» »

Problem

Problem

amater111 ::

Mam Amd Phenom 9750 Quad-Core 2.40GHz, seveda sem se spravil navijat in sem sprobal dati iz 200 na 230 ampak se računalnik noče prižgat oz. je black screen. Zdaj to niti ni tak dosti, da več nebi šlo ampak zakaj se noče prižgat. Seveda zvišam CPU voltažo iz 1300 na 1400 in prvič sem probal dati voltažo ramov na 0.40 se ni prižgal pol sem probal dati voltažo ramov na auto in isto. Zdaj me zanima zakaj se noče prižgat, če kdo ve kaj o tem procesorju naj pove.

Osnovna plošča: Gigabyte GA-M56S-S3
Rami: 2x 2GB= Patriot Memory PSD22G8002
2x 1GB= Patriot Memory PSD21G8002
Hladilnik: Zalman CNPS 9700 NT

miha85 ::

To ni problem procesorja ampak napačnega navijanja. Če si ga preveč daleč narobe navijal je zdaj v tako napačnih nastavitvah da ne boš niti prišel v bios. Pomaga Bios reset. To je en jumper katerega prestaviš za par sekund. Če ga ne najdeš v navodilih motherborda, vzemi baterijo od motherborda ven pa od ključi motherbord od elektrike za 20 do 30 minut. Bios se ti bo pokazal tako kod je bil pred bilo kateri spremembi.

Jaz še nisem zal nikoli navijal Phenom procesorjev, tako da ti tu ne morem pravilno pomagat. Videl sem en video kako se to dela, samo ne vem na katerem DVDju...
Če bom našel ti bom poskusil pomagat.

Lep pozdrav!
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

amater111 ::

saj znam resetirat to :) nevem zakaj se je pokazal black screen ko sem za čist mal zvišu.

ModriN96 ::

Black screen se ti je zato ker si čist mal zvišu in PREVEČ zvišu, ker z napačnim nastavitvam voltaže itd. pride do black screenov ;)

miha85 ::

Ne navija se Phenom preko FSBja. To gre čisto drugače. Samo jaz zdaj ne moram najti kij imam tale video. Mogoče najdeš kako se Core i7 navija. Skoraj isti sistem je.

Phenon se ne pusti daleč navijat. Računaj z 200 do 400 MHz pri zračnem hlajenju...
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

TOP ::

Tle ne moreš navijat z dvigovanjem FSB ampak množilnik dvigni.

DJ MartiNi ::

Pri omenjenem procesorju ne bo šlo z dviganjem množilnika, ker ni Black Edition. Navil ga boš lahko le z višanjem Bus Speeda (v BIOSu CPU Frequency).

Prvo izklopi AMD K8 Cool&Quiet control. Nato pa počasi dvigaj CPU Frequency. S tem se ti bo dvigalo tudi: RAM frequency, HT Link in NB Frequency. Sem nekaj gledal navodila od tvoje plate pa nisem nikjer našel, kje bi lahko spustil množilnike vsem trem stvarem. Za NB Frequency niti ne boš našel, ker je to prisotno le pri nekaterih platah, ki imajo AM2+ podnožje. HT Link imaš trenutno 1000MHz (množilnik 5x). Tega bi bilo dobro spustiti na 4x, vendar kot sem že omenil nisem našel v navodilih kje bi to bilo. RAM imaš na 800MHz (množilnik 4x). Za eno ne preveč visoko navitje bi ga moral spustiti na 667MHz (množilnik 3,33x)...če najdeš :( .

CPU Voltage Control pa dvigaj po občutku (kontroliraj temperaturo CPUja). Chipset Voltage Control ter DDR2 Voltage Control pa niti ni treba veliko ali pa sploh ne. Odvisno ali zmanjšaš množilnike ali ne.

Mislim pa da ti težave povzroča plata, ki ni preveč dobra za navijanje. BIOS imaš pa po vsej verjetnosti nadgrajen na F4. Ali ne?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

amater111 ::

Ja bios je version F4e ja drgač sem naredil vse tak kot si mi napisu in največ lahko pridem do 206 kar ni NIČ! Pri 208 pridem v notri ampak mi vsako igro crasha tak, da res nevem več kaj narediti.

5er--> ::

Sprijazni se.

amater111 ::

se nemorem!

Galaxy ::

Kupi Core 2 Duo pa boš srečn, presrečn! :)

amater111 ::

zdaj mam prišparanega kar nekaj dnara zato razmišljam o nakupu novi ramov, matične in procesorja. Zdaj prosim, če mi lahko predlagate kaj dobrega in zraven dodate kake linke :).

TOP ::

Če z AMD nisi zadovoljen potem bo treba Intel vzet,sam kaj te pa moti pri tem AMD ker ne zgleda tako slab,kaj pravzaprav hočeš nerazumem.

amater111 ::

zato, ker se noče navit tako kot bi se moralo in raje kupim novo matično+nek dober procesor od intela in seveda imam novo grafično, ki sploh ni vidne razlike v igrah in zato sem hotel navit procesor vsaj na 3000mhz spravil pa sem komaj na 2499 pa še takrat ni bilo stabilno.

