pomaga še en lm7803 ali kaj podobnega?

VolkD ::

lm7803 še nisem videl. Imam pa LM7833V, ki daje 3,3V. Je pa to bolj kot ne rariteta. Za referenco je pa res pametno imeti dodatno stabiliziran vir napetosti. Predlagam, da uporabiš kak LM1117-3.3 ali pa LM1117-adj.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

korenje_ver2 ::

hm sem ugotovil, da moram dat condi pred čitalcem analognega signala. sem mislil da je že integriran v čipu, pa sem očitno narobe interpretiral datasheet. sedaj mi več ne skače v nedogled.

korenje_ver2 ::

ok condi mora dol...


verjetno je prevelik in ga ne more dischargat al kva jz vem.

Pyr0Beast ::

Kaksen kondi si zarukal gor, kaksen mikrofarad ali kaj podobnega ? [:D] [:D]

Ce se ti gre za natancno opravljene meritve potem je kvaliteten ! vir napajanja za T senzorje nujno zlo.
Lahko uporabis kaksno SMD razlicico linearca, ker tokovi nebi smeli biti veliki
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

korenje_ver2 ::

ne bi vedu kak kondi. iz osnovne plošče sm ga odlotal.

baje mora bit 25pF, sam vprašanje če ni ta že integriran v čip...

sam mislim da že vem v čem je fora. če je kondi tik pred pinom, potem če ne bom odčitaval temperature, se bo kondi malo bolj napolnik. to pomeni takrat ko se mi pwm vklopi, se začne izvajat del druge kode in je frekvenca odčitavanja nižja. s tem se pa kondi ne izprazni toliko, zato mi kaže odstopanje temperature.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Na osnovni plati imas kondije od nekaj pF do nekaj uF ...
Doda se ga da malce -popivnas- motnje ter nekoliko izravnas napetost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Če si odlotu en povprečn kondi iz osnovne plošče si najbrž falil kapaciteto za par velikostnih razredov. Tako majhni so (more or less) vsi SMD.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prisluškovalna naprava ( domača raba ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13220308 (5976) Mamaplata
»

220V na tiskanem vezju (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566053 (5048) krho
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50534864 (24265) icek
»

COM 1 in PIC programator ne gresta skupaj!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272509 (2121) BluPhenix
»

Digitalni merilec hitrosti za avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434053 (3245) s51fu

Več podobnih tem