M-XXXX ::

Zgodaj tole pogruntaš:D

Q6600+ P5Q plata (model izbereš finančno primerno)

amater111 ::

aja a je že kdo probu nTune za navijat procesor?

x45 ::

tale plošča ki jo maš ma 3 faze in ni prava za phenome navijat. Drgač pa ti bo dj martini povedal več. Po moje si nekaj skuril če ne dela nič več.

kupi si AM2+ 790 GX ploščo DFI ali gigabyte.
Ostale neumnosti aka intel 775 ( ki gre v pokoj ) pa raje presliši.

amater111 ::

kdo je rekel, da ne dela nič več? :):) Jaz pravim samo, če navijem prek 206 ne dela stabilno :) probal sem tudi prek programa EasyTune6 pa je isto 206 dela normalno potem, če hočem dat okoli 210 pa vse freezne, da moram resetirat. Mogoče sem kje kaj v tisti voltaži zajebu nevem. V biosu pa tudi ko dam na 210 mi hoče začet loadat windows pa se kar resetira. Pri večih pa je black screen. Kot je rekel DJ Martini: (HT Link imaš trenutno 1000MHz (množilnik 5x). Tega bi bilo dobro spustiti na 4x, vendar kot sem že omenil nisem našel v navodilih kje bi to bilo. RAM imaš na 800MHz (množilnik 4x). Za eno ne preveč visoko navitje bi ga moral spustiti na 667MHz (množilnik 3,33x)...če najdeš) Seveda tega HT linka nisem nikjer našel sem vse pregledat pravtako nisem našel množilnika za RAM.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Tole čudo ima tdp 125W in če zadevo navijaš (če zvišaš tudi napetost na procesorju) prideš kmalu preko 140-150W, kar pa ni kar tako, za kaj takega rabiš taboljše matične od amd. Imeti moraš še zelo dober hladilnik na procesorju (aka infinity, še boljše vodno), ker ta kalorifer ni kar tako hladit. Z podobnimi težavami se spopada intel z I7, samo on je rešil težavo z zelo dobrim X58 chipsetom, kateri je pa pregrešno drag.

DJ MartiNi ::

Ovira je najveretneje matična. Dražja varjanta je, da zamenjaš celotnen sistem za Intelovega. Lahko pa zamenjaš samo matično z eno na AM2+ podnožju. V tvojem primeru bi bila še najboljša kaka GigaBytka. Pri Gigabytovih platah se zagotovo da zmanjševat množilnika HT Linka in NB Frequency. Sam sem stestiral GA-MA790x-DS4 in GA-MA790FX-DS5 s Phenomom X3 8450. Navil sem ga iz 2100MHz na 2900MHz. Torej sem imel Bus Speed 276MHz. Množilnik za RAM sem iz 4x (800MHz) spustil na vsega 2,66x (533MHz), tako da sem ga imel na 734MHz. Množilnika od HT Linka in NB Frequency pa sem iz 9X dal na 7x, tako da sem ju imel na 1932MHz (privzeto 1800MHz).

Lastim si GA-MA780G-DS3H, ki pa ima v primerjavi s prejšnima dvema eno fazo manj, tako da ne vem kako bi se stvar obnesla s tvojim CPUjem. Obstaja tudi novejša revizija omenjene plate, ki nima ene faze manj, vendar vprašanje kaj boš dobil, revizijo 1.0 ali 2.0. Sam bi pa ti priporočil GA-790GP-DS4H, ki ima tudi ACC za še nekoliko boljše navitje. Edina ovira za moje pojme je cena. Plata stane cca 150€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

amater111 ::

No, ker v biosu ni šlo navit sem sprobal nekaj programov in skoraj noben ne dela razen EasyTune5 pro in EasyTune 6. Seveda, ko navijem do 210 mi pokaže bluescreen :). Tak, da sem obupal pa pustil vse skupaj.

sakkra ::

Tak, da sem obupal pa pustil vse skupaj.
Plavo si se odloču.
Mogoče bo čez 2-3 leta kaj delalo prepočasi pa boš spet probal. Kaj pa ti je zdaj delalo prešvoh da si tako obupno poskušal navit?

DJ MartiNi ::

Po mojih izkušnjah sodeč ni procesor nič kriv, da se ne navije niti do 2500MHz.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

amater111 ::

skkra poglej, kupil sem si novo grafično, ki pa seveda skoraj ni nič bolše v igrah (isto fpsjev) zato sem povprašal malo ljudi po netu in en imajo slabše grafične zdaj mislim, da so slabše 8800 GT 512mb, Ati Radeon HD 4870 512mb... In dela vsem bolše kot men naprimer prej zloada mapo, seveda so mi skoraj vsi rekli navij procesor! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519581 (11039) mihamedo
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446785 (5038) Dr_M
»

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

Oddelek: Navijanje
271927 (1786) jan01
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161309 (989) Spajky
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181966 (1431) basko

Več podobnih tem